Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W lubuskiem nie trzeba aż tak dużej anteny. Jakieś 1,5 m spokojnie powinno wystarczyć. We Wrocławiu, gdzie sygnały słabsze, przy dobrej pogodzie na antenie 1,2 m coś mi tam czasami zagra, tzn. przeważnie tylko najsilniejszy transponder 10906 V. Reszta jest trochę poniżej granicy odbioru. Ale lubuskie leży nieco bardziej na zachód i to już robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widocznie nikt nie próbował zezować z 28,2E na 26E. Myślę że mogło by się udać przy zastosowaniu konwertera z wąskim promiennikiem i użycia anteny powyżej 1m, ponieważ na mniejszej nie poszły by kanały te najciekawsze z Badra 4 miedzy innymi paczka MBC, Dubai oraz beIN Sports i KTV HD.

Najlepiej postawić obok drugą antenę np 110 cm na Badra 4 (26E) lub zezować z 26 E na 28,2E chyba, że się cokolwiek odbiera z wiązki UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ustawiając antenkę na astre 2 złapałem jakieś kanały z badra.

Posiadam właśnie tego coraba z rurką okrągła , ciężko mi złapać było na zezie wszystkie dostępne transp. Nawet jak główny był na astrę 1 . Niedługo będę ''odświeżał instalacje i pobawie się zezami z 13 na 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno bawiąc się ustawianiem zeza na różne satelity udało mi się odebrać kanały z 28 e na antenie 60 cm-antena centralnie ustawiona na 13 e.Ustawienie było na szybko robione i nie wkładałem wielkiego wysiłku w to aby dokładnie ustawić tego satelitę.Wiele osób mówi że na tak małej antenie nie da się odbierać 28 e z zeza-mi się jednak udało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam udało mi się kilka kanałów-np:Scuzz,Flava,Dance Nation TV,przykładowe transpondery które odbierałem-11.307,11.344,11.389-te kanały są bardzo łatwe do odbioru.Ja mieszkam w Wielkopolsce więc wiązka nadawani Astry 2A w moim miejscu zamieszkania jest łatwa do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to chyba 11126 V 22000 jest jednym z mocniejszych transponderów (Channel 4 London HD) ale to jest jeszcze zależne od tego w jakim rejonie Polski, bo wiązka UK jest wyjątkowo ciekawa pod względem zasięgu w różnych częściach Polski. Na zachodzie kraju to powinno się dać złapać przy antenie 150 cm i dobrym konwerterze np. INVERTO ULTRA. Na szczęście zdecydowana większość kanałów z ASTRA 2 28.2E nadawana jest w normalny sposób czyli nie stwarza problemów z odbiorem w całej Polsce. Zasięg europejskiej wiązki ASTRA 2 28.2E jest całkiem całkiem : zasięg - mapki zasięgu angielskiej telewizji satelitarnej z Astra 2 28.2E w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowanie na wiązkę kierunkową to dość kosztowna zabawa w Polsce - potrzebne są duże...żeby nie powiedzieć ogromne antenki - na pewno posiadacze takich jak 2-3 metrowych anten mogą coś tam sobie zobaczyć z wiązki UK ale ceny takich wielkich anten również są stosunkowo wielkie wystarczy sobie zerknąć na to : http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/epoksydowe/epoksydowa-3-0m/303-antena-laminas-as-2700-ae

 

Poza tym szczerze mówiąc programy nadawane w ramach wiązki UK i tak da się oglądać - przez internet online czy też w usługach IPTV zatem generalnie montowanie takich gigantów jest raczej zarezerwowane dla wybitnie gorliwych wyznawców BBC i jej regionalnych wersji lokalnych ...którzy zrobią (i zapłacą) wszystko, żeby tylko mieć BBC na ekranie telewizora.

 

Jeżeli kogoś po prostu interesują ciekawe treści nadawane w języku angielskim (filmy,seriale,programy rozrywkowe, TOP Gear UK, TOP Gear US i inne) to zamiast polować na to co jest wybitnie trudne i kosztowne do odbierania w Polsce powinien raczej pomyśleć o odbieraniu anglojęzycznych kanałów z innych satelitów a takich ciekawszych perełek jest całkiem sporo.

 

polecam zajrzeć tu : http://www.extremesat.pl/tvzagraniczna/telewizja_angielska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

używam uchwytu flexiblock Triax, mam na tp 11222 oraz 11261 spadki jakości sygnału, które są widoczne tylko na kanałach z pierwszego transpondera. Reszta kanałów z wiązki europejskiej ma stabilny sygnał. Czy jest to spowodowane?tp 11222 ma ok 19% ze spadkami a 11261 ma 51 % ze spadkami na 20 %, pozostałe tp 53-70 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transpondery o których mowa czyli pracujące na częstotliwościach 11222 oraz 11261 znajdują się na pokładzie Eutelesat 28A czyli słabszego dość już starego satelity z floty Eutelsat-u stacjonującego na tej samej pozycji co flota satelitów ASTRA. Bezpośrednią przyczyną czemu pojawiają się takie zaburzenia w odbiorze jest mała moc sygnału (wysłużony Eutelsat) dlatego generalnie "zez"-ując na Astra 2 28.2E powinno się za główną pozycję (kierunek podstawowy anteny) wybierać coś bliższego niż arabsko-włoski HotBird 13E. Jeśli przykładowo głównym kierunkiem będzie Astra 1 19.2E a "zez"-y będą celowały z jednej strony w Astrę 2 28.2E a z drugiej w HotBird 13E to sytuacja z odbiorem tych słabszych transponderów powinna ulec zauważalnej poprawie. W takim przypadku wzmocniony zostanie odbiór Astra 2 ale kosztem minimalnego osłabienia sygnałów arabsko-włoskiego HotBird-a z jakiego nadaję wszystkie działające w Polsce płatne platformy satelitarne. Innymi słowy coś kosztem czegoś. Wynika to z prostych i suchych faktów : odległość wyrażona w stopniach pomiędzy HotBird 13E a satelitą Astra 2 28.2E wynosi aż 15 stopni! dla typowych anten satelitarnych taki dystans jest stanowczo zbyt duży aby "zez" mógł działać prawidłowo (wyjątek stanowią anteny specjalne MULTIFOCUS np. E-85). Zezowanie z HotBird-a na inne satelity ma sens generalnie w przypadku "bliskich" satelitów czyli 19.2E ( Astra 1) czy 4.8E (Astra4A czyli dawny Sirius po zmianie nazwy/operatora). W obu tych przypadkach dystans stopniowy pomiędzy satelitami wynosi około 6 stopni czyli jest niewielki a dodatkowo sygnał z tych satelitów na terenie Polski jest znacznie silniejszy niż sygnał Astra2/Eutelsat28A z pozycji 28.2E . Kurczowe trzymanie się kierunku 13E jako głównego dla anteny satelitarnej ma więc pewne minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, zamierzam zakupić Multifocus Maximum E 85, bo stara antena to jedna wielka rdza (15 lat eksploatacji). Obecnie mam ustawioną centralnie na Astrę 19,2 + 2 zezy na 13E i 28,5E. Czy ta antena spełni moje oczekiwania tj. Centralnie na 13E, pozostałe 19,2E, 28,2E i 6E (Eutelsat 7E+ Astra 5=Sirius). Czy taki układ będzie działał? Czy 28,2E będzie w miarę stabilny? Mieszkam w okolicach Wrocławia. Może centralnie na 19,2E ją ustawić? Proszę o poradę. W przyszłym tygodniu ją zamawiam, bo z tego co czytałem odbiera z zezów 80% lustra czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHY-BUS, na tej antenie masz gwarantowany stabilny odbiór od 4W do 28E (oczywiście bez wiązki kierowanej tylko na Wielką Brytanię) z dużym zapasem na złą pogodą. Srodkowe konwertery dają sygnał jak mniej więcej antena 90, a skrajne coś między 60 a 70. To gwarantuje dobry odbiór 4W i 28E. Używam jej w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...