Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam ze wszystko działa po componencie, podłączyłem dzisiaj po powrocie do domu z weekendu majowego i odziwo nie ma problemu, nawet obraz całkiem całkiem. Zastanawiam się czy jutro nie dokonać wymiany na PVR, tylko skoro mają dać jakiś update na philipsa HD to może warto poczekać no i ważna sprawa ten ma component natomiast PVR już nie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Philips HD PVR umożliwia podłączenie do niego zeza (2x twin na HB + Astra) przez przełącznik Diseqc 5/2 albo monoblocka twin?

Czytałem instrukcję i owszem w specyfikacji jest podane DiseqC 1.0, ale w instrukcji obsługi ani słowa o zezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i ważna sprawa ten ma component natomiast PVR już nie:(

 

O ile zrozumiałem intencje Cyfry to ten komponent w tunerach HD działa jeszcze tylko przypadkiem i zapewne wyłączą go całkiem przy następnej okazji. A więc jeśli komuś przestało działać wyjście HDMI to znaczy, że nie obejrzy sobie już w ogóle programów HD w Cyfrze... Można oddawać dekodery HD! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy chyba nie zakumam POLITYKI firmy ...

 

obiecuja

zrobia na [beep] byle by zdazyc ale nie ''zbadaja'' tego solidnie do konca ...

 

zawsze tak jest i bedzie

 

teraz PVR bedzie czekac kolejne kilka miesiecy na soft bo w HD nagrzebali i sami nie wiedza '' CZEMU NIE DZIALA ''

 

pojechane na maxa :)

 

ale i tak ZOSTAJE przy cyferce + :P:mrgreen::wink::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum media2.pl wolf wrzucił taka informacje:

"Właśnie dzwoniłem do Panasonica, miły gość powiedział, iż wszystkie ich telewizory serii VIERA obsługują HDCP. Tak więc wina leży po stronie C+. Następnie zadzwoniłem do BOA Cyfry+ i o dziwo nie kazano mi znów wymieniać

nowego 8 - miesięcznego telewizora na nowszy , a powiedziano mi , iż ich technicy wiedzą że jest to problem softu i właśnie pracują nad nowym, który ma być gotowy w kilka dni. Zobaczymy . Pozdrawiam"

 

Wychodzi na to ze cyfra jednak dostrzegła błąd po swojej stronie i stara się go naprawić,a nie spycha winę na producentów tv:) Poczekamy i zobaczymy jaki będzie efekt, wierzę że tym razem nie będzie takiej wtopy jaką zaliczyli teraz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiadomo coś kiedy bedzie ten nowy soft do PVR-ów???Mam nadzieję że teraz to go dopracują :D np.moim zdaniem wyszukiwanie programów Cyfrowej Telewizjii Nadziemnej powinno być reczne.Dużo abonentów Cyfry+ ma tą platformę także za granicami polski wiec jak by tą opcję odblokowali to abonenci Cyfry mogliby oglądać także inne kanały w danym kraju w którym są :D to byłby + dla cyfry :D gdzieś na forach pisali także iż polsatsport testują cyfrowo np.w W-wie może wie ktoś wiecej na ten temat????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to trwają prace nad oprogramowaniem do PVR-ów. Konsultant twierdzi, że nie wie kiedy bedzie wprowadzone do użytku.

Oto cytat:

"...uprzejmie wyjaśniam, iż trwają prace nad

wprowadzeniem nowego oprogramowania umożliwiającego korzystanie z

Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jednak nie posiadam informacji kiedy będzie

możliwość aktualizacji w celu korzystania z NTC."

 

Trzeba czekać!

:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że soft nie będzie zawierał tych samych bugów co zeszłotygodniowy soft do Philipsów HD (kłopoty z HDCP, problemy z zapamiętywaniem ustawień obrazu).

 

Co do wyszukiwania kanałów - kolejny przykład z francuskiego podwórka (kliknij, aby powiększyć):

 

configurationsatellite.th.jpg

 

Dwa tryby wyszukiwania - recherche rapide & recherche progressive. Szkoda, że w Polsce szefostwo Cyfry za cel obrało sobie maksymalne zubożenie możliwości sprzętu poprzez badziewny soft z głupimi ograniczeniami.

 

Kilka innych ciekawych screenów:

 

  • ustawienia obrazu:
    imageckx.th.jpg
  • biblioteka nagrań:
    img0267aog.th.jpg
  • nowoczesne EPG:
    img0269e.th.jpg
  • nowoczesne EPG2:
    imagoid3.th.jpg
  • interaktywna mozaika:
    canalplus04.th.jpg
  • funkcja Pilot w nowoczesnej odsłonie + półprzezroczyste "menu podręczne":
    img0259.th.jpg
  • kolejny ciekawy ekran:
    img0258.th.jpg
  • więcej screenów (m.in. ustawienia LAN):
    lecub12a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy to jest dla was aż tak ważne by na "gwałt" mieć oprogramowanie uwzględniające pracę DVB-T...

Najważniejsze by program zawierał nową i przyjemną w obsłudze grafikę uwzględniając oczywiście np EPG.

Istotna jest też rozdzielczość grafiki w menu głównym, EPG i pozostałych funkcjach.

DVB-T to gadżet który w obecnej chwili nie jest mi do niczego potrzebny zwłaszcza posiadając pełen pakiet z oferty... Po co? :crazy:

Najważniejszą sprawą są niedociągnięcia tego Terminala PVR HD, który jest tak na prawdę bardzo dobrym sprzętem niedocenianym niestety przez kiepskie softy przez które wiele jego funkci nie można doświadczyć :(

W tych terminalach powinny być zupełnie inne programy przygotowane przez odpowiednich fachowców dzięki którym w pełni oraz w odpowiedni sposób możnaby optymalnie eksploatować DSR 7201/91.

W chwili obecnej niestety co na czym one pracują nienadaje sie do takiego sprzętu... co w efekcie daje niewłaściwą opinię na temat tych dekoderów.

Są ważniejsze powody do modyfikacji oprogramowania niż DVB-T :read:

Mnie bardziej od NTC interesuje port USB 2.0 znajdujące sie w terminalu, które jak tłumaczy PC CYFRA+ będzie z czasem w użyciu 8)

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T to gadżet który w obecnej chwili nie jest mi do niczego potrzebny zwłaszcza posiadając pełen pakiet z oferty... Po co?

 

Właśnie po to by mieć dostęp do programów, których w Cyfrze nie ma np. TVP HD, TVP Sport, Polsat... Oczywiście jeśli ktoś jest w zasięgu nadajników 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum media2.pl wolf wrzucił taka informacje:

"Właśnie dzwoniłem do Panasonica, miły gość powiedział, iż wszystkie ich telewizory serii VIERA obsługują HDCP. Tak więc wina leży po stronie C+. Następnie zadzwoniłem do BOA Cyfry+ i o dziwo nie kazano mi znów wymieniać

nowego 8 - miesięcznego telewizora na nowszy , a powiedziano mi , iż ich technicy wiedzą że jest to problem softu i właśnie pracują nad nowym, który ma być gotowy w kilka dni. Zobaczymy . Pozdrawiam"

 

Wychodzi na to ze cyfra jednak dostrzegła błąd po swojej stronie i stara się go naprawić,a nie spycha winę na producentów tv:) Poczekamy i zobaczymy jaki będzie efekt, wierzę że tym razem nie będzie takiej wtopy jaką zaliczyli teraz:)

 

Jestem po rozmowie z serwisem LG.Jestem posiadaczem LC 42LE2R i według serwisu ten typ telewizora nie obłsuguje standardu HDCP.Jeśli więc na PVR zaktualizują soft tak samo jak w zwykłym HD to będę musiał go im zwrócić bo jaki sens jest mieć tuner HD i łączyć przez Euro.Dodam że HD od CP i Ferguson działają po HDMI bardzo dobrze.Z tego wynika że Cyfra dba tylko o tych co mają nowsze typy telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum media2.pl wolf wrzucił taka informacje:

"Właśnie dzwoniłem do Panasonica, miły gość powiedział, iż wszystkie ich telewizory serii VIERA obsługują HDCP. Tak więc wina leży po stronie C+. Następnie zadzwoniłem do BOA Cyfry+ i o dziwo nie kazano mi znów wymieniać

nowego 8 - miesięcznego telewizora na nowszy , a powiedziano mi , iż ich technicy wiedzą że jest to problem softu i właśnie pracują nad nowym, który ma być gotowy w kilka dni. Zobaczymy . Pozdrawiam"

 

Wychodzi na to ze cyfra jednak dostrzegła błąd po swojej stronie i stara się go naprawić,a nie spycha winę na producentów tv:) Poczekamy i zobaczymy jaki będzie efekt, wierzę że tym razem nie będzie takiej wtopy jaką zaliczyli teraz:)

 

Jestem po rozmowie z serwisem LG.Jestem posiadaczem LC 42LE2R i według serwisu ten typ telewizora nie obłsuguje standardu HDCP.Jeśli więc na PVR zaktualizują soft tak samo jak w zwykłym HD to będę musiał go im zwrócić bo jaki sens jest mieć tuner HD i łączyć przez Euro.Dodam że HD od CP i Ferguson działają po HDMI bardzo dobrze.Z tego wynika że Cyfra dba tylko o tych co mają nowsze typy telewizorów.

 

HDCP w PVR wprowadzili już w grudniu razem z VOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz widocznie ją włączoną w menu. Wyłączysz i nie będzie.

ma ktos info odnosnie softu. bo wkurza mnie na RTL ten pasek.

No właśnie! Z ostatnim nowym softem na Philipsa HD nadeszła zmora pasków z "Nieobsługiwany format kodowania" wyskakujących na jak najbardziej poprawnie odbieranych kanałach (w tym RTL). Tak więc nie oczekujcie, że to zniknie z PVRów bo w zwykłych Philipsach dopiero teraz weszło... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyłączyć pytanie o PIN przy wyszukiwaniu kanałów należy zmienić kod PIN na 0000. Możesz to zrobić na 3 sposoby:

 

1. Samodzielnie w menu dekodera MENU-3-1 (podać stary kod, potem nowy: 0000).

2. Wysłać kasowanie kodu PIN przez internet:

- https://www.ica.cyfraplus.pl/

- wybrać z menu: SPRZĘT - KOD DOSTĘPU - USUŃ KOD DOSTĘPU

3. Zadzwonić na infolinię:

- tel. 0 801 066 066

- tel. 022 310 45 45

i poprosić o skasowanie kodu blokady rodzicielskiej.

 

Uwaga dla posiadaczy dekoderów PVR, usuwając kod PIN tracimy dostęp do filmów dla dorosłych na HBO DIgital (nie jestem pewien czy takie filmy są już w ofercie) i zablokowanych własnych nagrań (w aplikacji MOJE NAGRANIA). Nie da się również zaprogramować nagrania na XXL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasylek -> Właśnie po to by mieć dostęp do programów, których w Cyfrze nie ma np. TVP HD, TVP Sport, Polsat... Oczywiście jeśli ktoś jest w zasięgu nadajników 8)

 

No tak... w sumie od czasu do czasu na tym polsacie też coś jest ale te reklamy... :/

a tak w ogóle to jaka właściwie musi być antena do odbierania tego? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson+, DVB-T odbiera na normalnej antenie UHF takiej samej jak do zwykłych programów naziemnych, analogowych. Zaleta przekazu cyfrowego jest taka, że odbiór albo jest dobry albo nie ma go wcale- np. w Warszawie wystarcza mi nawet 10cm drutu włożonego w gniazdo antenowe dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem, ustawiłem kiedyś na dekoderze PVR blokadę kodu PIN listy kanałów i nie mogę sobie przypomnieć, czy istnieje możliwość żeby to zresetować, bo włączyli TVP SPORT a ja go nie mogę ustawić na swoim dekoderze.

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...