Skocz do zawartości

Brytyjski futbol


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie kto w tym sezonie wygra w Premiership :?: Manchaster United - obrońca tytułu ,który wzmocnił zespół takimi graczami jak:Nani,Tevez,Anderson,Heargraves:?: A może The Blues ,Jose Mourinho powrócą na tron po roku bezkrólewia ,a pomoże im niesamowity Lampard,bramkostrzelny Drogba lub nowy nabytek Malouda :?: Czy Liverpool,Arsenal i Man.City zdołają nawiązać w tym sezonie z nimi walkę :?: Co o tym myślicie :?:

 

W SPL mogą wygrać tylko 2 zespoły protestancki Glasgow Rangers i katolicki Celtic :D Czy ktoś może im zagrozić :?: Wydaję się ,że nie ,ale Hearts i Kilmarnock mogą napsuć sporo krwii 2 potentatom z Glasgow i zapewne będą walczyć o miejsce premiowane grą w Pucharze UEFA. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtic rozgromił Hearts aż 5:0 ,mało kto się spodziewał ,że padnie aż tak wysoki rezultat :D Niestety "Magic" zagrał tylko kilka minut i nie miał nawet okazji do pokazania się Strachanowi i pewnie w spotkaniu ze Spartakiem zasiądzie na ławie :( Kilmarnock jednak oddało zwycięstwo Rangersom ,chociaż przewidywałem niespodziankę i to oni są liderami SPL.Natomiast Szamotulski zachował czyste konto w spotkaniu z Inverness.

 

W Premiership pierwszą porażkę odniósł dotychczasowy lider Man.City z Arsenalem.Jutro zapowiada się ciekawe spotkanie pomiędzy Manchasterem ,a Totenhamem ,ciekawe czy wreszcie Czerwone Diabły się przebudzą :?: Zobaczymy ,czy jutro jakaś stacja nie zakoduje transmisji z ligi angielskiej (BHT1,SLO-TV 2,Lider TV) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę siedzieć na ławce. Mam juz tego dosyć. Chcę grać - zadeklarował w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu" napastnik Celtiku Glasgow, Maciej Żurawski. Reprezentant Polski został w poniedziałek wystawiony przez szkocki klub na listę transferową.

- Chciałbym zagrać w Anglii, w Londynie. Dziadkiem jeszcze nie jestem, dałbym radę. A jak nie Anglia to marzy mi się - od dawna zresztą - Hiszpania - powiedział "Żuraw".

 

- Bywają takie sytuacje, że transfer w dwa dni można załatwić, więc może się zdarzyć, że odejdę jeszcze w tym okienku transferowym, czyli do końca sierpnia. Ale to nie jest tak, że muszę. Aż tak bardzo mnie ten temat nie pochłania. Skupiam się na treningach. Ale lepiej jest odejść właśnie teraz, niż siedzieć na ławce. Tak to będzie wyglądało. Czasem będę grał, ale z tego co widzę, to czeka mnie tu więcej siedzenia - dodał.

 

Źródło: Przegląd Sportowy

 

On pewnie teraz chcialby do Arsenalu badz Barcelony przejsc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nie myśli o transferach tylko o walce na boisku! Co tu się dziwić że trener na niego nie stawia jeśli nasz Magic wychodzi na boisko i boi się nogę dostawić do pilki, już nie mówie o chęci biegania na boisku. To tylko w polskiej lidze był na tyle dobry że nie musiał się zbytnio wysilać i był królem strzelców, a w Szkocji wyszło na jaw jaki to on jest dobry.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,ale "Magic" w swoim pierwszym sezonie błyszczał w Celitu ,walił bramy prawie co mecz ,a w pamiętnym meczu z Dunfermline strzelił nawet 4 gole :!:

W II sezonie też nie było najgorzej w rundzie jesiennej kilka bramek sypnął ,ale ogólnie tamten sezon może uznać za stracony ze względu na trapiące go kontuzje.

 

Myślę ,że teraz jest słabszy poprzez kilka czynników ,a mianowicie:częste kontuzje,brak ogrania,psychika,no i juniorem też już nie jest i prochu już raczej nie wymyśli.Ale może się jeszcze odbuduje w tej rundzie jeśli dostanie więcej szans ,a nie tak jak ostatnio kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Warto dzis odswiezyc ten temat po tym jak kompletna kompromitacja popisal sie Artur Boruc. Dzieki jego poczynaniom Celtic przegrywa dzis 3-2 z Hibernianem ale nie to jest w tym najwazniejsze. Otoz po wyrownaniu przez Celtic Boruc odwalil znow swoj idiotyczny taniec chcac udowodnic kibicom Hibernian ze pierwsza zawalona bramka byla przypadkiem. Tymczasem jeszcze przed przerwa dostaje 2 bramke a trzeci puszczony przez niego gol nie wymaga juz chyba zadnego komentarza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warto zwrócic uwage w SPL na "The Hibbies".Grają w tym sezonie fenomenalnie tym razem ogrywając Rangersow na ich terenie!Tym samym zostali liderami tabeli mając 2 pkt przewagi nad drugim Celticiem (gra w niedzielę).Pozostają jedyna niepokonaną drużyną w tym sezonie w SPL!Dziwi to gdyż w klubie nie ma wielkich pieniędzy ,ani nie dokonano jakichś wielkich transferów.Zobaczymy jak wytrzymają trudy sezonu SPL ,jeśli dograją tak do początku stycznia to jestem pewien ,że stoczą batalię z Rangersami i Celticiem o mistrzostwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 25 latach wraca Puchar Celtycki

Od 2009 roku co dwa lata Irlandia, Irlandia Północna, Szkocja i Walia po zakończeniu sezonu ligowego będą walczyć o Puchar Celtycki. Federacje piłkarskie tych krajów podpisały w poniedziałek stosowne porozumienie - poinformowała BBC.

 

 

 

Powrotu Pucharu Celtyckiego domagały się brytyjskie media po porażkach wszystkich wyspiarskich reprezentacji w eliminacjach Euro 2008. Anglia nie wyraziła zainteresowania tymi rozgrywkami.

 

Szef brytyjskiego rządu Gordon Brown, który jest Szkotem, zapowiedział w ubiegłym tygodniu pomoc finansową w zorganizowaniu turnieju już w 2008 roku.

 

Puchar Celtycki, pod nazwą "Home Internationals", z udziałem Anglii, Irlandii, Szkocji i Walii, odbywał się przez 100 lat do 1984 roku. Stopniowo drużyny te spotykały się coraz rzadziej z powodu coraz bardziej napiętego kalendarza rozgrywek.

 

Nie no jak dla mnie to wypas :D Szkoda ,że Anglicy się nie zgodzili ,ale za to są rywale Polaków w elminacjach MŚ 2010 - Irlandia Płn.Dla miłośników wyspiarskiego futbolu będzie to wielka atrakcja.Mam nadzieję ,że jakaś polska stacja wykupi prawa do pokazywania tego turnieju (PS?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Tragedia na Fir Park: Phil O’Donnell nie żyje

 

W spotkaniu 20. kolejki Scottish Premier League Motherwell FC pokonał 5:3 Dundee United. Jednak w sobotni wieczór na ustach piłkarzy, działaczy i kibiców The Wells nie zagości uśmiech. Spotkanie z The Terros było ostatnim dla kapitana Motherwell Phila O’Donnella. 35-letni pomocnik, który zasłabł w końcówce spotkania, zmarł w drodze do szpitala.

 

Kwadrans przed końcem spotkania O’Donnell, który miał za chwile zostać zmieniony przez Marca Fitzpatricka, zasłabł i padł na murawę Fir Park. Zawodnikiem natychmiast zajęli si,ę klubowi lekarze, a po chwili 35-latek znalazł się w karetce. Niestety w drodze do szpitala kapitan Motherwell zmarł.

 

Urodzony w Bellshill O’Donnell był wychowankiem Motherwell, z którym w 1991 roku, mając zaledwie 18-lat wywalczył Puchar Szkocji, zdobywając bramkę w finałowym spotkaniu z Dundee United (4:3). W 1994 roku za 1,75 miliona funtów przeniósł się do Celtiku Glasgow, w którym spędził pięć lat. Następnie reprezentował barwy angielskiego Sheffield Wednesday. W styczniu 2004 roku powrócił do Motherwell. O ‘Donnell zaliczył również jeden występ w pierwszej reprezentacji Szkocji.

 

Niestety kolejna tragednia w futbolu :cry: Widocznie sam Bóg go potrzebował do swojej drużyny i teraz będzie rozgrywał mecze razem z Deyną ,Puertą [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

No niestety, ale biorąc pod uwagę ile Viaplay za PL dało to się nie dziwię, że C+ odpuściło.

 

Jak mam być szczery - to gdyby Viaplay dał suba na dwa spotkania w kolejce dla C+ + skróty do "Sport+" to myślę, że niejednemu by to starczyło. 

Ale raczej w to wątpię, że tak się stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy pewnie masz racje - w sumie 6-7 zespołów (jak nie więcej) może mieć w tej lidze swoich fanów w naszym kraju. Mimo wszystko na więcej w ramach suba i tak nie mają co liczyć - jeżeli na cokolwiek. 

Mimo wszystko - takiemu "niedzielnemu" kibicowi by to starczało. 

Ja np. ligi zagraniczne oglądałem tylko w Sport+ - angielska, hiszpańska, francuska i niemiecka w pigułce, w godzinę. W sumie brakowało tylko włoskiej. W tym sezonie zabraknie niemieckiej, w następnej również angielskiej.... Szkoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do suba na powiedzmy ze 2 mecze w C+ to sporo może zależeć jak "pójdzie" Viaplay  z Bundesligą finansowo przez prawie rok.

Będzie spodziewana w tabelkach ilość abo to mogą nic nie odstąpić, będzie w tabelach bieda to pewnie się skuszą na kasę za sublicencje.

Pytanie tylko czy właściciel praw na to się zgodzi?

Premier League jest rygorystyczna i chyba nie obiło mi się o uszy aby ktokolwiek na świecie kupił "angielską" i sobie handlował dalej.

Ale może mnie cosik ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...