Skocz do zawartości

Telekomunikacja Polska z własną platformą cyfrową


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ano nic. Te kanały to tylko w Videostradzie przez ADSL. Nie będzie tych kanałów w ofercie satelitarnej Videostrady. Nie będzie kanałów Polsatu, National Geographic, paczki BBC, tematycznych TVN i kilkunastu innych na wyłączność. Warto sobie więc zadać pytanie - po co startować skoro jest o dwa lata za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży może więcej. Ludzie mają to do siebie że wolą kupować od tego kogo znają.

To dość kontrowersyjne stwierdzenie, bo dlatego że znam TPSA i pamiętam jak z drżącymi rękami otwierałem kopertę z rachunkiem (nigdy nie było mniej niż 200zł.!) za internet 0202122 i telefon - chyba prędzej skonam niż wezmę coś od tej firmy.

Lepszy od nich był Dialog ale duże firmy mają to do siebie, że zatrudniają, rzesze speców od zarządzania a Ci próbują z klientów, zedrzeć ile się da, raz okradziony klient traci zaufanie do danej firmy, nawet gdyby internet, TV i inne wodotryski miały być od tych operatorów za darmo - to nie dziękuję.

 

A propos Dialogu, ostatnio ze skrzynki pocztowej wyciągałem jakieś ulotki o http://www.dialogmedia.pl/ tj. Domowa Platforma Multimedialna - po pobieżnym przejrzeniu zauważyłem, że w swojej ofercie TV - Dialog oferuję okrojony pakiet familijny z Cyfrowego Polsatu.

Wszystko ładnie i pięknie ale za późno, za słabo i za drogo.

Mając do wyboru C+, CP, N, UPC, DIALOG, TPSA i tak wybiorę to co jest najlepsze czyli "n"kę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży może więcej. Ludzie mają to do siebie że wolą kupować od tego kogo znają.

To dość kontrowersyjne stwierdzenie, bo dlatego że znam TPSA i pamiętam jak z drżącymi rękami otwierałem kopertę z rachunkiem (nigdy nie było mniej niż 200zł.!) za internet 0202122 i telefon - chyba prędzej skonam niż wezmę coś od tej firmy.

Widocznie nie jesteś targetem. :D Z tego co można zauważyć na satelicie, system Viacess przy kanałach, to miałaby to być oferta zbliżona do tnk. Z kartami prepaidowymi mogliby bardzo szybko dotrzeć do swoich abonentów. Do rachunku dołączają formularz na darmową kartę kodową i chętni je otrzymują. Ktoś chce oglądać wykręca specjalny numer, wpisuje numer karty i już może oglądać. Opłata zostanie doliczona do następnego rachunku telefonicznego. Do kart Viacess powinny chyba pasować wszystkie tunery z uniwersalnym czytnikiem. Wszystko szybko i bez zbędnych dodatkowych rachunków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A propos Dialogu, ostatnio ze skrzynki pocztowej wyciągałem jakieś ulotki o http://www.dialogmedia.pl/ tj. Domowa Platforma Multimedialna - po pobieżnym przejrzeniu zauważyłem, że w swojej ofercie TV - Dialog oferuję okrojony pakiet familijny z Cyfrowego Polsatu.

Wszystko ładnie i pięknie ale za późno, za słabo i za drogo.(...)

Oferta IPTV Dialogu to mizeria nawet w porównaniu z videostradą TP.

 

Co do głosów o kiepskiej ofercie kanałów z platformy Orange to chyba za wcześnie na takie wnioski.

Start platformy się opóźnia, a w międzyczasie oferta programowa powinna się poszerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Błękitnej" i 0800 102 102 twierdzą, że usługa satelitarna jest już komercyjnie dostępna. Podają nawet ceny: 69,90 i 79,90 za odpowiednio multipakiet tp 512/1024 przy umowie na rok i o 10 zł taniej przy dwuletniej. Talerz podobno dają za 1 pln. Zestaw kanałów podobno jest jak w usłudze dsl, nie ma oddzielnej oferty pakietów C+ - poza Multipakietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.

Chodziło mi tylko o to czy tepsa zaryzykuje z n-kowymi kanałami i wrzuci je na platformę Orange. :wink:

Przecież podobno (tak twierdzi szefostwo TP) wszystkie kanały z videostrady mają trafić na sat-platformę. :)

Na infoliniach oni wręcz twierdzą, że oferta jest jak w dsl-u. Plus kanały FTA, czyli około 225 razem. Ten tekst o 225 pochodzi z "Błękitnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Błękitnej lini i:

twierdzą że mają usługę satelitarną więc pytam jaką:

otrzymałem odpowiedź że to jest 32 kanały Polskie (TVP, TVN itp) + trzeba wykupić dodatkowo internet.

Spytałem jaki dekoder mają w ofercie to Pani powiedziała że to jest modem, i wtedy nie wytrzymałem i powiedziałem pani że za pomcą modemu nie odbierze Pani telewizji satelitarnej.

Więc widać, że nie mają pojęcia o niczym. Trzeba było by się zapytać rzecznika TP, o tą platformę Orange TV, bo niestety na błękitnej nam nic nie powiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekomunikacja Polska S.A. rozpoczęła testy swojej platformy satelitarnej wśród grupy klientów. Telewizja satelitarna sprzedawana jest w pakiecie wraz z modemem livebox i Neostradą.

Ceny:

Neo 1Mb/s + Livebox + Dekoder SAT + Antena i konwenter - 12 m-cy - 79,90 zl

Neo 1Mb/s + Livebox + Dekoder SAT + Antena i konwenter - 24 m-ce - 69,90 zl

Neo 2Mb/s + Livebox + Dekoder SAT + Antena i konwenter - 12 m-cy - 99,90 zl

Neo 2Mb/s + Livebox + Dekoder SAT + Antena i konwenter - 24 m-ce - 89,90 zl

 

Pudełko przód:

929471cd912ea54fmed.jpg

 

Bok:

2d4ea730251f22f3med.jpg

 

Dekoder został zrobiony dla TP przez Samsunga. Model SHD 85. Na plus będzie napewno wyposażenie dostępne w zestawie (dostajemy nawet kabel HDMI). I na tym koniec pochwał dla TP. Białe, brzydkie duże pudło zrobione zupełnie bez gustu - tak można opisać wizualnie dekoder. Czerwony wyświetlacz wbudowany w panel nie dostarcza istotnych informacji (nawet nr kanału) i wygląda tragicznie.

77f56e65b12610f6med.jpg

 

Wraz z dekoderem otrzymujemy kartę chipową viaccess:

f9ce2f2507a44f7f.jpg

 

Czyli co? Podłączamy dekoder do prądu, telewizora, anteny i już możemy cieszyć się telewizją? Nic bardziej mylnego... - dekoder musi być na stałe podłączony do modemu Livebox TP kablem Ethernet. Jeżeli przy uruchamianiu dekodera kabel sieciowy nie jest podłączony wyświetli się stosowny komunikat i nie otrzymamy dostępu do TV.

Panel tylni:

852a873643eb07e2med.jpg

 

W cenie mamy zapewniony dostęp do 36 kanałów z pakietu podstawowego TP:

163dbb9208a11a5b.jpg

 

I teraz pierwsza sprawa. Na TVNie jest tylko fonia, obrazu i EPG nie ma - ponoć to jakaś awaria i pracuje już nad nią sztab ludzi.

Dekoder bardzo wolno się uruchamia - trzeba czekać ponad minutę. W tym czasie możemy na ekranie podziwiać piękne logo Orange :D

5435490651710f93med.jpg

 

Większość funkcji póki co nie działa i będzie udostępniane sukcesywnie. Oprócz Pakietu podstawowego tp będzie można oglądać za dodatkową opłatą pakiety od TP i Cyfry dostępne w Videostradzie TP i Multipakiecie. Będzie również dostępne VoD i Replay TV (cofanie kanału do tyłu nawet, gdy go wcześniej nie nagraliśmy).

b19e6c362034e53cmed.jpg

 

Zapomniałbym o pilocie. Ten wykonany równie tragicznie jak cały dekoder. Wygląda tak, jak te dawane z podłymi, najtańszymi odtwarzaczami DVD (dawna Manta, KORR itd.). Również jak i menu jest wykonany w kolorystyce Orange.

f86fc39392223fc7med.jpg

 

Pakiety telewizjne TP jak w Videostradzie + Cyfra.

 

Źródło

 

Dizjan tunera nawet ciekawy. Taki iPodowy :D Reszty chyba nie ma co komentować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podobają się takie minimalistyczne sprzęty :D Tylko wyświetlacz mógł być ciut solidniejszy a przyciski dotykowe :D Taki biały tuner, biały tv całkiem ciekawie i oryginalnie prezentowałyby się na ciemnych półkach i ścianie. Ale przypuszczam że poza tym LCD nie ma więcej białych tv :D Ktoś powinien zrobić w tunerach i tv wymienne panele. Coś na wzór obudów w telefonach komórkowych :D

Największym bezsensem w tym tunerze jest konieczność połączenia z Liveboxem. Jeśli ktoś bierze Liveboxa to po to by nie mieć w domu kabli. Stawia go gdzieś w kącie i zapomina. A tutaj musi ciągnąć kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...