Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@barabasz, A co powiesz na to że nawet bardzo dobrej jakości materiał kamerkami za kilkaset tysięcy euro przy małym birate tez bedzie ładnie wyglądać??

A może jak podał ziomek @nPiotr canal Digital daje temu kanałowi 15 mega to co oni za dużo daja bo równie dobrze wygląda przy 7??

Powiem na koniec że widxziałem ten kanał dziś i jakość nie jest zła ale nie jest dobra, widac detale to normalne nawet przy HD z 5 mega ale na miłośc boską nie jest to prawdziwe HD a tylko pseudo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barabasz, A co powiesz na to że nawet bardzo dobrej jakości materiał kamerkami za kilkaset tysięcy euro przy małym birate tez bedzie ładnie wyglądać??

 

To ja odpiszę tak, nawet jak by podnieśli bitrate do 20 to ze słabego sygnału źródłowego ładnego obrazu nie będzie.Aby było HD piękne musi być spełnione kilka warunków, to proste.Z samym bitrate to nic nie da, więc śmiać mi się chce jak tu się pisze że HD będzie piękne jak bitrate podniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się chce śmiac jak przy tak niskim birate ludzie mówią że HD wygląda cudownie...

Weź sobie kup Blueray i jakiś film przyrodniczy i zobacz jak wygląda prawdziwe HD a potem porównaj to do kanału HD w N i zobaczysz jaka jest różnica...

Powiesz zapewne że BD to 1080p a nie 1080i ale różnica miedzy tymi standardami nie jest wielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zapomina że kanały w Nce nadają z VBR. Czyli średni bitrate może i być np. 6mbps ale jednak są minimalne widełki ustawione na ok. 4mbps a maxymalne ponad 10mbps. Także wcale to tak źle nie wygląda jakby wskazywała na to średnia wartość bitrate.

 

Pamiętam jak rok temu zmniejszyli bitrate TVP HD do 6mbps (bez vbr) i wyglądało to totalnie beznadziejnie. Nie ma porównania z tym co jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podal satkurier.pl w wywiadzie ze Sojka zaraz po konferencji ze kazdy posiadacz recordera bedzie mial mozliwosc wymiany go na turbo za doplata ktora wynosic bedzie roznice w cenie dysku 250 a 500GB czyli ok. 50-90zl w zaleznosci jaki bedzie zamontowany (producent oraz ilosc pamieci cache).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no da się więcej wycinąć... np:

-RedTube

-Nasza Klasa

-a może i nawet kosztem DVBT da się zainstalować FireFoxa i zamiast DVBT dołączać klawiaturę i mysz

-a jak polecą po bandzie to bedzie nawet wyłącznik czasowy czego mi brakowało

 

Ciekawe czy kolejny dekoder N będzie się nazywać BiTurbo albo Twin Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy blog telewizjanowejgeneracji.pl przestał istnieć bo ktoś mógłby przypomnieć niespełnione obietnice? :) Np. taki tele.DOM

http://web.archive.org/web/200610240604 ... eracji.pl/

W sumie to nie obietnica a raczej sugestia że coś takiego będzie na nBoxie.

 

EDIT:

tele.DOM to pierwsza na świecie w całości zintegrowana platforma dostarczająca interaktywne usługi dodane do standardowych programów telewizyjnych. W pierwszej kolejności została ona skonstruowana na potrzeby sieci telewizji kablowych. Przy pomocy STB poprzez pilota lub bezprzewodową klawiaturę widz bezpośrednio ze swojej kanapy może skorzystać z wyselekcjonowanych i odpowiednio zebranych serwisów takich jak: poczta elektroniczna, komunikator, wiadomości, rozkłady jazdy, książka telefoniczna i wiele innych. Zaangażowaliśmy dobrze znane portale internetowe do przygotowania zawartości merytorycznej. Dzięki nim nasze serwisy zawierają najlepszej jakości treści przeznaczone dla interaktywnej telewizji cyfrowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele.dom jest już w nboxie ;-) Tylko nazywa się nPortal, który działa na w zasadzie na tych samych zasadach ;-) A jeśli chodzi o Turbo to jest to nazwa wstępna, niekoniecznie ostatecznie tak się może nazywać (równie dobrze może się nazywać nbox media center).

 

Tak w ogóle to dziwię się, że nie zapowiedziano:

- wprowadzenia obsługi telewizji internetowej - radio przecież już mamy

- wprowadzenia VOD przez Internet - w sensie wchodzimy raz w tygodniu do VOD, odhaczamy parę filmów, które ściągają się w jakimś tam czasie i są do oglądania,

- Internetowej usługi video on demand poza You Tube - mam tu na myśli przede wszystkim obsługę Plejady VOD i Onet.tv (Przecież to ITI!)

- obsługi innych urządzeń niż USB Stick do DVB-T. Dysk 250gb daje sporo możliwości - np. zamiast Onet Foto moglibyśmy wreszcie składować fotki na dysku Turbo.

 

Chociaż na koniec powiem, że jestem pewien, że to co wypisałem w nboxie się pojawi - tylko pewnie za 3 lata :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak, bo czego by nie wymyślił Cyfrowy Polsat to wszystko jest złe i be. Czy to ważne, jaka nazwa? Ważne jest to, aby dobrze się sprawował. A problemy zdarzają się i z nbox'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa i tak lepsza niz dekoder Familijny od CP :)

Widać żeś młody onanista technologiczny :D n jest adresowana właśnie do takich ludzi. HD, VOD, 3D menu i inne p ierd ołki "niezbędne" do oglądania tv. Familijny może i śmieszna nazwa ale przemawia do matek, ojców, dziadków czyli tych którzy płaca za platformę cyfrową. A efekty widać widać po ilości abonentów. @ dziabolek7 chyba nie myślisz że nazwę dekodera wyłoniono na zasadzie ciągnięcia słomek? :D Wszystko musiało zostać przebadane, skonsultowane, uzgodnione i mamy rodzinną platformę cyfrową a nie telewizję nowej generacji ny :D

Tak przy okazji to moim skromnym i nic nie znaczącym zdaniem największym błędem ITI było nazwanie platformy n a nie nawiązanie do TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"N" to właśnie po części nawiązanie do TVN ;-) Tylko nie dla każdego zrozumiałe. Polityka "familijna" nie jest zła, ale niesie za sobą konsekwencje. Podobnie jak określenie się przez N nową generacją telewizji. Pierwsi mogą zarabiać na masówce (ale mniej per capita), N za to może zarabiać na mniejszej grupie (ale z większą per capita). I tak to się kręci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziecie mieli ciekawie. Dzis okazało się ,że za 2 tygodnie rusza platforma cyfrowa Orange, w która france telekom chce zainwestować kilkaset milionów euro, i jak pisze jej grupa docelową będą klienci N-ki, bo postawi na technologie i kanaly Hd. Ciekawe, czy N-ka wytrzyma wojne z jednym z najwiekszych koncernow Europy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie standard HD w nowej platformie? Uda im sie pobic rekord i zejść do 5Mbps, sadząc z tego ze mają dwa transpondery to wielce prawdopodobne, ale życzę im powodzenia. Niech wygra lepszy. Ja bez sentymentów rozstałem się z Cyfrą to i N mogę zdradzić jeżli "nowi" trafią w moje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziecie mieli ciekawie. Dzis okazało się ,że za 2 tygodnie rusza platforma cyfrowa Orange, w która france telekom chce zainwestować kilkaset milionów euro, i jak pisze jej grupa docelową będą klienci N-ki, bo postawi na technologie i kanaly Hd. Ciekawe, czy N-ka wytrzyma wojne z jednym z najwiekszych koncernow Europy...

Na razie to Prezes Cyfry+ się obraził i przewiduje zerwanie umów z TP. Widać więc kto nerwowo zaczął dzień. :smile:

ITI i Polsat sobie poradzą. Orange nie przeżyje bez kanałów TVN a Polsatu i tak nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...