Skocz do zawartości

Telekomunikacja Polska z własną platformą cyfrową


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Była mowa o DTH ale w ostatnim poscie wspomniano o zasięgu i dostepie do IPTV.

Z racji dogodnej lokalizacji korzystam z IPTV i jak na razie jestem zadowolony. Aktualnie mam pakiet L w videostradzie + OS. O ile cena za dodatkowych kilkadziesiąt w miarę interesujących kanałów w L wydaje się zdroworozsądkowa (59,90PLN/mies) znacznie bardziej atrakcyjnych od tego co oferowała mi do tej pory analogowa UPC (58PLN/mies + śnieżenie w ramach bonusu) o tyle 14 PLN za Orange Sport to zdecydowanie za dużo i jeśli nie poszerzą oferty sportowych transmisji to na wiosnę zrezygnuję z umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór był podyktowany przede wszystkim opieszałością jednego z największych operatorów kablowych przy modernizacji sieci w moim rejonie. Mając wybór - nic lub tepsę.. wybrałem tepsę.

 

Co do oferty platformy satelitarnej interesująca jest funkcja replay tv (na razie nie działa) w tych dekoderach satelitarnych.

W videostradzie IPTV nie ma tej opcji..a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
(...)Ludzie chca zmigrować i do tego biora satelite.

Migrować? Od jakiego operator?

Gdybym miał wybierać ofertę tv satelitarnej wybrałbym TNK (przy mniej zasobnym portfelu i nie dużych wymaganiach) albo C+ (gdybym oczekiwał wielu kanałów i np.szerokiej oferty transmisji sportowych). IMHO chyba tylko w przypadku IPTV oferta jest do przyjęcia ale jako użytkownik multipakietu czuję się delikatnie mówiąc olany przez operatora. Pewnie nawet C+ nie odkodują w okresie świątecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Ludzie chca zmigrować i do tego biora satelite.

Migrować? Od jakiego operator?

.

 

Migrować z neostradą a nie zmigrować z c+ do TP :P . Jak chesz mieć większa prędkosc przed zakonczeniem lojalki to bierzesz neo + tv i przed tym mozesz robic migracje pod usługę tv + dotatkowo zmieniasz opcje trwania umowy i zwiększasz prędkość

 

A i jeszcze dodam że możesz sobie przejsc z MULTIpakietu do neo + tv bez ponoszenia kosztow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej migracji to będąc użytkownikiem multipakietu tp decydując się na zmianę na neo+tv muszę (co wręcz jest przezabawne) zdać cały sprzet tzn.livebox + dekoder tv i podpisać nową umowę, potem odczekać (w niektórych przypadkach trwa to do 30 dni) na uruchomienie i aktywację jakby nie patrzeć tej samej usługi pod nową nazwą. :) Wyjątkowo idiotyczne bo z technicznej strony nie zmieni się prawie nic poza tym że można teoretycznie a nierzadko w praktyce także (znając opieszałość tp w uruchomieniu poszczególnych usług) przez 30 dni pozostać bez internetu i TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie i ponowne uruchomienie w wielu przypadkach jakby nie patrzeć identycznej usługi (która różni się praktycznie tylko nazwą) trwające 30 dni lub jak piszesz 90 dni klasyfikuje się do kategorii idiotyzm roku. Wiem że płacę więcej za multipakiet ale raczej pożegnam się z tp niż pogodzę się z tym że przy przejściu na neo+tv będę musiał czekać 90 dni na "reaktywację" tego co wcześniej bezproblemowo działało. Może jednak zaryzykować, a w razie zbyt długiego oczekiwania zainteresować tym faktem UKE? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oni maja do tego że CRM sie sypie

Klienta nie interesują problemy techniczne operatora tylko termin realizacji zamówionej usługi na którą podpisuje umowę.

 

Nawet zamawiając w salonie tp nie korzystając z kuriera realizacja zamówienia trwać może w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, jeszcze nie wszystko przejrzałem, ale mam nadzieję że piszę w dobrym wątku :)

"Zmigrowałem" się właśnie z neostrady1024 do "neostrada10024+usługa tv".

Dla wcześniej pytających powiem, że nie było z tym żadnych problemów formalnych:

- będę płacił 79 (lub 69 gdy umowa na 24 miesiace) zamiast 64zł(12 mies.), ten niewielki wzrost to chyba cena dzierżawy livebox'a czyli modemu-routera

- w dzierżawę dostałem livebox i dekoder SDH-85

- za 1,20 kupiłem czaszę (80) i konwerter (jakiś Sharp)

- wszystko to dostałem od ręki w salonie po podpisaniu umowy

Neostrada u mnie juz działala wcześniej, więc nic się nie zmieniło - podłaczyłem livebox'a zamiast dotychczasowego modemu i już. Na razie wszytko pięknie ;)

Teraz zaczynają się schody. Najpierw schodek:

- dekoder nie ruszy bez podłączenia (ethernet) do uruchomionego liveboxa (ale po poprawnej weryfikacji czegos tam mozna livebox wyłączyć)

No i pora na scianę:

- podstawowe programy (tvp1-2-3, tvn, obiecany promocyjny polsat-sport) nie działają: "w ramach twojego abonamentu nie masz dostępu"

Infolinia najpierw poucza mnie jak mam się aktywować (ustaw kanał 4funtv na 30 minut i zrestartuj dekoder), potem informuje, że "jest jakaś awaria od kilku dni", a dzisiaj się dowiedziałem, że "nie wiedzą czy awaria została już usunięta". No i "prosimy codziennie próbować i do nas dzwonić".

Tak więc od 3 dni mam tv satelitarną, prawie 200 kanałów (np. tvp polonia, tvp kultura i całą masa niekodowanych zagranicznych), ale podstawowe programy mogę sobie tylko z anteny pokojowej podglądać.

 

Mam pytanie do forumowiczów - czy ktos z was także męczy się tv-sat by tpsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy mogą być bo TP uruchamia nową usługę zamawianie kanałów na życzenie po kontakcie z odpowiednim numerem i oplacenie odpowiedniej kwoty bedzie można wykupić dodatkowy pakiet kanałów na 1 miesiac i może maja problemy z kodowaniem :P Aktualnie będa to tvny

 

A co do obiecanego polsatu-sport to chyba pomyłka to jest Orange sport :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy mogą być bo TP uruchamia nową usługę zamawianie kanałów na życzenie po kontakcie z odpowiednim numerem i oplacenie odpowiedniej kwoty bedzie można wykupić dodatkowy pakiet kanałów na 1 miesiac i może maja problemy z kodowaniem :P

Oj mają problemy, mają, i ja w związku z tym też :>

Pakiet tvn-owy i orange-sport (faktycznie pomyliłem, żaden tam polsat-sport) miał być do 29 lutego gratis - promocja! A jest totalne g... i nawet nie ma jak protestować, bo przecież mam "telewizję za darmo" :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet tvn-owy i orange-sport (faktycznie pomyliłem, żaden tam polsat-sport) miał być do 29 lutego gratis - promocja! A jest totalne g... i nawet nie ma jak protestować, bo przecież mam "telewizję za darmo" :read:

 

Jak to nie ma jak protestować , neo w promocji Bezpieczna neo kosztuje 64 zł na 2 lata i 1 rok przy prędkości 1 mb a z tv masz za 69 90 na 2 lata i 70 coś na rok to nie jest tv gratis :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma jak protestować , neo w promocji Bezpieczna neo kosztuje 64 zł na 2 lata i 1 rok przy prędkości 1 mb a z tv masz za 69 90 na 2 lata i 70 coś na rok to nie jest tv gratis :P

Racja, racja, to nie jest "za darmo".

To się w głowie nie mieści, że do dzis nie mam żadnej informacji o przyczynach moich kłopotów, mimo że zarejestrowałem dwa oficjalne zgloszenia na linii technicznej (0800-102102) i jedną skargę na "błękitnej" (9393). Ciągle tylko zapewnienia, że oddzwonią, że pracują, no w kulki sobie lecą. Dziś daje im ostatnią szansę, a potem droga przez mękę - rozwiązuje umowę, oczywiście z ich winy.

Na dodatek dekoder (ten SDH 85) kilka razy zwiesił się podczas startu na niebiesko (jakże przypomina niebieskie awaryjne ekrany Windowsa :) ). No porażka...

A w sklepie za rogiem juz czeka TnK 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktos z was probowal podpiac monitor LCD pod zlacze HDMI tego dekodera? Zaopatrzylem sie w kabel HDMI-DVI i widze tylko logo orange po wlaczeniu a zaraz potem wyswietla sie napis: "poza zakresem pracy 28.1 khz / 25 khz". Monitor posiada zlacze DVI-D HDCP, wiec przypuszczam ze blad moze lezec po stronie tunera. Czy ktos ma jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś Platformę TPSA po LiveBoksie całość trwała 10 min

nikt do tej pory nie zauważył że na platformie jest dostęny POLSAT NEWS (poz 221).

To dodatkowy program.Reszta działa bez uwag TVN-y i Orange SPORT również.

Mam tylko nadzieję że oferta będzie wzbogacana z biegiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...