Jump to content
Sign in to follow this  
suchy0070s

Formuler 1, czy Miraclebox Premium TWIN+ lub inny do 1000 zł

Recommended Posts

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu nowego dekodera na Linuxie, w chwili obecnej posiadam nboxa, który od czasu do czasu jak to zwykle bywa wywali green screena lub sie zawiesi, nie wspominając o powolnym przełączaniu się. Prześledziłem troche forum, i natknąłem się na dobre opinie Formulera 1 oraz coś ze "stajni" Miraclebox - Premium Twin +. Zależy mi na najlepszym obrazie, bo niektórzy piszą że jakość obrazu będzie lepsza niż na nboxie. Dekoder będzie używany tylko i wyłącznie do oglądania tv, beż żadnego multirooma etc.

Do 1000 zł to zainwestuj już w Vu+ Uno 4K - wejście na czytnik - wejście na moduł CI+. Moduł NC+ CI+ działa bez problemów. Moduł Polsatu CI+ legacy także działa poprawnie.

Podwójna głowica sat DVB-S2 FBC - bardzo ładnie działa transkodowanie czyli oglądanie z dekodera na tablet - komputer.

Nagrywanie na dysk po usb 3.0 albo po sieci lan na dysk sieciowy.

vu-uno-4k.jpg

403256fbcb98212b.jpg

e67ad43193ed748e.jpg

79d5cefe0592c79f.jpg

Edited by tweed77

przemyślę tą propozycję, rozumiem że obraz na tym VU będzie widocznie lepszy niż na nboxie? Ale czekam też na propozycję i porady innych.

Zdecydowanie lepszy - chodzi takze o szybkość działa, stabilność i jakość wykonania.

Dodatkowo masz już dostęp do technologii 4K UHD - odpowiedni moduł NC+ CI+ albo np. oferta HD+ z Astry ( moduł CI+ ) i oglądasz mecze w 4K.

https://satkurier.pl/news/167360/eurosport-4k-event-na-uhd1-by-hd.html

Odczytaj prywatną wiadomość,.

Tego mutanta cieżko znaleźć za 700 zł, ja potrzebuje 2 głowic (możliwość nagrywania), wtedy widzę, że dodatkowa głowica 100 zł więcej. Ten mutant  ma 1GB ramu a VU 2 GB, choć nie wiem czy będzie duża i zauważalna różnica w tym. Dostrzegłem, że plusem Mutanta jest chyba PIP, nie wiem jak jest w VU. Tak jak pisałem, zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości obrazu.

Edited by suchy0070s

Vu Uno 4K ma PIP, a nawet Quad PIP.

Dodatkowo Uno 4K ma dwie głowice DVB-S2 - FBC.

Vu Uno 4K kupisz za 999 zł w polskich sklepach.

quad_pip4.jpg

Edited by tweed77

Widzę teraz na amazon.de za okolo 800 zł z dwiema głowicami, tylko się zastanawiam który z podanych wyżej będzie najlepszym rozwiązaniem, wsparcie itp. Jakość sygnału  na tych dwóch chyba będzie podobna?

Edited by suchy0070s

Miałem kilka dekoder na linux - e2 zaczynając od Atemio 6200  - Miraclebox Micro - Premium Mini  - Vu Zero - Solo2 - Vu Uno 4K a teraz Vu Uno 4K SE.

Kupujesz Vu Uno 4K - ściągasz soft VTi - z feeda oscam - plugin MyUptader - konfigurujesz i działa co ma działać.

Moduł Polsatu CI+ bez problemowo działa. W komplecie z kartą Conax i czasami także platforma HD+.

Po drodze jeszcze parę innych także na E2 :mrgreen:  

Edited by tweed77

są to te same procki wiec jakość będzie taka sama.Napewno przesiadka z nbox powoduje u ciebie szok:) I tu tak będzie.W UNO 4k Mogę potwierdzić działanie natywego cama nc+ cayman. W Mutancie jak miałem nie dało rady odpalić.Być może cos sie zmieniło

Jakość obrazu to subiektywne odczucie. Jak dla mnie różnica na pewno jest na kanałach 4K nawet oglądanych na TV HD :).

Co do kanałów HD trochę jest lepiej na pewno.

Liczy się także dla mnie szybkość - brak GS ( green screen ).

Dodatkowo możesz sobie oglądać co innego na dekoderze a co innego na komputerze ( stream - transkodowanie ).

Ponadfo nagrania masz niekodowane i możesz oglądać na dowolnym sprzęcie w domu ( dekoder - komputer - tablet ).

Edited by tweed77

Też tak myślę że jakość obrazu to może być subiektywne odczucie, lecz jaki pisał kaspian0007, że przesiadając sie z archaicznego nboxa różnice powinienem zauważyć. Rozumiem, że tam przewijanie w czasie rzeczywistym nie stanowi problemu tak jak w nboxie?

Nie ma z tym problemu - inny procesor ( szybszy ) więcej ramu robi swoje.

YouTube i masz testy tego tunera:

Edited by tweed77

Dziękuje Wam wszystkim za naprowadzenie, i chyba skuszę się właśnie na zakup tego VU. Chyba w tej cenie nie będzie już niczego rozsądnego.....

@lecho konfigurujesz tak:

tuner A - prosty - Hotbird

tuner B - zaawansowany - diseqc - dla przykładu:

port 1. Hotbird 13,0

port 2. Astra  19,2

port 3  Eutelsat 9 E

port 4. Eutelsat 16E

Pozostałe tunery nie konfigurujesz - przydzielę się same automatycznie.

Edited by tweed77

Jakieś konkretne powody by odpuścić tego Vu+? Na papierze wygląda całkiem ok ;)

Ten Opticum ma zalety w postaci wyświetlacza, miejsca na dysk i wymienne głowice, ale na mniej RAM-u.

Mógłbym też dorwać - okazja - nowego Dreamboxa DM900 z trzema głowicami za 1000 zł, ale czy jest sens dokładać 200-300 zł? Lub do Vu+ Uno 4k albo SE?

Edited by shevchenko1987

Ten Vu to z tego co widzę jedna głowica nie ma sensu w to się pchać.Ja gdybym kupował to Opticum lub vu Uno 4k cena rozsąda a i box na początek dobry.