Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pochwalę się o sprytnym sposobie ściągania brakujących filmów w VOD: wyłączam dekoder, czekam aż skończy pobierać co ma do pobrania, potem znowu włączam, wyłączam i tak z 15 minut. brakuje mi już tylko 1 pozycji :)

 

A w jaki sposób rozpoznajesz o zakończeniu pobierania? Przystawiasz ucho do dekodera czy jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mi da nowe oprogramowanie? I tak muszę usunąć awarię. Czekam tylko jak „bryła” lodu z dachu i od kabla się "odczepi". Zlodowaciały śnieg zerwał mi główną żyłę. W tej chwili wejście na dach, to kaskaderski wyczyn. Zresztą musiałbym jakimś noktowizorem "śniegowym" wyszukać miejsce uszkodzenia.
(...)z tyłu tunera po prostu wkręć pod 1 wejście satelitarne ten działający przewód , zmień na pojedynczy w opcjach i powinno wykonać aktualizację

I co? Pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w jaki sposób rozpoznajesz o zakończeniu pobierania? Przystawiasz ucho do dekodera czy jak? :)

po zakończeniu pobierania czegoś z vod przestają mi migać lampki na dekoderze. i wtedy ponawiam manewr. w sumie to na początku nie wierzyłem, że coś takiego może działać, ale sąsiad mi podpowiedział - i faktycznie, kurde, działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuner pobierze coś z VOD , to wtedy wyłącza się tak samo jak byś go wyłączył przyciskiem . Wtedy na pewno migają lampki . A ta metoda z włączaniem i wyłączeniem to jak dla mnie jest nie potrzebna , ponieważ tuner sam wie kiedy pobierać VOD . Mój zawsze włącza się koło godziny 0.00 i pobiera filmy . Nie korzystam z oferty VOD , ale nigdy mi się nie zdażyło żeby filmy były nie pobrane , ( używam tylko jednego kabla ) . Co innego jest z HBO digital , które dostałem jako prezent . W listopadzie chodziło nieźle , pobrało się większość audycji : np. Hbo na stojaka i inne seriale , Skarb Narodów itd . Za to w grudniu , kiedy było tyle premier nie pobierał prawie nic , tylko seriale były na bieżąco , Wyposażony , Rzym i jeszcze coś . Dziwne to trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuner pobierze coś z VOD , to wtedy wyłącza się tak samo jak byś go wyłączył przyciskiem . Wtedy na pewno migają lampki . A ta metoda z włączaniem i wyłączeniem to jak dla mnie jest nie potrzebna , ponieważ tuner sam wie kiedy pobierać VOD . Mój zawsze włącza się koło godziny 0.00 i pobiera filmy . Nie korzystam z oferty VOD , ale nigdy mi się nie zdażyło żeby filmy były nie pobrane , ( używam tylko jednego kabla ) . Co innego jest z HBO digital , które dostałem jako prezent . W listopadzie chodziło nieźle , pobrało się większość audycji : np. Hbo na stojaka i inne seriale , Skarb Narodów itd . Za to w grudniu , kiedy było tyle premier nie pobierał prawie nic , tylko seriale były na bieżąco , Wyposażony , Rzym i jeszcze coś . Dziwne to trochę .

 

 

Przecież HBO Digital nie pobiera zawartości, tylko filmy, materiały są dostępne bezpośrednio po wciśnięciu OTWÓRZ. U mnie wszystko jest dostępne bez pobierania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilos nie rozumiem twojego posta . Jak masz nieaktywną usługę HBO Digital to możesz otworzyć tylko opisy filmów , mi chodzi o ich oglądanie . A , żeby można coś obejrzeć musisz to mieć najpierw zapisane na dysku .

 

 

Chyba kpisz sobie - mam HBO digital i nic mi nie pobiera - oglądam po 1 sek od wciśnięcia przycisku odtwórz. :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuner pobierze coś z VOD , to wtedy wyłącza się tak samo jak byś go wyłączył przyciskiem . Wtedy na pewno migają lampki . A ta metoda z włączaniem i wyłączeniem to jak dla mnie jest nie potrzebna , ponieważ tuner sam wie kiedy pobierać VOD . Mój zawsze włącza się koło godziny 0.00 i pobiera filmy . Nie korzystam z oferty VOD , ale nigdy mi się nie zdażyło żeby filmy były nie pobrane , ( używam tylko jednego kabla ) . Co innego jest z HBO digital , które dostałem jako prezent . W listopadzie chodziło nieźle , pobrało się większość audycji : np. Hbo na stojaka i inne seriale , Skarb Narodów itd . Za to w grudniu , kiedy było tyle premier nie pobierał prawie nic , tylko seriale były na bieżąco , Wyposażony , Rzym i jeszcze coś . Dziwne to trochę .

 

Owszem, dziwne to trochę, ja za to w listopadzie i w grudniu miałem prawie wszystko dostępne, tak w styczniu , niektóre pozycje zostały usunięte , a w ogóle się nie sciągneły , nie mam pojęcia od czego to jest zależne , podobno ma sciągać sie 5-6 pozycji/noc, natomiast , teraz zdaża sie tak , że nic sie nie sciągnie bądź sciagną 2 odcinki seriali i 1 film , może poprostu antena/konwerter musza być precyzyjniej ustawione , nie wiem zaznaczam ze pvr mam podłączany na jednym kablu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie zauważyłem , aby mi migały jakiekolwiek lampki na dekoderze jak mi się pobiera VOD :? , a mam prawie wszystko ściągnięte (oprócz 2 odcinków seriali). Ciekawe dlaczego :?: Masz Pace 250GB czy inny dekoder?

 

jak go przełączam w tryb standby po kilku sekundach zapalają się dwie pomarańczowe lampki, potem wygasają, pali się czerwona od nagrywania, wygasa po ok. 20 sek., potem miga lampka standby i już dekoder powraca do trybu z zegarkiem i mogę go uruchomić - zawsze przybywa jakaś pozycja w VOD.

 

edit: mam pace 250, po baaardzo długich poszukiwaniach i korupcjach w paru miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tides

mam ten sam problem. Też mam dekoder na jednym kablu. Na początku jakoś to się przez noc ściągało, ale przez ostatnie 2 tygodnie nic nie idzie co jest bardzo irytujące. Czy ktoś wie na 100% na którym kanale powinno się wyłączyć dekoder, aby pobierało? Słyszałem , że TVP1 lub MiniMini , ale który pewniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jeśli jest w standby to o północy można zauważyć że dzieje się coś co wygląda jak restart:

Wygasa godzina, dysk tak jakby przestał działać i uruchamia sie na nowo, diody na panelu zaczynają mrugać. Następnie wszystko gaśnie i zapala się ponownie czerwona dioda a następnie czas pojawia się na wyświetlaczu - ponowne przejście w standby.

Dekoder zaczyna pobierać pliki do VOD lub HBO DIGITAL. Koło 3:00 PVR robi to samo co o północy - kończy pobieranie i zachowuje się w ten sam sposób.

Czasem jednak pobiera coś kilkakrotnie z odstępami oraz w krótszym czasie.

 

U mnie jest cała kolekcja VOD dostępna. W HBO DIGITAL mam prawie wszystko ale niektóre pozycje mam jeszcze niedostępne.

Zdarza się że czasem faktycznie nie zdąży pobrać sie dana pozycja do czasu daty do której pozycja jest teoretycznie dostępna w ofercie i w efekcie nie uda się jej ewentualnie obejrzeć.

(instalacja TWIN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie nagrywania (od razu mówię, że mam twina) :

 

1. Czy można coś nagrywać w momencie kiedy ogląda się któryś z nagranych wcześniej programów albo coś z VOD (np załóżmy że za chwilę jest jakiś program na Planete, a ja oglądam właśnie coś co nagrałem wczoraj i chcę żeby w międzyczasie nagrywał się ten program z Planete, czy tak się da?) ?

2. Czy można nagrywać w tym samym czasie 2 programy? Np zarówno na HBO jak i CANAL+ jest jakiś dobry film o 22:00 i chcę nagrać obydwa.

3. Czy da się nagrać od początku coś co oglądamy jakiś czas i nagle po kilkunastu minutach przychodzi myśl (hmm, a może by to nagrać?) Tylko czy da sie nagrać nie od tego momentu a od początku (zakładając że byliśmy na ten kanał przełączeni od początku programu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tak

2.Tak - drugi program musi być nagrywany z timeshiftu i nie możesz w tym czasie oglądać innego kanału (było to już opisywane w tym temacie i na stronie 32 instrukcji obsługi)

3.Tak - cofasz do momentu, w którym chcesz rozpocząć nagrywanie i wciskasz REC na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie próbowałem nagrywać 2 kanały na raz i się nie da. Jak wcisnę REC na drugim kanale to mi wyskakuje okienko że nagrania ze sobą kolidują i mam do wyboru anulować poprzednie i zacząć nowe albo anulować nowe i żeby się dalej nagrywało poprzednie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyło się komuś że coś zaprogramowaliście do nagrania i mimo tego nie nagrało się? Bo ja zaprogramowałem skoki ale teraz patrze że się nie nagrywają :/

Mnie tak się zdarzyło w zeszłym tygodniu. Zaprogramowałem nagrywanie "Trzech królestw" z HBO HD, i następnego dnia zobaczyłem, że na dysku pusto. Nic się nie nagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...