Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w tym tkwi problem bo dysk C mam sformatowany w FAT32 a D sformatowany jako NTFS. Zgrywam na D i ładuje do 3,99 GB.

Zapewne C to dysk systemowy i zapewne masz jakiś program klienta FTP którym ściągasz pliki który najpierw buforuje dane na na dysku systemowym a potem dopiero po ściągnięciu wgrywa na dysk docelowy. Ja mam kompa który wszędzie ma NTFS i przez sieć ściągałem nawet pliki 12 GB. Spróbuj sobie ściągnąć jakiś program do FTP np Total Commandera i zainstaluj go na dysku D. Wtedy FAT32 na C powinien przestać przeszkadzać. A tak w ogóle to warto zrezygnować z FAT32. wprawdzie NTFS jest troszkę wolniejszy ale za to stabilniejszy i bezpieczniejszy.

rzy zgrywaniu po usb pojawia sie właśnie komunikat o ograniczeniu do 4 Gb. Być może pytanie naiwne, ale czy jest jakiś sposób na wykorzystanie tego drugiego gniazda?

Jeszce raz pisze wyraźnie - to kwestia systemu plików na dysku który jest podłączany do iCorda. To nie kwestia gniazda, kabla, tunera czy sposobu podłączenia. Dyski USB formatują się domyślnie jako FAT32. Możecie robić dowolne cuda a FAT32 nie zapisze pliku większego niż 4 GB. Jak nie wierzycie to spróbujcie zapisać na dysku z FAT32 plik ponad 4 GB z dowolnego innego źródła. To jest NIEMOŻLIWE. Zamiast kupować dysk zewnętrzny za kilkaset złotych trzeba było kupić switcha za 60 zł i podłączyć iCorda bezpośrednio do komputera. Po co stosować gorsza wersję przenoszenia plików zamiast lepszej przez siec?? Zresztą jak macie w domu router to on zwykle ma 4 gniazda i wbudowany prosty switch. Więc tak naprawdę nic nie trzeba kupować poza kablem za 10 zł. Jestem informatykiem w firmie IT od kilkunastu lat wierzcie mi że wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne C to dysk systemowy i zapewne masz jakiś program klienta FTP którym ściągasz pliki który najpierw buforuje dane na na dysku systemowym a potem dopiero po ściągnięciu wgrywa na dysk docelowy. Ja mam kompa który wszędzie ma NTFS i przez sieć ściągałem nawet pliki 12 GB. Spróbuj sobie ściągnąć jakiś program do FTP np Total Commandera i zainstaluj go na dysku D. Wtedy FAT32 na C powinien przestać przeszkadzać.

Serdeczne dzięki za pomoc.

Wszystko śmiga .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa moduł Polsatu w różnych odbiornikach... :?:

Podstawowy problem to parowanie. Stanie się coś z modułem i gleba. Bo karta nie ruszy w żadnym innym module. A zanim wywalczysz jakąś wymianę i ewentualne sparowanie z nowym modułem jesteś miesiąc w plecy. Oczywiści nikt ci abonamentu nie odda. Nie możesz użyć splitera żeby oglądać na drugim telewizorze w drugim pokoju. Nie możesz użyć innego modułu obsługującego Nagravision 3 bo parowanie to wyklucza. W cyfrze jak mi się nie podoba moduł Cyfra HD to kupuję inny. Nikt mnie nie zmusza do zakupu ich modułu. Jak kupujesz u dobrego sprzedawcy to on ci powie jaki moduł dobrze działa w danym tunerze.

(...) A w CP musisz wziąć ich moduł. A jak coś się walnie to nawet swojej karty nie sprawdzisz w dekoderze u dystrybutora.

Piszesz rzeczy oczywiste. Mi chodziło o to, jakie są problemy współpracy sprawnego modułu (ze sprawną kartą) z różnymi odbiornikami dvb-s, bo tak zrozumiałem Twoje uwagi. Czyżby uszkodził Ci się moduł CP i przeżyłeś osobiście związane z tym kłopoty, ów "miesiąc w plecy" ??

Zresztą z czysto technicznego punktu widzenia szybkie sparowanie dekodera CP lub modułu z nową kartą nie jest problemem. Problemem prawdopodobnie jest duża inercja i opór zarówno ze strony personelu CP jak i ich systemu informatycznego.

Zatem- moduł niewinny 8)

Co do zdania o "dobrym sprzedawcy" parę stron wcześniej było o module, jaki polecił dobry według naszej wiedzy, sprzedawca. Niestety, moduł okazał się gorszy od niego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę zagłębiania się w soft ...15 zauważam pewne niedociągnięcia: brak litery "ł" w GUIDE, czasami również można zaobserwować mulenie na GUIDE, kiedy to trzeba kilka razy wcisnąć przycisk kursora na pilocie, żeby przeskoczyć na inną kratkę. Ciekaw jestem czy ktoś z Was pokusił się o wgranie tego softu. Interesują mnie Wasze zauważenia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa moduł Polsatu w różnych odbiornikach... :?:

Piszę rzeczy oczywiste bo pytasz o rzeczy oczywiste. Jak wszyscy wiedzą ten moduł działa idealnie. Nigdy nawet nie trzeba było do niego robić chyba z 11 upgradów. Po prostu robili to dla fantazji i bez żadnych przyczyn technicznych. Nigdy też producenci podstawowych odbiorników CI na naszym rynku nie musieli dostosowywać swojego oprogramowania do tego modułu. Napisałem też dokładnie, że czytałem o epopejach jego użytkowników i to mi wystarczy, wiem jak wygląda reklamacja w najprostszym wypadku wysyłka do Warszawy. Czy to jest zaleta? Jak moduł jest sprawny i akurat dobrze pracuje z danym odbiornikiem to jest OK. Gorzej jak jest inaczej. Żadnej możliwości manewru, sprawdzenia karty innego modułu z twoją kartą. Czyżbyś uważał to za zaletę?? Nie jesteś nawet w stanie udowodnić operatorowi, że to jego karta jest walnięta i do wymiany. A moduł jest twój więc oczywiście wina też twoja. A w innych systemach bez parowania udowodnienie gdzie jest problem zajmuje 15 minut i jest po sprawie albo ci wymieniają kartę albo idziesz z reklamacją do sprzedawcy modułu. W tym module jak się pojawi nowe oprogramowanie to nawet nie jesteś w stanie go pominąć nawet jak już wiesz, że będzie w twoim tunerze chodziło gorzej niż poprzednie. To też jest zaleta?? Można tak długo ale znowu schodzimy z tematu bo to forum jakby nie o module CP, więc nie prowokuj dalszej dyskusji off topic bo już więcej nie na temat pisał nie będę. Chyba że przejdziemy na jakieś forum o CP albo o module CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W tym module jak się pojawi nowe oprogramowanie to nawet nie jesteś w stanie go pominąć nawet jak już wiesz, że będzie w twoim tunerze chodziło gorzej niż poprzednie. ....

 

Używałeś kiedyś tego modułu bo mam wrażenie że nie.Otóż każdy upgrade jest wykonywany ręcznie a nie automatycznie.Do tej pory były dwie aktualizacje i obie poprawiały funkconalność modułu.

 

Niestety tak jest zurządzeniami peryferyjnymi że czasami współpraca wyglada lepiej lub gorzej z winy jednego bądź drugiego urządzenia.Każdy ma chyba jednak taką świadomośc decydując się na sprzęt niededykowany.Operator (obojetnie czy Cyfra czy Polsat) nie jest w stanie sprawdzic działania modułu z wszelkiej maści sprzetem dostępnym na naszym rynku.

Jak komuś to nie odpowiada może korzystać ze sprzętu operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż każdy upgrade jest wykonywany ręcznie a nie automatycznie.

Operator (obojetnie czy Cyfra czy Polsat) nie jest w stanie sprawdzic działania modułu z wszelkiej maści sprzetem dostępnym na naszym rynku.

1. Upgrade w tym module uruchamia się ręcznie ale jak go nie uruchomisz to przynajmniej na części kanałów będziesz miał co 5 minut wyrzucaną planszę na cały ekran że jest nowy soft. Więc co z tego, że start update jest manualny? I tak musisz go zrobić albo przez cały film trzymać pilota w ręku i zamykać plansze z komunikatem.

2. Jest milion metod na takie problemy. Softy beta, zorganizowanie grupy testerów, wystarczy ankieta wśród abonentów jaki mają odbiornik i zaoferowanie im softu beta do ograniczonych testów, współpraca z dostawcami podstawowych marek na rynku. A tutaj wygląda że włożą moduł do 3 tunerów po przełączają kanały przez 15 minut i jazda soft na satelitę. Bardzo ładnie tłumaczysz nadawców, to nie prawda, że nie może, prawda jest taka że mało im się chce. Maksymalizacja zysków i niewiele więcej. A jakość tak typowo po Polsku. Ale przyznać też trzeba, że powoli zaczynają się bardziej starać.

3. A sprzęt operatorów. Nie wiem jakie ty masz doświadczenia ale trójka moich znajomych miała Philipsy PVR, już je oddali. Ostatni oddał sąsiad po tym jak 4 razy próbował nagrać jeden film i najdłuższe nagranie miało 7 minut. Poza tym po co m PVR z którego nie mogę zgrać z dysku filmu? Dla mnie to jest substytut PVR a innych operatorzy nie mają. No i jeszcze jedno, u sąsiada pobawiliśmy się kiedyś w testy i podłączaliśmy na zmianę jego platformowego PVR i iCorda na kanałach SD i HD. Komentarze sąsiada ze względu na liczne łacińskie wstawki nie nadają się do cytowania.

 

A tak poza tym amin przenieś to do innego wątku bo to nie ma nic wspólnego z iCordem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty z modułu mozna wylaczyć i nic nie bedzie co 5 minut wyskakiwać.Ale nie o to chodzi.

Aktualizacji nie robi się ot tak bez potrzeby tylko wtedy gdy są jakies problemy a więc w interesie użytkownika jest dokonać upgreadu.Pierwsza aktualizacja rozwiązywała problemy z odbiorem niektórych kanalów.Druga załatwiala obsługę nagry3.

 

Co do testów ja nikogo nie tłumaczę tylko patrze obiektywnie.Na zorganizowane grupy,ankiety potrzeba jak sam zauwazyłeś czasu i pieniędzy.Chcesz za to płacić w formie wyższego abonamentu ?

Odzielna kwestia ze nie słyszałem o jakichś duzych problemach współpracy modułu Polsatu z tunerami.Widać beta testerzy (kiedys to byli pracownicy platformy nie wiem jak dzisiaj) nie są tacy najgorsi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz pisze wyraźnie - to kwestia systemu plików na dysku który jest podłączany do iCorda. To nie kwestia gniazda, kabla, tunera czy sposobu podłączenia. Dyski USB formatują się domyślnie jako FAT32. Możecie robić dowolne cuda a FAT32 nie zapisze pliku większego niż 4 GB. Jak nie wierzycie to spróbujcie zapisać na dysku z FAT32 plik ponad 4 GB z dowolnego innego źródła. To jest NIEMOŻLIWE. Zamiast kupować dysk zewnętrzny za kilkaset złotych trzeba było kupić switcha za 60 zł i podłączyć iCorda bezpośrednio do komputera. Po co stosować gorsza wersję przenoszenia plików zamiast lepszej przez siec?? Zresztą jak macie w domu router to on zwykle ma 4 gniazda i wbudowany prosty switch. Więc tak naprawdę nic nie trzeba kupować poza kablem za 10 zł. Jestem informatykiem w firmie IT od kilkunastu lat wierzcie mi że wiem co piszę.

 

Ok, dotarło, z opóźnieniem, ale dotarło. Nie jestem informatykiem więc pewnych rzeczy po prostu nie wiem...

Jednak moje działanie nie było takie naiwne, albowiem:

1. Wydaje mi się ze ten dysk można przecież inaczej sformatować,

2. Kupiłem go, bo gdzieś filmy muszę zmagazynować - nie mam tyle miejsca na kompach w domu.

 

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem mogę zgrać te filmy bezpośrednio na kompa, a z niego na docelowy dysk nazwijmy go magazynowy. Ale jako laik musze zadać jeszcze jedno pytanie - jak konkretnie można podłączyć iCorda do kompa? Mam w domu router, tylko jak go wykorzystać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak potrafię o połączeniu iCorda z siecią.

 

Trzeba mieć router przewodowy, sieć przewodowa jest zresztą kilkakrotnie bardziej wydajna jeśli chodzi o przenoszenie dużych plików.

 

1. Sprawdzamy konfigurację naszej sieci w domu.

Zakładem że komputer już był podpięty do sieci i działa czyli np. działa nam internet.

Komunikacja z iCordem będzie się odbywała po protokole IP - tym samym po którym działa internet.

Na początek sprawdzamy jak mamy skonfigurowaną sieć: Naciskamy START, wybieramy URUCHOM

i w oknie które się pojawi wpisujemy cmd, naciskamy ENTER. Pojawia się czarne okno wiersza poleceń.

Wpisujemy polecenie ipconfig i naciskamy ENTER. W oknie pojawia się nam konfiguracja naszej sieci domowej IP.

Mamy tam 3 adresy IP: brama, maska podsieci, adres naszego komputera. Wygląda to tak lub podobnie:

 

Konfiguracja IP systemu Windows

 

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

 

Sufiks DNS konkretnego połączenia : alamakot

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.103

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Nie zamykamy tego okna.

2. Ustawiamy sieć w iCordzie

Wchodzimy w iCordzie do MENU>> SYSTEM>> SIEĆ

W punkcie SERWER FTP zmieniamy na aktywne.

Wchodzimy do punktu konfiguracja ETHERNET i kolejno wprowadzamy adresy:

Adres routera - wprowadzamy wartość która wyskoczyła w waszym komputerze w polu Brama domyślna po użyciu polecenia ipconfig.

Maska podsieci - przepisujemy maskę podsieci z pola maska podsieci z czarnego okna naszego komputera

Adres IP - przepisujemy wszystkie wartości z czarnego okna w komputerze poza ostatnimi cyframi po ostatniej kropce ( w przykładzie powyżej to wartość 103)

Teraz musimy tutaj wpisać jakąś wartość której nie ma żadne urządzenie sieciowe w naszej sieci.

Oczywiście najlepiej jeśli znamy ustawienia naszego routera. Jeśli ten ruter komputerom i urządzeniom podłączanym do sieci przydziela adresy np do 100 do 200

(można to sprawdzić logując się do panelu zarządzania routera i w konfiguracji sieci lokalnej powinien być wpisany zakres przydzielanych automatycznie adresów)

to iCordowi powinniśmy przypisać jakiś adres z poza przydzielanego zakresu. Np. niech to będzie 220.

Wtedy w naszym przykładzie iCord będzie miał Adres IP 192.168.1.220.

Jeśli nie potrafimy sprawdzić ustawień routera to możemy w czarnym oknie w komputerze wpisać polecenie:

ping 192.168.1.220 (albo taki adres jak wybraliśmy dla iCorda)

Wyskoczy nam w efekcie coś takiego:

ping 192.168.1.220

 

Badanie 192.168.1.220 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 192.168.1.220:

Pakiety: Wysłane = 2, Odebrane = 0, Utracone = 1 (100% straty),

Taki wynik oznacza, że w naszej sieci w tej chwili adres 192.168.1.220 jest wolny.

Jak przypiszemy iCordowi ten adres i zatwierdzimy OK to po ponownym użyciu polecenia ping

Efekt będzie taki:

ping 192.168.1.220

Badanie 192.168.1.220 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 192.168.1.220: bajtów=32 czas=2ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.220: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.220: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64

 

To znaczy, że nasz iCord z adresem 192.168.1.220 odzywa się i jest widoczny w sieci.

3. Podłączanie FTP

Teraz bierzemy sobie jakiś program do FTP. Można próbować przeglądarką internetową.

Wtedy w pasku adresu wpisujemy:

ftp://192.168.1.220

pojawi się okno z zapytaniem o hasło i użytkownika. Użytkownik to humaxftp, hasło to pin odbiornika - fabrycznie 0000

 

Do połączeń FTP moim zdaniem najlepiej użyć Total Commandera. Jest dostępny w sieci.

A do odtwarzania plików najlepszy jest VLC czyli Video Lan, też do pobrania za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Pawel świetnie podsumował pewien off-topic o fatalnej jakości modułu, argumenty w nim padające nie rzuciły, mam nadzieję nie tylko mnie, na kolana. Podpisuję się w pełni pod jego postem, na pewno nie zaśmiecającym wątku.

 

=>Dolo, jak na nowym sofcie wygląda, jeśli masz możliwość sprawdzenia, nagrywanie z transpondera 12265V, czyli kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam ponownie na forum dotyczące CP CAM

http://viewtopic.php?f=7&t=321

i proszę nie wkładać w moje usta słów których nie napisałem ani nie powiedziałem, moduł CP nie jest fatalny ale nie jest też idealny,

moim zdaniem przynajmniej

a szanując innych czytelników tego forum zaprzestańmy wstawiania na forum o iCordzie dyskusji o CP CAM bo to jest zaśmiecanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam wgraną bete 1.00.15. Moje spostrzeżenia.

1. Nie zauważyłem problemów z muleniem na EPG.

2. Na 12256 dalej nie nagrywa.

Z tego co mi wiadomo to ta beta jest tylko testem poprawek do pracy dolnego

slotu, czyli najbardziej dokuczliwej wady softu ( stopklatki ).

Przez dwa dni tuner nie zawiesił się ani razu, ale to jeszcze za krótki okres testu.

Jeżeli zapowiadany szumnie nowy soft będzie powodował zmiany instrukcji obsługi,

jak to ktoś napisał, to pewnie będzie miał wyższy numer np. 1.00.50 lub 2.00.00.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft ....15 zwiększył nieco stabilność iCorda. W ciągu kilku dni jeden z dwóch moich egzemplarzy (ten mniej stabilny) zawiesił się kilkanaście razy (na ...14 byłoby to kilkadziesiąt razy). Tylko raz wystąpiła "stopklatka" - reszta to brak reakcji - konieczny "twardy restart", czyli ten sam skutek! To wszystko oczywiście przy dwóch modułach. Z jednym jest OK.

Nie zauważyłem innych zmian w tym sofcie... To będzie chyba kolejna porażka! Brak słów!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku o czym ty piszesz? Kilkadziesiąt zawieszeń się odbiornika dziennie, a ty masz 2 sztuki?

Tą drugą kupiłeś z wrodzonego masochizmu czy głupoty jak to taki marny odbiornik.

Ile razy byłeś z odbiornikiem do naprawy gwarancyjnej?

Kilkadziesiąt zawieszeń dziennie przy eksploatacji załóżmy 6 godzin dziennie oznacza że tuner wisi co 10 minut.

czyli nie obejrzałeś jeszcze na nim w życiu żadnego filmu w całości ale masz dwa takie odbiorniki.

To nie jest hiper stabilny odbiornik. Ma dużo wad i większość osób na tym forum ma rację oczekując zmian softu.

Z niektórymi modułami jak piszą użytkownicy wiesza się czasami. Z niektórymi jak mi nie wiesza się prawie wcale.

Ale powiedz mi prosto po co kłamiesz? Kto uwierzy, że ktoś eksploatujesz odbiornik wieszający się kilkadziesiąt razy dziennie?

Sądziłem że trolle występują tylko na forach ONETU I WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Dolo, jak na nowym sofcie wygląda, jeśli masz możliwość sprawdzenia, nagrywanie z transpondera 12265V, czyli kanały HD.

Przykro mi Kolego bardzo, ale nie miałem na razie możliwości tego sprawdzić, gdyż nie mam w CP programów HD, jedyny chyba na razie to TVN24, ale nie wiem czy o to Ci dokładnie chodzi? Inne kanały HD jakie mam pochodzą z ASTRY. Jeżeli sprawdzenie takich rozwiązań Cię urządza oczywiście sprawdzę to i zamelduję o rezultatach.

Jedno jest pewne! Po zainstalowaniu ..15, odbiornik pracuje dużo stabilniej. Mam zajęte oba sloty i na razie nie było zwiechy od ostatnich moich wypowiedzi. Czyli jest ok. Nie wiem czy problem z brakiem "ł" w EPG był tylko chwilowy i występował u mnie, bo akurat moderatorzy EPG coś skopali, czy ten problem faktycznie istnieje. Dobrze by było poznać opinie innych osób, które się pokusiły o zainstalowanie tej BETY. Pozdro

 

Najprościej jak potrafię o połączeniu iCorda z siecią.

 

Trzeba mieć router przewodowy, sieć przewodowa jest zresztą kilkakrotnie bardziej wydajna jeśli chodzi o przenoszenie dużych plików.

 

1. Sprawdzamy konfigurację naszej sieci w domu.

Zakładem że komputer już był podpięty do sieci i działa czyli np. działa nam internet.

Komunikacja z iCordem będzie się odbywała po protokole IP - tym samym po którym działa internet.

Na początek sprawdzamy jak mamy skonfigurowaną sieć: Naciskamy START, wybieramy URUCHOM

i w oknie które się pojawi wpisujemy cmd, naciskamy ENTER. Pojawia się czarne okno wiersza poleceń.

Wpisujemy polecenie ipconfig i naciskamy ENTER. W oknie pojawia się nam konfiguracja naszej sieci domowej IP.

Mamy tam 3 adresy IP: brama, maska podsieci, adres naszego komputera. Wygląda to tak lub podobnie:

 

Konfiguracja IP systemu Windows

 

 

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

 

Sufiks DNS konkretnego połączenia : alamakot

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.103

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Nie zamykamy tego okna.

2. Ustawiamy sieć w iCordzie

Wchodzimy w iCordzie do MENU>> SYSTEM>> SIEĆ

W punkcie SERWER FTP zmieniamy na aktywne.

Wchodzimy do punktu konfiguracja ETHERNET i kolejno wprowadzamy adresy:

Adres routera - wprowadzamy wartość która wyskoczyła w waszym komputerze w polu Brama domyślna po użyciu polecenia ipconfig.

Maska podsieci - przepisujemy maskę podsieci z pola maska podsieci z czarnego okna naszego komputera

Adres IP - przepisujemy wszystkie wartości z czarnego okna w komputerze poza ostatnimi cyframi po ostatniej kropce ( w przykładzie powyżej to wartość 103)

Teraz musimy tutaj wpisać jakąś wartość której nie ma żadne urządzenie sieciowe w naszej sieci.

Oczywiście najlepiej jeśli znamy ustawienia naszego routera. Jeśli ten ruter komputerom i urządzeniom podłączanym do sieci przydziela adresy np do 100 do 200

(można to sprawdzić logując się do panelu zarządzania routera i w konfiguracji sieci lokalnej powinien być wpisany zakres przydzielanych automatycznie adresów)

to iCordowi powinniśmy przypisać jakiś adres z poza przydzielanego zakresu. Np. niech to będzie 220.

Wtedy w naszym przykładzie iCord będzie miał Adres IP 192.168.1.220.

Jeśli nie potrafimy sprawdzić ustawień routera to możemy w czarnym oknie w komputerze wpisać polecenie:

ping 192.168.1.220 (albo taki adres jak wybraliśmy dla iCorda)

Wyskoczy nam w efekcie coś takiego:

ping 192.168.1.220

 

Badanie 192.168.1.220 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Upłynął limit czasu żądania.

Upłynął limit czasu żądania.

Statystyka badania ping dla 192.168.1.220:

Pakiety: Wysłane = 2, Odebrane = 0, Utracone = 1 (100% straty),

Taki wynik oznacza, że w naszej sieci w tej chwili adres 192.168.1.220 jest wolny.

Jak przypiszemy iCordowi ten adres i zatwierdzimy OK to po ponownym użyciu polecenia ping

Efekt będzie taki:

ping 192.168.1.220

Badanie 192.168.1.220 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 192.168.1.220: bajtów=32 czas=2ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.220: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64

Odpowiedź z 192.168.1.220: bajtów=32 czas<1 ms TTL=64

 

To znaczy, że nasz iCord z adresem 192.168.1.220 odzywa się i jest widoczny w sieci.

3. Podłączanie FTP

Teraz bierzemy sobie jakiś program do FTP. Można próbować przeglądarką internetową.

Wtedy w pasku adresu wpisujemy:

ftp://192.168.1.220

pojawi się okno z zapytaniem o hasło i użytkownika. Użytkownik to humaxftp, hasło to pin odbiornika - fabrycznie 0000

 

Do połączeń FTP moim zdaniem najlepiej użyć Total Commandera. Jest dostępny w sieci.

A do odtwarzania plików najlepszy jest VLC czyli Video Lan, też do pobrania za free.

 

@grzegorzs świetny opis - prawie na nuty. Dobrze by było, żeby Nasz MODERATOR wrzucił go do działu HUMAX ICORD - listy, softy programy, bo tam "zalatuje brakiem świeżości" (przepraszam za kolokwializm), a to nie jednej osobie na pewno się przyda. Poza tym w tytule można by dodać ......, listy, softy, programy, GOTOWE ROZWIĄZANIA, które MODERATOR by umieszczał dla potomnych. (po co szukać tego co ktoś wypracował w pocie czoła) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię po prostu ludzi którzy wypisują na forach nieprawdę. A skomentowałem zwykłe rozminięcie się z prawdą. Rozumiem, że czasem pisze się komentarz w przypływie złego humoru. Ale trzymajmy się chociaż z grubsza faktów. Jak ktoś pisze raz, że coś mu się dzieje 3 razy dziennie a potem ta sama osoba pisze, że kilkadziesiąt razy dziennie to po prostu jest to zwykła nieprawda. Więc się po prostu trzymajmy faktów zamiast wstawiać figury retoryczne. Może wtedy przeczyta to ktoś od producenta i potraktuje poważnie. Zajrzyjcie na fora niemieckie o Humaxie, konkretnie, dokładnie, wszystkie znalezione bugi wyliczone i ponumerowane. Tylko naśladować, zamiast bełkotać o setkach czy dziesiątkach zawieszeń bez ładu i składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzs,ja też mam problemy z Icordem, gdy włożę do niego dwie karty C+ i CP jednocześnie, wówczas po maksymalnie 1 minucie pracy następuje zawieszenie, więc można stwierdzić że dekoder zawiesza się kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Uważam że forum nie służy tylko do wymądrzania się ale również do oceny problemu na zasadach statystycznych. Pozwólmy więc ,wypowiedzieć się wszystkim bez podkręcania atmosfery konfrontacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos probowal moze z DIABLO CAM WIRELLES ?

wystarczy jeden modul dostepu w pierwszym nie wieszajacym sie slocie i dwie karty w bazie (np C+ i CP) i moze problem zniknie...

 

Czy u was rowniez program nagrany z platformy C+ w wersji zakodowanej dostepny jest tylko przez kilka dni nie wazne czy to poczatek czy srodek miesiaca ? tak jakby kody zmienialy sie czesciej niz raz w miesiacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorzs... doradzam więcej umiaru w oskarżeniach o kłamstwo.

Napisałem, że JEDEN z dwóch dekoderów zawiesił się kilka razy w ciągu KILKU DNI, a nie jak poprzednio kilkadziesiąt w ciągu tych KILKU DNI! Działo się to co kilkanaście minut. Dekoder spędził w sumie kilka tygodni w serwisie bez skutku (ma między innymi wymienioną płytę główną). Kupiłem go jako drugi egzemplarz i nie spodziewałem się wpaść na taką "minę". Nowy soft miał usunąć tą wadę, widzę jednak że tak się nie stało (przynajmniej w tej wersji 015). Stwierdziłem nawet, że zawieszenia zdarzają się także z włożonym jednym modułem - co poprzednio nie miało miejsca.

Poza tym już dawno przestałem się emocjonować i dziwić niedopracowaniu tego urządzenia, zamieściłem tylko suchy opis faktów dotyczących jednego z moich egzemplarzy, a jeśli ktoś nie chce traktować ich poważnie to ma do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie icord diablo cam c+ i tnk oraz moduł cp. Tuner mam ponad rok. Nigdy ale to nigdy nie miałem żadnej zwiechy jakiegoś zamrożenia czy czegoś w tym stylu ze względu na t ze mam 3 systemy występuje czasem napis Kanał nie dostępny czy jakoś tak. Może w samej konfiguracji maice jakies problemy. Mam dwa kable takie same i antena stała. 160Gb dysk. Z jakimi ustawieniami najczęściej macie te problemy z icordem i jakie dyski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...