Skocz do zawartości

Telekomunikacja Polska z własną platformą cyfrową


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W videostradzie via gniazdko telefoniczne TVN W-wa działa dzisiaj bez żadnych problemów.

 

BTW W mozaice wszystkich programów (kanał 0) obok miniaturki TVN Meteo (kanał 80) umieszczono tepsianą błękitną planszę: "Wkrótce nowy kanał".

Ciekawe czy chodzi o TVN Lingua, Religia TV czy zupełnie inny program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest identyczna, bo Videostradzie TP można dokupywać dodatkowe pakiety oraz jest VoD, przez satelitę już nie, a to wszystko przez umowy na wyłączność, które są zawarte przez konkurencyjne platformy na kilka kanałów:/ Jednak jest sporo kanałów, które nie są na wyłączność na satelicie i dla użytkowników SAT mogli by stworzyć inne pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a to wszystko przez umowy na wyłączność, które są zawarte przez konkurencyjne platformy na kilka kanałów:/

Raczej kilkanaście kanałów niż kilka. Pakiet Zone, pakiet BBC i Disney Channel z Cyfrowego Polsatu, oba Sportkluby, SciFi Channel, Movies 24, NASN i Kids Co z n-ki i inne (Boomerang, oba Jetixy, pakiet Discovery, Universal Channel, Comedy Central, MTV Dance, MTV2, VH1, Fox Life, Hallmark, TCM, Kino Polska, National Geographic, Nat Geo Wild, Travel Channel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały, które nie są na wyłączność w żadnej z platform, a są w ofercie videostrady: TCM, Movies24, CNN, ESPN Classic, VH1, MTV PL, Discovery, Animal Planet, Zone Club, Zone Reality, Disney Channel, Zone Romantica, Jetix Play, Cartoon Network, FOXlife, Kino Polska, Comedy Central, MTV Two, Discovery World, Discovery T&L, Discovery Science, Travel Channel, Extreme Sports, KidsCo, Boomerang, Jetix + jeszcze TVN, które są dostępne już za niestety aż prawie 10 zł miesięcznie, to moim zdaniem bardzo drogo:/ + HBO, HBO2, HBO Comedy.

Kanał, które są w ofercie videostrady, a nie są na żadnej pltformie, to: MTV Dance i National Geographic Wild.

Kanały na wyłączności:

Cyfra+: Hallmark, National Geographic, Mezzo, Trace TV

n: SportKlub, Universal Channel, Sci Fi Channel, SportKlub+, NASN

Cyfrowy Polsat: Zone Europa, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, BBC Entertainment, BBC CBeebies

Więc jeszcze nie jest tak tragicznie z tego co widać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem i dogadaniem się, to jest najmniejszy problem, chociaż też nie aż taki mały, największym problemem moim zdaniem jest to, że był by problem z stworzeniem pakietów, które były by dokupywane, a przede wszystkim chodzi tu o cenę tych pakietów, bo w sumie nawet jeśli by udostępnili pakiety w tej samej cenie promocyjnej co w videostradzie uszczuplone o kanały, które są na wyłączność to także mogą się nie sprzedawać tak jakby to TP chciała, człowiek jest wybredny i niestety mentalność ludzka jest taka, że jak najwięcej za jak najmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, może ktoś pomoże.

Wziąłem do neostrady telewizje jak przedłużałem umowę i minęły już 2 doby od przyjęcia zgłoszenia. Moje pytanie jest takie, mam dekoder + antena sat i czekam na aktywacje, problem jest w tym, że dzisiaj jak dzwoniłem się dowiedzieć, czy już jest za aktywowany, to dowiedziałem się, że coś mają z systemem i nie mogą sprawdzić i powiedziano mi, żebym dowiadywał się w poniedziałek. Moje pytanie jest takie, czy mogę go podłączyć i sam sprawdzić w ciemno, czy jest już aktywny, czy takie działanie może pogorszyć sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj, nic nie popsujesz :) Zobaczysz dostępne (zaprogramowane przez orange) kanały FTA a na tych zakodowanych najwyżej dostaniesz "kanał niedostępny w twoim abonamencie".

Miałem to samo 'kłopoty techniczne z systemem' miesiąc temu, jak uruchamiałem. Czekałem tydzień, w tym 5 telefonów do BOK i jeden ze złożeniem skargi na 'blue line' 9393'. Nie wiem czy pomogły telefony, czy to 'naturalny' bezwład tpsa. Po 2 tygodniach zadzwonili z pytaniem, czy się naprawiło, a po 3 przysłali z rachunkiem 'przepraszamy z kłopoty techniczne' :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się przekonałem na własnej skórze, jaki to szajs jest z dekodera Samsung SHD-85, zdążyłem wczoraj pobrać przy pierwszym uruchomieniu tylko aktualizacje oprogramowania:/. Nie wyszukuje kanałów wcale, cały czas 0%, pasek nawet nie drgnie, poza tym z 2 razy pojawił się komunikat, że dekoder nie jest podłączony do Livebox'a, co było totalną bzdurą, bo na stronie był skonfigurowany żółty port. Więc po prawie 10 min. konsultacji z działem technicznym, doszło do tego, że dekoder jest do wymiany, ale najwcześniej w poniedziałek, ponieważ nie mogą na razie nic wprowadzać do bazy z powodu jakiejś tam aktualizacji, czy coś w tym stylu, więc jednym słowem TP pośpieszyła się ze swoją platformą i na dodatek wprowadziła gorszy szajs w postaci dekoderów niż CP na początku swojego istnienia:/ No, ale cóż w końcu dodają to do neostrady jako dodatek, więc nie mamy co narzekać :?

P.S.

Ustawienie anteny jest bez zarzutów, sprawdzane na innych dwóch dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takich kłopotów - poszło za pierwszym razem, tzn. wyłapał wszystkie 244 (chyba tyle?) programy, z tym że jak pisałem gdzieś wcześniej, tydzień czekałem na dostęp tych spoza FTA.

A ten 'dodatek do neo' to faktycznie jest dodatkiem za 5zl (gdy umowa na 2 lata i neo-1MB) lub 15zl (gdy na rok).

I jeszcze jedno: co to znaczy wg ciebie "bo na stronie był skonfigurowany żółty port"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe spostrzeżenia odnośnie tego dekoderka SHD 85: Do aktualizacji musi być połączenie z netem, ale do normalnej init już nie. Wyłączony dekoder z prądu a podłączony do nie mającego połączenia z internetem Liveboxa lub routera inicjuje się i wstaje bez problemu. Mało tego, parę dni temu podłączyłem dekoder kablem Ethernet z innym dekoderem Visionnet 8000S i o dziwo dekoder wyłączony z prądu się tak samo uruchamiał bez problemu. Wniosek z tego taki, że oprogramowanie chyba bada poprzez sprawdzanie napięcia na złączu Ethernet czy jest dekoder połączony z Liveboxem ... :D

 

Nadal ciemno na TVN Warszawa, po tej przeprowadzce tego kanału na Hot Birda 7A spece z TP jakoś nie mogą wklepać stosownych nowych parametrów tego kanału i dokonać stosownej aktualizacji (od 13 stycznia) ...

 

Jak mnie wkurza to logo Orange siedzące prawie 1,5 minuty na ekranie przy uruchamianiu dekodera ... !!! Ktoś kto zrobił to w oprogramowaniu ma chyba coś nie tak ... Rozumiem wyświetlanie się tego logo, ale nie przez półtorej minuty. ANTYREKLAMA a nie reklama Orange, przecież to potrafi wkurzyć nawet najbardziej spokojnego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...