Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na wyniki finansowe platform za 2008 rok to w platformie n zmian za wiele nie ma. :lol2: A mówią, że n-ka finansowo trzyma się. :D

Wyniki finansowe

Źródło: gazeta.pl/user: GieKa

 

Właśnie o tym mówię. Czy ITI przy takich stratach będzie stać na wojnę cenową z nową platformą, za którą będą staly duże pieniądze? Bo to oznacza, że strata na koniec 2009 może byc duzo większa. Reszta platform jest juz na plusie, to najwyżej zminimalizują zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie martwił długami ITI i TVN.

Po pierwsze to nie moje pieniądze. Po drugie nie pracują tam [beep]e którzy nie wiedzą co robią. Wręcz przeciwnie.

Niemal od samego początku jada na kredycie i nic się złego nie stało.

W najgorszym przypadku mają co sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że zagrożona tą sytuacją jest znowu Cyfra+, a nie N. Podejrzewam, że klienci N jeszcze zyskają na pojawieniu się Orange Sat - pytacie dlaczego? Wprawdzie zaskoczyła mnie informacja o dwóch częstotliwościach, ale to i tak za mało, żeby umieścić co najmniej 41 kanałów, które w tej chwili są w ofercie telewizyjnej TP i jeszcze wprowadzić taką ilość kanałów HD, by jakkolwiek zagrozić pozycji N. Jestem pewien, że na linii N-TP dojdzie do "handlu wymiennego", co oznacza też, że N też będzie miało możliwości rozwoju. Teraz też rozumiem, dlaczego N wprowadza nowy dekoder poniekąd :-). Orange ma jedną przewagę - wych*** Cyfrę+ na sport, bo Orange Sport ma prawa do francuskiej i przede wszystkim Ekstraklasy (czyli już Cyfra+ nie ma wyłączności w tej kwestii wśród platform cyfrowych). I to jest największa przewaga Orange Sport nad Nką - jest to dobry przyczółek do dalszych działań.

 

A co do finansów - Nka najgorsze ma już za sobą - jeszcze w tym roku, najpóźniej w przyszłym osiągnie break even. Jeżeli Orange chce z Nką zawalczyć to musi przejść przez takie same inwestycje - wybajerzone dekodery, wielką kampanię promocyjną itd.

 

Myślę, że lepiej dla TP byłoby się z ITI dogadać i kupić 49% Nki. W tej chwili już w zasadzie wiadomo, kto się połączy pierwszy jeśli przyjdzie czas wyczekiwanych przez niektórych fuzji, a i ITI szuka inwestora dla 49% :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslę że świadomość masy klientów w Polsce jest na dość niskim poziomie szczególnie jeśli chodzi o kanały HD. przeciętny "kowalski" mysli że jak kupi telewizor HD ready albo nawet full hd to te kanały ma w HD. A często w małych miastach (w dużych jeszcze tez) są kablówki analogowe i nie ma skąd wziąć kanałów HD. Moj wujek z Oświęcimia gdy u niego byłem powiedział do mnie - włącz mi to HD bo ja nie umiem. Ale skąd wziąć sygnał bez kupienia satelity? To pokazuje że wciąż jest miejsce na rynku i nawet z mniejszym bitrate można wciskać nasze polskie własne HD. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N obecnie jest niezagrozona pod wzgledem HD gdyz ma ich najwiecej a znajac Orange (kolejni Francuzi) nie dadza dosc tanich pakietow ale poczekajmy do oficjalnej informacji o ofercie i cenach wtedy przekonamy sie czy zrobi cos na rynku czy tez nie. po 2 dobre posuniecie ze strony Orange gdyz dzis startuje pierwsza oferta platformy TVP czyli FTA (spot beam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslę że świadomość masy klientów w Polsce jest na dość niskim poziomie szczególnie jeśli chodzi o kanały HD. przeciętny "kowalski" mysli że jak kupi telewizor HD ready albo nawet full hd to te kanały ma w HD. A często w małych miastach (w dużych jeszcze tez) są kablówki analogowe i nie ma skąd wziąć kanałów HD. Moj wujek z Oświęcimia gdy u niego byłem powiedział do mnie - włącz mi to HD bo ja nie umiem. Ale skąd wziąć sygnał bez kupienia satelity? To pokazuje że wciąż jest miejsce na rynku i nawet z mniejszym bitrate można wciskać nasze polskie własne HD. Sorry za OT.

 

A skąd ludzie mają wiedzieć czym jest to HD? Wiedzę z tego zakresu czerpią z reklam, w których coraz częściej słyszy się "haj defynyszyn" (swoją drogą obrzydliwie to brzmi w wykonaniu lektora z reklamy CP). Generalnie ludzie nie czytają Satkurierów, media niusów, a już tym bardziej nie interesują się bitratem :lol2: Pozostaje kwestia wrażeń wzrokowych. Większość naszych kanałów SD nie powala jakością, toteż nawet słabe HD może robić piorunujące wrażenie czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma jakieś wieści kiedy wejdzie ten nowy recorder TURBO. Gdzieś wyczytałem że z poczatkiem października, ale w N na razie mówią że nie maja informacji na ten temat. Kończy mi sie umowa z CP i myslę nad przejściem do N ale chciałbym ten nowy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma jakieś wieści kiedy wejdzie ten nowy recorder TURBO.

 

Na dzień dzisiejszy oficjalnej daty premiery nowego recordera TURBO nie ogłoszono. Jest mowa o październiku, ale nie jest to informacja w 100% sprawdzona i pewna.

 

Co do zwlekania z podpisaniem umowy, myślę, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ N'ka w momencie kiedy wprowadzi recorder TURBO umożliwi wymianę 'starego' recordera na nowy TURBO za niewielką dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie te zmiany, jakieś takie chaotyczne. Trzeba było albo pojechać ostro, tzn.:

1. TVP HD

2. TVP 1

3. TVP 2

4. TVN HD

5. TVN 7

6. Religia.tv

7. TVN 24

8. TVN CNBC Biznes

9. TVN Meteo

10. TVN Warszawa

11. TVP Info

12. TVP Polonia

13. TVN

 

Albo chociaż wersję "połowiczną", tj.

1. TVP 1

2. TVP 2

3. TVP HD

4. TVN HD

5. TVN 7

6. TVN 24

7. TVN CNBC Biznes

8. TVN Meteo

9. TVN Warszawa

10. TVP Info

11. TVP Polonia

12. Religia.tv

13. TVN

 

Podejrzewam, że teraz TVN 7 zanotuje wzrost oglądalności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są normalnie jakieś ponure żarty :roll:

Ja rozumiem, że doświadczony n-kowicz poradzi sobie i nauczy się "nowego" układu programów, ale co z osobami, które wręcz z przyzwyczajenia sięgają po pilot i numer 3, a tam wersja "HD" głównego TVNu. Nie miałbym nic przeciwko temu, ale te czarne pasy po bokach przy znacznej ilości filmów są po prostu straszne! I, uwaga, spotkałem się już z opinią, że "w Nce TVN jest 'zepsuty', bo nadaje za czarnymi pasami, a w CP normalnie" ;) Teraz tak zajrzałem na oglądającą film rodzinkę i zupełnie nie wiedzą, co zrobić z tym brakującym 40% ekranu. Nie chcę nawet dodawać, jak "przyjemnie" ogląda się taki film. A co z innymi osobami, które nie wiedzą, co to 16/9, 4/3, HD i SD? Głupia zmiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też nie cierpię jak ktoś tak rozciąga obraz, a często nawet w punktach sprzedaży tak robią.

Sam układ wg mnie jest bardzo dobrze przemyślany, ale i tak mi to lotto, już pamiętam nowe numerki, a i tak oglądanie rozpoczynam najczęsciej od EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I, uwaga, spotkałem się już z opinią, że "w Nce TVN jest 'zepsuty', bo nadaje za czarnymi pasami, a w CP normalnie" ;)

A tak na prawdę jest odwrotnie. To w TVN HD wszystko jest tak jak powinno bez żadnego sztucznego rozciągania na cały ekran. Jak ja tego nie cierpię.

A dodam że już widziałem gościa, który w ustawieniach ustawił sobie że ma telewizor standardowy (a nie panoramiczny) i kanały HD oglądał w jakości SD z czarnymi pasami na górze i dole. I jeszcze mi wmawiał że tak ma być bo HD ma czarne pasy a SD nie :brawo::lol2: .

 

Co do zmian to na plus przesunięcie TVN HD na pozycję 3 i TVP HD na 4. Do tej pory też były obok siebie więc dobrze że tak pozostało. Nie wiem tylko dlaczego nagle TVP Info przesunęli na 12 pozycję. Czyżby abonenci Nki jednak częściej oglądali TVP Info niż jedynie słuszny TVN 24, więc trzeba było ten pierwszy przenieść dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się tylko dziwię, czemu jeszcze w sofcie nie ustawili TV panoramicznego jako opcji domyślnej. Chwalą się że 80% abonentów ma takie telewizory a niestety zmian tej opcji przekracza czasem możliwości "Kowalskiego". Moim zdaniem po wybraniu trybu innego niż SD1/SD2/SD3 telewizor sam powinien ustawiać się na panoramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba lepiej oglądać film w odpowidnich proporcjach z pasami po bokach niż rozciagniety na cały ekran z niesymetrycznymi aktorami?

Jeśli mówimy zaś o tv 4:3 to wystarczy OPT i rozciagnij. Nie rozumiem problemu

 

ja akurat wole film rozciagniety niż z pasami po bokach bo te pasy mnie nerwizcują i rozpraszają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja się jeszcze nigdzie nie spotkałem w swoim mieście (podkreślam - nigdzie), by na szerokim telewizorze była ustawiona odpowiednia proporcja :lol2: Poważnie - nawet w salonach sprzedaży Soniaki >50 cali mają podwójnie rozciągnięty obraz. Masakra. I znajomi także sądzą, że "tak ma być".

Zaś odnośnie czarnych pasów po bokach - no chyba nie ma nic bardziej denerwującego, jak ciągłe zmiany proporcji w np. Faktach. Te czarne pasy biją i to bardzo (nie tylko mnie) po oczach. Szkoda, że nie ma sygnału rozciągnięcia czy powiększenia na czas filmu, który oryginalnie jest w 4/3.

Podkreślę - znawcy i fascynaci wiedzą, jak sobie poradzić, zieloni już nie (w tym właściciele największych w Polsce sklepów :shock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są normalnie jakieś ponure żarty :roll:

Ja rozumiem, że doświadczony n-kowicz poradzi sobie i nauczy się "nowego" układu programów, ale co z osobami, które wręcz z przyzwyczajenia sięgają po pilot i numer 3, a tam wersja "HD" głównego TVNu.

Nie mam eNki i może czegoś nie rozumiem... ale jaki problem poukładać sobie kanały po swojemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

@tttttyyyyy - czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

Nie mam eNki i może czegoś nie rozumiem... ale jaki problem poukładać sobie kanały po swojemu?

Nie ma takiej możliwości.

rence opadajom... \:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...