Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie powinno być to samo. Zarówno SPDiF jak i HDMI są kablami cyfrowymi więc dźwięk nie powinien się różnić. Mogą dojść straty w TV choć nie znam się na elektronice więc nie wiem jak jest to tam rozwiązane ale moim zdaniem nie powinieneś zauważyć różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mój PVR wreszcie padł, bo wejściu do VOD - reset, po godzinie oglądania obojętnie jakiego kanału także reset, kilka dni wcześniej przestały działaś zamówione pozycje z VOD. Jakie są procedura wymiany tego złomu, trzeba najpierw dzwonić do BOK, czy można od razu udać się do dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury są takie, że idziesz do dystrybutora i wymieniasz.

Pamiętaj wziąć od dystrybutora formularz wymiany sprzętu z jego podpisem i pieczątką, żeby w przyszłości nie mieć problemów ze zwrotem urządzenia, jak numery seryjne dekodera nie będą się zgadzały z tymi, które masz na pierwotnej umowie.

A że to złom to fakt - chociaż najprawdopodobniej jest taki złomowaty przez software, a nie hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę, że ma być nowy PVR w ofercie w przyszłym roku bo nic na to nie wskazuje poza tekstem napisanym na forum przez użytkownika.

Poza tym Philips DSR 7201/91 nie jest złym urządzeniem. Cieszyłby się opinią najlepszego sprzętu gdyby wsadzić mu program z Francji więc wolałbym by takie zmiany właśnie weszły w życie niż rzekomy nowy PVR bo z takim oprogramowaniem jak w Philipsie czy starym Pioneerze nie byłoby nic lepiej w rezultacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie zainstalowalem Philipsa HD i tu kilka uwag i pytan :

 

najpierw probowalem podlaczyc antene (jeden kabel) poprzez gniazdko w scianie (antena zbiorcza) - do tej pory uzywalem tego rozwiazania do ogladania programow z Astry i Hotbirda na komputerze via karta DVB Skystar2. Na tej karcie wszystko bylo zawsze OK. Philips hd ... w ogole nie widzi zadnego sygnalu ! Probowalem wszystkich mozliwych opcji w menu (menu bardzo ubogie), bez zadnego skutku. Zainstalowalem antene w ogrodzie, sprawdzam na komputerze : OK. Philips znowu nic nie lapie... Monoblok, jeden kabel. W koncu kupilem jeden LNB, tu NARESZCIE sygnal !

I tu pytanie :

- po skanowaniu mam ok 800 kanalow, ale ... barzdo malo w porownaniu ze skanem na karcie DVB. Brakuje WIELU kanalow. Nastepnie, niektore kanaly sa "niewidoczne", ekran czarny, na PC swieci. Od jakiegos numeru 500 kanaly sa z ...Astry ! Oczywiscie niewidoczne (jedno LNB), ale skad one na liscie ???

- Dekoder jest podlaczony do wzmacniacza stereo, pilot nie reaguje na zmiane poziomu dzwieku ...

- Brak TVP Historia ...

 

moze jakies sugestje ?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że coś "porządniejszego" z większym dyskiem na przykład...

Niestety póki co, brak szczegółów :/

Tak też myślałem większy dysk i nic. Te same błędy, zacinanie, nieposłuszeństwo z pilota i te same lenistwo przy włączaniu, wyłączaniu i przełączaniu. I ten znajomy stary szum z dysku. O! Jak wiele. A może trzeba by tylko poprawić ten stary PVR jakimś uzdrowicielskim oprogramowaniem. I byłoby OK. Co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że coś "porządniejszego" z większym dyskiem na przykład...

Niestety póki co, brak szczegółów :/

Tak też myślałem większy dysk i nic. !

Zapewne w miarę szybko to nastąpi. N wyznaczyła poziom wysoko. W tym momencie na rynku to właśnie sprzęt i usługi dodatkowe oferowane przez niego będą właśnie głównym czynnikiem zachęcającym klienta. I w tej kwestii chyba można spodziewać się walk. Jakieś powalające kanały na głowę nie powstaną, Oferta jest uzupełniana jedynie tematycznymi kanałami, walka cenowa nie zejdzie niżej i właśnie sprzęt i opcje dodatkowe mogą być czynnikiem nr 1 a jak wiadomo ludzie lobią kupować 10 w 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie zainstalowalem Philipsa HD i tu kilka uwag i pytan :

I tu pytanie :

- po skanowaniu mam ok 800 kanalow, ale ... barzdo malo w porownaniu ze skanem na karcie DVB. Brakuje WIELU kanalow. Nastepnie, niektore kanaly sa "niewidoczne", ekran czarny, na PC swieci. Od jakiegos numeru 500 kanaly sa z ...Astry ! Oczywiscie niewidoczne (jedno LNB), ale skad one na liscie ???

- Dekoder jest podlaczony do wzmacniacza stereo, pilot nie reaguje na zmiane poziomu dzwieku ...

- Brak TVP Historia ...

 

moze jakies sugestje ?

 

dzieki

Ten dekoder nie skanuje wszystkich transponderów, tylko pobiera gotową listę kanałów przygotowaną przez Cyfrę+, TVP Historia jest dostępna z Astry (kanał 955), a Twoje problemy wynikały z tego, że na wejściu A przełącznika diseqc musi być HotBird, a na B Astra, w przypadku monoblocka i instalacji zbiorczej było pewnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

....

- po skanowaniu mam ok 800 kanalow, ale ... barzdo malo w porownaniu ze skanem na karcie DVB. Brakuje WIELU kanalow. Nastepnie, niektore kanaly sa "niewidoczne", ekran czarny, na PC swieci. Od jakiegos numeru 500 kanaly sa z ...Astry ! Oczywiscie niewidoczne (jedno LNB), ale skad one na liscie ???

- Dekoder jest podlaczony do wzmacniacza stereo, pilot nie reaguje na zmiane poziomu dzwieku ...

- Brak TVP Historia ...

 

moze jakies sugestje ?

 

dzieki

W zasadzie chyba powinienes pytac w dziale dla poczatkujących.W wielkim skrócie : dekoder pobral liste kanalów jaką przygotowuje operator więc niewiele ma to wspólnego ze skanowaniem.

Powyżej 500 są właśnie kanaly z Astry.

Drugie pytanie mozesz jaśniej ? Pilot nie reaguje na zmianę poziomu dźwieku.Nie wiem o jaką reakcje pilota chodzi.

TVP Historia jest na Astrze pod numerem 9xx nie pamiętam w tej chwili dokladnie.

 

Zostałem wyprzedzony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder nie skanuje wszystkich transponderów, tylko pobiera gotową listę kanałów przygotowaną przez Cyfrę+

no to ladna chala, jeszcze takiego nie widzialem. Nie da sie go jakos zmodyfikowac? Jakis flash?

Twoje problemy wynikały z tego, że na wejściu A przełącznika diseqc musi być HotBird, a na B Astra, w przypadku monoblocka i instalacji zbiorczej było pewnie odwrotnie.

 

jak temu zaradzic? Mowie o mojej antenie perso z monoblokiem-zezem, do wyrzucenia ?

 

Brak reakcji pilota na poziom dzwieku : dekoder podlaczony do wzmacniacza, gdy na pilocie wciskam + albo - (dzwiek), zadnej zmiany, po kolejnym minusie dzwiek jest "mute".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kiedys wychodzilo, 50-60 godzin wlasnych nagran w SD.

 

Przy okazji, zauwazylem, ze ostatnio VOD sie powiekszyl o seriale, czy oznacza to ze ten obszar byl zarezerwowany wczesniej, czy zostal zabrany z miejsca na wlasne nagrania?

 

I nastepne pytanie, slyszalem kiedys ze mialy byc instalowane dyski o roznej pojemnosci. czy jest jakakolwiek mozliwosc sprawdzenia "od zewnatrz" jaki dysk jest zainstalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że ten sprzęt można kupić na alledrogo za ok.450 zł,powiedzcie mi,czy taki zakup wiąże się z jakimś ryzykiem tzn.czy jest legalny i jak cyfra się na to zapatruje?W chwili obecnej mam pakiet podstawowy i philipsa dsr 6201 wykupionego na własność którego zabiłem na śmierć(upadek z wysokości)

Muszę szybko coś kupić i wpadł mi w oko ten Pvr,miałem już go przez rok,więc wiem jakie ma wady i zalety,chodzi mi tylko o stronę formalno prawną i ewentualne problemy ze strony cyfry.Sprzedający twierdzi,że dekoder jest jego własnością,jak to sprawdzić?A jeśli okaże się,że był wzięty na wynajem i nie zwrócony to pewnie zablokują,mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...