Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dopiero co w ubiegły piątek podpisałem umowę w promocji dla abonentów innych platform (Pakiet Optimum , Premium Canal+, Multiroom). Po okresie promocyjnym abonament za wybrany przeze mnie pakiet miał wynosić 76,90 zł. Ciekawym jestem ile zapłacę teraz po tej podwyżce :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety w umowach dla abonentów innych platform jest rabat kwotowy nie procentowy więc od 1 maja cena skoczy o tyle o ile wzrasta cena pakietu bez promocji.... czyli np. pakiet Optimum skoczy z 50 zł na 55 zł 10 gr :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyższą od 1 maja bo w umowie nie ma podanej stałej ceny przez cały okres umowy tylko rabat kwotowy od ceny standardowej :D

 

Jak to co robić :] Brać w marcu nową umowę dla abonentów innych tv :] Wyjdzie znacznie taniej i umowa skończy się w styczniu 2013r. Pakiet Optimum za 50zł i przez 22 miesiące masz spokój bo ci nie podwyższą :)

 

P.S. Multiroom także za 1zł

Heloł, a oferta mówi "50 zł za OPTIMUM".

Niezły przekręt z tej Cyfry.Mi też oferował multiroom za 1 zł,później okazało się że 14 zł upustu no i cena 15 zł do 31.08.Reklamację uznali i teraz mulitroom gratis ale chyba nie o to chodzi by robić z siebie papugę i szafować paragrafami..Oferta ma być czytelna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w umowach dla abonentów innych platform jest rabat kwotowy nie procentowy więc od 1 maja cena skoczy o tyle o ile wzrasta cena pakietu bez promocji.... czyli np. pakiet Optimum skoczy z 50 zł na 55 zł 10 gr :|

 

 

W umowie dla innych platform jest wpisany rabat 20zł np. dla pakietu Optimum HD, a nie ma wpisanej stałej ceny 65zł przez 22 miesiące? :/

A to cwaniaki, bo w reklamach się chwalą , że jest stała cena przez 22 miesiące!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zależy od umowy, były umowy ze stałą cena w aneksach i tym klientom cena nie podskoczy przez okres zawarty w aneksie, natomiast już od pewnego czasu w aneksach do umów jest rabat kwotowy od ceny bazowej (tak jak w promocji dla abo innych platform) i nie ma stałej gwarantowanej ceny, tu podwyżka wchodzi normalnie od 1 maja :|

 

Np przy umowie na Prestiż HD+ jest w aneksie rabat 38.90 od ceny standardowej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za drogo, to wysyłajcie wypowiedzenia! Macie prawo! Jak dotrze do nich wypowiedzenie, to sami zadzwonią i coś ciekawego zaproponują, żeby wycofać wypowiedzenia.

A pewne jest to, że zadzwonią i coś zaproponują? Bo w sumie mógłbym te 5 złotych więcej zapłacić, ale skoro istnieje możliwość "targowania się" z nimi to czemu nie? :)

 

Czy możliwa jest sytuacja, że wyślę wypowiedzenie a oni bez proponowania mi żadnych ofert powiedzą "no ok, to bye, bye, wkrótce wyłączymy sygnał" tak jak miałem przy rezygnacji z CP czy jednak będą coś tam proponować NA BANK? Bo nie chciałbym zostać bez TV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od umowy, były umowy ze stałą cena w aneksach i tym klientom cena nie podskoczy przez okres zawarty w aneksie, natomiast już od pewnego czasu w aneksach do umów jest rabat kwotowy od ceny bazowej (tak jak w promocji dla abo innych platform) i nie ma stałej gwarantowanej ceny, tu podwyżka wchodzi normalnie od 1 maja :|

 

Np przy umowie na Prestiż HD+ jest w aneksie rabat 38.90 od ceny standardowej :|

 

A przy których umowach jest w aneksie wpisana stała cena przez cały okres umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechali po bandzie. 10zł miesięcznie drożej to zdecydowanie jak dla mnie za dużo. Już i tak Cyfra była dla mnie na progu cenowej opłacalności, a w tej chwili nie pozostawiają mi wyboru :( No ale nie ma tego złego, przynajmniej dwa miesiące korzystałem z cyfry de facto za darmo i na własnej skórze przekonałem się co w jej ofercie jest dla mnie najbardziej wartościowego. I wyszło mi, że tańszym i bardziej kompletnym rozwiązaniem dla mnie będzie mini full z n'ki i pakiet start z canal+.

Mam tylko nadzieję, że pakiet start nie zostanie uszczuplony, bo znajduje się w nim jak dla mnie 5 bardzo wartościowych kanałów, których próżno szukać w n'ce.

 

Zastanawia mnie też bardzo krótki czas na wypowiedzenie, do tej pory zarówno w przypadku n'ki jak i operatorów telefonicznych i komórkowych standardem było 14 dni od wejścia regulaminu. Miało by to dla mnie wymierne korzyści, bo mógł bym złożyć wypowiedzenie 1 kwietnia i cały kwiecień mieć jeszcze pełną cyfrę za darmo, a tak domyślam się, że umowa ulegnie rozwiązaniu z końcem marca. Jeśli się mylę to bardzo proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@green: Kolego, nikt Ci tu na razie tego nie powie, bo nie wie, możemy sobie tylko gdybać czy zaproponują czy nie ;-)

W sumie od i do kiedy można ewentualne wypowiedzenia składać? Będę musiał częściej obserwować forum co tam ludziom będą proponować :smile: . W sumie wystarczyłoby mi gdyby pozostała stara cena i stare warunki. To chyba nie tak wiele?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwosci. ;)

A od czego mamy umowe ? :>

 

Na umowie też nie ma daty końca. Jest tylko data zawarcia oraz informacja, że umowa trwa przez tyle miesięcy, na ile została zawarta + dni, które upłynęły od daty zawarcia umowy do końca miesiąca.

Czyli jeśli umowę na 18 miesięcy zawarłem 18.12.2009 to obowiązuje ona 18 miesięcy, ale licząc od 01.01.2010, a więc do 30.06.2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa przedłużona w grudniu 2009 na 18 miesięcy wtedy Komfortowy i Canal+ na 18 miesięcy, płacę 42zł miesięcznie ciekawe jestem jak oni będą klasyfikować podwyżkę od 1 maja, umowa się kończy na to wygląda 16 czerwca 2011.

Na umowie zadłużeniowej nie mam wypisanego ile mam płacić, jest tylko regulamin promocji, który obowiązuje przez 18 miesięcy.

 

Najgorsze jest to, że nie ma alternatywy, N-ka teraz za tania nie jest, CP kompletnie wychodzi z gry umowy na 25 miesięcy to nieporozumienie. Jedyne wyjście czekać co Cyfra zaproponuje na przedłużenie, albo TNK mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfra.tv

Dzięki, zasugerowałem się wpisami w tym wątku mówiącymi o 7 dniach.

 

Możesz mi jednak jedną rzecz wyjaśnić, w regulaminie widnieje:

 

"Operator CYFRY+ zastrzega sobie prawo do podwyższania opłat opisanych

w Cenniku w trybie art. 15 § 8 Regulaminu. W takim wypadku Abonent ma prawo

do wypowiedzenia Umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia

o opisanym powyżej podwyższeniu opłat opisanych w Cenniku, ze skutkiem

na koniec miesiąca kalendarzowego obowiązywania dotychczasowych stawek

tych opłat."

 

i według wytłuszczonego fragmentu, jeśli złożę wypowiedzenie jeszcze w marcu, to wejdzie ono w życie i tak dopiero z końce kwietnia (skoro nowy cennik wchodzi od maja)? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa przedłużona w grudniu 2009 na 18 miesięcy wtedy Komfortowy i Canal+ na 18 miesięcy, płacę 42zł miesięcznie ciekawe jestem jak oni będą klasyfikować podwyżkę od 1 maja, umowa się kończy na to wygląda 16 czerwca 2011.

 

Właśnie nie, bo w regulaminie jest wyraźnie napisane, że "okres umowy + dni, które upłynęły od dnia zawarcia do końca tego miesiąca". Z tego wynika, że umowa zawsze kończy się wraz z końcem miesiąca (czyli w Twoim wypadku zapewne 30 czerwca, tak jak i u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na mój gust dobrze kombinujesz, bo jak się skapujesz po otrzymaniu nowego rachunku to już klops 8)

 

@cyfra.tv

 

i według wytłuszczonego fragmentu, jeśli złożę wypowiedzenie jeszcze w marcu, to wejdzie ono w życie i tak dopiero z końce kwietnia (skoro nowy cennik wchodzi od maja)? Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi" - widzisz tu gdzieś "nowości programowe"? Temat można podciągnąć do każdej nowinki szykowanej przez Cyfrę+. Więc dyskusja jak najbardziej zgodna z tematem. Jak oficjalnie wejdzie to będzie można przenieść dyskusję do innych tematów.

 

A czemu zaraz do konkurencji? :) Jest dobra okazja żeby to przekalkulować. Gdyby nie problem Eurosportu 2 z Bundesligą to widzę 2 warianty:

 

a) Zejście do Kompaktu z C+

B) TNK HD za 19,90 zł + Multipakiet C+

 

Na takim drogim HD mi nie zależy, a mam kartę Al Jazeera, która i tak zapewnia wiele sportu (który jest dla mnie decydującym czynnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...