Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wonsik

Nie masz chęci, to nie odpisuj. Ja znalazłem cennik (http://cyfraplus.pl/upload/2012/12/REGULAMIN_UMOWY_O_ABONAMENT_od_02_02_2012_cennik_od_03_12_2012_zm__kapitalu.pdf) w którym jest podana cena 39,90 zł, stąd moje pytanie. Czyli pierwszy miesiąc za darmo, następne za 30 zł. Jeśli zgłoszę wyłączenie opcji, to wyłączą mi kanały z końcem miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączysz na c+ początku miesiąca to masz cały miesiąc gratis i płacisz dopiero za następny,opcje możesz wyłaczyć ostatniego dnia miesiąca czyli płacisz za 1 miesiąc a oglądasz przez 2(przynajmniej kilka miesięcy temu to było sam testowałem)

 

Ja mam natomiast pytanie czy jeżeli abonent jest na umowie bezterminowej to czy może zmieniać pakiety przez ICA czy tylko telefonicznie ? w formularzu kontaktu jest zmiana pakietu jednak nie wiem czy zostanie zmieniony jeżeli zgłosze przez kontakt???[/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam byc moze naiwne pytanie ale mam rowniez nadzieje ze mimo to ktos zechce mi na nie odpowiedziec. Ze strony Platformy Cyfra +

niestety otrzymalem odpowiedz ktora jest zbyt lakoniczna. W zwiazku z informacjami na temat obowiazkowego przejscia na platforme NC+ po wygasnieciu dotychczasowej umowy z Cyfra a co za tym idzie koniecznoscia nabycia dekodera zastanawiam sie bardzo mocna nad przedterminowym zerwaniem umowy. Moja obecna umowa obowiazuje do sierpnia 2013. Jak naliczone sa kary w przypadku zerwania umowy w okresie np. 5 miesiecy przed jej uplywem ? Cyfra pisze ze nie ma zadnych kar tylko egzekwowane bedzie abonament za okres ktory zostal do zakonczenia umowy. Czy tak jest naprawde ? Jestem z nimi zwiazany od 1995 roku najpierw z Canalem pozniej z Cyfra. Takie zagrywki sa ponizej poziomu. Nie myslalem ze kiedykolwiek przejde do konkurencji ale teraz nie mam watpliwosci. Moze ktos zna wykladnie wedlug ktorej mozna obliczyc faktyczny koszt zerwania umowy na 5 miesiec przed jej koncem ? Mam jeszcze pytanie czy mozliwe jest oddanie karty wraz z dekoderem (ktorego nie uzywam) w punkcie Cyfry ? Ja osobiscie przebywam za granica a z Cyfry korzysta moja mama. Czy ona moze w moim imieniu oddac im ten sprzet ? Jak to wyglada w praktyce ?

Bardzo serdecznie prosilbym o odpowiedz.

Pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego, więc tak: Umowy zerwać nie możesz. Możesz przestać opłacać abonament, ale wtedy zostanie umowa zerwana z Twojej winy i naliczona kara 299zł + zaległe miesiące.

Związałeś się z umową na okres minimalny, to czego się spodziewałeś? Ze pomimo zobowiązań będziesz mógł rozwiązać umowę kiedy chcesz i bez żadnych konsekwencji?

 

Sprzęt należy zwrócić po rozwiązaniu umowy w dowolnym punkcie cyfry, nie musisz być osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam chrapkę na pakiet Kompakt HD za 38 złotych. Rozumiem, że jeśli nie dam się złapać w żadna pułapkę to do końca umowy, przez 18 miesięcy będę płacił 38 zł na miesiąc?

 

Opcja HBO za darmo przez 6 miesięcy. Później 19,90, ale z możliwością odłączenia. Można z góry wyłączyć tę opcję po upływie promocji?

 

A co z opcjami Filmbox i Cinemax? Kiedy najeżdżam myszką na ikonkę to tylko jest napisane, że do 6 miesięcy bezpłatnych uprawnień. Czyli mam rozumieć, że po upływie promocji nie będę miał możliwości odłączenia tych opcji i będę musiał bulić, nie wiem nawet ile? Jeśli tak to nie opłaca się brać tych opcji.

 

Mam rozumieć, że opcja HD Kompakt jest za darmo przez cały okres obowiązywania umowy?

 

Jeśli chodzi o dekoder SAGEMCOM DSI87 HD to mam go za darmochę przez cały okres trwania umowy? Pozostałe są za darmo przez 6 miesięcy. Można zrobić taki myk, że najpierw biorę jeden tych lepszych dekoderów na 6 miesięcy, a później wymieniam na Sagema, żeby nic nie płacić za dekoder (jeśli rzeczywiście nie trzeba opłacać tego dekodera)?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneks promocji, znalazłem u siebie tylko że nie jest możliwa rezygnacja z opcji MULTI.

Ja mam Cinemax 10 zł, Filmox 15 zł po pełnych 5 mies.

Wyłączenie opcji z góry powoduje wyłączenie najbliższego 1, trzeba w ostatnim mies. promocji zadzwonić.

O dekoderze jest że zmiana PVR 500 na najem innego powoduje utratę promocji zniżki na Czynsz Najmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam chrapkę na pakiet Kompakt HD za 38 złotych. Rozumiem, że jeśli nie dam się złapać w żadna pułapkę to do końca umowy, przez 18 miesięcy będę płacił 38 zł na miesiąc?

Jeżeli nie zostanie zmieniona standardowa cena, to tak,całe 18 miesięcy po 38zł.

Opcja HBO za darmo przez 6 miesięcy. Później 19,90, ale z możliwością odłączenia. Można z góry wyłączyć tę opcję po upływie promocji?

 

A co z opcjami Filmbox i Cinemax? Kiedy najeżdżam myszką na ikonkę to tylko jest napisane, że do 6 miesięcy bezpłatnych uprawnień. Czyli mam rozumieć, że po upływie promocji nie będę miał możliwości odłączenia tych opcji i będę musiał bulić, nie wiem nawet ile? Jeśli tak to nie opłaca się brać tych opcji.

Wszystkie 3 tak samo, do 6 miechów za darmo, potem odłączyć można.

Mam rozumieć, że opcja HD Kompakt jest za darmo przez cały okres obowiązywania umowy?

Tak

Jeśli chodzi o dekoder SAGEMCOM DSI87 HD to mam go za darmochę przez cały okres trwania umowy? Pozostałe są za darmo przez 6 miesięcy. Można zrobić taki myk, że najpierw biorę jeden tych lepszych dekoderów na 6 miesięcy, a później wymieniam na Sagema, żeby nic nie płacić za dekoder (jeśli rzeczywiście nie trzeba opłacać tego dekodera)?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie można tak zrobić. Otrzymujesz rabat na konkretny dekoder, jak zmienisz sprzęt to rabat przepada. Wyjątkiem jest tu bezpłatne użytkowanie HD, dożywotnio otrzymujesz taki rabat.

 

PS. nie wiem dlaczego, ale nie odesłałem Cię do szukajki, to chyba brak kawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zostanie zmieniona standardowa cena, to tak,całe 18 miesięcy po 38zł.

Możesz rozwinąć to pojęcie "zostanie zmieniona standardowa cena".

W jakich sytuacjach zmienią się moje kwoty:

CANAL+ SUPERPREMIUM HD 99 zł,

Cinemax 10 zł,

Filmox 15 zł,

podstawowy dekoder 10 zł,

dodatkowy 15 zł,

to założyłem zostawić po 6 mies. i daje to 149 zł przez 13 mies.

Chyba tak będę mógł jeżeli nie przejdę na nową ofertę nc+, ale to futurystka, a od MR na ADB uciekłem.

Mówimy o stanie obecnym Cyfra+.

PS. nie wiem dlaczego, ale nie odesłałem Cię do szukajki, to chyba brak kawy...

Może nie brak kawy tylko wrodzona grzeczność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli zły temat ,ale mam pytanko ;)

Interesuje mnie dokupienie multiroom i jak to kreuję się cenowo bo na stronie jest napisane 10zł ,a konsultant mówił coś o 20zł .Drugie pytanie czy ponosz jakieś koszty przy braniu multiroom(w salonie bo o miesięcznych to wiadomo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to koleżanko nie wysłałaś wypowiedzenia w takim razie.. I tu masz problem bo albo weźmiesz ten piach co Ci dziś zaproponują albo zapłacisz cennikowe pieniądze za luty a jak masz najwyższy pakiet to będzie gdzieś z 150-200 zł.

 

Najlepiej napisz wypowiedzenie i wyślij, za luty zapłacisz bez promocji żadnych ale za to będziesz mogła negocjować lepszą umowę w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy oni tam w ogóle potrafią liczyć pieniądze na tych swoich kalkulatorach i formatkach w excelu.

piramidalną głupotą i nonsensem jest już sam fakt konieczności wysyłania poleconym pism o niekontynuowaniu umowy zawartej na czas określony (!) - gdyby zrobili odwrotnie jak jest n.p. przy najmie mieszkań, gdzie strony umowy muszą się powiadomić najpóźniej miesiąc wcześniej nie o zakończeniu a o chęci kontynuowania umowy na dotychczasowych warunkach na kolejne 12 miesięcy spowodowałby, że 90% ludzi nie bawiłoby się w żadne negocjacje dla 10-15 zł miesięcznie tylko przedłużało automatycznie bo szkoda im czasu i zawracania głowy a reszta co chce skończyć niech skończy bo i tak siłą ich nikt nie zatrzyma.

Jeden ruch i nie potrzeba im utrzymywania tej całej armii kosztownych a nikomu niepotrzebnych akwizytorów wciskających kit.

Już kiedyś pisałem, że zarówno n-ka jak i C+ pozycjonują się na plaformę premium, nastawioną na wymagających klientów a obsługiwanych przez działy sprzedaży na poziomie jarmarcznym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś nie pamięta o końcu umowy, a operator nie zadzwoni, to dalej odbiera to co miał ale przy rachunku -niespodzianka :-) Założenie jest takie że każda umowa jest na czas nieokreślony, z zaznaczeniem okresu minimalnego, w czasie którego nie można jej zerwać i tylko w czasie tego okresu obowiązują upusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na fakturze od samego początku jest cena np. 146 zł, dostajesz rabat (np. 18 mies.) 47 zł, czyli płacisz 99 zł, ale umowę masz od początku 146 zł, tak że niby wszystko jest dobrze, ale trzeba być prawnikiem i ekonomistą w jednym by zrozumieć wszystkie przecinki w umowie i aneksie, najwygodniej patrzeć tylko na najniższe kwoty na fakturze, a trzeba czytać te małe literki w aneksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego akurat będę rezygnował, więc płacić dodatkowo nie będę, ale za pace dyche płaci się po tych dwóch miesiącach promocyjnych?

 

I jeszcze jedno, czy ja dobrze rozumiem? w umowie na 18 miesięcy canal +optimum HD jest za 77zł w tym 6 miesięcy gratis +10 za pace po tych 6 miesiącach, czyli płaci się za 12 1044zł, a przy umowie na 12 miesięcy canal_ optimum hd jest za 107zł, przed 2 miesiące się nie płaci, czyli płacimy za 10 miesięcy i wychodzi kwota 1170zł, bo +10zł za pace po tych 2 miesiącach? Dobrze rozkminiam?

 

Z tego wynika, że bądź co bądź, ale lepiej wziąć chyba umowę na 18 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...