Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tymi kodami do PVR-a to jakies dziwne jaja sie wyprawiaja, nigdy nie mialem ustawionego kodu a jakis czas temu probujac przeprogramowac dekoder zapytal mnie o haslo. Jestem na 100% pewien ,ze nikt w menu dekodera nie mieszal a jednak... kod to same jedynki. Dodam , ze stalo to sie jeszcze przed wprowadzeniem najnowszego softu ( jakies 2-3 miesiace temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie mialem ustawionego kodu a jakis czas temu probujac przeprogramowac dekoder zapytal mnie o haslo. Dodam , ze stalo to sie jeszcze przed wprowadzeniem najnowszego softu ( jakies 2-3 miesiace temu)

 

Nie spotkałem sie wcześniej z czymś takim. Dziwna sprawa. Jednak zawsze jeżeli mamy problem z przypomnieniem sobie hasła wystarczy deaktywować hasło aktywną kartą abonencką w dekoderze w którym dane hasło ma być deaktywowane. 8)

Poza deaktywacją kodu w Internetowym Centrum Abonentów CYFRY+ można tam również reaktywować kartę - jeżeli mamy np problemy z odbiorem niektórych kanałów. W takich przypadkach dużo osób uważa ze to problemy wynikające z błędów w oprogramowaniu 90 / DTT

Jest to bardzo prawdopodobne jednak jeszcze nieoficjalnie potwierdzone. Te osoby decydują się na aktualizację listy programów.

Wówczas teoretycznie problem zanika należy pamiętać jednak ze CYFRA+ jest platformą najczęściej zmieniającą swój system kodowania i skuteczniejszym sposobem jest reaktywacja karty abonenckiej...

Zobaczcie sami. Po załadowaniu jedynie nowej listy programów to jak w przypadku problemu tyczącemu sie zaniku programów, problem znika na około 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem do nich w tej sprawie, odpowiadają standardowo:

 

"odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, że nie posiadam informacji, kiedy oprogramowanie dekoderów Philips HD PVR zostanie zaktualizowane.

 

Zapewniam, że trwają prace nad udoskonaleniem funkcjonalności terminali CYFRY+. Jeżeli oprogramowanie będzie dostępne, zostanie Pan o tym poinformowany."

 

pewnie pod koniec roku będzie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o porade. Kupilam ten dekoder, podlaczylam, zaktualizowalam i niby wszystko O.K. a jednak dwie rzeczy mi przeszkadzają i nie wiem czy to normalne. Po pierwsze dekoder kiedy jest w stand by kilkanascie razy w ciągu dnia sam się włącza, swiecą sie dwie pierwsze lampki na czerwono i pózniej wraca do stand by. Po drugie po 10 minutach oglądania skacze mi format obrazu i mam szare pionowe pasy po bokach. Co z tym zrobić? Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasy po bokach mogą być też szare, ja w plazmie Panasonica tak mam :wink: (można to zmienić gdzieś, bodajże w trybie serwisowym)

 

co do PVR'a - dziś dokonałem aktualizacji z softu 76 na 90/DTT i jestem zadowolony, doszło pare opcji, mniej muli w menu, kanały HD szybciej wskakują, wcześniej jak wszedłem do menu i wróciłem do oglądania TV gubiło kanały HD tzn wyskakiwał komunikat o braku sygnału bla bla bla i reset pomagał, pilot chodzi lepiej ale jeszcze nie idealnie, wymienie sobie tego "lotnika" i się przekonam na 100% co jest z nim nie tak, obraz się nie pogorszył ani nie poprawił (połączenie kablem hdmi v1.3b, brak konfliktu HDCP czego się troche obawiałem), przycisk HD działa na kanałach SD i można ustawić format ekranu, na HD nie zmienia rozdzielczości z 720p na 1080i jak to miało miejsce w sofcie 76, ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z tego softu, wcześniej chodziło to gorzej...znacznie gorzej :!: aktualizacja trwała 10 minet, po czym tuner wszedł w tryb standby, wyłączyłem go, odpiąłem wszystkie kable, podobnio zrobilem z TV, potem podłączyłem go wg instrukcji "cyfrowskiej" czyli pierwsza instalacja na wyłączonym sprzęcie, następnie wyszukiwanie kanałów i ładzia jak siemasz :P model Pace ale to już może wiecie kto czytał pare moich wcześniejszych postów, a nóż widelec komuś coś się przyda z tych moich obserwacji, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do PVR'a - dziś dokonałem aktualizacji z softu 76 na 90/DTT

Po tej całej aktualizacji mam jeszcze gorzej. Po przełączeniu na kanały HD pierwsze co widzę to: "Brak sygnału i Sprawdź instalację anteny" :/ A moje serce aż się "raduje" :/ Jak cudownie :P Ile wdzięku i troski o "Filipa" - i o abonenta zresztą też - z tą "nowoczesną" skrzynką :roll: Nie ma co, mam świetny bajer :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aktualizacja niestety - jest nieszczesliwa!

Pilot dziala kiepsko, wyswietlanie informacji o programie to tez masakra, EPG - zeby sie do niego dostac to "setki" nacisniec pilota w oczekiwaniu na informacje.

Nie jest to problem baterii czy uszkodonego pilota! Do tego znikajace kanaly z listy - na szczescie ogladam kilka kanalow z Cyfry wiec te znikajace to przypadkiem odkrywam.

 

Ale najbardziej wpieniajace jest wyszukiwanie kanalow naziemnych zaraz po wlaczeniu dekodera! Resety nie pomagaja - kurde, jak pomysle sobie, ze 20 zeta/m-c musze placic za ten zlom od Cyfry to mnie krew zalewa! Do tego nie ma co ogladac - prawdziwe rodzynki filmowe to zadkosc, nie tylko sportem sie zyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam wybrany twin,nawet przy wybranym pojedyńczym konwenterze powinno się nagrywać...

może zadzwonić do nich?

najbardziej byłem zaskoczony gdy zaplanowałem nagranie woodstock w canal plus,sam wyjechałem na koncert Hey

wracam a tu zonk nagrania nie ma,załapałem się na końcówke.Naprawde można się wkurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jak czytałem w czerwcu posty o tym tunerze, miałem obawy czy go brać,ale jednak w lipcu się zdecydowałem.Mogę tylko tyle napisać że po miesiącu intensywnego użytkowania nie mam z nim żadnych problemów.Oczywiści takie rzeczy jak wolna praca, czy czasami brak reakcji na pilota występują, ale kłopotów z nagrywaniem brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dostałem PVRa (od Pace) i mam kilka pytań.

1. Czy ten wentylator z tyłu nie ma czujnika temp. i musi chodzić cały czas? Trochę mnie wkurza ale jakoś się będę musiał przyzwyczaić.

2. Też się u Was tak długo wyłancza? Jakieś 40s u mnie.

3. Jak najlepiej ustawić format obrazu. Mam Bravię 46" i kombinuje, żeby jakoś to wyglądało na kanałach 4/3 i 16/9 ale coś mi nie wychodzi. Może podsuniecie jakieś swoje rozwiązania.

4. Wreszcie ostateczne pytanie. Wersja oprogramowania to 85. Czy jest sens uaktualniać? Pilot chodzi znośnie choć nie tak jak w Mediasacie i jak narazie nie mam żadnych problemów z uciekaniem programów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator i dysk chodzić będzie tak długo dopóki nie ściągnie Ci się na dysk VoD.

Włączanie i wyłączanie 40 sek. to normalne dla tej kupki szmelcu. Przy wyłączaniu absurdalna dyskoteka diodkami i wyświetlaczem.

Jak pojawi się na satelicie uaktualnienie oprogramowania to sam Cię będzie męczył o konieczność wykonania upgrade tak więc prawdopodobnie prędzej czy później pękniesz i zainstalujesz najnowszą wersję softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...