Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój 3 Philips HD PVR. Pierwszy był wadliwy i zawieszał się na kanałach HD, a po zmianie softu w grudniu, gdy wyszło VOD, to już w ogóle nie dało się na nim oglądać żadnych kanałów HD i nawet restart nie pomagał, a do tego chodził bardzo głośno. Następny sprawował się wyśmienicie, żadnych zawiech i chodził cicho. Ten obecny, który mam również nie wiesza się i chodzi bardzo cicho nawet, gdy ściągają się filmy z oferty VOD, także można powiedzieć, że należę do tej grupy szczęśliwców, którym trafiły się dobre egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań co do dekoder Philips HD PVR.

Po pierwsze jak wygląda funkcja EPG? Jest wszystko dobrze opisane z opisem aktualnego filmu/meczu/serialu?

Po drugie w N jest takie coś, że mimo tego iż nie mam VOD to cały czas ściąga filmy i szumi, w nocy ciężko spać - muszę wyłączać z prądu. Czy tak samo jest z tym dekoderem? Nie zamierzam brać VOD więc będzie mi coś ściągał i szumiał?

3. Ten dekoder hałasuje czy jest cichy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zaprogramować nagrywanie od godziny 23:59 do 00:05 na dowolnym kanale i hbo digital się nie nagrywa.Można też ustawić kanał z Astry i wyłączyć tuner lub 3 opcja wejsc w ustawienia anteny i zmienić parametry transpondera z domyślnego na inny ale wtedy to i VOD nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak wygląda funkcja EPG?

 

Tak samo jak 10 lat temu w pierwszych Mediasatach ze wszystkimi wadami tego rozwiązania:

  • dosyć prymitywne (zarówno od strony graficznej jak i funkcjonalnej
  • niedokładne: wyświetlają się max 4 pozycje ramówki danego kanału na planszę (zakres 2 godzin), jeśli np. dana stacja ma w programie więcej pozycji, to część zostanie zwyczajnie pominięta
  • nie obejmuje wielu kanałów z oferty: nie sprawdzisz sobie np. jutrzejszej ramówki (a co za tym idzie niemożliwe będzie automatyczne zaplanowanie nagrania na PVR) takich stacji jak: TVP Info, TVN24, Tele5, TVP Kultura, TVN CNBC Biznes, Superstacja, TV Biznes, TVS, TVN Warszawa, HBO HD, Zone Romantica, Eurosport HD, Extreme Sports, TVN Turbo, Orange Sport, Religia.TV, Zone Reality, TVN Lingua, TVN Style, Zone Club, Fashion TV, MTV Polska, MTVN HD, MTV TWO, VH1 Polska, Trace TV, Viva Polska, 4Fun.tv, Mezzo, Polonia 1, Patio TV, ITV, Edusat, TVN Meteo, CNN, France 24, CNBC, TV5Monde Europe, KBS World, France2, France3, France4, France 5, France 0, XXL, AB Moteurs, Chasse et Peche...

 

Poniżej kilka screenów z internetu (wystarczyło dobrze poszukać ;-)):

 

q29yx3.jpg

 

 

q30wn9.jpg

 

Oddzielną kwestią jest funkcja Pilot (info o bieżącym oraz następnym programie na danym kanale) - nie zdziw się, iż na niektórych kanałach po prostu nie zadziała (np. na Eurosport czy TV4).

 

q34ep0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zastanawiam się na przenosinami z N do C+... może ktoś stąd zrobił już taki manewr i może coś powiedzieć?

Gdyby nie ten dekoder to nie było by się nad czym zastanawiać ale z tego co czytam to się czeka po 5-6s zanim zmieni się program, do tego są duże problemy z nagrywanie, sam usuwa nagrania, słabe epg... i to wszystko bardzo drogie w tej C+ jest, nie wiem czemu oni się aż tak cenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja tak zrobiłem, dzięki temu mam dużo nowych filmów w HD, pvr wolny ale nagrywa, przełączenie kanału to max 3 sekundy i ma bardzo ladny obraz HD nawet moim zdaniem ładniejszy niz w nboxie. Jak ruszy w nce nfilm to pewnie znowu wrócę do n o ile będzie dużo filmów w HD. Moim zdaniem ilość filmów w hd rekompensuje cenę. Zresztą są promocje co jakis czas niezłe. może poczekaj na nfilm i zobaczysz czy będzie co oglądać a w miedzyczasie może jakas super promo w cyfrze bedzie lub sam multipakiet weź z pvr i zostaw n sobie do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Zaczęły się chyba pierwsze problemy z HD PVR. Oglądam AXN a tutaj wyskakuje mi komunikat "Brak uprawnień do odbioru tego kanału". Po chwili wskakuje obraz i dźwięk ale nie znika pasek z komunikatem. To samo jest na AXN Crime, AXN Sci-fi, Foxlife, Eurosport 2, Discovery, Extreme Sports, ESPN Classic. Mam pakiet Komfort+. Nie wiem co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam AXN a tutaj wyskakuje mi komunikat "Brak uprawnień do odbioru tego kanału". Po chwili wskakuje obraz i dźwięk ale nie znika pasek z komunikatem. To samo jest na AXN Crime, AXN Sci-fi, Foxlife, Eurosport 2, Discovery, Extreme Sports, ESPN Classic. Mam pakiet Komfort+. Nie wiem co jest grane?
niestety panowie technicy z cyfry chyba o tym nie wiedzą ale takie coś sie dzieje jak nagrywasz mając splitter troche to denerwujące ale da sie przeżyć :jupi: choć pasek mi znika w cwili pojawienia sie obrazu i dźwięku :o dzieje się to głównie na kanałach pobieranych z polsatu na tyle to zauważyłem ale wynika ze problem wyskakuje na kanałach o zewnętrznych częstotliwościach pobieranych od innych operatorów (polsat, mtv, eurosportu,) a co sie dzieje na CN/TCM disney? bo to też pobierane z zewnątrz :?::idea::arrow: a sprawdził ktoś już dziś soft? :lol2::brawo::D:lol::mrgreen::-8:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...