Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nawet "przykleić" temat: EVOBOX -instalacja,ustawienia  od a-z

 

Dekoder staje się coraz popularniejszy a że technologia "Unicable" jest dla znakomitej większości użytkowników absolutną "czarną magią" pomogło by to uniknąć niekończących się pytań jak w przypadku np.@DarekC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka działa. Wystarczy chcieć jej użyć. Ja i tak w miarę możliwości wycinam z tematu pytania o oferty, EVOBOX PRO, Multiroom po LAN-ie, itp. Dyskusję o przewodach antenowych tak na prawdę też powinny wylecieć w kosmos, ale się zaraz pojawi zarzut cenzury lub ograniczania dyskusji.

Zasadą panującą na tym forum zaakceptowaną przez użytkowników jest m.in. sprawdzenie przed zadaniem pytania, czy aby już ktoś takiego pytania nie zadał. I nie chodzi o to, aby czytać 100 stron tematu, ale użyć wyszukiwarki. Wyszukiwarkę (nie tylko tą forumową) najlepiej pytać zgodnie z zasadą od ogółu do szczegółu.

PS. Wpisanie w tym temacie w wyszukiwarce fraz: "unicable rozgałęźnik"  daje natychmiastową odpowiedź, więc nie widzę sensu przysiadywania przez kilka (a może i dłużej) godzin w celu przygotowania FAQ, które i tak nie rozwiąże problemu. Widać to po obecnie podpiętych tematach i pytaniach powracającymi na forum jak bumerang, mimo odpowiedzi w podpiętych tematach.

 

Jeszcze raz proszę, aby w tym temacie poruszać tylko kwestie techniczne związane z tym konkretnym modelem dekodera. Zgłaszać zauważone błędy, co się podoba, a co nie. Pytania o datę kolejnej aktualizacji też zupełnie zbędnie zaśmiecają temat. Jak jest aktualizacja, to @support458 o tym tutaj komunikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, na odtwarzanych filmach zdarzają się przycięcia dźwięku na moment.

Inna sprawa, że ja w 80% oglądam nagrania, a nie live TV.

Ja też dużo oglądam nagranych materiałów i mam nagrania normalne i takie z przycieciami , dodam że jest to na różnych kanałach nie ma reguły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Wałkujecie temat tych przycięć obrazu i dźwięku od wczoraj, ale z dnia na dzień to się nie naprawi. Trzeba poczekać na najbliższą aktualizację :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Niedawno przeszedłem z NC+ do CP, dostałem dekoder Evobox i jest dość ciekawy. Zestaw podłączyłem pod instalację z NC+ bez unicable. Natomiast chodzi o dźwięk. Mam podłączony dekoder do wzmacniacza poprzez kabel cyfrowy i co mnie zaskoczyło, podczas każdego przełączenia kanału słychać 'strzał'. Przy poprzednim dekoderze od konkurencji tego nie miałem (w sumie przy Canal+, N i NC+ na tym ustawieniu przetestowałem nawet kilka dekoderów). Kombinowałem z ustawieniami dekodera Przestrzeń/Stereo ale nie zmienia to nic. W czym może tkwić problem, jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek możliwość wyjścia z nagrania na normalną telewizję live ale żeby pozostał ba liście ULUBIONE a nie wskakiwał na WSZYSTKIE?

 

Mi wraca poprzez WYJDŹ zawsze do WSZYSTKIE. Trochę to męczące.

Edytowane przez Qba_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Niedawno przeszedłem z NC+ do CP, dostałem dekoder Evobox i jest dość ciekawy. Zestaw podłączyłem pod instalację z NC+ bez unicable. Natomiast chodzi o dźwięk. Mam podłączony dekoder do wzmacniacza poprzez kabel cyfrowy i co mnie zaskoczyło, podczas każdego przełączenia kanału słychać 'strzał'. Przy poprzednim dekoderze od konkurencji tego nie miałem (w sumie przy Canal+, N i NC+ na tym ustawieniu przetestowałem nawet kilka dekoderów). Kombinowałem z ustawieniami dekodera Przestrzeń/Stereo ale nie zmienia to nic. W czym może tkwić problem, jakieś pomysły? 

 

Sprawdź czy w telewizorze nie masz wyjścia optycznego. Jeżeli tak to spróbuj podłączyć wzmacniacz z telewizorem, a dźwięk puścić przez HDMI. Wówczas telewizor będzie przekazywał dźwięk do wzmacniacza. To oczywiście rozwiązanie na około, gdyż strzelanie nie powinno być słyszalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałem dziwną rzecz, mianowicie włączanie się dekodera na innym kanale niż ostatni oglądany. Nie dzieje się to jakoś często ale dziwiło mnie to, że Evobox po włączeniu wyświetlał kanały z dalekimi numerami, powyżej 1000. Dopiero dziś skojarzyłem że z jakiegoś powodu dekoder dodaje 1000 do ostatnio oglądanego kanału i tak na przykład wczoraj wyłączyłem go oglądając kanał 127 a rano włączył się na 1127, a poprzednio po wyłączeniu na 112 włączył się na 1112.

Ktoś jeszcze zaobserwował takie dziwne zachowanie Evoboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie dolegliwości z kanałami powyżej 1000 ze 2 tygodnie temu kilkukrotnie (już po aktualizacji). W pierwszej chwili pomyślałem, że dzieci bawiły się pilotem. Obecnie wygląda, że jest OK, być może dlatego, że ustawiłem ulubione i nie usypiam dekodera.

Edytowane przez GoldFinger.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu nagrywania w zakładce "Nagrania" zamiast obrazka z danego programu pokazuje kłódki (nie, nie jest zablokowane). Jest to irytujące.

Uważam iż jest to przyczyna poprzedniej aktualizacji. W niedalekiej przyszłości liczę na następną, która naprawi ww. błędy.

 

Wesołych Świąt ;)

Edytowane przez Robcio96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila skonczylismy w domu ogladac "Strazakow" na TVP. Film z live pause jakies 15 minut przesuniecia. Glos przycinal sie niemilosiernie. W ciagu odcinka kilkadziesiat razy trafilo sie "czkniecie"... To juz nie jest fajne, bo wyglada na ewidentny bug w sofcie, ktory zaczyna sie u mnie nasilac...

Edytowane przez legzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek możliwość wyjścia z nagrania na normalną telewizję live ale żeby pozostał ba liście ULUBIONE a nie wskakiwał na WSZYSTKIE?

 

Mi wraca poprzez WYJDŹ zawsze do WSZYSTKIE. Trochę to męczące.

2 x Wstecz (lub 3 x jeżeli nagranie jest w serii), 4 x w Lewo ( Na Kanały TV), 3 x OK :)

Edytowane przez radar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...