Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie zastanawiam ktore programy bedą w HD - bo ja wiem, że w HD byli nagrywani: "Twarzą w twarz", "Kryminalni", "Magazyn Orange Ekstraklasa", "Życie na fali" czy "Tajemnice Smallville" - Ciekawe czy wszystkie będą w HD i co jeszcze (Taniec z Gwiazdami, You can Dance, Szymon Majewski?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapostuje reszte komunikatu

 

Grupa TVN jest wiodącą prywatną grupą medialną w Polsce. Nadaje dwanaście kanałów telewizyjnych: TVN, TVN Siedem, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, TVN International, TVN Gra, TVN Lingua, TVN Med, Discovery Historia oraz Telezakupy Mango. Grupa TVN jest także właścicielem wiodącego polskiego portalu internetowego – Onet.pl.

 

TVN, główny kanał telewizyjny Grupy, jest uznawany na polskim rynku za czołowy kanał telewizyjny, oferujący wysokiej jakości audycje rozrywkowe oraz rzetelne i niezależne audycje informacyjne i publicystyczne. TVN Siedem to kanał telewizyjny o profilu filmowo-serialowym, uzupełniający ofertę programową TVN, emitujący filmy fabularne, seriale oraz teleturnieje. TVN 24 jest jedynym polskim 24-godzinnym informacyjno-publicystycznym kanałem telewizyjnym. TVN Turbo jest pierwszym polskim kanałem telewizyjnym o tematyce motoryzacyjnej adresowanym do mężczyzn. TVN Style jest kanałem telewizyjnym poświęconym urodzie, stylom życia, modzie oraz zdrowiu adresowanym do kobiet. TVN Meteo to pierwszy polski kanał telewizyjny o pogodzie. TVN International jest kanałem telewizyjnym skierowanym do widowni pochodzenia polskiego zamieszkałej za granicą. TVN Gra jest interaktywnym kanałem telewizyjnym o charakterze rozrywkowym. TVN Lingua jest naszym kanałem edukacyjnym uczącym języków obcych, zaś TVN Med jest kanałem edukacyjnym przeznaczonym dla lekarzy. Discovery Historia, jest kanałem historycznym przygotowanym we współpracy z Discovery Networks. Onet.pl jest największym i najczęściej odwiedzanym portalem internetowym w Polsce.

 

 

Telewizja nowej generacji n to pierwsza w Polsce i pierwsza w Europie środkowo - wschodniej telewizja umożliwiająca odbiór programów w technologii HD, nagrywanie wybranych pozycji programowych oraz zapewniająca dostęp do biblioteki filmów i programów na życzenie.

Telewizja n to również premierowe na polskim rynku kanały telewizyjne, takie jak: Wojna i Pokój – kanał prezentujący klasykę i współczesność rosyjskiego kina, MGM – pierwszy w Polsce kanał filmowy w HD, Discovery Historia – kanał dokumentalny oferujący nowatorskie podejście do tematów historycznych, Discovery HD – jedyna globalna sieć telewizyjna oferująca rozrywkę przy wykorzystaniu najnowszej technologii HD, TVN Lingua – kanał do nauki języków obcych, Baby TV – bezpieczna telewizja dla dzieci do lat trzech, nSport HD - kanał sportowy o unikalnej informacyjno-publicystycznej formule programowej i wiele innych. Już we wrześniu w telewizji nowej generacji n pojawią się: kanały: O.TV, czyli telewizja przygotowana przez Jurka Owsiaka dla wszystkich młodych widzów, nTalk prezentujący najlepsze polskie i zagraniczne talk show, KidsCo oferujący atrakcyjną i bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych, Da Vinci (robocza nazwa kanału) – edukacyjna telewizja dla całej rodziny oraz kanał religijny.

 

Zródło: hdtvpolska.pl ale i tak wiadomo ze usta rzecznika prasowego iti ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę, że można zmienić nazwę tematu na TVN HD albo coś w tym stylu to jedna sprawa, a druga to ta, że Da Vinci to raczej nie nazwa robocza to przecież dostał koncesję od czeskiego odpowiednika polskiego KRRiT na nadwanie o takiej nazwie. szkoda, że TVN HD nie trafi do innych platform może nie teraz, ale za jakiś czas, taka jest moja opinia, ale każdy ma inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to będzie właśnie błąd ITI, że TVN HD nie dadzą na inne platformy...

 

Nie wiem jaka jest "wartość" tego kanału i ile jest w stanie wyłożyć C+ za ten kanał, ale myślę, że Nka mogłaby wytargować współtransmisję np. Premiership, albo Ligi hiszpańskiej ;)

 

Z CP można się wymienić Polsatem HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli transakcja wymienna za HD - to ok, ale kto na to pojdzie ;-). Ale poki co to bardzo dobra decyzja ze jest tylko w N. Obawiam się jednak też, że główny TVN w SD moze teraz troche stracic - albo zagości tam na stałe format 4/3, albo i bit rate obetną w myśl zasady - "Najlepsza jakość - tylko w N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę, że można zmienić nazwę tematu na TVN HD albo coś w tym stylu

Na razie jest to informacja jeszcze niepotwierdzona, ponieważ nic nie ma o tym na stronie głównej ITI. Przecież każdy może listy pisać :lol:

 

A więc w dalszym ciągu czekamy na zmianę tematu :P

 

Zapostuje reszte komunikatu

Ehh, te reklamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak też, że główny TVN w SD moze teraz troche stracic - albo zagości tam na stałe format 4/3, albo i bit rate obetną w myśl zasady - "Najlepsza jakość - tylko w N"
nie sądzę, żeby tacy byli, że jakość "zwykłego" TVN'u będzie gorsza, ja i tak uważam, że nie jest zbyt dobra, mogłaby być lepsza o jakieś 1 Mbps, choć w porównaniu do innych polskich kanałów, jakość nie jest najgorsza, bo często lepsza od innych, natomiast jakość dźwięku jest super, bo żaden polski kanał nie nadaje dźwięku stereo w takiej jakości. No, ale mam nadzieję, że ten kanał pojawi się także w innych platformach.

 

Pozdrawiam 8)

james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego 720p, jak będzie się na zmianę oglądać z innymi kanałami to dla uzyskania najlepszej jakości będziemy przerzucać RES na dekoderze? Pewnie nie zamierzają likwidować TVN analog, a więcej bitrate na 1080i nie udało im się wykroić.

 

 

Jesli chodzi o potwierdzenia - http://www.tvnfakty.pl i http://www.medialink.pl już taką informację podają :-)

http://n.pl/news/opis/news/tvn_w_high_d ... neracji_n/

 

Edycja RafiX: Wkleiłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla czekających kiedy zmienimy nazwę tematu:

Jak wystartują to zmienimy :P

Właśnie sobie z RafiX rozmawialiśmy o tym teście - regularnej emisji. Z obecnego transpondera sygnał na antenie 90 cm. jest bardzo dobry, ale już z "sześćdziesiątek" (takich jakie posiadają abonenci) nędza lub w ogóle go nie ma. Przyczyna tkwi najprawdopodobniej w "znakomitym" FEC 7/8 :?

Mało prawdopodobne aby wyłączyli analog, tak z nienacka i bez uprzedzenia. Możliwe, że w obecnym miejscu są tylko testy, a regularna emisja pójdzie z innego miejsca.

Jutro się wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ogarnia mnie wielka radość, a z drugiej wielki smutek. Radość dlatego, że miło patrzeć jak rozwija się u nas HD (nawet jeśli z początku w pewnych przypadkach niezbyt zachwycające - po jakimś czasie będzie) oraz oferta platform cyfrowych. Smutek dlatego, iż aby uszczęśliwić w pełni widza nie wystarczy jedna, czy nawet dwie platformy, lecz trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w obecnym miejscu są tylko testy, a regularna emisja pójdzie z innego miejsca.

Jutro się wyjaśni ;)

 

Chyba jednak na stałe ten kanał tam zagości:

 

Emisja programu TVN w wersji o wysokiej rozdzielczości nie wiąże się z dodatkowymi kosztami transmisyjnymi dla Grupy TVN, wykorzystuje bowiem wolną pojemność satelitarną na transponderze nr 16 satelity HotBird 7A, na którym nadawana jest analogowa wersja programu TVN.

To końcówka komunikatu z n.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...