Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam mały problem z dekoderem. Mam go podlaczonego do Twina, i pare dni temu cos zaczelo szwankowac a mianowicie gdy nagrywam jakis program na jednym kanale to moge ogladac tylko niektore inne. Na niektorych pokazuje sie komunikat zenie mozna obejrzeć tego kanału ponieważ nagrywany jest jakis program na innym. Nie wiem co mzoe byc nie tak, pomóżcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy na pewno masz ustawione typ konwentera na Twin. W przypadku ustawien na pojedynczy konwenter czasami mamy możliwość oglądania innego nagrania w momencie nagrywania innego. Wszystko zależy tu od tego z jakiej czestotliwości nadaje oglądany kanał. Jeśli z tej samej "ćwiartki" (LV, LH, HV, HH) to właśnie wtedy mozna to oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym został rozesłany nowy soft do naszych PVR-ów oznaczony jako ver.90. Została w nim odblokowana głowica DVB-T. Osobiście jestem w zasięgu z Suchej Góry która jest w mpeg2 i czekam kiedy mi włączą mux1 jak na innych nadajnikach. A więc Panowie zapraszam do dyskusji nt. poprawek jakie wprowadzono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaktualizowałem oprogramowanie z dekoderem i zauważyłem tyle że pilot zaczął gorzej chodzić, a już było tak dobrze ;/ Ktoś zauważył jakieś inne zmiany oprócz dodania DVB-T? Bo niestety akurat dla mnie jako mieszkańca okolic Wrocławia nie jest to coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przelotka, czyli podłączasz wejście antenowy w telewizorze z wyjściem w tunerze.

W Poznaniu wykrywa mi następujące kanały:

-TVP 1, TVP 2, TVP Info Poznań

-TVN (16:9)

-Polsat

-TV 4

-Puls

oraz w MPEG 2 - TVN, Polsat i TV 4.

Kanały z DVB-T można bez problemu nagrywać, a w trakcie nagrywania oglądać dowolny inny kanał z DVB-T lub satelity.

Dekoder po aktualizacji działa znacznie szybciej, z tego co zauważyłem poprawili wyświetlanie napisów w trakcie odtwarzania nagrania, nie zauważyłem problemów z zapamiętywaniem ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z SERII zglupialem ... :)

dekoder ma WEJSCIE ANTENOWE i WYJSCIE ANTENOWE

antene naziemna PODLACZAM do wejscia antenowego w dekoderze

a co mam "wsadzic " w wyjscie antenowe ??? :)

Możesz podłączyć zwykłą antene, zamiast bezpośrednio do telewizora, to przez dekoder. Na wejscie w tunerze podpinasz antene a przez Wyjście puszczasz to na telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z SERII zglupialem ... :)

dekoder ma WEJSCIE ANTENOWE i WYJSCIE ANTENOWE

antene naziemna PODLACZAM do wejscia antenowego w dekoderze

a co mam "wsadzic " w wyjscie antenowe ??? :)

Możesz podłączyć zwykłą antene, zamiast bezpośrednio do telewizora, to przez dekoder. Na wejscie w tunerze podpinasz antene a przez Wyjście puszczasz to na telewizor.

 

Nie wiem czy dobrze rozumie

Do tunera mozna wpiac zwykly kabel antenowy ?Bardziej chodzi mi oto czy moge wpiac kablowke pod tuner ?

 

Edit .Bardziej chodzi mi oto czy kanaly z kablowki bede mogl obslugiwac pilotem cyfry czy jak?Bo juz sie pogubilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pracuje teraz zdecydowanie szybciej. U mnie kanały naziemnie nie zostały odnalezione. Być może dlatego ze nie mam co wsadzić do gniazda antenowego. Na zwykłym kawałku drutu nic mi nie znajduje. Sprawdziłem również z kablówką i tak samo nic. 8)

Teraz pozostała jeszcze zmiana szaty graficznej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :] jeśli chodzi o moje zdanie na temat nowego softu to:Ciesze się że w końcu odblokowali głowice do NTC i bedzie można odbierać Polsat :smile: oraz inne kanały które dojdą w przyszłości 2 multipleksie NTC :D Jeżeli chodzi o dekoder i nowy soft to rzeczywiście poprawiono napisy a dekoder szybciej chodzi ale np.nie zlikwidowano pasków "Nieobsługiwany system kodowania" na kanałach FTA z HB i Astry :!::!::!: ,EPG nadal nie chodzi na kanałach typu TV4,Universal Ch.Itp... :!::!::!: Program (brak programu np.Orange Sport i innych kanałów...)nadal jest beznadziejny a o oprawie graficznej nic już nawet nie wspomnę :/ Mam nadzieję że w najbliższym czasie to do pracują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...