Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Emisja Galileo Extra w każdy wtorek o godzinie 20.00. Nowość czyli Galileo-Jak to jest możliwe emisja we wtorki o godzinie 21.00.W internecie krąży informacja,że "Muzyczne Listy" mają przekształcić się w "4music" i to już od marca. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas programów w 16:9 (w tej chwili "Muzyczne listy") oznaczenie wiekowe i logo mają mniejszy rozmiar :D Podczas programów w 4:3 (np. przed chwilą w jakimś serialu) rozmiar pozostał bez zmian.

 

Cieszę się, że jeden z ostatnich podstawowych kanałów tkwiących przy letterboxie zmienił format na normalny. Nie ma nic gorszego od letterboxa, bo w windowboxie ogląda się rzeczywiście niefajnie. Owszem, taki letterbox można powiększyć na pełny ekran, ale to się wiąże z zauważalnymi stratami na jakości obrazu, co też jest niefajne :/

 

Jedyne, co teraz drażni, że od dzisiaj w górnej lewej części ekranu pojawiły się wkurzające białe kreski (takie same jak na Polsacie) :] Zdjęcie: http://img690.imageshack.us/img690/5277/tv4k.jpg

Tak w każdym razie jest na satelicie. Owe kreski są widoczne gdy odbiornik satelitarny jest podłączony do telewizora przez HDMI, a w telewizorze ustawione pokazywanie wszystkich pikseli (w Samsungach ta opcja się nazywa "Dopasuj do ekranu", w innych telewizorach inaczej się to nazywa). Większość kanałów potrafi jakoś nadawać bez tych kresek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nie widać żadnych białych pasów w lewym górnym rogu :) (Warszawa / Raszyn DVB-T)

 

Te paski są tylko widoczne na przekazie z satelity jak ktoś ma dekoder HD podpięty kablem HDMI i włączoną funkcje w TV dzięki której widać cały obraz (w LG nazywa się ona 1x1 piksel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie krąży informacja,że "Muzyczne Listy" mają przekształcić się w "4music" i to już od marca. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia tej informacji.

Ciekawe. Perski kanał muzyczny e4ME TV, też jest potocznie zwany 4Music 8)

W chwili obecnej leci dekoratornia w 16:9 z małym logiem i bardzo dużą uśmiechniętą mordą :(

Dużą mordą? Z tego, co widzę na zapach, to oznaczenia (+12) są dostosowane do 16:9, a "dla wszystkich" pozostało wielgachne?

 

Gratulacje dla Czwórki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i pięknie co ja widzę Czwórka w 16/9. Nareszcie!!! Bardzo mnie to cieszy. Skreślam ten kanał z listy ignorowanych. Taka miła niespodzianka na 1 dzień marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację :) W końcu 16/9 w całej gamie podstawowych programów :) Super Galileo w 16/9

 

Rażącym brakiem 16/9 są :

 

- Ogromna część stacji Polskiego oddziału Viacom nadaje w 4/3 ( w tym VIVA Skandal ! )

- Rebel TV od 4Fun media

- Stacje Discovery ( ale tez się mówi o 16/9 )

- Stacje Viasat ( mam je w lokalnej cyfrowej Kablówce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś wychodzimy powoli na prostą. jeśli dzisiaj byłby 1. kwietnia a nie 1. marca to bym pomyślał, że to zwykły żart z TV4 w 16/9 :) swoją drogą zostały jeszcze m.in. VIVA, DISCOVERY, REBEL itd. itd... ale spójrzcie jak dużo niemieckich kanałów muzycznych nadaje w 4:3 nie wiedzieć czemu? kraj rozwinięty technologicznie a takie buble serwuje: OJOM, iMusic1, VIVA DE, DELUXE. w sumie na wyspach też dużo kanałów nadaje w 4:3 z pozycji 28.5E, pytanie dlaczego tak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...