Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za tydzień już wakacje. Wygląda, że nie zdążą z nowym softem, mogliby przy okazji poprawić interface w menu + nowe (bardziej rozbudowane) możliwości. W sumie ciekawe jest to że co tydzień sprawdzam czy jest nowy soft i wcale nie dziwię się że go nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również zaktualizowało oprogramowanie do wersji 85. Jak miałem HD zwykłego to po aktualizacji musiałem zmieniać ręcznie z RGB na PAL, żeby móc oglądać telewizję. W PVR zmieniono to automatycznie. Jak na razie wszystko działa bez problemu. Brakuje tylko po aktualizacji wyszukiwania programów naziemnych tak jak to było w HD bez nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy pojawi się dostępne kolejne oprogramowanie, PVR sam poinformuje nas o tym fakcie oraz ukaże zapytanie czy go zaktualizować teraz. Nie musimy co tydzień samodzielnie sprawdzać czy pobierze nowe oprogramowanie :D Terminal jeżeli sam go nie "zobaczy" to oznaczać to będzie po prostu ze nie ma nowego oprogramowania. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak było w przypadku dekodera hd cyfry ale tego bez twardego dysku? :> oprogramowanie się załadowało bez pytania :!: więc w piątki też można sprawdzać czy wersja oprogramowania nie "zmieniła się sama" :twisted: ale niech lepiej zrobią pożądne oprogramowanie a nie jakiś bubel jak do dekodera HD bez dysku - naziemna telewizja cyfrowa nie jest warta tylu nerwow moim skromnym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam najmniej obchodzi DVB-T... zbędne to jest no chyba ze ktoś uwielbia polsat.... :brawo: ja raczej nie 8)

Dla mnie ważne są konkrety! Czyli grafika wszystkich plansz i znaków - to skandal ze w zasadzie tę samą grafikę mam w 10 letnim terminalu Pioneer mediasat! :/ to jest po prostu przykre :cry:

Poza tym przewijanie na kanałach HD powinno być conajmniej takie jak na SD. Tak prawdę mówiąc nie da się przewijać kanałów w standardzie High Definition!

Mniej ważną aczkolwiek istotną sprawą jest ten cały HBO DIGITAL. Kanał a raczej oferta jest odrębnie płatna a bardzo niedociągnięta. Pozycje są niekompletne lub ich brak. Wypadałoby też zmienić nazwę usługi bo wszystkie kanały na platformie CYFRA+ są sygnałem cyfrowym więc HBO DIGITAL to troche obciachowa nazwa. To w końcu Video On Demand! Na logikę nazwa powinna być po prostu HBO VOD tak jak oferta VOD CYFRY+ (CYFRA+ VOD).

Przyzwyczaiłem się niestety już do tych niedociągnięć głównie grafiki terminala ale naprawdę... wypadałoby zrobić coś z tym wszystkim.... Czy stworzenie porządnego oprogramowania jest faktycznie tak trudne? We Francji jakoś niebyło z tym problemu... ehhh.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do wszystkich czekajacych na nowy soft do PVR dajcie se luz posiadam Philipsa HD i tez czekalem na na nowy soft a teraz szlak mnie trafia stracilem polaczenie po HDMI dekoder gubi kanaly codzienne przeszukiwanie kanalow i jeszcze raz na dobe dekoder sam sie wylacza i wlacza na innym kanale bardzo fajna funkcja podczas nagrywania na nagrywarke wstajesz rano a tam juz inny kanal niz ten na ktory zostawiles jednym slowem sielanka wiec chyba nie na to czekacie na pytania cyfra odpowiada ze trwaja prace itp i tak juz drugi miesiac to ja czekam ale na poprawke do tego zas.......ego softu wiec jak w miare wam to wszystko dziala to sie nie palcie i spokojnie ogladajcie ja bym tez tak chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Wasze posty to po prostu mi szkoda użytkowników Phila, naprawdę. Ja wcześniej miałem kartę SS2 a na niej mediacenter na Linuksie. Wszystko na niezbyt szybkim kompie. Zapragnąłem mieć HD więc nie bawiłem się już w komputer zakupiłem po prostu Fergusona 8900 z 500GB dyskiem i jest naprawdę spoko. Z wersji na wersję oprogramowanie coraz lepsze i co ważne prace nad kolejną wersją trwają bardzo prężnie.

Są oczywiście wady: brak dostępu do VOD zarówno Canal+ jak i HBO, no i nie ma DVB-T. Ale mam TV z DVB-T a na premiery w Canal+ nie trzeba czekać długo. Tak więc nie jest najgorzej i przy tym bez nerwów.

Do zalet można zaliczyć dodatkowy port na kartę np.: Polsatu.

Podsumowując jestem zadowolony z tego tunka. Może gdyby była jakaś alternatywa pomiędzy Philipsem PVR a innym tunerem to może była by lepsza systuacja. A tak: niepotrzebne nerwy. Przy obenej bibliotece VOD Cyfry raczej nie opłaca mi się bulić dodatkowe 20 zł na niewpełni sprawny tuner.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam (...) posiadam Philipsa HD i tez czekalem na na nowy soft a teraz szlak mnie trafia stracilem polaczenie po HDMI dekoder gubi kanaly codzienne przeszukiwanie kanalow i jeszcze raz na dobe dekoder sam sie wylacza i wlacza na innym kanale bardzo fajna funkcja podczas nagrywania na nagrywarke wstajesz rano a tam juz inny kanal niz ten na ktory zostawiles jednym slowem sielanka wiec chyba nie na to czekacie na pytania cyfra odpowiada ze trwaja prace itp i tak juz drugi miesiac

 

...albo wymień dekoder na inny egzemplarz

...albo (jeśli używasz telewizora LG) podłącz dekoder pod złącze HDMI nr 3... o ile masz 3 złącza HDMI(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO DIGITAL to troche obciachowa nazwa. To w końcu Video On Demand!

 

czy to ważne jak się nazywa?... moim zdaniem NIE :>

 

Poza tym przewijanie na kanałach HD powinno być conajmniej takie jak na SD. Tak prawdę mówiąc nie da się przewijać kanałów w standardzie High Definition!

 

Oczywiście że się da przewijać (przynajmniej na moim terminalu) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da przewijać (przynajmniej na moim terminalu) :smile:

No tak, teoretycznie się da ale terminal tak sie przy tym tnie że za dużo mnie to nerwów kosztuje :/

Chyba ze coś nie tak jest z moim dekoderem.... :(

Ale nie sądzę 8)

 

Orientuje sie ktoś co z opcją widmo czyli usługą zwaną dalej przez C+ "Multiroom"?

Z tego co wiem powinna już być ona wprowadzona w życie a jak narazie to chyba nikt nawet nie pamięta o tej opcji...

Pewnie nie wiedzą jak to zrobić w ogóle... Karta to w końcu pryszcz ale terminale? Ja np mam jeszcze Pionka mediasat ale jak ktoś ma tylko jeden dekoder to co? To ma pecha? Hmmm... ale w tej chwili i tak bardziej mnie oprogramowanie interesuje które mam nadzieje w niedalekim czasie okaże się przełomem w porównaniu z tym co teraz jest (grafika, funkcjonalność i więcej możliwości)

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego tak długo "robią" nowy soft? Mało techników, małe środki na ten cel, problemy nie do rozwiązania czy też słaby sprzęt? Ostatni zeszło im się 10 miesięcy, a i tak nie ustrzegli się błędów. Ciekawe też ile mają w użyciu dekoderów PVR - może inwestowanie w to im się nie opłaca (sądząc po liczbie postów na forum, jest trochę użytkowników :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki. Wczoraj na moim twardym dysku zniknęło z dzisięc filmów. Fakt, że ich nie poblokowałem. Ale byłem strasznie wściekły, bo miałem je sobie zgrac na dvd. Czy ktoś wie, dlaczego sie tak dzieje?

To z dekodera Philips HD PVR można nagrane filmy przegrywać na płyty DVD? jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...