Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... dziś czwartek jutro piatek NOWEGO softu JAK nie ma tak NIE ma...

 

Softu nie ma ale wczoraj już coś ciekawego się działo. Około 17-tej po włączeniu tunera zameldował, że jest nowa lista kanałów. Załadowałem i faktycznie kanałów załadował ponad 800 ale... w zestawie był m. in. Polsat2 i polsatowskie Zdrowie i uroda i w ogóle wszystko było inaczej ustawione ale część kanałów nie działała :crazy: Po dokładniejszym przyjrzeniu się wyglądało to jak jedna ze starych list programów (nie było tam np. MTVN HD). Po około pół godzinie wyłączyłem tuner i po włączeniu pobrał znowu aktualną listę programów bez żadnych zmian... Coś tam ciekawego trenują? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano gorączka hehe ja najbardziej czekam na poprawke dotyczącą sterowaniem głośności jak tuner jest podłączony poprzez złącze Coaxalne bo to nie działa fizycznie być może tylko u mnie ale nie działa a na drugim miejscu stawiam dvb-t dlatego że posiadam cyfrową kablówke i w zasadzie nic mi nowego to nie da...co do wyglądu menu to mi nie przeszkadza że jeszcze jest z końca XX wieku bo w zasadzie oglądam programy a nie menu rodem z amigi hehe

 

ps

U mojego znajomego właśnie zszedł soft 85 wiec w ten weekend nie ma co liczyc na nowy soft bo puszczaja stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli Cyfra + nie dotrzynma słowa i do końca kwietnia nie uruchomi nowego oprogramowania w PVR HD to jest to podstawa do zerwania umowy z nimi ???

Coraz bardziej czuję się oszukiwany bo na swej stronie zapewniają i w magazynie Cyfry + też jest napisane że miało to nastąpić w kwietniu.

 

Ja tylko dlatego wykupiłem abonnament dla nich że będzie DVB -T a tu taki zawód. Trzeba było wziąć zwykłego Stronga albo Pace, bo nie dość że płacę za dzierżawę to jeszcze Cyfra kłamie i przeciąga termin wdrożenia głowicy DVB-T.

 

Oj będzie gorąco na tym forum jeśli przez te kilka dni Cyfra nie dotrzyma słowa. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli Cyfra + nie dotrzynma słowa i do końca kwietnia nie uruchomi nowego oprogramowania w PVR HD to jest to podstawa do zerwania umowy z nimi ???

Hmmm... raczej nie. Gdyby Cyfra+ dała tobie pisemną gwarancje wprowadzenia nowego softu (jako aneks do umowy), to mógłbyś (chyba) zerwać umowę. Niestety, ponieważ zapowidzi były "ogólne" - nie możesz zrobić niczego, tylko... czekać :wink:

 

Oj będzie gorąco na tym forum jeśli przez te kilka dni Cyfra nie dotrzyma słowa.

Strach pomyśleć, jakie epitety wtedy pójdą w stronę C+ :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby poprawić też trzy wady tego Philipsa, które zauważyłem w czasie dzisiejszych testów:

1. Skopany tryb ZOOM 16:9 który ucina zdecydowanie za dużo obrazu.

2. Grafika dekodera HD nie powinna być przygotowana w formacie 4:3 (wyjątek to VOD).

3. Napisy w czasie odtwarzania nagrania (testowałem na C+ Film HD) wyświetlają się o ok 2 sekundy za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mówimy o DVB-T. Ciekawe w jaki sposób zostanie to zaimplementowane, bo patrząc na obecny soft (i jego absurdalne ograniczenia), to można spodziewać się różnych "cudów". Nasuwa się kilka pytań (które z oczywistych względów do czasu opublikowania softu pozostaną bez odpowiedzi):

- wyszukiwanie kanałów (ręczne? gotowa lista na podstawie lokalizacji? czy Cyfra pozostawi użytkownikom swobodę w tym względzie? w wymiarze TV-SAT niestety nie pozostawia...)

- numeracja kanałów (na których pozycjach wylądują kanały z DVB-T ? osobna lista?)

- jak będzie wyglądało EPG? zintegruje się z aktualną (nieszczęsną) funkcją Program ? Czy funkcja Pilot zostanie odblokowana dla kanałów DVB-T?

- czy możliwe będzie jednoczesne nagrywanie programu z satelity oraz z DVB-T z możliwością oglądania w tym czasie trzeciego kanału?

 

 

Obyśmy nie rozczarowali się całym tym DVB-T w Cyfrze...

 

 

Mogliby poprawić też trzy wady tego Philipsa, które zauważyłem w czasie dzisiejszych testów:

2. Grafika dekodera HD nie powinna być przygotowana w formacie 4:3 (wyjątek to VOD).

 

We wcześniejszej wersji softu grafika ekranowa (menu, Program, Pilot) była przystosowana dla telewizorów 4:3 (zresztą nic dziwnego, skoro warstwa GUI jest żywcem zerżnięta ze starych Mediasatów sprzed 10 lat). Odkąd mój PVR zassał najnowszy soft, grafika (oprócz Biblioteki) jest ścieśniona, z czarnymi pasami po bokach (menu, Program) - w rezultacie nie jest ani przystosowana do telewizorów 4:3 (prezentuje się to strasznie głupio na klasycznych CRT-kach) ani do 16:9 (grafika jest wypośrodkowana... taki "pillar box", nie jest wykorzystana cała powierzchnia ekranu). Powinno być tak, iż wygląd GUI dopasowuje się w zależnośni od ustawień w Menu... Jeśli wybiorę 4:3 to grafika powinna być po staremu, jeśli wybiorę 16:9 - powinna uwzględniać te proporcje, ale jednocześnie efektywnie wykorzystywać dodatkowę powierzchnię. Niestety takie coś przerasta możliwości programistów zatrudnionych przez Cyfrę.

 

3. Napisy w czasie odtwarzania nagrania (testowałem na C+ Film HD) wyświetlają się o ok 2 sekundy za wcześnie.

 

Na innych kanałach (zwykły C+, kanały HBO) to samo, np. próbowałem oglądać dzisiaj "Californication" z napisami na HBO Comedy - niestety nie dało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma takich objawów. Kino Polska działa bez żadnych problemów.

 

 

 

A tak przy okazji... jest jeszcze jedna wkurzająca rzecz, jeśli chodzi o obsługę napisów. Kanał TCM. Jak wiadomo soft Cyfry przy wyborze oryginalnej wersji językowej wymusza jednocześnie włączenie napisów (dla mnie to idiotyzm), co niestety w przypadku TCMu skutkuje włączeniem się napisów w języku... węgierskim (albo rumuńskim... nie wiem dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest faktem ze w kwietniu nie bedzie nowego softu.Nawet cyfra nie jest glupia zeby wysylac nowy soft dzien przed dlugim weekendem(vide ostatnia sytuacja z aktualizacja nbox) bo od czwartku zazwyczaj leci soft do pvr.Kolejne rozczarowanie .ciekawe co niosa te wielkie zmiany majowe strach sie bac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy Cyfra+ udostępni kiedykolwiek port Ethernet, i co konkretnie tego typu połączenie będzie oferowało, jakieś opcje interaktywne jak w N?

Sprawdzałem przed chwilą poprzez podłączenie dekodera do routera i wygląda na to że złącze jest nieaktywne bo router nawet nie widzi nawet urządzenia podłączonego do tego portu.

Nadal czekam na nową wersje dekodera z większym dyskiem, przymierzam się do wymiany mojego egzemplarza PVR HD co czasem dziwnie się zachowuje, jednak wolałbym otrzymać już ten nowszy model wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któż to wie. W poprzedniej generacji boxów modem i slot na karty kredytowe pozostały niewykorzystany. Aż prosiłoby się, aby wykorzystać port Ethernet do zamawiania filmów w usłudze VOD (jest to najprostsze i najlogiczniejsze rozwiązanie... bawienie się w SMSy, kody aktywacyjne i ICA to jakieś nieporozumienie... powinno być jedno kliknięcie pilotem + ewentualnie jakiś PIN i film zamówiony).

 

Co do większych dysków - wystarczyłoby odblokować USB (wtedy nawet Philipsa DSR 6201/91 można byłoby przekształcić w PVR).

 

Odpowiedni cytacik z początku 2008 roku:

""NDS, dostawca rozwiązań technologicznych na potrzeby platform cyfrowych, ogłosił, że francuski nadawca płatnej telewizji Canal+ Group (CanalSat) wybrał najnowszą generację oprogramowania MediaHighway, by pozwolić abonentom na przekształcenie ich dekoderów HD na Semi PVR z opcją rejestracji materiałów na zewnętrzne dyski twarde.

 

Canal+ wprowadził na rynek swój pierwszy dekoder HD dwa lata temu, a obecnie w domach swoich abonentów ma zainstalowane 250 tys. dekoderów HD.

 

Abonenci CanalSat będą mogli podłączyć zewnętrzny dysk twardy do swoich dekoderów HD poprzez port USB. CanalSat dopuści do listy zalecanych tylko te zewnętrzne HDD, które spełniają wymogi działania, stabilności i bezpieczeństwa. Canal+ Group już teraz na swojej stronie internetowej opublikował listę akceptowalnych dysków twardych, które można aktualnie kupić w sklepach.

 

W ramach przejścia na nową wersję MediaHighway, obecne oprogramowanie automatycznie pobiera z satelity (OTA) nową wersję do każdego dekodera HD. Dekodery HD wykrywają podłączony nowy zewnętrzny dysk twardy i jego format dla wykorzystywania jako PVR. Abonenci, jeśli tylko zechcą, mogą korzystać z więcej niż jednego zewnętrznego dysku twardego.

Canal+ rozpoczął właśnie program marketingowy, by zachęcić klientów do aktualizacji do funkcjonalności HD i PVR.

 

Dodatkowo, NDS ogłosił, że CanalSat wprowadzi system MediaHighway NDS także dla swoich odbiorników Twin HD PVR na potrzeby francuskiego rynku."

 

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć dlaczego Canal+ po prostu nie przeniesie takich gotowych rozwiązań z Francji do Polski. Wykorzystanie USB, serwisy interaktywne z kanałem zwrotnym, nowe i lepsze oprogramowanie, interaktywne mozaiki (dla kanałów TV czy radia), graficzne EPG ze zdjęciami i wiele innych bajerów - wszystko jest dawno opracowane przez francuską centralę. Niestety poza kolejnymi dyrektorami z Francji (i cudacznymi opcjami programowymi w rodzaju 5xFrance) nie widać troski Francuzów o rozwój polskiej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby poprawić też trzy wady tego Philipsa, które zauważyłem w czasie dzisiejszych testów:

1. Skopany tryb ZOOM 16:9 który ucina zdecydowanie za dużo obrazu.

2. Grafika dekodera HD nie powinna być przygotowana w formacie 4:3 (wyjątek to VOD).

3. Napisy w czasie odtwarzania nagrania (testowałem na C+ Film HD) wyświetlają się o ok 2 sekundy za wcześnie.

 

Popieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by Cyfra zrobiła jak-by nie pisała o tym uruchomieniu głowicy DVB-T w tunerach PVR HD. Nie dotrzymanie słowa i nie uruchomienie nowego oprogramowania wskazuje na Cyfrę jako wielkiego Oszusta i naciągacza swoich klientów. Tak się nie postępuje bo to tylko prowadzi do tego że klienci zaczną się odwracać od tej platformy Cyfrowej.

Wkurza mnie to że Cyfra + nas oszukuje bo miałem nadzieję zę jeżeli tak głośno jest tym oprogramowaniu do tunerów PVR HD to będzie to prawda a tak to mam mieszane uczucia i napewno już nie podpiszę z nimi przedłużenia umowy, bo jak można zaufać kłamcy i naciągaczowi. Wstydż się Cyfro !!! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem, że jeśli przed wyłączeniem Philipsa ustawie któryś z kanałów Music Choice, to przy próbie ponownego włączenia dekoder po uruchomieniu działa 2 sekundy i się resetuje (i tak w kółko), trzeba szybko przełączyć na inny kanał, wtedy działa normalnie.

Drugi błąd - jeśli w EPG (PROGR) wcisnę "+" (informacje) i na planszy, która się pojawia kilkakrotnie "P-" to dekoder się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by Cyfra zrobiła jak-by nie pisała o tym uruchomieniu głowicy DVB-T w tunerach PVR HD. Nie dotrzymanie słowa i nie uruchomienie nowego oprogramowania wskazuje na Cyfrę jako wielkiego Oszusta i naciągacza swoich klientów. Tak się nie postępuje bo to tylko prowadzi do tego że klienci zaczną się odwracać od tej platformy Cyfrowej.

Wkurza mnie to że Cyfra + nas oszukuje bo miałem nadzieję zę jeżeli tak głośno jest tym oprogramowaniu do tunerów PVR HD to będzie to prawda a tak to mam mieszane uczucia i napewno już nie podpiszę z nimi przedłużenia umowy, bo jak można zaufać kłamcy i naciągaczowi. Wstydż się Cyfro !!! :/

 

Może pojadę troche filozoficznie, uważam że są 2 rodzaje kłamstwa:

1. To właśnie to o DVB-T (chociaż kwiecień jeszcze nie minął i może być różnie). Ale w tym wypadku Cyfra mnie nie naciągnęła i nie tracę żadnych pieniędzy. Więc tragedii nie ma. DVB-T będzie to będzie

2. Kłamstwa w innej platformie cyfrowej, tam w żywe oczy kłamią i mówią że to nie ich wina, potem trzeba bulić kase. To dla mnie jest prawdziwym kłamstwem.. Dobrze że 15 lipca coraz bliżej

 

Dzisiaj zauważyłem, że jeśli przed wyłączeniem Philipsa ustawie któryś z kanałów Music Choice, to przy próbie ponownego włączenia dekoder po uruchomieniu działa 2 sekundy i się resetuje (i tak w kółko), trzeba szybko przełączyć na inny kanał, wtedy działa normalnie.

Drugi błąd - jeśli w EPG (PROGR) wcisnę "+" (informacje) i na planszy, która się pojawia kilkakrotnie "P-" to dekoder się resetuje.

 

To z radiem to od dawna tak jest, jak wyłączysz tuner na RMF, albo Radiu Publicznym będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dzisiaj wiadomo, że Cyfra ma swoich abonentów w czterech literach. Przypomnijcie sobie jak skandalicznie długo kazała czekać abonentom na aktualizację ostatniego softu 11 MIESIĘCY (styczeń 2008- grudzień 2008). Wiedząc ile błędów było w tamtym oprogramowaniu!. Aktualizowali soft GŁÓWNIE dlatego, że chcieli wprowadzić VOD.

 

Ponieważ magazyny zalegały z ich wadliwym tunerem – wypuścili w grudniu za dzierżawę gratis.

 

Dla mnie firma która myśli swoich abonentach – jeśli są poważne błędy - aktualizuje soft średnio co dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...