Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu podpisalem umowe na optimum bez canalu +. W załączniku do umowy w zestawie "promocyjnym" nie mam wyszczególnionego kanału tvn warszawa, w regulaminie cyfry widniejącym w necie też nie ma tego kanału. Teraz mam pytanie czy brak tego kanału w ofercie od 1 czerwca upoważnia do zerwania umowy bez konsekwencji mimo że nie jest on wpisany do zestawu "promocyjnego" na umowie?

Dzieki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że zaufałem cyfrze, nie sądząc że aż takie kruczki mogą się znaleźć w umowach, więc nie wczytywałem się mocno w regulamin i umowę sprzedaży dekodera. Na spokojnie przeczytałem to w domu i kilka punktów mnie zmroziło, m.in. tylko roczna gwarancja na UŻYWANY dekoder, który miał być nowy, brak możliwości przejścia na niższy pakiet (aneks do umowy) i kilka innych "niespodzianek", na pewno skorzystam z pierwszej lepszej sposobności żeby się z nimi pożegnać, miała być odskocznia od Polsatu ale widzę że cyfra to by się mogła nauczyć od Polsatu paru rzeczy...

 

PS. Mogę wiedzieć dlaczego wyłączenie Tvn Warszawa nie daje mi możliwości rozwiązania umowy, czy tylko dlatego że "zapomnieli" dodać ten kanał do zestawu pakietów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat nie wina Cyfry, a samych dystrybutorów, którzy nie informują abonenta o stanie / pochodzeniu dekodera. Poza tym w banku, to pewnie też w ciemno podpisujecie umowy bez czytania co tam jest?

 

@crop24, może dlatego, że było wiadome, że TVN Warszawa będzie wyłączony i cyfra zabezpieczyła się przed podpisującym umowy w ostatniej chwili, byle tylko zaraz po kilku dniach ją zerwać i zachować dekoder?

O wyłączeniu TVN Warszawy wiemy od blisko miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od drugiej połowy kwietnia w regulaminach dla nowych klientów nie ma już TVN Warszawa bo było wiadomo, że kanał przestanie istnieć, więc C+ nie umieszczała go już w wykazie kanałów, które gwarantuje w swoich pakietach :D

 

Umowy mogą rozwiązać tylko "starzy" klienci, którzy w swoich regulaminach mieli TVN Warszawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba będzie poczekać na zmianę czegokolwiek (regulamin, cennik, kanał) żeby wypowiedzieć "umowę" i podziękować za "współpracę".

 

A wracając do pytania poprzednika, czyja to wina że cyfra sprzedaje używane dekodery a traktuje je jak nowe i to z gwarancją tylko na rok? Dystrybutor jest tylko pośrednikiem w całej tej zabawie i akurat on oszukuje klienta pośrednio tzn. za pośrednictwem cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi w jakiej kwestii Cyfra oszukuje abonentów oferując im używane dekodery, sprawdzone, z roczną gwarancją i w dodatku informując o tym w umowie sprzedaży dekodera? Co do samego oferowania używek, to nie wnikam, przypuszczam, że taniej to wychodzi, jak zamówienie zupełnie nowych dekoderów.

 

EDYCJA:

 

Poza tym nikt cię nie zmusza do kupowania takiego dekodera, możesz zakupić dekoder niededykowany, możesz zakupić na znanym serwisie aukcyjnym lub wynająć dekodera od Cyfry (10zł miesięcznie, ale za to dostajesz dożywotnią gwarancję na dekoder).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że zaufałem cyfrze, nie sądząc że aż takie kruczki mogą się znaleźć w umowach, więc nie wczytywałem się mocno w regulamin i umowę sprzedaży dekodera. Na spokojnie przeczytałem to w domu i kilka punktów mnie zmroziło, m.in. tylko roczna gwarancja na UŻYWANY dekoder, który miał być nowy, brak możliwości przejścia na niższy pakiet (aneks do umowy) i kilka innych "niespodzianek", na pewno skorzystam z pierwszej lepszej sposobności żeby się z nimi pożegnać, miała być odskocznia od Polsatu ale widzę że cyfra to by się mogła nauczyć od Polsatu paru rzeczy...

 

PS. Mogę wiedzieć dlaczego wyłączenie Tvn Warszawa nie daje mi możliwości rozwiązania umowy, czy tylko dlatego że "zapomnieli" dodać ten kanał do zestawu pakietów?

Jakież to polskie - nie przeczytałeś umowy i załączników, potem masz pretensje, że coś tam w niej Ci nie pasuje. Co do innych platform - też nie zejdziesz na niższy pakiet niż ten, który wybrałeś przy podpisaniu umowy. A co do dekodera - trzeba było kupić np. fergusona - dwa lata gwarancji i fabryczne oprogramowanie do kart Cyfry. Cena niewiele wyższa od dekoderów C+. Na przyszłość najpierw poczytaj fora, potem koniecznie papiery, które podpisujesz i dopiero potem kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

C+ już nie inwestuje w kupowanie od producentów nowych dekoderów SD bo to już nie ma sensu, większość nowych umów i przedłużeń to dekodery HD, dlatego też nie ma już możliwości wynajęcia dekoderów SD, jest tylko możliwość zakupu na własność :-)

 

Oszustwem, byłoby ukrywanie informacji o tym że dekoder był używany, informacja jest w umowie sprzedaży dekodera, gwarancja jest na 12 mcy i nie trzeba czekać na naprawę tylko dostaje się nowy egzemplarz od ręki...a to że ktoś podpisując umowę jej nie czyta to chyba dyskusja do innego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno od czerwca nie bedzie tvn wawa oraz orange sport

 

podpisywalem umowe w marcu (w ramach opcji z innej platformy) i za full wypass z multiroomem 131zl (aktualnie place jeszcze 1zl tylko)

czy jak zniknie orange to odlicza te 10 czy 14zl miesiecznie ?

 

czy moge z tego powodu zerwac umowe i wziasc jeszcze raz to samo (wychodzi pare miesiecy za 1zl i ew pomnijeszenie o cene orange sport)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie obniżą. Na pełny pakiet jest zwykle jedna cena, i Orange jej nie podwyższa. Jeśli masz Orange w umowie, to możesz wypowiedzieć umowę z tytułu jego wyłączenia (TVN Warszawa już w umowie pewnie nie masz).

Nie sądzę jednak aby dali Ci jeszcze raz nową umowę z rabatem dla przechodzącego od innej telewizji, gdybyś już jedną wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie??

 

Przedłużyłem umowę za 64zł z Optimum C+ umowa bedzie obowiązywała od 1 czerwca 2011, czy w zwiazku z wyłaczeniem kanału TVN Warszawa mogę wypowiedziec umowę??

 

Prosze o odp

Trzeba było zrezygnować, zamiast przedłużać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedziec bo z dniem dzisiejszym zakonczylem w społpracę z Kablową TV z mojego osiedla, i chciałbym skorzystac z promocjii z przechodzenia z innych Telwizjii na Promocję Canal+ (Umowa byłaby podpisana 3,4 dzien Czerwca) Czy dałoby się jeszcze skorzystać z tej Promocjii? Oraz drugie Pytanie Czy dałoby się tak zrobić a by w jednej umowie zakupic w Cyfrze 2 dekodery( 1 HD drugi SD) posiadajac Splitter oczywiscie nie biorąc od C+ opcjii MOLTIROOM ?3 Pytanie byłoby takie czy biorąc tą opcję z innych TV to MOOLTIROOM płacony byłby 23 miesiący czy 20? Dzięki z góry za ODPOWIEDZ , pOzdrawiam(PAKIET KOMPACT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...