Skocz do zawartości

Jakość kanałow N


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Mam pytanie jaka naprawdę jest jakość kanałów oferowanych w ramach platformy N.

 

Wiem że teraz jest to łatwiej sprawdzić gdyż cześć kanałów nadaje w DVB-S MPEG4, chodzi mi o:

Animal Planet

AXN

AXN Crime

AXN Sci-Fi

Discovery Channel

Discoevry Civilisation

Discovery Science

Discovery Travel & Living

Discovery TVN Historia

 

Ale tez interesuje mnie jakoś kanałów na jego transponderach

Miałem okazje na śląsko sprawdzać jakość kanałów i przyznam że przezywałem szok, bardzo słaba jakość SportKlub+.

 

Jestem zainteresowany wykupieniem wszystkich pakietów lecz czy aby ich jakość jest na pewno lepsza od platform Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu ??

 

Chodzi mi o jakość obrazu i dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie tutaj bitrate'y żeby mieć jakiś pogląd: http://www.linowsat.com/

 

Generalnie 1-1,5 mbps w MPEG4 to mniej więcej to samo co 2,5-3 mbps w MPEG2, więc kanały Nki nie wyróżniają się za bardzo niczym na plus w stosunku do tych z C+ czy Polsatu, subiektywnie (na oko) jakość niektórych jest nawet gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakości w MPEG-4 też nie jest jakoś łatwo określić, jak to przeliczyć na MPEG-2 też nie zawsze wiadomo. Nawet na forum masz Zestawienie jakości stacji telewizyjnych i radiowych ten temat jest przydatny i lekko zapomniany. SportKlub ogólnie ma słabą jakość bo około ~ 3.5 Mbps obraz i 256 dźwiek do dźwięku się nie czepiam, ale obraz jak na kanał sportowy nie zbyt dobry, na TP N-kie wg. Satcodx obraz około 2~3 Mbps. Dosył ma gorszą jakość, więc na TP N-ki nie będzie lepiej, tylko moze być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzką porównać, widzę to na różnych telewizorach. Z tej listy nie widać generalnie różnicy. AXN może trochę lepszy w N. Sportklub i Discovery Historia, nie ma co porównywac bo ich u konkurencji nie ma. ale Sportklub to jeden ze słabszych jakościowo obrazów, podobnie jak Puls czy WiP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Odnośnie Sport Klubów!

 

Moim zdaniem te programy sportowe są nadawane w bardzo słabej jakości. Na 40'' telewizorku szczegółowo to widać. Jest gorzej niż na starej taśmie VHS. Czym to jest spowodowane? Czy ten program kiedyś zacznie nadawać w lepszej jakości?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam.

 

Odnośnie Sport Klubów!

 

Moim zdaniem te programy sportowe są nadawane w bardzo słabej jakości. Na 40'' telewizorku szczegółowo to widać. Jest gorzej niż na starej taśmie VHS. Czym to jest spowodowane? Czy ten program kiedyś zacznie nadawać w lepszej jakości?

 

Pozdrawiam.

 

Nadają w rozdzielczości 544x576 pikseli. Pełny PAL to 720x576 (a "jeszcze pełniejszy", czyli z komputera to 768x576). Jest to wina nadawcy ponieważ ta sama rozdzielczość występuje w dosyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają w rozdzielczości 544x576 pikseli. Pełny PAL to 720x576 (a "jeszcze pełniejszy", czyli z komputera to 768x576). Jest to wina nadawcy ponieważ ta sama rozdzielczość występuje w dosyle.

 

W dosyle jest 704x576, 3~6 Mbps, dźwięk 256 kbps Stereo, jakość Bardzo Dobra. Nie wiem jak n nadaje, ale swego czasu zarzekali się, że wszystkie kanały są w takiej samej rozdzielczości jak w dosyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, mam problem. kupiłem dzis N-ke i aktywowałem, włączyłem tvp1 i inne a tu kaszanka.. obraz sie sypie.. pixele, scina... mam 32 LG chwilowo połączone Euro i co to może byc ? jakoś od 60% do 68%, dodam ze mam przed e"N"ka jeszcze cyfra, ktora jest pierwsza ... co to moze byc ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem dwa dekodery w jednym czasie nie będą pracowały, nie ma takiej opcji. Nie masz możliwości zamontowania konwertera typu Twin (to jest konwerter, który ma dwa niezależne wyjścia, jeśli nie wiedziałbyś) :?: Antenę masz od którejś z platform czy sam kupiłeś :?: Być może przelotka w dekoderze Cyfry źle działa, ale nie jestem pewny moich słów. Nie pamiętam czy z przelotką w Strongu nie było problemów czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możesz z tego powodu zerwać umowy.

 

Ktoś kiedyś zauważył problem z działaniem Mediasata a nBox'em właśnie przez przelotke, może Strong ma ten sam problem. Kolega pojechał następnego dnia i wymieniał sprzęt i z tego co wiem to działał poprawnie później, ale chyba nie tędy droga jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem N do 1 kabla bez żadnych lotek i przelotek i to samo... czekam jeszcze te 2h na aktywacje do rana, jak nie pomoze jade do punktu, moze to wadliwy dekoder i będzie wymiana. jak nie to szukam alpinistów do wymiany konwertera, mozna np. dołożyć zeby byly 4 kable ? jak to sie nazywa ?quad ? :(

A jaki masz dekoder ze stajni C+

mój podpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to złe ustawienie anteny, skoro na pierwszym kablu też źle działa, albo tak jak piszesz, wina dekodera. Nie masz gdzieś obok żadnego telefonu bezprzewodowego :?: To może zakłócać sygnał.

 

Pomyśl czy 4 kable będą Ci potrzebne, jeśli nie to nie ma sensu tego instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...