Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam ten podobny motyw, umowa do grudnia 2012r. pakiet Optimum+ HD, w zwiazku z tym aneksem chcialem tez zlozyc wypowiedzenie umowy - trzeba to im wyslac z podaniem jakiegos konkretnego powodu, czy nie jest to konieczne??

Pytanie moje jest takie: kiedy ewentualnie mozna dostac odpowiedz na pismo i co sie dzieje z antena oraz dekoderem - sa zwracane czy mam je na wlasnosc?? z tego co pamietam to placilem ok. 200pln

 

Pozdrawiam

Z gory dzieki za odpowiedz

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie skonczyła mi sie umowa na multipakiet C+ bez HD musiałem wypowiedzieć i teraz chce podpisac nowa na opcje 99pln czy jest możliwość wypowiedzenia w jakimś czasie umowy nowo zawartej np przez internet ?? badz w punkcie ?? bo problem mam z nielegalnie założoną antena na dachu bloku i nie wiem jak bedzie sie zachowywać z kanałami HD wiec bym sprawdził i w razie czego zwrócił jakby nie działało bo wejsc na dach to nie wejde a na balkonie nie zamontuje bo zasłania mi inny blok :) taka dziwna rzeczywistość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Może ktoś podpowie. Przy zawarciu umowy w obecnej promocji z rachunkiem od innej telewizji -3miesiące gratis w opcji canal+ HBO superpremium jaki dekoder wybrać aby były jak najniższe koszty aktywacji i czy przy opcji bez dekodera aktywacja też kosztuje 99PLN? Czy lepiej w ramach promocji zinwestować w nowy pozacyfrowy dekoder -jeśli tak to jaki (rozważaz ferdka arriva 220 combo za 360PLN -czy to dobra cena?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde wszyscy mogą spokojnie olac te pisma co przychodzą i w styczniu napisac do cyfry, że zmienily sie programy a nie zostalismy poinformowani, wiec zlamali warunki umowy i nic kompletnie nic nie mogą zrobic poniewaz nie maja potwierdzenie odbioru wyslanych przez siebie pism, bardzo proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzio, jedno ale: masa abonentów dzwoni i zachodzi do punktów z pytaniem o co chodzi z tym regulaminem. Większość jest odnotowywana w systemie. Ciekawe jak byś wytłumaczył, że nie otrzymałeś pisma, a pytałeś 2 miesiące wcześniej, dlaczego dostałeś aneks do regulaminu itd. Poza tym, z tego co obserwuję, Cyfra traktuje brak odpowiedzi ze strony abonenta na przesłany regulamin, jako jego akceptację.

 

PS. PLAY też jak wprowadzał zmiany w regulaminie, to przysłał mi aneks listem zwykłym, razem z rachunkiem, więc cyfra nie jest tu wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!

 

Pan na infolinii poinformowal mnie, ze wypowiedzenia umowy w zwiazku braku akceptacji nowego aneksu do regulaminu mozna przysylac do konca Listopada (umowa wtedy trwa do 31.12.2011).

Czy to jest prawda?

Ja swoje wypowiedzenie wyslalem 17.11.2011 i teraz mam w zwiazku z tym pytanie.

Skoro wypowiedzenie mozna wyslac do konca Listopada to musi byc ono wyslane (data stempla pocztowego) 14 dni przed koncem miesiaca.

Jezeli wyslalem 17.11 to dodajac 14 dni mamy 01.12.2011 - czy moga to potraktowac jako zerwanie umowy przez "zwykle" wypowiedzenie umowy powiazane z dodatkowymi kosztami?

 

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed

 

Chyba potrafie to wytlumaczyc. Liczysz 14 dni od daty na aneksie (a nie od daty wysylki). Dlaczego do konca listopada? Poniewaz chca miec czas na ewentualne konwersacje nt. pozostanie z platforma i jeszcze to, ze za grudzien zaplacisz wtedy z gory.

Tak mi sie wydaje, ale moge sie mylic. Moze keers sie wypowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta sprawa jest jednoznaczna.Rozwiązywanie umów z tego typu przyczyn ma termin miesiąca wcześniej,stąd warunek wysyłania pisma do końca listopada.Nowy regulamin wchodzi w życie od 1 stycznia 2012r.Z pewnością grudzień będzie miesiącem wzajemnych negocjacji,jeżeli komuś będzie zależało na pozostaniu z tą platformą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Liczysz 14 dni od daty na aneksie (a nie od daty wysylki).

W takim przypadku liczy się data Twojej wysyłki.. Wysyłając odpowiedź na pismo cyfry uwiarygadniasz prawnie otrzymanie tego pisma.. od cyfry.. W piśmie zwykłym pianie o 14 dniach od daty otrzymania jest zwykłym nadużyciem operatarów...

 

Od daty otrzymania twojego pisma cyfra ma czas według kc niezwłocznie rozpatrzyć twoją sprawę co w praktyce oznacza do 30 dni..

 

Data zawarta na aneksie nie ma żadnego prawnego znaczenia

Prawnie liczy się od daty doręczenia.. do klienta !!

 

Platformy cyfrowe i inni operatorzy wysyłając aneksy listem zwykłym ułatwiają sobie sprawę niejako.. Ale ten kij ma dwa końce .. ja mogę wysłać wypowiedzenie np. 30 grudnia 2011 twierdząc ,że o zmianie regulaminu nie zostałem poformowany przez operatora..( Taki obowiązek ma operator.platformy sat. czy telefonii .)

 

A o zmianie regulaminu umów dowidziałem się z mediów....

Wysyłając list zwykły cyfra i inny operator nie dysponuje żadnym dowodem na to że aneks do regulaminu czy umowy został doręczony.. klientom..

Czyli pozostaje przeczytać mój podpis..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mi umowa konczy sie w przyszłym roku czerwiec albo lipiec jakoś tak, czy ja też moge wysłać pismo że rezygnuje i czekać na telefon i wynegocjować nowe lepsze warunki ? jak tak to jak te pismo ma wyglądać i na jaki adres je wysłać ??

Wejdź na dział "Rezygnacje z Cyfry+", tam masz wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam dwa pytania odnośnie wypowiedzenia.

 

Czy można je złożyc w punkcie c+ czy w grę wchodzi tylko wysyłka poleconym do centrali?

 

Druga sprawa to treśc wypowiedzenia.

 

"W związku z upływem okresu minimalnego z dniem 31.12.2011 r. uprzejmie informuję że wypowiadam umowę zgodnie z regulaminem"

 

Wystarczy takie zdanie ? czy coś jeszcze trzeba dodac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można je złożyc w punkcie c+ czy w grę wchodzi tylko wysyłka poleconym do centrali?

Było już mówione wielokrotnie:

 

Wyłącznie listem poleconym na adres:

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

02-100 Warszawa

skr. pocztowa 8

 

Druga sprawa to treśc wypowiedzenia.

 

"W związku z upływem okresu minimalnego z dniem 31.12.2011 r. uprzejmie informuję że wypowiadam umowę zgodnie z regulaminem"

 

Wystarczy takie zdanie ? czy coś jeszcze trzeba dodac?

Wystarczy zdanie: "Rozwiązuję umowę z Cyfrą+. Nr ab. ..." i czytelny podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

proszę o pomoc , dnia 14 sierpnia podpisałem umowę na opcję canal + start, nie płaciłem jeszcze żadnego rachunku bo miałem parę miesięcy gratis. doszedł do mnie aneks i nowy regulamin. czy coś się zmienia w moim przypadku po 1 stycznia 2012? czy zostaje tak jak jest i będę płacił 43 zł? czy będę miał nadal canal + HD i canal + sporty? bo na tym najbardziej mi zależy? z tego regulaminu nic nie wywnioskowałem, zadzwoniłem na infolinię trafiając na pana który nie był mi w stanie nic konkretnego powiedzieć. powiedział że prawdopodobnie się u mnie nic nie zmienia, ale nie potrafił powiedzieć czego dotyczyć będzie nowy regulamin.... proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialam ten problem place co miesiac niedawno kupilam cyfre i mam dodatkowa usluge multirroom itp. i przyszedl nowy regulamin ale zadzwonilam do biura obslugi klienta i powiedziano mi ze tyko regulamin sie nie zmienia a nie zadne oplaty i ze od stycznia 2012 bede placic dokladnie tyle samo http://[spam].com/457news.php mam nadzieje ze pomoglam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...