Skocz do zawartości
  • 0

Proszę o dobór sprzętu satelitarnego.


karmel
 Udostępnij

Pytanie

Nigdy nie posiadałem sprzętu satelitarnego.Kupiłem nowe mieszkanie i postanowiłem kupić zestaw satelitarny,ale nie mam zielonego pojęcia co mam kupić.Wiem tylko że chciałbym oglądać kanały z Hodbirda i Astry no i wykupić pakiet canal+w przyszłości chciałbym wykupić dodatkowe karty dostępu do kodowanych kanałów.Mam pytanie jaki tuner,antenę,konwekter i nie wiem co tam jeszcze by było potrzebne żeby taki zestaw złożyć by wszystko dobrze współpracowało ze sobą .Czy jest możliwość oglądania na dwóch telewizorach niezależnie innych kanałów ,a jak jest taka możliwość to jak to zrobić.Jestem zupełnie zielony w tym temacie.Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za doradzenie mi sprzętu. Już wszystko zakupiłem i zamontowałem, ale niestety nie mogę ustawić satelit.

W związku z tym mam pytanie .Wówczas, gdy antenę mam ustawioną na Hot birda, to stojąc za anteną drugi konwerter na Astrę powinien być po prawej czy polewej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wchodziłem i właśnie nie ma żadnego sygnału ani na port1 ani port2, zarówno na Astrze jak i na Hb. Może to antena źle ustawiona? Ale ustawiałem ją według wyliczeń.

Szer. geog -53.03

dł - 19.87, a więc ustawiłem tak

azymut 8.6 W

elewacja 29.1

konwerter lekko skręciłem w prawo

Mam konwerter Monoblock Twin Maximum V 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Nigdy nie mialam anteny sat. a mam zamiar taka sobie kupic .Interesuje mnie antena do odbioru darmowych programow tv i radiowych.W markiecie jest promocja na taki model SKYMASTER DX24 ZA 199zł. 80 cm.

1.Co sadzicie o nim,nadaje sie?ma dzwiek cyfrowy?

2.Jaka jest roznica w dzwieku przez wyjscie analogowe a cyfrowe?posiadam amplituner denona 2106 i czy moge podlaczyc taki tuner do mojego ampli?po wyjsciu cyfrowym?I jaki dzwiek bede odbierac?Stacje jaki dzwiek nadaja?

3.O co chodzi z takim zapisem np sateleita HOT BIRD 6 ,HOT BIRD 7A , CHodzi mi o te koncowki 6 ,7A, co one oznaczja?

pzdr. Danka K.

 

http://www.skymaster.de/products/sat/re ... 19689&_lw=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Posiada coaxialny S/PDIF, ale lepiej spradź to przed zakupem, bo za pierwszym razem znalazłem fotkę bez niego (złącze powinno być pomiędzy SCART-ami)

2. Będzie nieco lepsza jakość dźwięku na wszystkich kanałach, ale cudów nie należy się spodziewać - dźwięk na satelicie emitowany jest w formacie MP3 po prostu

3. To tylko informacja dla osób zainteresiowanych techniką satelitarną. Dla zwykłego oglądacza nie ma to w tym wypadku znaczenia, bo wszystkie Hot Bird są na pozycji 13,0°E

 

PS: Jeśli sprzęt leży w markecie, a nie ma go w profesjonalnych sklepach to o czymś musi to świadczyć (podpowiem: że ma żenująco niską jakość i w sklepach nie chcą go brać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzwiek mp3? to co jest cyfrowe? skoro pisza zestaw cyfrowy.Byłam pewna ze dzwiek bedzie super.To jaka jest roznica miedzy starszymi tunerami analogowymi a cyfrowymi takimi po 200-400zł

(oczywiscie nie HD)

 

(podpowiem: że ma żenująco niską jakość i w sklepach nie chcą go brać)

kiepskie parametry?po czym to widac?

Jeszcze jedno,z ilu taki tuner moze odbierac satelit ,na co zwracac uwage?

pzdr.DaNKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MP3 to przecież dźwięk cyfrowy jest - czyli różnica między tunerami analogowymi (gdzie dźwięk nie jest w MP3) istnieje ;)

 

Po prostu jest składany z najtańszych części (dlatego taka "promocja") i dzięki temu ma talent do wyjątkowo częstych i gęstych awarii.

 

Tuner może odbierać sygnał z wielu satelitów, ale to umie akurat większość - byleby posiadać odpowiedni układ antenowy (z konwerterami zezującymi lub obrotowy), który na to pozwoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Troche sie mi rozjasnilo,dzieki :) a co kolega by polecil nie drogiego z wyjsciem audio cyfrowym co to sie nie zawiesza nie psuje i wogole latwy w obsludze z polskim menu.

Aktualizacja poprzez satelite co to znaczy?

A moze poczekac jakis czas i kupic sobie zestaw do HD. podobno dzwiek moze byc nawet w 5.1

Dziekuje za odp. w wolna niedziele ;)

pzdr.Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aktualizacja przez satelitę, czyli że może pobrać nową wersję oprogramowania z satelity. Cały myk w tym, że tylko może, bo oprogramowania na satelicie nie ma - jakby kiedyś zaczęli wysyłać, to by się dało, ale raczej to nie nastąpi.

 

Co do dźwięku - jest 5.1, ale na zaledwie kilku kanałach (z polskich tylko TVN, który jest kodowany, więc na takim odbiorniku go i tak nie obejrzysz).

 

Jeśli chodzi o odbiornik - Ferguson 3100CK jest zbliżony do tego z marketu (też ma cyfrowe wyprowadzenie dźwięku), do tego jest umiarkowanie tani, a przede wszystkim jest mniej awaryjny i do tego ma bardzo dobry polski serwis, dzięki czemu nie ma problemów z naprawą jak coś nawet siądzie.

 

Taki sprzęt jest za 169 u nas na Hollexie, można spróbować ew. poszukać gdzieś indziej taniej, byleby miał gwarancję. Tyle, że za tą cenę jest sam odbiornik, zestaw antenowy trzeba zakupić osobno (czasza 80cm jest za 60 lub 65 zł, konwerter to już zależy jaki się dobierze - dobrym rozwiązaniem jest monoblock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Na początku zaznaczę, iż mam nikła wiedzę na temat sprzętu sat. Jakieś podstawy zdobyłem czytając to forum. Mam zamiar kupić N z zwykłym N BOXEM. Chciałbym także mieć możliwość podłączenia dodatkowego tunera, który umożliwiłby mi oglądanie płatnych kanałów erotycznych. Moje pytania:

1. Czy w takiej sytuacji lepiej zamontować dwa konwertery czy jeden typu twin ?

2. Jaką antenę polecacie i konwerter/konwertery aby złapać N i mieć możliwość oglądania płatnych erotycznych. ( może coś z oferty http://www.hollex.pl)

3. Jaki tuner kupić do płatnych kanałów.

 

Proszę o pomoc, obecnie mam kilka dni wolnych i chciałbym skompletować cały sprzęt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Chciałbym także mieć możliwość podłączenia dodatkowego tunera (...)

1. Czy w takiej sytuacji lepiej zamontować dwa konwertery czy jeden typu twin ?

Tylko i wyłącznie to drugie rozwiązanie. W przypadku pierwszego musiałbyś instalować dwie anteny.

 

2. Jaką antenę polecacie i konwerter/konwertery aby złapać N (...)

Jakiego producenta? To jest bez znaczenia. Jeżeli chodzi o wielkość, to polecam standardowe "80"-tki. Zapewnisz sobie lepsze warunki odbioru przy złej pogodzie. Również nie będziesz narzekał na problem w odbiorze TVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Chciałbym zakupić zestaw do odbioru tv-sat ale w tych sprawach jestem raczej 'zielony', dlatego proszę o pomoc. Interesuje mnie odbiór kanałów FTA z Astry i Hotbirda. I tutaj kilka pytań (mogących wydawać się dla Was trochę śmiesznymi :? heh):

1. Czy na tunerze Ferguson 7600 możliwy jest odbiór kanałów FTA, i można je odbierać 'na suchym tunerze' bez żadnej karty itp.? (W przyszłości chciałbym zamówić jakiś pakiet Polsatu dlatego też myślę o tym modelu).

2. Jaką antenę powinienem kupić (mieszkam pod Lublinem), i co do niej aby odbierać Astrę i Hotbirda na raz, tak by nie wychodzić na balkon i przekręcać anteny?

3. Czy kanały FTA mają EPG?

4. Niektóre kanały mają więcej niż jedną ścieżkę audio. Z tego co wywnioskowałem ze strony http://www.lyngsat.com/astra1f.html niemiecki Eurosport ma też angielską ścieżkę audio. Czyli: czy da się oglądać Eurosport po angielsku? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad. 1. FTA to znaczy "niekodowany" czyli nie potrzeba do tego żadnych modułów czy kart, będzie działać.

 

Ad. 2. Antena od 80 cm. w górę z dwoma konwerterami albo Monloblockiem.

Tutaj masz gotowe zestawy:

- http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=85

- http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=572

Dla "lajkonika" zapewne łatwiej będzie założyć Monloblocka ale i dwa osobne konwertery nie sprawią kłopotu (po przeczytaniu paru porad, FAQ).

 

Ad. 3. Różnie, jedne mają inne nie. Zależnie od nadawcy.

 

Ad. 4. To co wytropiłeś to przekaz analogowy, tunerem cyfrowym tego nie odbierzesz. W przekazie cyfrowym (z Astry) też jest Eurosport ale tylko po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za informację. Trochę poczytałem, poprzeglądałem forum, dużo rzeczy się powoli rozjaśnia. Ale mam jeszcze takie pytania:

1. Od południowej strony domu mam pociągniętą trakcję elektryczną, odległość ok. 7-8 metrów :? . Czy będzie to miało duży wpływ na sygnał?

2. Czy żeby sygnał docierał prawidłowo do anteny musi ona mieć szeroki obszar czystej przestrzeni, czy wystarczy tylko, że cała powierzchnia talerza 'widzi' satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :)

Nowy i zielony - i tradycyjnie prosze o pomoc w doborze sprzętu. Oto dane wyjściowe:

1. Domek jednorodzinny, dostępna piękna szeroka ściana od południa (podobno to ważne :) )

2. Sygnał rozdzielany na min. 3, max 5 odbiorników, przyczym każdy powinien mieć możliwość oglądania czego chce- no w ramach możliwości sprzętu oczywiście.

3. Podział sygnału- bezprzewodowo

4. Programy - możliwie jak najwięcej, możliwość korzystania z obu platform cyfrowych, niekoniecznie od początku, na starcie powiedzmy z cyfry, ale z możliwościami poszerzania. Wskazana możliwość łapania różnych egzotycznych kanałów (a więc, jak rozumiem, antena z siłownikiem).

5. Możliwość odbioru HD

budżet do 25k

 

Jeżeli znacie kogoś, kto mógłby taki system zainstalować i uruchomić (teren Warszawy) - prosze na priva. Przy moich umiejętnościach w tej dziedzinie najprawdopodobniej moja antena nadawałaby się do programu SETI :mrgreen:

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad. 1. Wręcz niezbędne.

 

Ad. 2. Określ dokładnie ile ma być tych odbiorników, po ile odbiorników w jednym pomieszczeniu. Pozwoli to dokładniej dobrać sprzęt, czy na "wielowyjściowym konwerterze" czy już z Multiswitchem jechać. Czy planujesz tunery PVR (wymagają podwójnego sygnału)?

 

Ad. 3. Sygnał z anteny do tunera jest dostarczany po przewodzie, tylko i wyłącznie.

Dzielenie uprawnień z karty to i owszem, bezprzewodowo można.

 

Ad. 4. Jeżeli planujesz z jednej anteny dać sygnał dla kilku użytkowników to musi być ona stacjonarna (siłownik odpada), przestawisz antenę na inną pozycję to u pozostałych nastanie ciemność i będą skazani na odbiór z tej satelity co Ty.

Określ z jakich pozycji satelitarnych chcesz mieć sygnał, może uda się to zrobić na "zezach" lub przy wykorzystaniu kilku anten lub anteny "wieloogniskowej".

 

Ad. 5. O możliwości odbioru HD decyduje tuner i telewizor, antena nie ma tutaj nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ad. 1. Wręcz niezbędne.

 

Czyli dobrze doczytałem :)

 

 

Ad. 2. Określ dokładnie ile ma być tych odbiorników, po ile odbiorników w jednym pomieszczeniu. Pozwoli to dokładniej dobrać sprzęt, czy na "wielowyjściowym konwerterze" czy już z Multiswitchem jechać. Czy planujesz tunery PVR (wymagają podwójnego sygnału)?

 

trzy to minimum, każdy w innym pomieszczeniu - docelowo do 5ciu

 

Ad. 3. Sygnał z anteny do tunera jest dostarczany po przewodzie, tylko i wyłącznie.

Dzielenie uprawnień z karty to i owszem, bezprzewodowo można.

 

Mniej wiecej rozumiem :) tak jest ok

 

 

Ad. 4. Jeżeli planujesz z jednej anteny dać sygnał dla kilku użytkowników to musi być ona stacjonarna (siłownik odpada), przestawisz antenę na inną pozycję to u pozostałych nastanie ciemność i będą skazani na odbiór z tej satelity co Ty.

Określ z jakich pozycji satelitarnych chcesz mieć sygnał, może uda się to zrobić na "zezach" lub przy wykorzystaniu kilku anten lub anteny "wieloogniskowej".

Gdyby dochodziło do zmiany pozycji, pozostali by o tym wiedzieli i musieli się dostosować :twisted:

Co do satelit - jeszcze do przemyślenia

 

 

Ad. 5. O możliwości odbioru HD decyduje tuner i telewizor, antena nie ma tutaj nic do rzeczy.

 

wiem, ale przydałaby się również pomoc w doborze tunera :oops:

 

 

edyta; literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...