Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok na start zejść nie chcę. Chciałem się dowiedzieć tylko czy można. A jaki zapis mam w umowie to nie wiem, przedłużałem ją telefonicznie i papieru nie mam. Najważniejsze że można na miesiąc przejść wyżej, a następnie z powrotem obniżyċ pakiet nie tracąc zniżek. A przez internet podwyższyć można, ale żeby obniżyć pakiet to trzeba do nich dzwonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez internet podwyższyć można, ale żeby obniżyć pakiet to trzeba do nich dzwonić?

Wszytko przez ICA załatwisz.

To zależy, czy ma zapis w aneksie zakazujący przejścia na pakiet niższy. Jeśli nie ma takiego zapisu, to opłata za przejście na pakiet Start wynosi 59pln. Więc średnio się to opłaca.

W okresie minimalnym, gdy umowa jest w trakcie i ma podpisaną na pakiet Kompakt, to na Start zejść nie może i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Chyba, że miałby umowę na czas nieokreślony, to wtedy może zejść na Start za 59zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby opisać czym różnią się dokładnie te usługi?

Plus do tego nie wiem, czy jest nadal taka funkcjonująca jak HBO Digital.

Wiem, że wczoraj na to pytanie pojawiła się jedna odpowiedź, ale nie zdążyłem jej przeczytać, a temat zniknął.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+VOD - filmy za które trzeba płacić każdorazowo. Potrzebny dekoder PVR, status pakietu jaki się ma, nie ma znaczenia.

Canal+OD - to biblioteka filmów i programów emitowanych na kanałach Canal+. Żeby mieć tą usługę trzeba mieć pakiet z opcją Canal+ i dekoder PVR.

HBO OD - to biblioteka filmów i programów emitowanych na kanałach HBO. Żeby mieć tą usługę trzeba mieć pakiet z opcją HBO i dekoder PVR.

 

To tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Czyli :

Cyfra+VOD - jest płatne - i nie uruchomię na każdym dekoderze, tylko na PVR, choć o tym nie napisałeś?

Skoro OD w przypadku Canal+ i HBO to te same pozycje i obecnie bezpłatne dla posiadaczy tych opcji , oraz są w aktualnym programie - dlaczego nie da się ich odebrać na dowolnym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Canal+ i HBO - nie do końca nie da na dowolnym dekoderze, bo niby się da, ale w zasadzie jest to ciężka sprawa, bo:

1) Przekaz jest w MPEG-4, czyli i tak przynajmniej dekoder HD konieczny

2) Pozycje przekazywane są w nocy, o przypadkowych porach, dekoder PVR je magazynuje w sposób niewidoczny dla użytkownika, na zwykłym tunerze magazynować trzeba sobie samemu, czyli w sumie polować jak akurat CYFRA+ przekazuje pozycje dla posiadaczy dekoderów PVR (równie dobrze można sobie nagrywać z C+ i HBO jak normalnie nadają - mniej kombinacji i nie musi być dekoder HD, a na jedno wyjdzie ;) ).

3) Nie zawsze udaje się zdekodować, u mnie nawet jak się uda, to się zacina

 

Zerknij na moje posty z tego miejsca (kilka kolejnych) - akurat poruszaliśmy ten temat: viewtopic.php?f=6&t=11232&start=4155#p469331

 

CYFRA+ VOD nigdy nie udało mi się podejrzeć, tylko CANAL+ OD i HBO OD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueman

Edytowałeś, bo w pierwotnej wersji było :

Cyfra+VOD - filmy za które trzeba płacić każdorazowo.

stąd moje pytanie.

 

A co do reszty? Wypowie się ktoś?

Skoro OD w przypadku Canal+ i HBO to te same pozycje i obecnie bezpłatne dla posiadaczy tych opcji , oraz są w aktualnym programie - dlaczego nie da się ich odebrać na dowolnym dekoderze?

 

@MrOrbita

Właśnie m.in. te wypowiedzi skłoniły mnie do założenia tematu osobnego, bo chciałem w nim podyskutować o wszystkich tych usługach, nie tylko o jakiejś konkretnej.

Skoro coś się tam da podejrzeć ( na dekoderach z MPEG-4) to dlaczego nie jest to oficjalnie dostępne na innych dekoderach w połączeniu z tym co napisałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być dostępne, bo usługi OD działają w symbiozie z dekoderami PVR o czym użytkownik nie wie. Pozycja leci, dekoder PVR od CYFRY+ ją przechwytuje w tle (bo ma dwie głowice lub akurat jest na czuwaniu i jest w ogóle wolny) i w efekcie później może o dowolnej porze odtworzyć z dekodera, co faktycznie daje "na życzenie". W zwykłym tunerze nie PVR/Semi PVR z jedną głowicą nie da się tego tak dobrze zrobić, bo CYFRA+ przesyła dany film nie cały czas tylko max kilka razy o wybranej porze (nie o tej samej, co na głównym kanale, zwykle w nocy), to co to by było za "na życzenie" (w tunerach SD już w ogóle się nie da, bo jak CYFRA+ nadaje to w MPEG-4, to musieli by specjalnie przejść do MPEG-2). W dekoderach dwugłowicowych już prędzej, ale to znowu producent takiego tunera musiałby napisać soft, żeby tuner sobie przechwytywał też te nagrania, jak CYFRA+ je nadaje.

 

Po prostu, żeby to "na żądanie" było faktycznie "na żądanie", to musi być w symbiozie z dekoderem PVR, a tylko C+ jest w stanie przygotować to software'owo. Bez PVR usługa traci sens, a C+ nie jest w stanie nadawać w kółko, bo nie ma na tyle miejsca na transponderach - tak działa VOD. Jakby nadawali w kółko, to nie byłby już VOD, tylko PPV.

 

Można powiedzieć, że celowo nie udostępniają tego dla posiadaczy wszystkich dekoderów, bo po prostu żaden inny sprzęt, niż ich nie jest w stanie obsłużyć tego w prawidłowy sposób (a CYFRA+ VOD dodatkowo moim zdaniem dlatego, że można by wyciągać nagrania w oryginalnej jakości na zewnątrz, z dekoderów C+ się nie da - zabezpieczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany podpisaniem umowy z Cyfrą na full pakiet + multiroom. Proszę o odpowiedź jakie koszty poniosę na samym początku, czyli sprzęt + aktywacja. Interesuje mnie dekoder HD na własność (czyli wyboru raczej nie mam - Sagecom, niby na stronie cena 29 + 149 za MR). Czy aktywacja wyniesie 2 x 99zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedzialem umowe w zwiazku ze zmiana regulaminu, dostałem smsa od cyfry ze otrzymali moje pismo z wypowiedzeniem i zebym zadzwonil na specjalny numer telefonu do nich,

to juz nawet oni nie dzwonia, tylko ja mam placic za to polaczenie, czy ktos juz dzwonil do cyfry w tej sprawie? jakas ciekawa oferte otrzymal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką opcję brać HD by po miesiącu wyłączyć bez problemu do pakietu kompakt by dostać sagemcom,zamawiany przez internet kompakt za 36zł.

5 programów HD za 11zł/m-c chyba nie włączysz bez zobowiązania na cały okres umowy więc najtaniej bo po 15zł/m-c wychodzą opcje CINEMAX HD i FILMBOX HD.

 

ps.Pakiet KOMPAKT zamawiany przez internet kosztuje chyba 38zł/m-c czyli 2zł drożej niż podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...