Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadany na własność moduł CI można, bez żadnych dopłat, wymienić na CI+? :)

Można spokojnie w APS jesli trafisz na kogoś w miare normalnego. Przecież moduł mógł się "uszkodzić". Pytanie tylko po co wymieniać jesli nie masz tunera CI+. Moduł CI+ generalnie dłużej sie aktywuje (przynajmniej w tunerach CI) i nawet jesli chodzi w trybie wyłączonej kontroli rodzicielskiej to i tak troszkę dłużej przełącza kanały - mówię o moich doswiadczeniach. Poza tym nie pracuje ze wszystkimi tunerami . Z drugiej strony jesli chodzi o przepustowość, to międzi CI+ a CI jest przepaść technologiczna. Na CI u mnie czasami pixeluje i potrafi się zawiesić, na CI+ raczej nie ma tego problemu. Reasumując ja miałem mozliwość podmianki i po rozważeniu za i przeciw nie skorzystałem. Głównym powodem bylo to, że CI+ nie był odczytywany w jednym z moich tunerów (stary HUMAX 5400). A dla mnie najwiekszą zaletą modułu jest to, że możesz go przekładać swobodnie między tunerami i np. zabierac ze sobą do rodziców. Wystarczy, że ktoś ma tuner z gniazdem na moduł. Nadmieniam, że zamiana jest mozliwa tylko w jedną stronę. Jak zamienisz, i cos nie będzie teges to nawet po godzinie tego nie odkręcisz. Niech mnie ktoś poprawi w tym temacie jesli się mylę.

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest sprawny i działa poprawnie. Używam go od listopada 2008 r. i znam zalety tego urządzenia, stąd zdecydowałem się na jego zakup. :jupi: Myślałem jednak o CI+ w związku z jego większymi możliwościami na przyszłość. Mam też dekoder ze wsparciem CI+. 8) Skoro jednak opinie nie są jednoznaczne to chyba jeszcze się wstrzymam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i używam go w moim tunerze Ferguson Ariva 202E. Moduł w tym tunerze działa mi bez zastrzeżeń. Przy każdorazowym włączeniu tunera z czuwania moduł trochę jakby dłużej startuje i po pojawieniu się belki z info o programie, na chwilkę pojawia się na czarnym ekranie komunikat "Zakodowane". Ale jest to dosłownie kilka sekund. Gdy pojawi się obraz to już wtedy hula elegancko. :) Przełączanie kanałów jest szybkie i sprawne. Ogólnie nie narzekam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też zostałem abonentem cyfrowego polsatu, na arivie Combo 250.

Na początek musiałem zadzwonić na infolinię żeby aktywowali mój pakiet. Kazali mi wejść na kanał dla abonentów (HOT.B, 12,284/27500) i dostałem uprawnienia Niestety później kilka kanałów nie dostało uprawnień. Miedzy innymi:

Eurosport HD, Comedy Central , CC Familly, Viva, MTV, MTV Live, BBC HD. Niestety do tej pory nie dostałem uprawnień. pozostałe działają. Jakość podobna do Cyfry+.

Ogólnie polecam, na razie jestem zadowolony.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Cyfrowy Polsat - pakiet Familijny Max HD + Film HD + Sport HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety później kilka kanałów nie dostało uprawnień. Miedzy innymi:

Eurosport HD, Comedy Central , CC Familly, Viva, MTV, MTV Live, BBC HD. Niestety do tej pory nie dostałem uprawnień. pozostałe działają.

W takim razie wejdź do ICOK, tam ponów sygnał z satelity, pozostaw na kanale dla abonentów ok. 2 godzin i będziesz miał te kanały skoro są w twoim pakiecie. U mnie ten trik jak coś zniknie, czy jakieś okienko jest, a nie mam uprawnień zawsze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też zostałem abonentem cyfrowego polsatu, na arivie Combo 250.

Na początek musiałem zadzwonić na infolinię żeby aktywowali mój pakiet. Kazali mi wejść na kanał dla abonentów (HOT.B, 12,284/27500) i dostałem uprawnienia Niestety później kilka kanałów nie dostało uprawnień. Miedzy innymi:

Eurosport HD, Comedy Central , CC Familly, Viva, MTV, MTV Live, BBC HD. Niestety do tej pory nie dostałem uprawnień. pozostałe działają. Jakość podobna do Cyfry+.

 

Ja nie musiałem nigdzie dzwonić w celu aktywacji mojego modułu. Po prostu włożyłem moduł CP do gniazda CI w mojej Arivie 202E, przeskanowałem tp. 12.284/H w celu zaprogramowania z niego kanałów w moim tunerze (gdyż wcześniej nie miałem ich ustawionych), następnie przełączyłem tuner na kanał ATM Rozrywka (choć można też na inny z tej samej częstotliwości) i pozostawiłem tuner tak na tym kanale. Po jakichś 20-30 minutach pojawił się już obraz, co oznaczało, że moduł został już zaktywowany. :)

Co do wymienionych przez ciebie wyżej kanałów to ja również miałem problem z dostępem do nich z poziomu modułu CP. Nie jest to jednak kwestia uprawnień odbioru, choć z początku też tak myślałem. U mnie pomogło ustawienie na każdym z tych kanałów sposobu dekodowania tegoż. Na każdym kanale z osobna trzeba wcisnąć na pilocie biały przycisk "Edit", następnie w oknie, które się pojawi, na dole opcję "dekoduj przez" ustawić na "interfejs wspólny CI". Na koniec zatwierdzić przyciskiem "Zapisz" na samym dole. U mnie ten zabieg pomógł. :) Po ustawieniu tej opcji na kilku z tych kanałów musiałem jeszcze tylko przełączyć tuner na inny kanał i wrócić z powrotem na ten "problemowy" i dopiero wtedy obraz na nim się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na każdym kanale z osobna trzeba wcisnąć na pilocie biały przycisk "Edit", następnie w oknie, które się pojawi, na dole opcję "dekoduj przez" ustawić na "interfejs wspólny CI". Na koniec zatwierdzić przyciskiem "Zapisz" na samym dole" Dzięki @Barti, u mnie również ten zabieg pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używa ktoś modułu CP z dekoderem Technisat Digicorder S2? Jakie są Wasze opinie?

Pozdrawiam.

witam.Ja przez pewien czas używałem modułu CI+ i jedynym problemem ktory zauwazylem bylo to ze jak przełączalem kanały po kolei to bardzo często nie chcial dekodować kanałów i trzeba bylo przez menu dekodera resetowac moduł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek_34 nie wiem czy to jest rzecz normalna dla modułów CI+ bo sprawdzałem moduł w TV LG i moim Sony (o którym wcześniej gęsto i często pisałem), ale jeżeli na TV LG przełączałem po kolei kilkadziesiąt kanałów i nie było żadnego problemu od razu dekodowało sygnał, a na innym sprzęcie czy niektórych dekoderach i czy TV jak w moim przypadku jest problem - więc czyja to wina? chyba firmy która nie dba o soft, bo jeśli moduły innych platform działają jak należy i jeszcze mają certyfikację jak dawna cyfra+ i n-ka na Samsungach i Sony. A ja tak sobie ostatnio myślę - skoro na Polski rynek wchodzą urządzenia do współpracy z modułami CI+ to ja pytam Producentów tego sprzętu czy podjęli wysiłki żeby ich dekodery i TV prawidłowo działały z modułami CI+ bo co jakiś czas wychodzi aktualizacja oprogramowania, a o poprawkach do modułów CI+ ni widu ni słychu - pomimo że sprzęt był w Serwisie i było zgłoszenie do Działu Technicznego i dalej nic - czekanie na zmiłowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tunerze Ferguson Ariva 202E moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa prawidłowo. :)

Przełączanie kanałów jest szybkie i sprawne. Nic się nie zawiesza.

Jedynie przy każdorazowym włączeniu tunera z czuwania trzeba chwilę poczekać, aż kanał się zdekoduje. Ale później działa już sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim tunerze Ferguson Ariva 250Combo moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu też działa prawidłowo.

Dekoduje wszystko. Przełączanie kanałów jest szybkie i sprawne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cyfrowy Polsat - pakiet Familijny Max HD + Film HD + Sport HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem u mojej babci, która ma "Telewizję na Kartę SD", z której korzysta na moim starym, nadal w pełni sprawnym Fergusonie AF-7318UCI.

Z ciekawości wziąłem też ze sobą mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, aby sprawdzić jego działanie na tym "zabytku". ;)

No i muszę powiedzieć, że na tym moim starym "Ferdku" moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa bez problemów. :) Tak samo dobrze, jak w moim obecnym "Ferdku" Ariva 202E. :D Oczywiście brak jest odbioru kanałów HD, bo ten mój stary Ferguson ich nie odbiera. Jest to stary model, działający tylko w DVB-S/MPEG-2. Mojej babci to jednak wystarcza, bo ma telewizor kineskopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem u mojej babci, która ma "Telewizję na Kartę SD", z której korzysta na moim starym, nadal w pełni sprawnym Fergusonie AF-7318UCI.

Z ciekawości wziąłem też ze sobą mój moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, aby sprawdzić jego działanie na tym "zabytku". ;)

No i muszę powiedzieć, że na tym moim starym "Ferdku" moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa bez problemów. :)

A na Humaxie 5400 moduł CI+ Cyfrowego Polsatu nie działa. Działa tylko stary CI.

 

Cezi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...