Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakby tego bylo malo w PVR przestal mi dzialac VOD oraz mozliwosc aktualizacji listy kanalow oraz oprogramowania (Błąd nr 1 )

 

juz mam dość tego pudełka ... 1 miesiać i same problemy

 

Może zacznij od sprawdzenia, jaki masz ustawiony typ konwertera.

Po drugie, zresetuj dekoder.

Po trzecie, sprawdź instalację antenową.

Po czwarte, zobacz (menu>7>2) czy nie masz już zainstalowanej wersji nr. 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby tego bylo malo w PVR przestal mi dzialac VOD oraz mozliwosc aktualizacji listy kanalow oraz oprogramowania (Błąd nr 1 )

 

juz mam dość tego pudełka ... 1 miesiać i same problemy

 

Racja. Sprawdź bo może już masz zaktualizowany soft. Po drugie jeśli masz aktualny soft 90/DTT to u mnie np pojawia się zazwyczaj komunikat "Brak dostępnych aktualizacji oprogramowania". Piszę zazwyczaj, gdyż soft dla PVRów jest dostępny z satelity tylko od piątku od godziny 9:00 do poniedziałku do godziny 9:00. I tak jest co tydzień, w pozostałym czasie wyskakuje wspomniany komunikat. Natomiast w chwili, gdy jest dostępny soft dla PVRów i masz zainstalowaną najnowszą wersję to powinieneś zobaczyć komunikat "Oprogramowanie zostało zaktualizowane". Jeśli pojawia się coś innego (nie miałem takiego przypadku) to widocznie masz coś nie tak z PVRem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i mam pytanie czy est mozliwosc podlaczenia moduly czy cos takiego polsatu cyfrowego do philipsa hd pvr zamierzam kupic pakiet polsatu mini max aby miec polsaty i nie wiem czy brac caly dekoder czy tylko karte z tym modolem poradzcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lcd 32lg3000 iprzejrzalem instrukcje i mam cos takiego gniazdo karty pcmia i jest zmianka sluzy do ogladania kanalow platnych w trybie telewizji cyfrowej w nawiasie wkladanie modulu ci to chyba to spytam sie jeszcze u dystrybutora .Nie bral bym modulu polsatu ale w lodzi dopiero za dwa lata bedzie naziemna telewizja cyfrowa a i polsat spotr tez sie przyda aha czy taki modul ma wejscie hdmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ konwertera - mam TWIN (przelaczalem na rozne sposoby ta opcje)

restart robilem wielokrotnie

kanały działają - mam problemy z roznymi transponderami - na zmiane (moze konwerter sie psuje??)

mam wersje 90

 

jakis pomysl

dzieki

pozdr

gary

 

jakby tego bylo malo w PVR przestal mi dzialac VOD oraz mozliwosc aktualizacji listy kanalow oraz oprogramowania (Błąd nr 1 )

 

juz mam dość tego pudełka ... 1 miesiać i same problemy

 

Może zacznij od sprawdzenia, jaki masz ustawiony typ konwertera.

Po drugie, zresetuj dekoder.

Po trzecie, sprawdź instalację antenową.

Po czwarte, zobacz (menu>7>2) czy nie masz już zainstalowanej wersji nr. 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz7 - do slotu CI w telewizorze nie można włożyć modułu CP, znaczy się można, ale nie będzie on działa, bo moduły w Telewizorach najczęściej służą do rozkodowywania kanałów DVB-T a nie satelitarnych (tylko naprawdę nieliczne TV np. TechniSat posiadają wejście na antenę satelitarną).

A tak w ogóle to zwykły Polsat w DVB-T leci niekodowany.

 

@mcadi - twój TV nie posiada tunera DVB-T, a tymbardziej złącza PCMCIA.

Zauważ że instrukcję często są napisane pod różne telewizory i występują w nich różne gwiazdki i adnotacje, z którymi warto się zaznajomić;]

Jeśli chodzi o obecność gniazda HDMI to szczerze mówiąc nigdy się z czymś takowym nie spotkałem, baa jestem raczej pewny że takowe nawet nie istnieją;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sprawa jest wyjasniona .Jednak musze wziasc dekoder cyfrowego polsatu z pakietem mini max .jak juz pisalem jestem z lodzi i nie mam naziemnej cyfrowej telewizji jeszcze .Napisalem do lg i dostalem odpowiedz mam 32lg3000

 

Szanowny Panie,

 

informujemy, iż powyższy model telewizora nie jest wyposażony w tuner DVB-C.

Slot karty PCMCIA służy do obsługi kart płatnych stacji telewizyjnych w Wielkiej Brytanii.

 

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

A wiec to gniazdo sluzy to platnej telewizji ale tylko naziemnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poinformowane wróble ćwierkają, że wkrótce (?) pojawi się nowsza wersja softu do PVR poprawiająca problemy z kanałami znikającymi z listy kanałów.

 

Niestety dobrze poinformowane kruki kraczą, że wersja ta nie rozwiąże problemów z nieprzełączaniem TV na AV przy pracy po SCART oraz z niezapamiętywaniem ustawienia RGB na SCART przy ustawionych rozdzielczościach 720 i 1080. Kruki nie mają pojęcia kiedy pojawi się wersja rozwiązująca problemy ze SCART, wiedzą tylko tyle, że podobno świstaki nad nią pracują, ale robią to wolno i popełniają sporo błędów, które pracowite pszczółki muszą wykrywać w testach i zgłaszać do usunięcia.

 

Dla przeciętnego świstaka poprawienie w kodzie linijki, która wysterowuje sygnał na jednym pinie eurozłacza, nie jest łatwe, nawet mimo tego, że w poprzednich wersjach to zawsze (?) działało. Może świstak który pisał poprzednie wersje przeniósł się do innej roboty i teraz zawija sreberka? Zawsze to mniejszy wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyszukania listy kanałow c+ z hb. Trzeba jeszcze sprawdzić poziom sygnału dla 10719V - jak go nie ma aktualizacja listy nie ruszy.

A zanikająca lista? Mam PVR'a cały czas śmiga lista nie zanikneła ani razu. Przed wyszukaniem najlepiej zrobić reset i powinno działać. No chyba że pojawił się jakiś błąd podczas aktualizacji softu i z tego powodu nie działa prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Zobaczcie co się pojawia w "informacjach o dysku" po naciśnięciu B (menu->4->3->B). Z tego co sprawdziłem opcje raczej nie działają i po wyjściu z menu te ustawienia nie są zapamiętywane, więc należy to traktować w kategorii "Easter egg" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam od niedawna tuner Philipsa HD PVR i mam 2 pytania niego dotyczące :

 

1. Czy jeśli zaprogramuje nagranie, to tuner musi być włączony na jakimś kanale ? Czy może być w stanie stand-by ? A jeśli musi to czy można jakoś ustawić żeby wyłączył się po nagraniu ?

2. Zauważyłem też że mocno się nagrzewa, więc tutaj mam pytanie o maksymalny bezpieczny czas włączenia urządzenie ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder sam się włączy a później wyłączy.

 

Ustawiłem nagrywanie, następnie przełączyłem tuner do trybu stand-by i niestety nic się nie nagrało, tuner nawet się nie włączył . Nie wiem czy to ja coś źle robie czy może coś jest nie tak z tunerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LE32S62B

 

Edit //

 

Zauważyłem jeszcze że wgrana jest stara wersja oprogramowania (76), jednak nie mogę jej zaktualizować, ponieważ urządzenie nie może znaleźć aktualizacji . Coś słyszałem że tuner można zaktualizować tylko w wybrane dni, czy to prawda ? Jeśli tak to w jakie ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...