Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Pierwszy raz pisze na tym forum wiedz podziele się swoimi spostrzeżeniami.

Mam iCorda od tygodnia i musze powiedzieć że jest całkiem niezly zwlaszcza odbior w sd

Popieram pomysł kolegi bo przydało by sie podsunąć pare pomysłów co do poprawienia dzialania systemu

i dodania tego i tamtego bo myśle że jest to na tyle elastyczny system co by wytrzymal jeszcze duzo

nowych pomysłów :) Mi na przykład brakuje PIP czy ktoś wie czy dalo by sie go doklepać do systemu

czy potrzebne są zmiany w sprzęcie?

 

Pozdrawiam Wszystkich :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak, koncert życzeń, ale może lepiej miało po uzasadnienie przekładające się na praktykę. Nie wiem, może albo nawiązać kontakt z sensorem / humax ale wątpię by robili taki konkurs (a aktualizacje są dość rzadkie). Lepszym pomyslem, pomimo iż niezupełnie zgodny z literą - na tworzenie oprogramowania przez grupę zapaleńców. Swoją drogą każda sensowna firma powinna zwrócić uwagę na "sygnały". To istotna informacja i mysle w tej półce rynkowej, jeden z kluczy do uzyskania przewagi konkurencyjnej.

 

@ABUE: mówiłeś, że zdawałeś kartę CP do naprawy (o ile dobrze zrozumialem) i miales dostac ją z powrotem we środę (wczoraj). Oddali Ci, masz jakies informacje już? Działa czy nie ten TVN po "naprawie"? Jest to o tyle ważne, że to koronny argument stosowany w CP. Odpisz nam jesli mozesz, ja osobiście tylko na to czekam bo nie wiem wypowiadać umowę czy po prostu czekac na "naprawdę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązywanie kontaktu z firma Sensor niewiele pomoze.Ta firma do perfekcji opanowała mamienie klienta i obiecywanie gruszek na wierzbie.Od kilku lat z każdym modelem jest ta sama sytuacja.Zamiast dopracowywać porządnie oprogramowanie wypuszcza się kolejny model itd.

 

Jedynym tunerem z dopracowanym softem był 5400 ale tylko dlatego że soft nie powstal u producenta.

 

Czytam ten wątek z czystej ciekawości ale widzę że nic się nie zmieniło.Niestety.

 

Ten wątek jest tez po części dowodem tego co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko zauważyć, że Sensor tego nie produkuje, a jedynie sprzedaje. Zresztą częściowo wywiązali się z obietnicy EPG Cyfry+, bo HDCI-2000 ostatecznie otrzymał odczyt trzech dni z 10,892H i w tym celu specjalnie do Warszawy przybyli na bodajże dwa tygodnie programiści z Korei. Jest o tym na stronie drugiej tego samego wątku :>

 

Co do tematu z wyliczeniem niedoskonaliści i błędów iCord-a HD - myślę, że to dobry pomysł. Uważam, że każdy odbiornik cyfrowy powinien coś takiego mieć, a przynajmniej te najpopularniejsze, bo później wychodzą tylko na tym tle nieporozumienia. Oczywistym jest, że nie wszystkie błędy da się wyłapać w warunkach "laboratoryjnych" - niestety zawsze jest tak, że pewne potknięcia wykrywają dopiero użytkownicy przy dłuższym, regularnym użytkowaniu.

 

Temat mógłby się składać z dwóch postów i byłby podpięty w tym dziale - post 1 - błędy, post 2 - propozycje. Jeśli ktoś jest to w stanie wykonać profesjonalnie i solidnie, opisując każdy z problemów szczegółowo - zapraszam do działania ;) Dodatkowo ten zbiór możnaby przesłać do dystrybutora - póki trwają próby usunięcia problemu z modułem Cyfrowego Polsatu może coś jeszcze uda się wywalczyć.

 

Powiem jednak szczerze, że wydaje mi się, że w tej chwili większą siłę przebicia mają klienci niemieccy, bo sprzedało się tam iCord-ów sporo, a posiadacze dobrze zorganizowali się - w prężne forum dyskusyjne poświęcone tylko temu jednemu modelowi. Przypuszczam, że sprytne przemycanie propozycji tam (o ile już ktoś ich nie zgłosił) daje większe szanse na ich realizację. Humax jakoś nie lubi Polski - nie dość, że naszej stolicy nie wyliczyli w kreatorze pierwszej instalacji, to jeszcze opisali nas jako... Federacja Rosyjska :evil: W HDCI-5000 to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram powstanie takiego wątku. Ale....

Warto by tu doprecyzować: koncert spełniający nie jakieś życzenia z kosmosu, ale zalety sprzętu wychwalane w prospektach, zapowiedziach i recenzjach czytanych przed zakupem przez nas- nabywców i użytkowników !

I I oby to nie był koncert nigdy niespełnionych marzeń i życzeń... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Ja celowo nie wprowadzałem takich wątków, bo przyznam się, że nie jestem specjalistą w tej kwestii, a założyć wątek "bzdeta" to nie sztuka, chodzi o to - jak większość z Was nadmienia, żeby to coś dało. Ale od czegoś trzeba zacząć - tak jak powiedział MR.ORBITA - niech ktoś kto się czuje na siłach to zrobi - ciekawe, czy znajdzie się taki?

Ktoś wcześniej też wspomniał, że można by pomyśleć o stworzeniu softu pod to urządzenie "własnego"- nie jestem fachowcem również i w tej kwestii - ale dlaczego jest to nielegalne? Rozumiem, że potrzebny jest do tego chyba jakiś kod źródłowy - taki budulec od którego trzeba zacząć - który należy do producenta i chyba o to chodzi - no bo dlaczego można mieć komuś za złe, że opracuje coś własnego? i czy ktoś już tego próbował? Przecież jest to soft oparty na LINUXIE - i np. pod DREAM-a cały czas ktoś coś tam robi, poprawia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często producent zastrzega sobie, że wgrywanie nowego oprogramowania wiąże się z utratą takich czy innych praw , np gwarancyjnych. Nad to nie mamy dokumentacji technicznej, trzeba korzystać z dezasemblacji a to już ingerowanie we własność intelektualną... trudna sprawa. Swojego czasu było kilka osób, zajmujących się modyfikacjami , jeden modował bios do NF7 (mobo) rozszerzając jego funkcjonalność (i poprawiając stabilność). Jak się wie jak, to wszytsko jest easy ale i strasznie czasochłonne.

 

EDIT: jesli mamy kod źródłowy na GPLu to powinny być nieco łatwiej, tylko że pamiętajmy że trzeba też trafić na kilku delikwentów którzy zaoferują sprzęt do testów (co jesli coś nie zadziaała)

 

@Abue:

 

czy masz już swoją karte CP odebraną z testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie działa także na kartach DVB? Też nagle mają niezgodne z DVB oprogramowanie? Sprawa jest bardziej złożona. Problemem jest zbyt duża ilość systemów kodowania na jednym kanale i ich kolejność. Spora część sprzętów sobie z tym poradziła, ale nie wszystkie (nie tylko Humax).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - ciekawe że na Eurosport-ach gdzie na tych kanałach symulkrypt jest jeszcze bardziej złożony od tych na transponderze TVN moduł CP radzi sobie bez problemu. Czyli znowu powrót do początku i wina TVN? Jak widać HUMAX chyba przyznał się, bo zapowiedział aktualizację. Tak przynajmniej mniemam po wypowiedzi kolegi wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Eurosportach widać jest inna kolejność systemów kodowania, zresztą Cyfra+ zrobiła kopie Eurosportów u siebie (dwa testy na tp. 15 - 11,488 GHz, pol. H), bo oni sami ze swoimi odbiornikami mają problem... Moim zdaniem to wina przesadzonego simulcryptu. Zresztą TVN działał do 6 stycznia, więc nie widzę przeszkód dla których nie miałoby być tak dalej - TVN mógłby to zrobić, gdyby chciał, ale widać, że im nie zależy. Oczywiście jeśli Humax zmodyfikuje soft - problem zapewne też zniknie, bo jak są tunery na których to działa, to da się zrobić, żeby działało, ale to nie wystąpiłoby, gdyby nie jakieś zamieszanie (przypadkowe lub celowe) u nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie podpisuje się pod powyższym- to najbardziej logiczne objaśnienie sprawy.

Mam jeszcze jedną rzecz- czy u kogoś z Was występuje efekt "szatkowania" obrazu....

Wygląda to tak, jakby (podpierając się terminologią z kart graficznych) obraz był wyświetlany zc częstotliwością około 10-20 fps i poszczególne klatki obrazu lekko na siebie zachodzą.

Sporadycznie pojawia się u mnie taki objaw, tylko na niektórych kanałach i tylko z wyjścia euro.

Na wyjściu HDMI obraz jest prawidłowy...

Z tym zrażaniem klientów z powodu kanałów tvn święta racja, kilku moim znajomym musiałem po paru dniach od zakupu przeze mnie Icorda zamiast polecać - przestrzegać i zniechęcać do zakupu Humaxów, właśnie ze względu na planowane przez nich związanie się za pomocą modułu i karty z CP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem nowego HumaxaHD-fox.Zbudowany jest na bazie iCordHD tylko bez nagrywarki.Receiver pracuje modulem CP.Mam problem z lista kanalow ,po zmianach pozycji przez CP nie znajduje TVN iTVN turbo.Czy mozna temu zaradzic?Podobny problem ma kolega z PR-HD1000.Czy mozna nabic liste kanalow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi dzisiaj to cudo techniki padło. Włączyłem na standby, po chwili sam nagle bez powodu zaczął startować i mu sie nie udało. Teraz przy włączaniu melduje na ekranie że startuje , trwa to dłuższą chwilę i przechodzi z powrotem w standby. Wyglada na to że doczekał sie serwisu. Ma ktoś jakiś pomysł żeby go przywrócić do życia ? Może spróbowac mu zainstalowac system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest soft 1.00.15, póki co dostęp do niego ma wąskie grono testerów. Po zatwierdzeniu go przez inżynierów Humaxa trafi na satelitę. Zgodnie z informacjami z niemieckiego forum icordforum.com m.in. rozwiązany jest problem wolniejszego działania dolnego slotu CI. Zaznaczam, że ja softu nie mam i czy te informacje okażą się prawdziwe - zobaczymy jak soft się pojawi oficjalnie.

 

Źródło informacji (być może konieczna jest rejestracja, więc poniżej cytat)

Hallo,

das nächste Update naht: Seit anderthalb Wochen hat das iCordForum-Boardteam die Beta-Version für die Version 1.00.15 in Test. Diese Version beinhaltet zwar keine neue Funktionalität, dafür jedoch einige wichtige Bugfixes. Die Firmware muss noch die interne Qualitätssicherung von Humax durchlaufen und wird danach zeitnah (natürlich auch hier) zur Verfügung gestellt.

 

Nun aber noch die Erkenntnisse der Boardteams anhand der Bugliste zu der aktuellen Betaversion. Insbesondere der behobene Werksreset und das Problem mit dem unteren CI-Schacht dürfte Euch interessieren:

 

Bug 21, Kapitelerstelung nach Entschlüsselung behoben

Bug 29, Unterer CI-Schacht bei verschiedenen Geräten nicht zu verwenden behoben

Bug 30, iCord lässt sich nicht mehr ausschalten behoben

Bug 31, Sonderzeichen am Anfang der Aufnahmen teilweise behoben

Bug 32, selbstständiger Werksreset behoben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w zeszlym tygodniu Humax HD Fox ktory poza dyskiem jest technicznie prawie taki sam jak ICord HD i odbieram na nim Astre i Hotbirda. Posiadam modul AstonCrypt 2.20( Seca)CI z karta Cyfryplus ktory abonuje jako pakiet podstawowy i musze stwierdzic ze pracuje naprawde wysmienicie Super obraz SD i wszystkie programy ktore sa w pakiecie chodza super. Jedynie co mi brakuje to to ze nie wiem Jak zaaktywowac podtytuly w programach muzycznych jak np. Musyka Swiat ktora sie sklada z pieciu roznych tytolow a odbieram tylko ten pierwszy. Czy ktos moze mi pomoc? Odbiornik kupilem w Niemczech.

 

Pozdrawiam Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstonCrypt właśnie tak się zachowuje w Humaxie - ucina pozostałe stacje. Nie działają także wszystkie kanały audio z CYFRA+ RADIO. Na oryginalnym module Canal+ HD (nie polecam) i na PowerCAM Pro tego problemu nie ma. Zobaczymy - może aktualizacja oprogramowania do iCord-a, która jak widać jest w drodze - rozwiąże problem...

 

EDIT: Powinien Wam wystartować TVN Turbo z modułu Cyfrowego Polsatu. Przy dobrych wiatrach na dniach będzie reszta (tj. TVN i TVN Siedem) bez konieczności aktualizacji oprogramowania - namierzono problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...