Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie sie wydaje, że każdy z nas kupił Icorda , po to żeby mieć komfort i spokojnie oglądać wybrane kanały z wybranych platform, a czasami coś zarejestrować na dysku. Niestety ten tuner to totalna porażka. Zaczynanie dnia od spradzwdzania, które kanały chodzą, a które nie, to jakieś nieporozumienie.

 

Jak nadawca zmienia parametry to kanały znikają w każdym tunerze. Pytanie brzmi po co oni ostatnio tak często zmieniają parametry transponderów. Ale nawet w skrzynkach C+ musisz przeprogramować tuner po zmianach. Więc już tak nie narzekaj. Zaprogramowanie jednego transpondera w iCordzie trwa krócej niż przeprogramowanie tunera Cyfry. Ale jak ktoś lubi ponarzekać to każdy temat dobry.

 

Dla zaiteresowanych AstonCrypt 2.22 pozwala na rejestrowanie tylko jednego kanału podczas oglądania innego - i tylko w tym tunerze działa jednostrumieniowo, mimo, że może obsługiwać kilka.

 

Moduł aston działa jako jedno-strumieniowy w KAŻDYM odbiorniku obecnym na naszym rynku bo jest jedno strumieniowy. Jak wybierałem moduł dokładnie to sprawdziłem. Napisałem nawet maila do Astona we Francji i o dziwo odpowiedzieli. Dwa i 12 strumieni odkodowują moduły profesjonalne Astona przystosowane do odbiorników profesjonalnych. Tyle, że moduły profesjonalne to ceny rzędu 500-750 EUR a odbiornik profesjonalny do takich modułów to 2500 EUR. To mi napisał człowiek z fabryki więc jest to informacja pewna.

Staraj się nie publikować jako sprawdzonych opisów produktów z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest jak piszesz.Moduł obsługuje w pewnym stopniu dwa strumienie co np. na moim Inverto pozwala w jednym oknie oglądać jeden program a w okienku PiP drugi.Oba oczywiście kodowane.Na zwykłym Astonie pojawia się info ze moduł jest aktualnie w użyciu przy takiej próbie.

Czyli reasumując moduł potrafi zdekodować jednocześnie dwa strumienie a że nie potrafi jednego zdekodowanego zapisywać na dysku a drugiego wyświetlać to może być kwestia softu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "grzegorzs", jeśli Pana intersuje rozklekotane BMW, jak je naprawiać, i picować, to właśnie znalazł Pan odpowiedni obiekt do obrony - Icord. Ja mam swoje lata, wiem co dobre, a jeśli coś ma być hi -end, a muduły "pro" to włączam i nic więcej mnie nie intersuje ( za pakiety full C+, PC płacę regularnie ). Oddam go panu za 1000( dla zasady) będzie miał Pan dwa super tunery, a jeśli za tę cenę Pan nie chce, to jest Pan obrońcą tej niedoróbki do........ Nie jest to narzekanie dla zasady, dla mnie istotą rzeczy jest urzyteczność, a nie coś tam, że może, że powinno,a nie potrafi, bo w takich, a nie innych warunkach nie jaichś tam ilości strumieni, czy soft jest do niczego. Kupuję mercedesa to ma jeździć, sam parkować,i mówić mi w której gumie za mało powietrza itd. W moim odczuciu jest zwykłe oszustwo, sprzedawanie czegoś co ma działąć , a nie działa. I tyle. Niech Pan weźmie pod uwagę to, że wielu uczestników tego forum wydało duże pieniądze po to, by mieć właśnie komfort obsługi. Pańskie wiadomości techniczne, nie wątpię, że duże, zwykłemy użytkownikowi nie powinny być potrzebne. Nie interesuje mnie jak działa lodówka, ważne,że wyjmuję z niej chłodne piwo. To tyle na temat Icorda i modułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie przecież k...wa chyba rozwalę ten szmelc.

Wydałem niedawno ponad cztery stówy na PowerCama Pro - okazuje się, że trzeba go wysłać do kosza.

Dziś kupiłem moduł C+ za 179 zeta i co oczywiście g...no ! O oglądaniu C+ Film HD, C+ Sport HD czy Eurosport HD mogę zapomnieć.

Czasami podczas przełączenia na któryś z tych programów wskakuje "kolorowa szchownica" a dalej juz tylko "cimeność".

 

Czy może mi ktoś potwierdzić na 100% czy istnieje jakiś moduł ktory poprawnie dekoduje HD z C+ po zmianach na 3/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem Astona 2.22 ,(poprzedni PowerCam leży w szufladzie), na razie działa na wszystkcih HD.Żeby ocenić współpracę z modułem CP trzeba jeszcze poczekać, i nie próbowałem jeszcze nagrywania. Tak, czy owak jest to chore, że kupiłem drogi tuner satelitarny i od roku przesiaduję na tym forum żeby to jakoś suportować. Czy to z powodu samych modułów, czy żeby się dowiedziec czy CP ma być na górze, a może na dole, że jak kanał znika to trzeba kupić inny moduł, że EPG jest w C+ ucięte z winy C+ albo braku obsługi tego EPG przez Icord, o takich drobiazgach jak polskie literki już nawet nie mówię.

Mam kolegę który zajmuje się zawodowo instalacją tunerów satelitarnych, teraz po roku "używania" Icorda gadam z nim jak równy z równym ale przecież nie o to chodzi.Do czasu zakupu Icorda po prostu ogladałem sobie wieczorami TV, teraz wieczorami siedzę przed kompem na tym forum. Wracając do tematu, jeśli jest ktoś zainteresowany, za kilka dni dam opinię o takiej konfiguracji: Icord 500GB + Karta Cyfra w module Aston2.22 + Karta CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie przecież k...wa chyba rozwalę ten szmelc.

Wydałem niedawno ponad cztery stówy na PowerCama Pro - okazuje się, że trzeba go wysłać do kosza.

Dziś kupiłem moduł C+ za 179 zeta i co oczywiście g...no ! O oglądaniu C+ Film HD, C+ Sport HD czy Eurosport HD mogę zapomnieć.

Czasami podczas przełączenia na któryś z tych programów wskakuje "kolorowa szchownica" a dalej juz tylko "cimeność".

 

Czy może mi ktoś potwierdzić na 100% czy istnieje jakiś moduł który poprawnie dekoduje HD z C+ po zmianach na 3/4.

 

 

Potwierdzam opisane zachowanie z modułem Cyfry+, sprawdzałem dwa moduły jeden w domu ,drugi w punkcie Cyfry+,zwróciłem moduł dostałem kasę z powrotem.Dzwoniłem do Cyfry+ na pomoc techniczną , tam twierdzą wręcz są tego pewni bo zostało to przez Cyfrę sprawdzone że moduł współpracuje z Humaxem poprosiłem żeby sprzedali mi funkcjonujący moduł lub będę składał reklamację.Czy komuś udało się uruchomić ten g.wniany moduł?

Widziałem próby uruchomienia tego modułu na Azboxie,też bez powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie potwierdzić, że po wgraniu kanałów po zmianie FEC na 3/4, moduł Aston 2.22 poprawnie dekoduje kanały HD.

 

Jednocześnie są problemy z nim w przypadku nagrywania i oglądania innych kanałów (właśnie HD). Nie zawsze odkoduje, a przecież przy nagrywaniu jednego programu, drugi powinien dać się oglądać bez problemu, niezależnie od transpondera.

 

No i do dziś nie udało mi się odsłuchać wszystkich ścieżek dźwiękowych na kanałach Music Choice Cyfry+.

 

Lipa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzialal, ale.... jesli z kanalu SD przechodzi sie na HD - gubi uprawnienia, potrzebny restart dekodera; jesli z kanalu FTA przechodzi sie na dowolny kanal kodowowany - rowniez gubi uprawnienia i potrzebny jest restart;

 

modul w wersji softu 1...07 - brak mozliwosci aktualizacji przez SAT, tylko punkt C+;

 

w przyszlym tygodniu bede mial z softem 1...13 - podobno jest w nim duzo poprawek dla ICorda, podobno...

 

do C+ uzywalem PowerCam Pro, ale po przejsci na FEC 3/4... musialem kupic Aston'a, soft w wersji 2.23 - dziala bez zarzutu, zero zwisow, bardzo szybki podczas zmiany kanalow - moim zdaniem nie ma co porownywac modulu dedykowanego dla jednego systemu kodowania z multi modulami (Power Cam);

 

obecnie PowerCam sluzy do dekodowania TNK :)

 

jeszcze slowo odnosnie konfiguracji:

Slot 1 - Power Cam - TNK

Slot 2 - Aston SECA - C+

Humax - 1.00.17 + MiniRootFS 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odpowiedzieć po co C+ zmieniała dane transmisji - coś im to dało ?

 

Przecież do tej pory iCord + PowerCam sprawował się bez zarzutu. Odkopałem w szufladzie Astona - i co z tego, że odkodowuje to czego nie robi PowerCam, skoro nie potrafi odkodować tego co nagrał i nie można normalnie zmieniać kanałów bo co chwilę wyświetla "brak uprawnień"...

 

Skoro do tej pory iCord sprawował się dobrze to dlaczego mam go wymieniać - pretensje może bardziej trzeba mieć do producentów modułów i samej C+.

 

Nauczmy się korzystać z praw konsumenta !

Jest nas tu kilkanaście(dziesiąt) użytkowników iCorda - może ktoś kto ma większe pojęcie techniczne napisze list do C+ i producentów Astona i PowerCam z żądaniem wyjaśnień ? Do tego list do dystrybutora iCorda w Polsce, że jeśli nie zrobi nic w temacie to wystąpimy z pozwem zbiorowym o odszkodowanie i zwrot pieniędzy za sprzęt ? Mogę od siebie dać prawnika i tłumacza, potrzebuję tylko kogoś kto zna się od strony technicznej, no i poparcia reszty użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzialal, ale.... jesli z kanalu SD przechodzi sie na HD - gubi uprawnienia, potrzebny restart dekodera; jesli z kanalu FTA przechodzi sie na dowolny kanal kodowowany - rowniez gubi uprawnienia i potrzebny jest restart;

 

modul w wersji softu 1...07 - brak mozliwosci aktualizacji przez SAT, tylko punkt C+;

 

w przyszlym tygodniu bede mial z softem 1...13 - podobno jest w nim duzo poprawek dla ICorda, podobno...

 

do C+ uzywalem PowerCam Pro, ale po przejsci na FEC 3/4... musialem kupic Aston'a, soft w wersji 2.23 - dziala bez zarzutu, zero zwisow, bardzo szybki podczas zmiany kanalow - moim zdaniem nie ma co porownywac modulu dedykowanego dla jednego systemu kodowania z multi modulami (Power Cam);

 

obecnie PowerCam sluzy do dekodowania TNK :)

 

jeszcze slowo odnosnie konfiguracji:

Slot 1 - Power Cam - TNK

Slot 2 - Aston SECA - C+

Humax - 1.00.17 + MiniRootFS 1.0

 

Oczywiście chodziło mi o kanały HD z paczki Canal+HD, Filmbox HD i MTVNHD oraz SD chodzi poprawnie.Najbardziej aktualny soft to 11 ,dane z infolini Cyfry+.Skąd ta informacja o nowym sofcie 13 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odpowiedzieć po co C+ zmieniała dane transmisji - coś im to dało ?

C+ zmieniła FEC aby zwiększyć pojemność transpondera. Uzyskali dodatkowe miejsce na jeden kanał HD.

Przy FEC 2/3 przez transponder można przesłać około 54Mb/s przy FEC 3/4 około 62Mb/s.

Wraz ze wzrostem ilości kanałów HD platformy będą zwiększać FEC i należy się spodziewać różnych problemów.

 

Aktualnie używam modułu C+, otrzymałem go od C+ około dwóch lat temu, nie mam żadnych problemów.

Nic się nie wiesza, bez problemów dekoduje nagrania, jedyna wada to wolne przełączanie kanałów.

Sądzę, że problemy kolegów dotyczą konkretnych egzemplarzy. Radzę wymieniać w punktach C+.

 

Co do PowerCAMa to uważam, że wyjaśnienie producenta to ściema. Maksymalny bitrate 60Mb/s to może występuje w stacjach czołowych

jeżeli dekodowany jest cały transponder. W tunerach sat taka sytuacja nie występuje.

Podam przykład. Jeżeli nastroimy tylko jeden kanał z transpondera ( FEC 3/4 ) to tuner wyśle do modułu strumień do dekodowania tylko tego kanału

czyli n.p. 12Mb/s. I przy takim bitrate moduł także nie radzi sobie. Wniosek jest taki, że to jakiś bug w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "grzegorzs", jeśli Pana intersuje rozklekotane BMW, jak je naprawiać, i picować, to właśnie znalazł Pan odpowiedni obiekt do obrony - Icord. Ja mam swoje lata, wiem co dobre, a jeśli coś ma być hi -end, a muduły "pro" to włączam i nic więcej mnie nie intersuje ( za pakiety full C+, PC płacę regularnie ). Oddam go panu za 1000( dla zasady) będzie miał Pan dwa super tunery, a jeśli za tę cenę Pan nie chce, to jest Pan obrońcą tej niedoróbki do........ Nie jest to narzekanie dla zasady, dla mnie istotą rzeczy jest urzyteczność, a nie coś tam, że może, że powinno,a nie potrafi, bo w takich, a nie innych warunkach nie jaichś tam ilości strumieni, czy soft jest do niczego. Kupuję mercedesa to ma jeździć, sam parkować,i mówić mi w której gumie za mało powietrza itd. W moim odczuciu jest zwykłe oszustwo, sprzedawanie czegoś co ma działąć , a nie działa. I tyle. Niech Pan weźmie pod uwagę to, że wielu uczestników tego forum wydało duże pieniądze po to, by mieć właśnie komfort obsługi. Pańskie wiadomości techniczne, nie wątpię, że duże, zwykłemy użytkownikowi nie powinny być potrzebne. Nie interesuje mnie jak działa lodówka, ważne,że wyjmuję z niej chłodne piwo. To tyle na temat Icorda i modułów.

 

Jak masz kłopoty z tunerem iCord to sobie lepiej Dreamboxa 8000 nie kupuj. Draeambox na pewno nie jest lodówką do chłodzenia piwa tylko dość skomplikowanym urządzeniem w którym pracę na linuxie trzeba mieć w jednym palcu. Jeśli od tunera oczekujesz tyle co od lodówki to kup sobie tuner o poziomie skomplikowania lodówki czyli jakiś box operatora ale na pewno nie Dreamboxa 8000.

 

Ja cały czas używam iCorda. Działa, przełącza kanały, dekoduje, nagrywa odtwarza. Robi wszystko do czego został zbudowany. Jeśli moduł zgłosi się zbyt późno może raz na kilka dni zobaczę informację o kodowaniu która po 2 sekundach znika. Kup Dreamboxa wtedy będziesz pisał na forum Dreamboxa, że ci nie działa. Jakoś w to nie wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie przecież k...wa chyba rozwalę ten szmelc.

Wydałem niedawno ponad cztery stówy na PowerCama Pro - okazuje się, że trzeba go wysłać do kosza.

Dziś kupiłem moduł C+ za 179 zeta i co oczywiście g...no ! O oglądaniu C+ Film HD, C+ Sport HD czy Eurosport HD mogę zapomnieć.

Czasami podczas przełączenia na któryś z tych programów wskakuje "kolorowa szchownica" a dalej juz tylko "cimeność".

 

Czy może mi ktoś potwierdzić na 100% czy istnieje jakiś moduł który poprawnie dekoduje HD z C+ po zmianach na 3/4.

 

 

Potwierdzam opisane zachowanie z modułem Cyfry+, sprawdzałem dwa moduły jeden w domu ,drugi w punkcie Cyfry+,zwróciłem moduł dostałem kasę z powrotem.Dzwoniłem do Cyfry+ na pomoc techniczną , tam twierdzą wręcz są tego pewni bo zostało to przez Cyfrę sprawdzone że moduł współpracuje z Humaxem poprosiłem żeby sprzedali mi funkcjonujący moduł lub będę składał reklamację.Czy komuś udało się uruchomić ten g.wniany moduł?

Widziałem próby uruchomienia tego modułu na Azboxie,też bez powodzenia.

 

Miałem moduł C+ ver 11 w domu przez około 2 tygodnie i działał dobrze. Może nie idealnie ale dobrze. Co do informacji o cenie to znajomy od którego miałem ten moduł kupił go w punkcie Cyfry za 99 zł. Cena 179 zł to stara cena która przestała obowiązywać kilka tygodni temu więc ktoś cię lekko naciągną hdtvfan.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie abonenci C+. Zawsze można wrócić w objęcia operatora wynajmując wspaniały, piekny, supernowoczesny, technologiczne cacko, czyli tuner Philips PVR, nastepniecieszyć się jego możliwościami i tylko wymagać od dostawcy by działało :) Po co wnikać w szczegóły, uczyć sie niepotrzebnych rzeczy. Telefon do obsługi, albo tuner w naprawie :)

 

 

Też jestem wcurwiony zakupem modułu PowerCam Pro i chętnie podepnę się pod jakąś akcją protestacyjną, bo 420 zł to dużo piwa i jak sobie pomyślę, że straciłem tyle skrzynek szczęścia to jestem naprawdę zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś odpowiedzieć po co C+ zmieniała dane transmisji - coś im to dało ?

C+ zmieniła FEC aby zwiększyć pojemność transpondera. Uzyskali dodatkowe miejsce na jeden kanał HD.

Przy FEC 2/3 przez transponder można przesłać około 54Mb/s przy FEC 3/4 około 62Mb/s.

Wraz ze wzrostem ilości kanałów HD platformy będą zwiększać FEC i należy się spodziewać różnych problemów.

 

Aktualnie używam modułu C+, otrzymałem go od C+ około dwóch lat temu, nie mam żadnych problemów.

Nic się nie wiesza, bez problemów dekoduje nagrania, jedyna wada to wolne przełączanie kanałów.

Sądzę, że problemy kolegów dotyczą konkretnych egzemplarzy. Radzę wymieniać w punktach C+.

 

Co do PowerCAMa to uważam, że wyjaśnienie producenta to ściema. Maksymalny bitrate 60Mb/s to może występuje w stacjach czołowych

jeżeli dekodowany jest cały transponder. W tunerach sat taka sytuacja nie występuje.

Podam przykład. Jeżeli nastroimy tylko jeden kanał z transpondera ( FEC 3/4 ) to tuner wyśle do modułu strumień do dekodowania tylko tego kanału

czyli n.p. 12Mb/s. I przy takim bitrate moduł także nie radzi sobie. Wniosek jest taki, że to jakiś bug w sofcie.

 

Nie masz racji. Cały transport stream po demodulacji jest przesyłany do modułu CI. Wyodrębnienie jednego kanału w procesie DEMULTIPLEXOWANIA następuje po przepuszczeniu strumienia przez moduł.

Żródło - Noram Europejska EN-50221 strona 4 rysunek "Figure 1: Example of single module in connection with host.(przykład podłaczenia pojedyńczego modułu (CI oczywiście) z hostem (tu chodzi o tuner który pełni w tym wypadku role hosta)".

Cały dokument normy jest dostepny tutaj:http://www.lefdata.com/satellite/cam/EN50221.pdf

 

Podsumowując - moduł MUSI przepuścić cały transponder czyli to czy cały transponder ma 58 czy 62 Mbity/sek ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie abonenci C+. Zawsze można wrócić w objęcia operatora wynajmując wspaniały, piekny, supernowoczesny, technologiczne cacko, czyli tuner Philips PVR, nastepniecieszyć się jego możliwościami i tylko wymagać od dostawcy by działało :) Po co wnikać w szczegóły, uczyć sie niepotrzebnych rzeczy. Telefon do obsługi, albo tuner w naprawie :)

 

 

Też jestem wcurwiony zakupem modułu PowerCam Pro i chętnie podepnę się pod jakąś akcją protestacyjną, bo 420 zł to dużo piwa i jak sobie pomyślę, że straciłem tyle skrzynek szczęścia to jestem naprawdę zły.

 

Sąsiad ma PVR od C+. Mówiłem mu nie bierz ale wziął i teraz z utęsknieniem czeka na koniec 18 miesięcznego okresu umowy. A z tym wymienianiem u nadawcy to czysta teoria. Tuner ma już 3 i co z tego jak wszystkie HD działają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie przecież k...wa chyba rozwalę ten szmelc.

Wydałem niedawno ponad cztery stówy na PowerCama Pro - okazuje się, że trzeba go wysłać do kosza.

Dziś kupiłem moduł C+ za 179 zeta i co oczywiście g...no ! O oglądaniu C+ Film HD, C+ Sport HD czy Eurosport HD mogę zapomnieć.

Czasami podczas przełączenia na któryś z tych programów wskakuje "kolorowa szchownica" a dalej juz tylko "cimeność".

 

Czy może mi ktoś potwierdzić na 100% czy istnieje jakiś moduł który poprawnie dekoduje HD z C+ po zmianach na 3/4.

 

 

 

 

Miałem moduł C+ ver 11 w domu przez około 2 tygodnie i działał dobrze. Może nie idealnie ale dobrze. Co do informacji o cenie to znajomy od którego miałem ten moduł kupił go w punkcie Cyfry za 99 zł. Cena 179 zł to stara cena która przestała obowiązywać kilka tygodni temu więc ktoś cię lekko naciągną hdtvfan.pl.

Dwa tygodnie temu nie zmieniono fec 2/3 na 3/4 tylko 3 dni temu.Teraz to sobie można go wsadzić....A kosztuje 179zł , podpisując nową umowę 99zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie abonenci C+. Zawsze można wrócić w objęcia operatora wynajmując wspaniały, piekny, supernowoczesny, technologiczne cacko, czyli tuner Philips PVR, nastepniecieszyć się jego możliwościami i tylko wymagać od dostawcy by działało :) Po co wnikać w szczegóły, uczyć sie niepotrzebnych rzeczy. Telefon do obsługi, albo tuner w naprawie :)

 

 

Też jestem wcurwiony zakupem modułu PowerCam Pro i chętnie podepnę się pod jakąś akcją protestacyjną, bo 420 zł to dużo piwa i jak sobie pomyślę, że straciłem tyle skrzynek szczęścia to jestem naprawdę zły.

 

Sąsiad ma PVR od C+. Mówiłem mu nie bierz ale wziął i teraz z utęsknieniem czeka na koniec 18 miesięcznego okresu umowy. A z tym wymienianiem u nadawcy to czysta teoria. Tuner ma już 3 i co z tego jak wszystkie HD działają tak samo.

 

No nie do końca teoria skoro ma 3 tuner.Jak by nie patrzeć ten dekoder Cyfry też nagrywa,dekoduje czyli podstawowe funkcje spełnia.Na dodatek obecnie jest w darmowej dzierżawie.Nie ma problemów z EPG czy kanałami radiowymi.Potrafi odebrać również kanały naziemne.

Nie żebym bronił sprzetu Cyfry ale IMHO na dzień dzisiejszy lepiej brać za darmo Philipsa niż ładować ponad dwa tysiące w sprzęt typu Icord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły zbieg okoliczności Pawle bo sąsiad co 3 razy wymieniał ma tak właśnie na imię.

 

Nagrywa, dekoduje, ale czasem nie nagrywa a czasem też nie dekoduje. Wieszanie nie jest mu obce i to delikatnie mówiąc. Nie masz żadnego dostępu do tego co masz nagrane na dysku więc połowa sensu nagrywania idzie do kubła. Nie jestem jakimś wielkim kolekcjonerem nagrań ale żeby musieć tak jak sąsiad przegrywać na nagrywarkę przez złącze EURO to już przesada. A nagrywarka też nie była darmo i jest mało HD. Sąsiad miał ale jak by nie miał to do tego prawie PVR musiał by ją dokupić.. Poza tym jak pisałem sąsiad ma 3 sztukę która działa tak samo jak pierwsza.

Parę razy ponosiliśmy sobie tunery z sąsiadem i jakość obrazu moim zdaniem jest największym argumentem za iCordem. Niestety widać różnicę i to dużą. Bo to tylko teoria że HDMI i HDMI to to samo. Komputery też mają DVI a jedna karta z DVI jest kiepściutka a inna z DVI daje obraz bajka. Niestety dobre karty graficzne w komputerach to najdroższy element. Więc niestety za jakość obrazu się płaci najdrożej.

Obraz na ekranie jest tak dobry jak najgorszy element w zestawie odpowiadającym za obraz. Więc po co ładować 8tys zł. w extra TV na ledach skoro podłączy się do niego tuner którego chipset HDMI generujący obraz jest delikatnie mówiąc.....

 

Ale rozumiem, że to była ironia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...