Skocz do zawartości

ustawienie anteny na cyfrę i "n"


glumen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam tuner Ferguson DF 6000 CR i na nim oglądam od dłuższego czasu cyfrę+, sygnał mam na 95% i jakoś na 85%. Dziś przyniosłem do domu tuner "N" i nic nie zmieniając w antenie podłączyłem go i niestety efekt jest taki że sygnał mam na 71% ale jakość 0%. Dzwoniłem do "N" powiedzieli że mam źle ustawioną antenę. Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłaczyłeś nBoxa przez przelotkę, to podłącz go bezpośrednio do anteny, jeśle nie zadziała to musisz niestety skorygować ustawienie anteny, jeśli masz standardową czaszę 60 cm to lepiej wymień ją na większą bo do N to trochę za mało, o TVN HD już nie wspomnę.

 

Niewiem jak działa miernik w fergusonie, ale jakość 85% to chyba nie jest dobry wynik, na transponderach Cyfry+ powinno być 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sygnał dla cyfry+ był na tyle dobry że wszystko bardzo dobrze działało. Jeszcze przez przelotkę nie podłączałem na razie tylko wypiąłem fergusona i w to miejsce "n".Ale generalnie mam taki zamiar w przyszłości. Problem polega na tym że jak zacznę kręcić czaszą to ucieknie mi sygnał cyfry+. Chyba że można tak ustawić że będzie dobrze dla cyfry i dla "n". Proszę o podpowiedz jak to osiągnąć. Tak na marginesie to wziąłem "n" tylko dla TVN HD. Aha, czaszę mam 70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kręcenia samym konwerterem i zobacz czy syganł się pojawi, jeśli nie to będziesz musiał minimalnie przestawić antenę lewo - prawo lub góra - dół jak dobrze ustawisz antenę to sygnał Cyfry+ Ci nie ucieknie, problemem jeszcze może być stary konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o problemach z sygnałem już są:

:arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3214

:arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=20

Zostawię jednak temat tymczasowo otwarty ;)

 

glumen: czy problem występuje na wszystkich transponderach (kanałach)? Czy sprawdzasz na TVN HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter ma jakieś dwa lata, nie wiem czy to dużo czy mało. Mam jeszcze jeden konwerter i przełącznik, leży gdzieś w szufladzie. Kiedyś go używałem do astry. Może go dołożyć razem z przełącznikiem? Nie wiem, czy tak można? Jeden był by do "n" a drugi do cyfry+ tylko czy da sie ustawić obydwa konwertery na hot bird? Nigdy tak nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano się pobawię czaszą, może znajdę złoty środek i dam znać.

Jeszcze jedna sprawa, jak pierwszy raz podłączyłem nboxa po HDMI to pojawił się komunikat że mam podłączyć po componencie bo jest problem z HDSC na HDMI. Więcej się ten komunikat nie pojawił. Wie ktoś może co to oznacza?

 

Jak musi być minimalna wielkość czaszy żeby bez problemu odbierać TVN HD?

 

Edycja pitter: połączone dwa posty. Pamiętaj o funkcji "zmień" w celu edycji posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez przelotkę nie podłączałem na razie tylko wypiąłem fergusona i w to miejsce "n".Ale generalnie mam taki zamiar w przyszłości.

Lepiej odpuść sobie podłączanie nboxa przez przelotkę - te tunery gryzą się z Fergusonami, powodująć problemy, a nawet ich awarię (szczególnie model HF-8800). Choć sprawa ucichła i do tej pory nie jest dokładnie wyjaśniona.

 

nbox vs Ferguson - więcej tutaj:

:arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3587

 

Najlepiej będzie podłączyć tunery używając konwertera Twin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat chciałem "tylko" powiedzieć że prawie pół dnia próbowałem ustawić antenę i bez kompletnie żadnego skutku (sam nie byłem w stanie uwierzyć że nie mogę tego zrobić przecież wcale nie jest to taka wielka filozofia). Następnie dzwoniłem na infolinię "n" kilkakrotnie i pytałem co może być powodem tego że nic nie mogę zrobić i nikt nie potrafił powiedzieć nic innego jak tylko to że nbox jest prawdopodobnie uszkodzony, ale jeszcze poradzono mi w 'n" żebym zlecił ustawienie i sprawdzenie całej instalacji przez specjalistyczną firmę. Tak tez zrobiłem, zadzwoniłem do jednej z największych firm w Trójmieście wzięli 340 zł i dalej nic. Pan powiedział to samo "nbox jest uszkodzony proszę iść go wymienić"! Tak więc poszedłem do punktu gdzie zakupiłem to "n pudełko" i Pan nacisnął trzy guziczki i wszytko zadziałało po 30 sekundach (zrobił reset). Tak więc kompetencja "n" i monterów anten satelitarnych jest powalająca... a ja straciłem ponad trzy stówy i prawie tydzień oglądania. Chyba oni wszyscy jeszcze nie dorośli do telewizji nowej generacji... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...