Skocz do zawartości
  • 0

Konwerter do cyfrowej TV


Robi
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Chciałbym się spytać, czym się kierować dokonując zakupu konwertera do telewizji cyfrowej FTA (żadne Cyfry + itp.), tzn. na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

Mam co prawda już zestaw dwóch konwerterów, jednak były one kupowane w zamierzchłych czasach (ok. 10 lat temu) i jak się dowiedziałem (oraz sprawdziłem w praktyce) nie nadają się do odbioru telewizji cyfrowej.

 

Dziękuję z góry za wszelkie użyteczne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziwne, że ja, osoba już długo siedząca na forum napiszę tutaj posta i pytanie, ale nie ważne.

 

Jakie macie zdanie o tym konwerterze: GI-202 Twin Platinum X? Chcę zamontować sobie go, ponieważ nie chce mi się ciągle przekładać kabla do karty DVB, który jest podłączony normalnie do dekodera. Czy ten konwerter jest dobry? Z tego "specyfikacji" wynika, że tak, ale jestem ciekawy waszych zdań na jego temat. A może lepiej kupić Monoblock'a Twina? Chociaż co do tego nie jestem pewny, bo teraz nie mogę ustawić na karcie zeza więc nie wiem czy taki konwerter byłby wykorzystany na max'a. Doradzi ktoś coś?

Proszę o odpowiedzi.

 

pozdrawiam james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobry Twin, zbliżony do niego jest Maximum V-2 - podobne osiągi.

 

Co do Monoblocka - jest to coś jak zez, tylko w jednym pudełku i bez widzących kabli, więc jak zeza zamontować nie możesz, to wiele zależy od przyczyny, bo jeśli po prostu coś zasłania Ci Astrę, to monoblock tego nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem co to jest Monoblock, chyba, że to nie było do mnie. Na dekoderze działa mi dobrze zez a na karcie nie, nie umiem ustawić, może jak podłączę ją następnym razem to napiszę w dziale z karami prośbę o pomoc w ustawieniu. Jeśli już bym ustawił to raczej byłbym zbliżony kupić Monoblock Twin.

 

A który lepszy? Ten co ja napisałem czy ten Maximum V-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To było kierowane do Ciebie, bo nie napisałeś jasno, że zez gdzieś Ci działa :P Jeśli działa to nie widzę przyczyny, dla której miałby nie ruszyć na karcie DVB, więc polecam monoblock twina i tu do wyboru podobnie Golden Interstar GI-206, lub Maximum V-22 - podobnie jak z zwykłych Twinach wybór spośród tych dwóch dowolny - są bardzo dobrej jakości i świetnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednak jestem trochę na forum i nauczyłem się czegoś o konwerterach i o problemach jakie mogą być. Zależy mi także na cenie. Co do tej karty to kombinuję jak koń pod górę i nic nie mogę skumać, nie chodzi.

 

Monoblocki są stosowane do anten 80-85 cm a ja mam 90 i to chyba w niczym nie przeszkadza, tak? Bo opinie są różne i nie wiem którym wierzyć, w życiu nie miałem w ręce go ani w najbliższym otoczeniu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawa jest prosta. Monoblock szykowany jest do anten ok. 80cm. Jeśli jest więcej, lub mniej - o ile promiennik patrzący centralnie na ognisko czaszy dostanie sygnał taki, jaki powinien, o tyle ten drugi nie trafi w czaszę tam, gdzie powinien i mogą wystąpić pewne (większe, lub mniejsze) straty, bo monoblock jest konstrukcją zwartą i nie dostroisz go do posiadanej czaszy (nie przybliżysz/nie oddalisz drugiego promiennika). Tak więc wiele zależy od posiadanej antenki. Przykładowo w wypadku Corab 90cm jest ok, bo jej wymiary robocze to dokładnie 90x80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może zrobię sobie bałagan na dachu i teraz wymienię jeden konwerter teraz a np. w wakacje drugi, kurcze roboty będzie dużo i bałagan na dachu, ale będzie można lepiej wszystko stawić, precyzyjniej. Chociaż może ta antena ma te 85 cm, dawno była kupowana i nie pamiętam, ale chyba 90 :roll: Może przyjdzie mi kupić nową antenę (większą) i wtedy monoblock będzie do wyrzucenia, no do sprzedania. Chyba osobne konwertery to lepsze rozwiązanie na przyszłość... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym jeszcze coś dodać od siebie, dzisiaj nocy nie dałem rady już myśleć i pisać :oops:

 

Monoblocki szczególnie bym polecał tym osobom, które zbytnio nie interesują się tematyką techniki SAT i które mają małe pojęcie o tej nauce. Zapaleńcom w tej dziedzinie całkowicie bym odradzał zakup Monoblocka, najlepiej jest zrobić swoją instalację z konwerterów "Single". Owszem, ustawienie "zeza" jest trochę trudniejsze, jednak dla osoby interesującej się tą dziedziną nie powinno nastręczać większych problemów.

 

Sam tego doświadczyłem. Trzy lata temu kupiłem Monoblocka (byłem wtedy zielony w tych sprawach), do dzisiaj ciągnie się za mną ten wybór niczym mój cień :mrgreen: Do monoblocka użyłem dodatkowego konwertera "Single", chciałbym teraz kolejny konwerter, no i pojawia się problem. Nie ma odpowiedniego przełącznika na instalację monoblock i dwa konwertery pojedyncze! Monoblock muszę wywalić bo mi blokuje rozbudowę "zeza". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...