Skocz do zawartości

Jakość kanałow N


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiec wymiana nic nie dala (prawie) 85% kanałów jest ok, krzaczą sie np. tvp1,2,tvn24,mgm,disco hd, wszystkie bajki, mtv2...

teraz to juz ewidentna wina konwertera, mam pytanie do Was, do ekspertów..

co myślicie o tym kablu

:censored:

i tym konwerterze

:censored:

i jaka jest roznica miedzy Fe/CU a samym CU ? (chodzi o jakość, sygnał, sile,itp?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaczą Ci się kanały DVB-S2/MPEG-4 które wymagają dokładniejszego ustawienia anteny czy kąta skręcenia konwertera, nie patrz na % jakości tylko podaj lepiej jaki masz BER to jest jedyne dokładne źródło informacji.

Zanim wydasz kasę na konwerter i kable trzeba spróbować antenę ustawić bardziej precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podepnę. Antena 85 cm i BER na nSport 3.7E-2, na TVP Sport 3.8E-2. Co może być tego przyczyną? Dodam, że konwerter w pełni sprawny, antena nowa (w tym roku kupowana). Co ciekawe - na antenie 65 cm, która jest podprowadzona pod drugi pokój, otrzymuję lepsze wyniki (3.5E-2 na nSport i 1.6E-2 na TVP Sport).

PS. Oczywiście antena ustawiona najlepiej jak można było. Mieszkam 20 km od Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak jest z jakością kanałów TVP w porównaniu do Cyfry+? Tylko proszę o wypowiedź kogoś kto może to porównać naocznie...

Wizualnie n-ka. To sprawka publicznej. Nie ma tu nic rozmazanego - nawet logo stabilne. Dźwięk też jest dobry i mocny. Nie mogę tego sprawdzić, ale wygląda na to, że sygał mają udostępiony bezpośrednio z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes n-ki powiedział, że sygnał paczki kanałów TVP brany jest z Astry. Oczywiście na pogorszenie jakości składają się różne rzeczy, np. to że sygnał jest retransmitowany, albo to, że na Astrze kanały nadawane są w MPEG-2 a na n-ka nadaje je w MPEG-4. Dzięki tym zabiegom jakość się pogarsza, pewnie gdyby sam sygnał od TVP był w MPEG-4 to jakość byłaby lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak jest z jakością kanałów TVP w porównaniu do Cyfry+? Tylko proszę o wypowiedź kogoś kto może to porównać naocznie...

Wizualnie n-ka. To sprawka publicznej. Nie ma tu nic rozmazanego - nawet logo stabilne. Dźwięk też jest dobry i mocny. Nie mogę tego sprawdzić, ale wygląda na to, że sygał mają udostępiony bezpośrednio z Astry.

 

 

No to ja po kupnie napiszę, że moim zdaniem jakość w Cyfrze+ jest lepsza. Na każdym kanale. Być może dlatego że Cyfrę+ odbieram na Fergusonie 8800 i on daje lepszy obraz. Fakt faktem, że gdyby mi ktoś nie powiedział to trudno byłoby mi porównując do Cyfry+ uznać Discovery HD za HD, podobnie z n sport, że o tvn pseudo-hd nie wspomnę bo tu brak różnicy z tvn SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...