Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie jest aktywny port Usb także brak komunikacji i możliwości podłączenia pod PC a poza tym dysk ma HCCP protokół chroniący przed zgrywaniem na urządzenia trzecie poza dyskiem PHILIPSA/ PACE 7201/91 HD PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka. Dekoder ten mam praktycznie od chwili pojawienia się go na rynku (czyli jeden z pierwszych modeli) po ponad dwóch latach zaczął się sam restartować a w nocy sam włączać. Wymieniłem go w CYFRZE na nowy (także Philips). Jakże się zdziwiłem, kiedy jego reakcja na pilota była "normalna". O ile w pierwszym dekoderze obsługa pilotem doprowadzała do szału o tyle w tym nie ma żadnych problemów. Koniec z taśmą izolacyjną naklejaną na dekoder, koniec z brakiem reakcji pilota jeżeli trafiłem na kanał na który nie mam uprawnień, koniec z gimnastyką przełączania programów w zależności od pory dnia czy używanego światła w domu :). Dodam tylko, że miał już wgrany ostatni soft. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie tak, że na kanałach Eurosport, Eurosport 2, TVP Sport nie działa funkcja pilot, nie mozna sprawdzić jaki będzie nadawany kolejny materiał.

 

Na Eurosporcie HD i Eurosporcie 2 HD działa pilot. Na tych samych kanałach w SD nie. Przynajmniej na razie..

 

Odkąd pamiętam na Eurosporcie 2 nie działa Pilot - nie działał na Mediasacie, nie działa na Philipsie PVR i nie działa na Sagemcomie HD. Pamiętam, że był jeszcze jeszcze jakiś kanał, na którym nie działał.

 

 

A teraz mam pytanie. Na Philipsie PVR HD często na kanałach HD pojawia się komunikat "brak sygnału. Sprawdź antenę", jest to denerwujące, zwłaszcza, że jak sprawdzałem w tym samym czasie na Sagemcomie HD (na którym zresztą zawsze poziom sygnału jest słabszy) te same kanały działały. Bywa i tak na Philipsie, że jedne działają a w tym samym czasie inne nie. Odłączyłem dziś kable od dekodera bo i na TVN robiła się pikseloza, podłączyłem pierwszy i HD działały normalnie ale po podłączeniu drugiego kabla znowu zaczęły się problemy, więc w tym momencie mam podpięty tylko jeden kabel. Czym to może być spowodowane? :x

 

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego na dwóch dekoderach podpiętych do jednego konwertera jest różny poziom sygnału: Philips PVR - nieco ponad 4 zielone kreski, Sagemcom HD - około 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Masz coś po prostu z kablem antenowym lub wyjściem z konwertera na ten kabel. Ew sprawdź ustawienia i podłączenie kabli - jeśli masz 1 kabel antenowy, to musi być on podłączony pod SAT1 i w menu ustawiony typ konwertera na pojedynczy. oczywiście, jeśli są 2 kable - typ konwertera TWIN. Ale obstawiam, że masz uszkodzony kabel albo konwerter w tej sytuacji, bo zakładam, że te ustawienia masz ok :)

Jeśli chodzi o ten poziom sygnału - na dekoderach może się poziom sygnału różnić. Ja w Mediasacie miałam niecałe 4, a PACE PVR mam prawie pod 5, więc to kwestia tego, jak dekoder to odczytuje i jaka jest jego "czułość" na sygnał. A na sagemcomie sprawdzasz wchodząc w wyszukiwanie programów? Bo tylko tu poziom sygnału jest właściwie podany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, może ktoś już miał podobny problem:

dekoder restartuje mi się w kółko, nieregularnie, ale w ciągu dnia to nawet kilkanaście razy. wcześniej tak się nie działo, a teraz nawet bezpiecznie nie mogę nastawić nagrywania, bo w kółko coś się nie tak dzieje. nalepka phillips, wzięty w grudniu 2009, antena 90' pięknie ustawiona, konwerter twin, ale z jednym kabelkiem, więc ustawione na single. niby wiem, ,że mogę go wymienić na gwarancji, ale trochę żal mi nagrań... i pewnie w punkcie będą mieli pvr 500 :/

 

jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Karę otrzymuje WŁAŚCICIEL APS lub CC+, a nie pracownik;p

Koniec tego tematu :locked:

Witam.

Nie rozumiem nawet gdzie tu logika. Skoro terminale są dzierżawione, często w tej samej cenie, to z jakiego powodu abonent miałby używać "gorszego", skoro logicznie (i właściwie - regulaminowo!) należy mu się ten "lepszy"?

Pierwszy raz słyszę o karze z takiego tytułu.

 

Rozumiem, że wg. Pana wyjściem regulaminowym byłoby przyjęcie terminala wynajmowanego (250) i wydanie temuż abonentowi terminala (500) po 3 dniach? To nie ma najmniejszego sensu z jakiegokolwiek punktu widzenia.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałem zapytać o wymianę dekodera Philips PVR HD 250 GB. Obecnie zalegam z jedną rata platności, tj. do 18 lutego (termin platności), będę jednak należność płacił 1 marca, czy w najblizszym tygodniu mogę wymienić dekoder, który mi się restartuje co 1,5 godziny czy dopiero po opłacie raty abonamentu za luty będę mógł dokonać wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam taki problem , mianowicie gdy zaplanuje nagrania z opcji PROGRAM na kilka dni , i gdy podejrze ZAPLANOWANE NAGRANIA to sa one na liscie , ale gdy przyjdzie czas by dekoder zalaczyl nagrywanie nie robi tego , gdy jest w opcji STANDBY , tylko jak jest wlaczony :( a przeciez nie bede zostawiac dekodera wlaczonego zeby mi nagrywal :(

czy to powod do wymiany czy jak mam postapic , bo nie zawsze sie tak dzieje , ale no kilkanascie nagran poszlo w kanal bo dekoder ich nie raczyl nagrac , i tu problem jak tu udowodnic ze faktycznie dekoder nie nagrywa w trybie STANDBY gdy kilka chwiel temu zaplanowalem nagranie wylaczylem dekoder i nagranie nagral ,,, jak roziwazac problem ??

 

pozdrawiam uzytkownikow 250GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest to powód do wymiany. O żadne udowadnianie bym sie nie martwił, przedstawiasz problem w centrum lub punkcie Cyfry Plus i dekoder o ile mają na stanie musi zostać wymieniony. Ale mało prawdopodobne, że nowy tuner będzie idealny. Sam niestety już miałem 3, poprzedni pod koniec restartował się kilka razy dziennie. Teraz czasem mi nie nagra czegoś do końca ale tylko z tvn i jak widać na forum to częsta przypadłość sprzętu cyfry. Nie rozumiem jak miesięczny wynajem tego "cacka" może być wyceniany na 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem , mianowicie gdy zaplanuje nagrania z opcji PROGRAM na kilka dni , i gdy podejrze ZAPLANOWANE NAGRANIA to sa one na liscie , ale gdy przyjdzie czas by dekoder zalaczyl nagrywanie nie robi tego , gdy jest w opcji STANDBY , tylko jak jest wlaczony :( a przeciez nie bede zostawiac dekodera wlaczonego zeby mi nagrywal :(

czy to powod do wymiany czy jak mam postapic , bo nie zawsze sie tak dzieje , ale no kilkanascie nagran poszlo w kanal bo dekoder ich nie raczyl nagrac , i tu problem jak tu udowodnic ze faktycznie dekoder nie nagrywa w trybie STANDBY gdy kilka chwiel temu zaplanowalem nagranie wylaczylem dekoder i nagranie nagral ,,, jak roziwazac problem ??

 

pozdrawiam uzytkownikow 250GB

Spakuj dekoder do pudełka i idź do dystrybutora, zgłoś problem, że nie nagrywa zaplanowanych przez Ciebie programów i na miejscu zostanie on wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem , mianowicie gdy zaplanuje nagrania z opcji PROGRAM na kilka dni , i gdy podejrze ZAPLANOWANE NAGRANIA to sa one na liscie , ale gdy przyjdzie czas by dekoder zalaczyl nagrywanie nie robi tego , gdy jest w opcji STANDBY , tylko jak jest wlaczony :( a przeciez nie bede zostawiac dekodera wlaczonego zeby mi nagrywal :(

 

hmm, cos jest na rzeczy, od tygodnia mam to samo

programy sa widoczne jako do nagrania, jak przychodzi dana godzina slychac zwiekszenie szumu, czyli jakby probe startu, nic sie nie dzieje, a po wejsciu w planowane nagrania po tym czasie sa nieedytowalne i szare

zaczekam jeszcze na przyszly soft, jaki wprowadzi Canal+ na zadanie, moze on cos zmieni

 

BTW czy jest jakis hard reset tego sprzetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam , wiec wstrzymam sie z wymiana deko do zmiany softu ktory ma byc we wtorek lub srode od 9 rana dla PVR250GB

 

jesli to nic nie zmieni a PODEJRZEWAM ze pewnie nie bo to ma byc tylko kosmetyczna zmiana dodania opcji C+na zyczenie to popedze z wymiana deko ale WCZESNIEJ upewnie sie telefonicznie czy sa dostepne te modele akurat bo jak pisalem kilka postow wczesniej nie we wszystkich punktach cyfry dostepne sa starsze wersje PVR , raczej oferuja nowe 500GB , nie chcialbym na prozno jechac gdzies w miasto :)

 

Wracajac do nagrywania , gdy dzis dekoder zostawilem WLACZONY to wszytskie nagrania jakie zaplanowalem sa NAGRANE a bylo ich 11 , wiec chyba cos nie HALO z dekoderem by musial byc wlaczony do nagrywania :( BUUUU

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...