Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ciekawe, że można grając 2 razy pod rząd z tym samym rywalem najpierw wygrać 4:0 a chwilę później przegrać 2:1.

Nie widziałem tego meczu pucharowego więc nie wiem czy Lechia była tam taka tragiczna czy też jednak Legia grała dobrze.

Wczoraj wyglądało to różnie. Dobry początek a potem coraz gorzej. Nie wiem czego brakuje. Zgrania? Kilku dobrych piłkarzy? Fakt, mamy już kilku naprawdę dobrych, ale sporo jest też przeciętnych i słabych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że można grając 2 razy pod rząd z tym samym rywalem najpierw wygrać 4:0 a chwilę później przegrać 2:1.

Nie widziałem tego meczu pucharowego.....

 

Tak jak Lechia zaprezentowała sie na Ł3 w srode tak słabo to zadna druzyna przyjezdna w tym sezonie nie zaprezentowała sie. Dodatkowo Lechia tak jak wczoraj jedną , tak w srode prakrycznie dwie bramki strzeliła sama sobie. Tak jak wczoraj jedną Bąk tak samo jedną samobojcza tez Bak strzelił w srode i jeszcze pierwsza bramka dla Legii w srode padła po rykoszecie ktory zmylił bramkarza. Mecz srodowy dla Legii ułozyl sie jak mogł najlepiej, dodatkowo Lechia zagrała fatalnie a wczoraj choc widziałem tylko pierwsza połowe widac było jak brakuje Vrdoljaka ktory jest najjasniejszą postacia tej dryzuny w drugiej lini i raczej najlepszym obecnie pilkarzem Legii ( Kucharczyk cz Hubnik maja jak na razie tylko przebłyski). Zreszta na jesieni w lidze Legia-Lechia 0-3 i rowniez Lechia grała bez Vrdoljaka tak jak wczoraj.

 

 

Zielińskiemu też dobrze szło w pucharach a jednak władze Lecha nie były tak łaskawe dla niego.

 

Dobrze szło w pucharach tak jak piszesz, w lidze wtedy szło jak szło o czym pewnie sam wiesz ;) a o zwolnieniu Zielinskiego przy słabych wynikach w lidze zadecydowało to iz jednak prokuratura ma na niego wystarczajace dowody odnosnie korupcji jeszcze za czasow 2 ligowego Piasta Gliwice i meczu w Polkowicach gdzie Jacek Z wreczył sedziemu koperte z łapowką :D To ze Zielinski jest zamieszany w tamtcych czasach Piasta Gliwice mowilo sie juz dawno ale tylko mowiło i Zielinski sie ciagle wypierał. Jednak jak juz jesienią do Rutkowskiego, wlascicela Lecha dotarło to ze bedzie miał postawione zarzuty to Lech zwolnił Zielinskiego aby czasami nie powtorzyła sie sytuacja z Reissem ktory w momencie postawienia zarzutów był pilkarzem Lecha choc przekrety robił za czasów WKP Lech Poznan a nie KKS Lech Poznan, no ale jednak w momencie postawienia zarzutow Reiss był pilkarzem Lecha. Jak sie okazało wlascicel Lecha, Rutkowski miał dobre przecieki z prokuratury bo wcale nie tak długo po zwolnieniu Zielinskiego zostały Zielinkskiemu postawione zarzuty za czasy jak był w Piascie. Zarzuty do ktorych jednak sie przyznał a wczesniej sie tego wypierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielińskiemu też dobrze szło w pucharach a jednak władze Lecha nie były tak łaskawe dla niego. Sam Puchar Polski nie rozwiązuje problemu Legii. Skorża miał duży wkład w pozyskiwanie zawodników, zostały wydane spore kwoty na transfery a efekt jest mizerny.

Mylisz się, bo na niektóre transfery Skorża(wbrew temu co piszą w prasie) nie miał wpływu.Urban ujawnił w jednym z wywiadów, że za jego kadencji obserwowano Manu, Mezengę i bodajże Kneżevica.Te transfery zapewne były przyklepane przez działaczy Legii jeszcze przed przyjściem Skorży.

 

Dostał słabych zawodników to i słabo wygląda gra.Powinien dostać jeszcze trochę czasu w Legii.Nie wszystko co złe to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Locco

 

Po czesci racja. Tylko ze jak Skorze wyrzucili z Wisły to szybko zajwili sie u niego ludzie z ITI i wiedział juz gdzie bedzie od nowego sezonu. Tez troche dziwne ze Skorza oficjalnie przyznaje sie tylko do Vrdoljaka czyli do najlepszego , jedynego udanego letniego transferu ;) To ze Skorza jakims wielkm specem co do oceny graczy nie jest pokazał juz w Wisle zachwalajac przy ich przyjsciu do klubu: Hristova czy Beto czy teraz zimą Ogbuke w Legii ktorego ogladał osobiscie ;) Nie bede umniejszał jego sukcesów w Wisle , tych dwoch Mistrzostw Polski ale majac wtedy w składzie takich zawodników w formie jak Zienczuk ktory jako skrzydłowy ładował bramke za bramką za wiele Skorza nie musiał robic. Wystarczyło załozyc rece przy lini i pokrzykiwac Gramy, Gramy, Gramy a klase Skorza pokazał chocby przygotowywujac Wisłe do meczów z Levadią ;)

 

Nie mam zamiaru rozpisywac sie na temat Legii czyli "przyjacółki" :) bo i w Lechu przeciez nie jest wcale az tak wesoło choc była w tym sezonie 1/16 Ligi Europy ale cieszy mnie obecnosc ITI w Legii :) Co do tych co wspominales Knezeviców, Mezeng to niech dalej ITI bedzie prowadziło swoją polityke wobec KP Legia tak jak do tej pory i zatrudniało na tak odpowiedzialnych stanowiskach jak Jozwiak na stanowisku dyr, ds sportowych , czy Miklas dyr. generalny to dalej bedą korzystali z usług takich menadzerów jak Piekarski i tacy Manu czy Cabrale do Legii trafiac dalej bedą a na samym stadionie ITI bez wynikow sportowych patrzac na dług jaki juz ma KP Legia wobec ITI zarabiac az tak nie bedzie a trybuna VIP w całosci wypełnic sie przy takich wynikach dryzuny nie musi a o to im glownie chodzi by ta trybuna sie zapełniła ;) Ale to juz sa ich sprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W walce o podium i czwórkę nie można skreślać Polonii Warszawa, która po przyjściu trenera Jacka Zielińskiego gra dobrą piłkę.Więc o 3 i 4 miejsce będzie ciekawa walka.Moim zdaniem największe szanse, sądząc po formie na te miejsca mają Lech, Śląsk, Polonia Warszawa i Lechia.Może jeszcze któraś z tych drużyn będzie się liczyła w walce o 1 i 2 miejsce, jest trochę duża strata, ale wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto - ponad 700tyś ludzi. Derby Trójmiasta w niedziele. Nowy, piękny Stadion Arki - ok. 15 tyś. Widzów - 10.170. :roll: Nie wiem jak to nazwać nawet. Dla mnie jest to kompromitacja kibicowska Trójmiasta, kompromitacja marketingowa Arki ( kibiców Lechii nie było za kare ). Mamy nowe, piękne stadiony i podobno "głód" piłki nożnej. Więc dlaczego miasto 700tyś nie potrafi zapełnic stadionu ma 15 tyś ( odejmując od tego miejsca dla Lechii )? Były to derby, był to mecz na dobrym poziomie, emocje do ostatniego gwizdka. Jeżeli taki mecz/derby nie potrafią przyciągnąc kompletu na trybuny to dla mnie to KOMPROMITACJA na całej linii kibiców i marketingu Arki Gdynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Więc dlaczego miasto 700tyś nie potrafi zapełnic stadionu ma 15 tyś ( odejmując od tego miejsca dla Lechii )?

Trójmiasto to nie miasto. Miasto to Gdynia, która liczy niecałe 250 tys. ludzi, a nie 700 tysięcy. Do tego dochodzi fakt, że Gdynia to nie tylko Arka, a także Bałtyk.

Taki Poznań liczy ponad 550 tys., a też nie potrafi zapełnić stadionu. Nie wspominając o Warszawie, gdzie mieszka oficjalnie 1,7 mln ludzi. Na Legię przychodzi gdzieś pod 20 tys., a na Polonię może z 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A gdy dostają wypłaty to grają jeszcze gorzej. Płaca powinna być adekwatna do umiejętności. Polskie kluby tak samo przepłacają za piłkarzy jak Canal+ za Ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Poznań liczy ponad 550 tys., a też nie potrafi zapełnić stadionu. Nie wspominając o Warszawie, gdzie mieszka oficjalnie 1,7 mln ludzi. Na Legię przychodzi gdzieś pod 20 tys., a na Polonię może z 4 tys.

Jak możesz porównywac stadion 44 tys Lecha z 15 tyś Arki ? Pisze Trójmiasto, bo w Sopocie są kibice Arki i Lechii, Trójmiasto powinno żyć takimi derbami i zapełnic 15tyś stadion to powinna być bułka z masłem. Bilety się powinny w 2h rozejść. Lech zapełnia mecze tylko na ważne mecze ( a derby Trójmiasta chyba sa najważniejsze w całym roku dla Arki i Lechi, prawda? ). Na MC był komplet, na Legii był prawie komplet ( było coś 42 tyś ). Legia? O czym ty piszesz? Legia ma dostępne niecałe 20tyś na razie i praktycznie na lidze jest zawsze w granicach 20 tyś. Polonia? Dobre sobie. Oni mają stadion na 5 tyś i zawsze jest w granicach 4-5, a na mecze z Legia, Lechem i Wisła zawsze jest komplet. :lol2: Dobrze się czujesz? Jak nie masz pojecia o czyms to nie pisz. Wstyd i kompromitacja kibiców Arki i marketingu tego klubu.

 

Co do Widzewa .. jakim prawem ten klub dostał licencje na gre w ZAWODOWEJ i PROFESJONALNEJ najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce skoro ma problem z finansami? Gdzie jest ekstraklasa s.a. i PZPN? Przecież to jest chore. Kiedy ma być w polskiej pilce normalnie soro takich prostych reguł sie nie przestrzega. Nie masz kasy? Nie grasz. Graj sobie dalej w 1.lidze i czekaj, aż bedzie jakis sponsor lub miasto bedzie mialo kase. To samo tyczy się takich klubów jak ŁKS, Polonia Bytom, Ruch Chorzów, Odra Wodzisław. Jeżeli nie było by tych 16 drużyn to co za problem zmniejszyć lige do tych 12 zespołów i grać systemem jak w Szkocji? Co za tępi ludzie pracuja w polskim futbolu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Superpuchar Ekstraklasy nie zostanie rozegrany w Ostródzie.

Władze Ostródy (warmińsko-mazurskie) rezygnują z organizacji meczu o piłkarski Superpuchar Polski, który był planowany na 23 lipca. - Nie będę narażał naszych mieszkańców na burdy stadionowych bandytów - powiedział burmistrz Olgierd Dąbrowski./PAP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Taki Poznań liczy ponad 550 tys., a też nie potrafi zapełnić stadionu. Nie wspominając o Warszawie, gdzie mieszka oficjalnie 1,7 mln ludzi. Na Legię przychodzi gdzieś pod 20 tys., a na Polonię może z 4 tys.

Jak możesz porównywac stadion 44 tys Lecha z 15 tyś Arki ? Pisze Trójmiasto, bo w Sopocie są kibice Arki i Lechii, Trójmiasto powinno żyć takimi derbami i zapełnic 15tyś stadion to powinna być bułka z masłem. Bilety się powinny w 2h rozejść. Lech zapełnia mecze tylko na ważne mecze ( a derby Trójmiasta chyba sa najważniejsze w całym roku dla Arki i Lechi, prawda? ). Na MC był komplet, na Legii był prawie komplet ( było coś 42 tyś ). Legia? O czym ty piszesz? Legia ma dostępne niecałe 20tyś na razie i praktycznie na lidze jest zawsze w granicach 20 tyś. Polonia? Dobre sobie. Oni mają stadion na 5 tyś i zawsze jest w granicach 4-5, a na mecze z Legia, Lechem i Wisła zawsze jest komplet. :lol2: Dobrze się czujesz? Jak nie masz pojecia o czyms to nie pisz. Wstyd i kompromitacja kibiców Arki i marketingu tego klubu.

Niech w Sopocie będą kibice Arki i Lecha, ale Sopot nie ma nawet 40 tys. mieszkańców do tego w Sopocie mają też swój klub (mniej istotne ,w której lidze gra). Do tego dochodzi fakt, że w "Twoim" Trójmieście inne dyscypliny drużynowe też są mocno popularne, jak np. siatkówka czy przede wszystkim koszykówka. Przypomnę, że rekord frekwencji w Polskiej Lidze Koszykówki padł w tym sezonie, a miało to miejsce w hali na granicy Gdańska i Sopotu, a rekord wyniósł ponad 10 tys. W Poznaniu czy w Warszawie ludzie kiepsko chodzą na piłkę nożną nie wspominając już o innych dyscyplinach. Ale wstydzić to przede wszystkim powinna się Warszawa. Budowa stadionu Legii została już zakończona. Miejsc na trybunach jest nieco ponad 31 tys. Sprawdź ile razy stadion Legii zostanie wypełniony w pełni jeszcze w tym sezonie oraz w przyszłym. Przypomnę, że Warszawa jest niemal 7 razy większa od Gdyni. Wynika z tego, że np. na derbach Legia - Polonia na stadionie powinna być przynajmniej 70 tys. skoro na stadionie Gdyni było ledwo 10 tys. Nie wciskaj mi kitu, że frekwencja na derbach w Gdyni była kiepska skoro na stadionie Legii jest jeszcze gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wstydzić to przede wszystkim powinna się Warszawa. Budowa stadionu Legii została już zakończona. Miejsc na trybunach jest nieco ponad 31 tys. Sprawdź ile razy stadion Legii zostanie wypełniony w pełni jeszcze w tym sezonie oraz w przyszłym. Przypomnę, że Warszawa jest niemal 7 razy większa od Gdyni. Wynika z tego, że np. na derbach Legia - Polonia na stadionie powinna być przynajmniej 70 tys. skoro na stadionie Gdyni było ledwo 10 tys. Nie wciskaj mi kitu, że frekwencja na derbach w Gdyni była kiepska skoro na stadionie Legii jest jeszcze gorsza.

 

O czym ty piszesz? Kompromitujesz się kolego, niestety. Stadion Legii został CAŁY otwarty 2 dni temu, czyli nie było jeszcze meczu, żeby mógł zasiąśc komplet widzów. Do tego momentu na stadionie mogło zasiąść MAX ok.19 tyś osób. Na każdym meczu u siebie Legia miała praktycznie komplet ( widownia w granicach 18-19 tyś ). Więc gdzie tu kompromitacja Legii? Moge się założyć, że na hitowe mecze Legii będzie zawsze komplet, a na pozostałych meczach widownia bedzie w granicach 28-31 tyś ludzi. Zapełnić stadion 31 tyś, a 15 tyś to jednak róznica, prawda?

 

Kolejna rzecz to twoje niewiadomo skąd wzięte 70tyś na obu derbach w sezonie. Stadion Legii nieskończony 19 tyś + Stadion Polonii 5 tyś = 24 tyś. Stadion Legii skończony 31 tyś + Stadion Polonii 5 tyś = 36 tyś. Gdzie tutaj widzisz 70 tyś osób w obu meczach?

 

skoro na stadionie Legii jest jeszcze gorsza

 

To mnie rozbawiło do łez, naprawdę. :lol2: na Legii masz praktycznie zawsze komplet 19 tyś osób ( 95%-100% pojemności zajęte ), a Arka ze swoim marketingiem nie potrafi zapełnić na DERBACH stadionu na 15 tyś? Chyba coś jest nie tak. Zastanów się jeszcze raz nad tym wszystkim, a zobaczysz, że przyznasz mi racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety, ale nie czytasz ze zrozumieniem. Nie chce mi się wyjaśniać tego, co napisałem. Pewnie te moje [beep]ny nie są do końca jasne. Jednak skuszę się (sumienie nie daje mi spokoju ;-)) i spróbuję Ci to wyjaśnić.

Jeśli chodzi o otwarcie stadionu Legi to tak naprawdę jeszcze nie został otwarty. Budowa została zakończona oraz stadion został w całości odebrany. Nie prosiłem Cię, abyś sprawdzał dotychczasową frekwencję z całego stadionu (bo to nie możliwe, gdyż stadion był w przebudowie), ale przyszłą frekwencję w jeszcze tym sezonie oraz w przyszłym. Przeczytaj mój poprzedni post, a przyznasz mi rację. ;-)

Zgadza się, zapełnić stadion 31 tys., a 15 tys. to różnica, ale mi cały czas chodzi o potencjał ludnościowy Warszawy i Gdyni. Chyba przyznasz mi rację, że miastu liczącemu oficjalnie 1,7 mln łatwiej zapełnić stadion na 31 tys. niż miastu liczącemu niemal 248 tys. stadion 15 tysięczny.

Co do 70 tys. to, to może być niejasne. Chodzi mi o to, że na derbach w Gdyni było 10 tys. widzów, a skoro Warszawa jest 7 razy większy od Gdyni to na derbach w Warszawie wyliczając z prostych proporcji powinno być przynajmniej 70 tys. widzów.

Jeśli dalej uważasz, że się kompromituję to pisz. Chętnie wybronię się z Twoich pomówień. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyśmy my patrzyli na to w ten sposób to na mecze w Moskwie na 5drużyn przychodziło po 100tys ludzi. I można by wymieniac. Ważnymi czynnikami są ceny a jak sam wiesz na Legii są one na tyle wysokie że trzeba sie niekiedy zastanowic czy warto isc na mecz.(oczywiście powiesz że zarobki są wieksze itd.) gdyby na Arce były podobne ceny biletów to na mecze by chodziło po 1tys widzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobrze, ale czepianie się, że na derby Trójmiasta przyszło zaledwie 10 tys. jest idiotyzmem. I nic tu nie ma marketing decydentów Arki. Spójrzmy na przeszłość obydwu klubów, osiągane przez nie sukcesy, zawodników grających w przeszłości i obecnie. Arka nie jest jakimś wielkim Ekstraklasowym potentatem w przeciwieństwie do Legii. Legia ma kibiców w całej Polsce, a Arka raczej tylko na Pomorzu i to nie całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...