Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę od siebie jeszcze te trzy grosze ;). Zgadzam się z bytesize że początkowe belki Mtv z lat 90-98 były świetne, te co były później (takie niebieskie prostokąty były tragiczne, później już coraz gorsze dawali) Również belki z VIVY z przełomu lat 1999-2001były idealne (różnokolorowe duże logo Vivy, później przezroczyste, na którego tle pojawiał sie wykonawca, nazwa piosenki a także płyta z której utwór pochodzi. Nie wiem czy dobrze kojarze ale wydaje mi się, że pokazywali jeszcze pod spodem autora klipu tzn. było nazwisko reżysera danego klipu, ale to chyba przez krótki czas). Co do Hit Maker to również mam nadzieje, że wywalą ten program bo wg mnie jest on zrobiony fatalnie. Nie dość że grafika beznadziejna a przerwy bardzo długie na te dziwne jak to pablo21 określił przypinki, to jeszcze puszczają tam ciągle te same piosenki i lista do głosowania nie jest wogóle aktualizowana. Co do tych licencji, mówicie, że jakaś stacja ma licencje na dany klip, np

Viva puści nowy klip Rihanny ale eska tv wydaje mi się, że ma te klipy jednak szybciej, to samo 4fun tv. Tak mi się przynajmniej wydaje. Co do GTC, jeżeli w Niemczech leci ten program i produkują go w MTV Germany dla Viva de to dlaczego dla Polski ten sam oddział robi takie dzadowskie Hit Maker? Nie mogliby też robić GTC? Nie rozumiem tego. Co do seriali ja też stanowczo nie chcę ich na antenie Viva pl. Od tego jest [beep]owe Mtv, którego i tak nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytesize licencja jest wykupywana przez nadawcę a nie przez oddział :-)

Za czasów gdy VIVA PL nadawana była z Niemiec a MTV PL z UK licencje były wykupywane na dany kraj z którego był nadawane tzn na kraj który udzielił koncesji kanałowi i jego nadawcy. Gdy VIVA De miała pierwszeństwo w emisji klipu na Niemcy to i VIVA PL ją miała a w tym samym czasie MTV PL miała pierwszeństwo z MTV Net. Europe. Teraz jest tak że oba kanały nadają z UK a VIVA PL jest teraz stacją music bo MTV PL wiadomo w co przekształcili. Co do klipu Rihanny - Rude Boy to widziałem go już wcześniej na VIVA PL bo w Sobotę w Power Liście leciał i potem w In&Out. coś im się pomyliło i puszczali go przed planowaną premierą na VIVIE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na vivie de... już od tygodnia krąży ten klip. 4 FAN TV GÓRUJE NOWOŚCIAMI W NASZYM KRAJU.

 

A z całkiem innej beczki.. Viva pl na początku była kodowana tak???????WIEM ŻE KRUCHO BYŁO Z JEJ DYSTRYBUCJĄ ?? Dostępna tylko w cyfrze?? tak?? Bo pamiętam że do UPC weszła może jakieś 3-4 lata temu dopiero. Zawsze była Viva de + Viva plus bo ona była i jest (szkoda że viv-y + już nie ma:( ) fta.

 

Po zmianie operatora kablówki(Październik 2009) ponownie mam Vivę polską i Vive niemiecką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1991 obie VIVY PL i De są FTA tylko polska z HotBirda 13 East a VIVA DE z Astry 19,2 East. Tak VIVA PL na początku była FTA przez rok w ramach promocji a potem zakodowali ją na 3 miesiące bo się dogadali z Cyfra Plus. Niestety gdy Cyfa Plus połaczyła siez Wizja TV która miała na wyłączność kanały MTV w tym MTV PL musiała wybrać pomiędzy MTV PL a VIVA PL i wybrała tą pierwszą kosztem usunięcia ze swojej oferty VIVY PL. Po tym VIVA PL straciła dostęp do widzów po przez Cyfrę Plus i musieli odkodować na stałe VIVA PL wzorem VIVY DE. Decyzja o przekazie FTA została podjęta w Polsce przez ówczesną Dyrektor VIVY PL Monikę Omen za zgodą VIVA Media AG w Niemczech. Tak już zostało i to na duży plus VIVY PL bo miała mimo to coraz większy dostęp do widza niż kodowana MTV PL. Pamietam że przez pewien czas zanim Viacom kupił VIVA Media AG MTV PL planowało odkodować na stałe swój przekaz z HotBirda bo tracili bardzo widzów na rzecz niekodowanej VIVY PL. Po tym jak Viacom kupił sieć kanałów VIVA zmienili decyzję i to VIVA PL została FTA.

Ten nowy klip Rihanny to Rude Boy. Rihanna - "Wait your turn" już dawno leciało na VIVA PL ale tylko przez tydzień bo potem zmienili na nowszy ten co teraz leci na playliście.

W polski radiu ani "Wait your turn" ani ten obecny nigdy nie leciały a Rude Boy już leci więc zapewne podmienią na ten zanany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to juz jest pewne, ze Get The Clip nie powroci? Czy ktos wie, czy planowana jest zmiana wygladu belki z podpisami na taka jak jest w Niemczech? Gdzies o tym czytalem. No i ciekawi mnie tez, czy w koncu zostana poprawione bledy, np. podpis klipu Timbalanda, SoShy i Nelly Furtado jest niekompletny. Na poczatku VIVA pokazywala go tak "Timbaland Feat. Nelly Furtado & SoShi (tu blad, bo powinno byc SoShy)", a potem "Timbaland Feat Nelly Furtado". Bardzo mnie irytuja takie niedociagniecia typu: Feat, FT, Ft. Jakby nie mozna bylo wszedzie pisac poprostu "Feat.". Czy wie ktos moze od czego to zalezy? Czy zgodnie z wieloma prosbami pojawia sie rowniez klipy artystow mniej znanych, albo tych dla mlodszych widzow? Jesli ktos zna odpowiedz, na ktores z moich pytan, to prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslaw-broc masz rację! mnie też na maxca irytują błędy w belkach. Timbaland był kiedyś cały w belce, a potem po tym została tylko Nelly Furtado. Uważam, że to źle, bo jak zobaczyłem pierwszy raz ten klip to czekałem na napis do końca klipu, żeby dowiedzieć się kogo znowu odkrył Timbaland, czy może to jakaś przemiana kogoś znanego. I masz rację - powinno być jednolicie FEAT. Do 98roku MTV zawsze miało FEATURING, a Viva zawsze miała FEAT. Kumam, że kiedyś pisali FT. na Vivie bo nie mieściło im się w belce, a teraz przecież automatycznie dopasowuje to belki i w czym jest problem? Pewnie zwykłe lenistwo. Tak samo co za problem dopisać nazwę płyty, jak już jest wydana i wystarczy to dopisać. Ale im się nie chce. Kiedyś było to zrozumiałe, bo i MTV i VIVA przegrywały klipy, wgrywały belkę i tak leciało na stałe, więc nie poprawiali, bo znowu musieliby przegrywać klipy i od nowa belka. A czasy były takie, że technika jeszcze nie była tak rozwinięta jak teraz i musieli tak robić. Ale był jeszcze jeden tego plus poza "czytelnością" i dokładnoscią napisu - pamiętam, że MTV zawsze puszczało drugą wersję klipu, a Viva pierwszą zawsze. Ta druga wersja różniła się jakimś szczegółem w klipie i można było zawsze to poznać, jak np. MTV puszczało klip z niebieską belką, a np tydzień po premierze już był inny kolor i tak już na zawsze. Właśnie po kolorze belki, albo pojawianiu się jej w trochę innym momencie można było zauważyć różnicę. Wiązało się to np z nową ocenzurowaną wersją przez MTV lub "nie wiem dlaczego". Z teledysków które mam z MTV do 98 roku jest kilka takich: Bjork "Army of me", 2 Unlimited "Tribal Dance", Sash! "Stay" (3x inna belka i różnica w klipie przez 2 sek?) i inne. Teraz nie widać tych różnic.

Szkoda, że u nas nie będzie GTC - głosowało się na klip i od razu pisało sms'a z pozdrowieniami dla np. znajomych na wizji. To był jeden z najbardziej nowatorskich programów Vivy PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem błędy w belkach. Na przykład Calvin Harris - i'm not alone. Nazwa płyty z której pochodzi ta piosenka to Ready for the weekend a oni piszą "i'm not alone", albo Ke$ha - Tik Tok. Nazwa albumu to Animal a oni piszą Tik Tok. Pewnie jest jeszcze sporo innych błędów ale akurat te dwa zauważyłem.

Dziś zerknąłem na Hit Maker i widzę, że trochę dodali nowych clipów do głosowania. Ostatni clip o 16.55 to był Ke$ha - Tik Tok, po nim zaczął się Top1 Lista a w nim pierwszy klip jaki puścili o godzinie 17.03 to Ke$ha - Tik Tok. To moim zdaniem lekka przesada, puszczać jeden klip dwa razy pod rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie te błedy drażnią- zazwyczaj ten sam się pojawia - jaki tytuł klipu taki płyty np. Ocena CRY CRY a powinno być LOVE SUPPLY. Antoine Clamaran w klipie GOLD ma płytę GOLD, a w drugim klipie REACH FOR THE STARS płyta REACH FOR THE STARS zamiast w obu klipach SPOTLIGHT. Agnes w "On and On" ma płyte TBC, zamiast Dance Love Pop. Bob Sinclar zamiast "Lala Song" to jest tytuł klipu "Lala Gang". Schiller Mit September zamiast płyta Desire 2.0 (którą sami reklamowali) jest Sensucht. I dużo by tu pisać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była premiera teledysku "Rude boy" Rihanny (wg mnie teledysk beznadziejny) a już w sobotę o 16:50 premiera kolejnych klipów: Davida Guetta :D (pewnie "Memories" choć nie był bym pewien bo utwór został nagrany przez Guettę wraz z Kid'em Cudi, a tego Viva nie podała, jednak wcześniej to robiła) oraz Akona, ale zapomniałem z kim :D

I tak w tym tygodniu zaszaleli, bo nadali aż 3 premiery, choć pamiętam jak 11 listopada puścili kilka nowych teledysków (Britney Spears, Robbie Williams, 50 cent feat. Ne-Yo, 3OH feat. Katy Perry). Zaszaleli :D Choć nie powiem że widziałem jeszcze parę teledysków godnych puszczenia na Vivie min. Pixie Lott- Cry Me Out, Jay-Z- Young Forever czy Taio Cruz- No other one :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viva i ta polska i ta niemiecka nie widzi potencjału programu GTC. ;/ mugł by lecieć zamiast tych parotów wrożników czy tez SMS GURU ITP(viva de) Np od 10 do 15. I tak by zarabiali na smsach wysyłanych na te piosenki. Super stacja była na początku Viva Plus tam gtc leciał chyba od 10 do 19 potem o 21 gtc Tematyczny...I było super

 

A Ten cały [beep] maker nawet dostał oprawę graficzną takie kolorowe spadające literki więc coś mi się wydaje że to tak szybko nie zniknie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych bledow w podpisach jest mnostwo. Mnie osobiście drażni kiedy te dane sa nieuzupełnione, albo wszystko jest tak na odwal jak np. ft/ feat itd. Wydaje mi sie, ze osoba, ktora jest odpowiedzialna za to jest albo niekompetentna albo jej sie poprostu nie chce. Oni powinni co jakis czas uzupelniac dane. A co do GTC to moim zdaniem mogliby wszystkie programy (no moze poza niektorymi) wywalic i tylko to nadawac. Ktos pisal, ze [beep]maker nadaja z Niemiec, nie widze problemu aby go zamienic na GTC i nadawac wlasnie ten program. Moglaby byc nawet oryginalna grafika jaka jest w DE. Napewo taka zmiana by sie spodobala wszystkim widzom. Jestem pewien, że na tym forum przebywają osoby związane z MTV czy VIVĄ, czemu nie bierzecie pod uwagę naszych komentarzy?

A co do nowości, to przyznaję VIVA PL naprawdę się poprawiła, mam nadzieję, że będzie tak dalej. No i może w końcu pojawi się więcej propozycji muzyki młodzieżowej oraz mniej znanych artystów, chociażby Justina Biebera, o którego młodzi ludzie piszą już nawet petycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na jesieni wprowadzono dużo nowych programów, min. "Sprawdź to!", "Czasy na eurasy", "Schibuya", był "Antytalent Show" i "Bustamove- zatańcz to", co niezbyt mnie zadowoliło oraz "Hit maker".

Co do "Hit maker'a" formuła programu sama w sobie jest dobra, tylko gorzej z wykonaniem. Wydaje mi się, że więcej czasu w tym programie zajmują reklamy i przerywniki, niz sama muzyka, bo leci tak na oko ok. 8-9 klipów chyba. A tak właściwie, to czym ten program różni się od "Get the Clip". Tylko tym, że tam na dodatek można było pozdrowić na antenie? Pamiętam, że kiedyś na TV4 i na Polsacie leciały programy (na Czwórce był to "Muzyczny ring" a na Polsacie to nie pamiętam, ale widziałem fragment na Youtube).

Dodam jeszcze, że na Vivie pojawia się specjalna belka odliczająca czas do gali "Viva Comet". Według mnie jest ładna, estetyczna i ładnie wkomponowana w ekran (znajduje się w lewym dolnym rogu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym Gtc się rożni od Tego hit nie wiadomo co...Że jest to jak mówią na vivie de "music show" Możesz se czatowac pogadac z kimś lub porostu pozdrowić + wybrać piosenkę z 100 utworów. Jest pokazywany czas utworu i np.Blokada godzinna na dany utwór jeżeli juz leciał. Mogą być z różną muzyka itp.

 

Warto dodać ze 4 fan tv wzorowało się na początku na Vivie plus . Program GTC był bardzo chętnie oglądy w Polsce.

 

A z resztą kto pamięta pierwotna formułę Vivy Plus ten wie o co mi chodzi .Paroty sroty niepotrzebne tylko muzyka i widz ma nad nią w pewnym stopniu władze co grają.

 

Też coś czuje że są tu ludzie powiązani(bliżej bądź dalej) z polskim oddziałem MTV. Wiec proszę może by tak na 10 lecie Powróciła by polska edycja GTC ?? Ładnie to zareklamować itd. Kasa będzie bo tam też sa smsy A SZCZERZE MÓWIĄC BARDZIEJ TO AMBITNE NIZ WRÓZNIKI ITP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając dzisiaj Downland'a o 17 znów leciał klip Inny "Amazing". O ironio ten klip leciał w ogóle bez napisów. Ani na początku ani na końcu. To już na prawdę szczyt beszczelności. A wracając do tematu o nazwach albumu przy danym klipie, to 4fun.tv nie ma takich problemów- po prostu ich nie emituje :D

 

A tutaj zamieszczam tak dla przypomnienia tych starych dobrych czasów 4fun.tv, czyli program 4fun.hits wzorowany właśnie na "Get the clip". W ogóle później w tej stacji zaczęło się dziać co raz gorzej, aż dziś nam zdziczała :/

 

oto link: http://www.youtube.com/watch?v=ZQvTQMzHBC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dlaczego niby taka profesjonalna stacja z niby takim długoletnim doświadczeniem na rynku robi tak głupie błędy jak z tą belką odliczającą czas o ktorej pablo21 wspomniał. Nawet 4fun tv nie zdarzają się takie błędy, wogóle o dziwo ale jeszcze ani razu nie widziałem aby na 4fun tv były tego rodzaju błędy a na vivie to jest wręcz nagminne. Szkoda, że tak się dzieje po 10 latach działania stacji w Polsce.

Mam nadzieję (jak ktoś wyżej wspomniał), że na wiosnę do ramówki dołączą jakieś nowe ciekawe programy, bloki muzyczne. Oczywiście liczę na CR :)

 

A propo download charts. Nie mam możliwości oglądać tej listy bo nigdy mnie wtedy niema w domu. Ponoć ta lista jest oparta na portalu muzodajnia.pl i pokazuje top 10 najbardziej ściąganych piosenek na tym portalu. Czy tak jest rzeczywiście? czy może jest podobnie jak na Top 1 lista gdzie teledyski emitowane w programie nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. (Edward Maya niedawno ze swoją piosenką pokazany był w programie, że jest to numer 1 w Niemczech, a zobaczcie sobie jakąkolwiek listę w tym kraju i nie znajdziecie nigdzie tej piosenki, nie mówiąc już o TOP 100 najlepiej sprzedających się singli w Niemczech bo chyba w oparciu o takie listy te piosenki są prezentowane). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodik wyjąłeś mi z ust to stwierdzenie odnośnie top 1 lista. Lista nic nie mająca wspólnego z przeznaczeniem programu. W Niemczech nikt nie wie kto to jest Edward Maya i sam też to widziałem. Dziś np. w tej liście leciało jako nr 1 w Portugalii Linkin Park "Leave Out All The Rest". Przecież ten klip leciał w zeszłym roku przed wakacjami!!!!

Download Charts to kolejna lista nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. To samo co leci all day, tylko dodadzą np w programie za tydz. jako miejsce 10 jedną z nowości, którą właśnie puszczają.

A te błędy i brak belek do klipów to koszmar 4me. Ja też nigdy na 4fun nie widziałem błędów, na dodatek opisują wykonawcę i tytuł bardzo dokładnie - wystarczy obejrzeć 4Fun i te same klipy co na Vivie a więcej info np. Within Temptation i jeszcze Feat. Chris Willis, Daniel Bovie & Roy Rox i jeszcze Feat. Nelson, Nelly Futrado "All Good Things i jeszcze (Come To An End)" i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podaje link do obecnej wersji GTC rip VIVA Germany:

http://www.youtube.com/user/Sack94Musikvideo#p/u/23/ehBrcmmS8JY

Wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczególach.

Jest czas glosowania, miejsce na pozdrowienia, oraz odliczanie. Wszystko jest przejrzyste oraz czytelne. Mysle, ze polski oddzial powinien skopiowac ich wersje, mogloby byc nawet bez pozdrowien, jesli to taki problem. Ale zeby cala reszta grafiki wygladala w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, niemiecka wersja jest o niebo lepsza. CZy podczas tego programu niemiecka Viva nie pokazuje kolorowego loga? Nie rozumiem dlaczego nie mogli skopiować tego po prostu, tylko stworzyli taki bubel.

a tutaj podaje link do takiej polskiej wersji programu "Get the Clip", czyli polsatowskiego "Boomboxa" chyba z 2003 roku :D

http://streemo.pl/Portal/1044,Film,boon ... olsat.html

 

Grafika może jest taka średnia, za dużo pomarańczowego, ale przecież jest to dominująca barwa tej stacji. I ogólnie grafika tego programu zajmuje za dużo miejsca. Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...