Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder do umowy, od którego dostawcy?


esdoen
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich.

 

Przeglądam od paru dni forum, szukając odpowiedniego wyboru dla siebie, i mam nadzieję, że uzyskam pomoc. Zakładam wątek w tym podforum, bo temat dotyczy zarówno kablówek, jak i telewizji sat - z góry przepraszam, jeśli w złym miejscu.

Aktualnie kończy mi się umowa w Supermedii, i rozglądam się za nowym dostawcą telewizji. Do budynku mam podprowadzone chyba wszystko, co się da - Vectra, UPC, Supermedia, i zbiorcza antena satelitarna na dachu, więc też Orange/nc+/Cyfrowy Polsat.

 

Podstawowym wymaganiem, jakim kieruję się przy wyborze jest dekoder. Potrzebuję czegoś, co jest stabilne, działa szybko i bezproblemowo, z interfejsem cieszącym oko.

 

W Supermedii na początku miałem dekoder Technistar K1, raził i szybkością działania, i wyglądem interfejsu. Przeszedłem na moduł CI+, ale to również nie jest idealne rozwiązanie (Samsung wyświetla błąd dostępu przy zbyt szybkim zmienianiu kanałów, brak funkcjonalności dekodera).

 

Rozważałem UPC (Horizon) - ale czytając dziesiątki postów na temat prędkości działania i stabilności Horizona, nie jestem już przekonany.

Vectra PVR - nie znam za dużo opinii, ale bawiłem się trochę ich dekoderem, i nie zauważyłem problemu.

Orange (Sagecom UHD88 / WHD80) - bardzo średni wygląd interfejsu, więc raczej niekoniecznie.

nc+ (PremiumBox+) - patrząc po filmikach na Youtubie, prędkość działania i design wygląda nieźle, ze stabilnością nie spotkałem aż tak dużo negatywnych opinii jak na temat Horizona.

 

Cena niewiele zmienia, większość ofert jest w miarę podobna dla mojego adresu.

 

Orientuje się ktoś, czy którykolwiek z providerów posiada bezdyskusyjnie najlepszy dekoder w ofercie? Czy raczej to wszystko kwestia preferencyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Coś mi zjadło jedną linię, bo przyglądałem się EVOBOX-owi :D

EVOBOX zdecydowanie na plus - wygląd dekodera nie jest taki potworny, jak PremiumBoxa+, prędkość działania w testach SAT Kuriera mile zaskoczyła, i design interfejsu też na plus.

Wygląda to obiecująco, aczkolwiek jeszcze kontrolnie sprawdzam dodatkowe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak w ogóle to nie ma czegoś takiego jak "bezdyskusyjnie najlepszy dekoder w ofercie". Jak dla mnie Technisat K1 to jeden z lepszych dekoderów jakie powstały chociaż konstrukcja ma już parę lat, stabilnie działają i ogólnie prawie nic się z nimi nie dzieje. Menu proste, bez zbędnych bajerów, głowica dobra jakościowo, jest też funkcja PVR Ready jak ktoś chce sobie dysk podłączyć. Telewizję oglądam dla telewizji a nie dla grafiki ekranowej dekodera no ale o gustach się podobno nie dyskutuje ;) Co do modułów CAM to w tv działają różnie, też mi się sporadycznie zdarzy, że CAM się "przytnie w tv" w Samsungu. Wystarczy, że wyłączę i włączę tv i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...