Skocz do zawartości

Kilka pytań do 7318 UCI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu kupiłem F 7318 z myślą o Cyfrze+, której jestem abonentem. Mam kilka pytań:

1. Czy w/w dekoder to dobry wybór pod Cyfrę+?

2. W sklepie wgrano najnowszy soft (6820) ale będąc na str Fergusona zauważyłem nowszy (wer. beta). Czy warto to wgrywać?

3. Czytałem opis wgrywania softu ale...Czy dekoder mam połączyć z WYŁĄCZONYM kompem a następnie włączyć kompa czy komp może być wcześniej włączony?

4. Podczas samego wgrywania softu dekoder ma być wyłączony (widać zegar) czy włączony i najlepiej na którym kanale (jeśli to ma znaczenie)?

5. Póki co wszystko chodzi OK ale...Eurosport 1 często się "zacina". Wyglada to tak jakby obraz dochodził z opóźnieniem, zatrzymuje się w miejscu, rusza po kilku sekundach, wygląda wtedy jak poszatkowany. Z Eurosportem 2 i pozostałymi kanałami nie ma tego problemu. Czemu tak sie dzieje?

6. Czy z wgraniem nowego softu układ kanałów jaki sobie ustawiłem zmieni się czy pozostanie bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobry

2. To wersja beta, czyli testowa - usprawnienie to lepsze EPG dla Cyfrowego Polsatu, a ponieważ masz Cyfrę, to nie ma większego znaczenia w tym wypadku, a poza tym ta wersja testowa po wgraniu też wyświetla się jako 6820 ;) Tak więc zależy co wgrali ;)

3. Z wyłączonym (no najwyżej jeśli nie boisz się, że można uwalić złącze transmisji danych w tunerze - zdarza się to rzadko, ale jednak czasami się zdarza)

4. Ani tak, ani tak - jak zaczynasz wgrywać (czyli po kliknięciu na wysyłanie softu do tunera) dopiero włączasz go do prądu i on sam przechodzi do trybu odbierania softu

5. Wina softu. Możesz spróbować betę (ale nie wiadomo, czy ona już nie jest czasami wgrana), jednak jest to powszechny problem niestety. Spróbuj też wyszukać go od nowa na wszelki wypadek.

6. Bez zmian o ile wgrasz nie starszy niż 6820 - jak dorwiesz starszy, to może się namieszać, bo w 6820 dodano obsługę 8 timerów przez co zaszły zmiany w budowie bazy danych listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dodawanie nowego kanału polega na dodaniu nowego transpondera? Rozumie, że wystarczy podać częstotliwość i polaryzację? Dołączona instrukcja do w/w dekodera dla laika jest napisana beznadziejnie :lol:

2. Jak usuwać "kanały śmieci" z tego dekodera i skąd mam wiedzieć, który kanał to "śmieć"? :)

3. Podczas wgrywani softu jest ważne, na którym kanale ustawiony jest dekoder (kanał 1, 10, 15, itd.)?

4. Czasami podczas zmian kanałów z góry w dół (10-->9-->8-->7-->itd.) zauważyłem, że opis kanału nie znika mimo, że mam ustawione wyświetlanie na 5 sek. Aby znikło muszę użyć klawisza "Exit". Czy to normalne? Zdarza się sporadycznie i tylko przy "z góry w dół".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dodawanie nowego kanału wykonujesz nastepujaco:

wchodzisz oczywiście w menu wyszukiwanie kanałów kursorem przechodzisz na ręczne dodawanie kanałów zatwierdzsasz hasło i wpisujesz odpowiednie parametry.

2. usuwasz nastepujaco:

wchodzisz w menu nastawiasz na edycję listy kursorkirm przechodzisz na edycja listy programów po czym zatwierdzasz hasło, tam masz wszystkie kanały jest mozliwośc podgladu kanału na dole ekranu jest oznaczenie ze kolorem zółtym usuwasz nie chciany kanał.

3. nie ma znaczenia nak którym kanale wylaczony jest tuner

4. czasami cos takiego wystepuje wina softu /ja tez tak mam wiec tym nie ma co sie stresowac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...