Skocz do zawartości
  • 0
lukaszuk1995

Rozdzielenie sygnału SAT

Pytanie

Aktualnie w jednym pokoju mam dwa odbiorniki SAT - telewizor Philips 43PFS5301 i nBoxa ADB 5800s. Konwerter to STRONG SRT L762 Monoblock Twin, z czego drugie wejście jest podłączone do dekodera w drugim pokoju. Na forum wyczytałem, że nada się taki oto trójnik http://ms-img02.allegroimg.pl/ms/oryginal/de/73/18/1862/186285/1862859_82109d2fe3381ea437e49cb8 . Podłączyłem go, jednak mając podłączony telewizor i dekoder jednocześnie czy nawet osobno przez ten trójnik, na nBoxie dostaę komunikat o zwarciu LNB, na telewizorze to samo. Kable zarobione poprawnie, po podłączeniu na krótko przez "beczkę" sygnał jest. 

Pytanie do Was - jaki trójnik polecicie do takiego rozdzielenia sygnału? Oczywiście w danym momencie zestrojony jest tylko jeden odbiornik (albo kanały z TV albo z nBoxa). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Napisano (edytowane)

Na forum wyczytałem, że nada się taki oto trójnik

Nie wiem gdzie ty to wyczytałeś, ale na pewno nie na tym forum. A jeśli już, to nie chodziło o kabel SAT, a o kabel od anteny DVB-T.

Jeśli sprzęt Ci jeszcze działa, to się ciesz i nie kombinuj w ten sposób następnym razem. Sygnału satelitarnego nie da się rozdzielić zwykłym trójnikiem.

Edytowane przez mingo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Napisano (edytowane)

Nie wiem gdzie ty to wyczytałeś, ale na pewno nie na tym forum.

Jak nie, jak tak :P https://forum.satkurier.pl/topic/11028-rozdzielacz-sygnału-satelitarnego/#entry862697 

Jeśli sprzęt Ci jeszcze działa, to się ciesz i nie kombinuj w ten sposób następnym razem.

Pisałem, że w danym momencie włączony jest tylko jeden odbiornik, więc nie ma prawa się nic zjarać, telewizor zasila LNB dopiero po przełączeniu na źródło SAT. 

Edytowane przez lukaszuk1995

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

To nie jest poprawne podlaczenie, urzadzenia potrafia sie wlaczac poszukujac np. nowszego softu itd. Nawet o tym nie wiemy. Chyba, ze rypiesz je z pradu, ale to tez "nie zdrowo". W ostatecznosci jakis trojnik z manualnym przelacznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Zauważ drobną różnicę, że tam chodzi o używanie JEDNEGO dekodera w DWÓCH lokalizacjach, kiedy nie ma najmniejszego ryzyka włączenia dwóch dekoderów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Sprawa rozwiązała się w zasadzie sama, postanowiłem kupić w końcu Cryptoboxa 650HD, podepnę nBoxa przez Loop out w CR. Temat można zamknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi