Skocz do zawartości

Obecność TVN na CP


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę robić żadnych sensacji ponieważ już o tym dużo rozmawialiśmy na forum, dyskusja była bardzo gorąca odnośnie tego tematu i chyba raczej toczyła się w innych wątkach. Dlatego też nie znalazłem tematu który w całości byłby poświęcony sprawie jakiej będziemy się przyglądać więc dla porządku postanowiłem założyć oddzielny wątek dotyczący obecności kanałów Grupy ITI na platformie Cyfrowego Polsatu.

Oczywiście, jeżeli znajdziecie już istniejący wątek to nawet nie wahajcie się aby tutaj o tym napisać :roll:

 

Najświeższe wiadomości dotyczące bardzo ważnego problemu, być może stanowiącego w przyszłości dla CP znajdują się tutaj>>>:

 

Zawsze twierdziłem że TVN jest i zawsze będzie obecny na platformie swojego konkurenta ze względu na długoterminowe umowy założone przez obydwie strony.. Dzisiaj jednak pojawiło się kilka wątpliwości. Miejmy nadzieję że te czarne scenariusze nigdy się nie spełnią. To byłaby strata dla wielu Abonentów tej słonecznej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ja słyszę teksty typu z "nieoficjalnych informacji", to aż mnie strzyka w krzyżu. Tak się tworzy bezpodstawne plotki. Z całym szacunkiem dla Satkuriera, ale jeśli próbują z tego zrobić skandal. To się zniżają do pewnego portalu internetowego o plotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest zapowiadanych nowości dotyczących mediów w serwisach internetowych i co do czego dochodzi to albo pojawiają się one z dużym poślizgiem albo wcale się nie spełniają.

Są to nieoficjalne źródła ale jeżeli news się pojawił to znaczy że te "nieoficjalne źródło" które podało takie wiadomości to na pewno nie jest jakaś "Wikipedia" czy forum internetowe ale musi być to coś wiarygodnego i liczącego się w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co TVN mialby skracać czy nawet (przypuszczalnie) nie przedluzac umowy, zarowno CP jak i ITI by na tym stracili. Jezeli ITI liczylo by na przejscie abonentow do N to rownie dobrze mogliby rozwiazac umowe z Cyfra...chyba zaczyna sie sezon ogorkowy tzw 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to są tylko "głupie" spekulacje. Może komuś bardzo zależy aby narobić szumu wokół dwóch polskich platform. Należy pamiętać że n-ka będzie robiła wszystko aby zyskać więcej "chlebodawców" i nawet podawane takie informacje do opinii publicznej mogą spowodować że już jutro CP poczuje odpływ Abonentów. Jak zwykle w grę wchodzi kasa i polityka a te dwie rzeczy są zdecydowanie najgorsze.

A to że przedstawiciele CP zapewniali o długoterminowej umowie nie musi być do końca prawdą. Być może to było tylko uspokojenie obecnych i przyszłych Abonentów a za kurtyną między stronami toczą się dalsze negocjacje o których my nic nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze "TVN"y zostana i umowa bedzie jeszcze nie raz przedluzona.

"TVN" by stracil tyle widzow, jak by wylaczyli. Dlugi czas by potrzebowali aby wyjsc z tego minusa. Bo nie wierze ze zaraz by sobie kazdy zmienil na "n".

 

Ale jakos mam przeczucie ze "n" ma "Polsata" w rece, aby teraz przyciagnac glowny "Polsat" do swej platformy.

 

Moze po swinsku, ale ja bym tak zrobil. Bym powiedzial, jak nie dacie nam "Polsatu", to odbierzemy wam "TVN"y.

 

Ale znowu w artykulu stoi, ze istnieje dobra wspolpraca, wiec nie wierze ze sie cos stanie. Wszystko pozostanie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze w dalszej przyszlosci wcale tak polsat dokonca nie jest uzalezniony przynajmniej od kanałów tematycznych tvnu, pamietajmy ze juz nie dlugo startuje polsat info ktory moze zastapic tvn24, zamiast tvn turbo moga wprowadzic discovery turbo i tak dalej mozna by wymieniac, ale bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest polaczenie obu platform, CP ma bogata liczbe abonentow a n wprowadza nowe technologie (np.Picture Box)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze "TVN"

 

Ale jakoś mam przeczucie ze "n" ma "Polsata" w rece, aby teraz przyciągnąć główny "Polsat" do swej platformy.

 

Moze po swinsku, ale ja bym tak zrobił. Bym powiedział, jak nie dacie nam "Polsatu", to odbierzemy wam "TVN"y.

To jest żaden argument. Koszy wszystkich kanałów TVN to około 2 zł co daje nam około 3 mln zł wpływów od CP do Grupy TVN miesięcznie.

to byłby samobój bo także reklamodawce chętniej by wybierali Polsat a nie TVN. Ba jeszcze doszło by do tego odszkodowanie za zerwanie umowy więc to ITI na tym by gorzej wyszła. Ktoś musiałby pokryć tą starte. A najbliższa grupą docelową byliby abonenci N. Polsatowi bycie na platformach jest nie potrzebne a kanałom Grupy TVN jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A ja mysle, ze to swiadome zagranie ze strony TVN czy jak kto woli ITI. Wiadomo, ze skoro kanaly TVN sa w CP to Polsat powinien byc w Nce. Czy to jest oczywiste dla wszystkich tego nie mozna powiedziec, ale pewnie bardzo oczywiste jest to dla samego Waltera i nie ma co mu sie dziwic. Skoro on cos daje Solorzowi, niech Solorz da cos jemu. Prawo wolnego rynku. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze w dalszej przyszlosci wcale tak polsat dokonca nie jest uzalezniony przynajmniej od kanałów tematycznych tvnu, pamietajmy ze juz nie dlugo startuje polsat info ktory moze zastapic tvn24, zamiast tvn turbo moga wprowadzic discovery turbo i tak dalej mozna by wymieniac, ale bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest polaczenie obu platform, CP ma bogata liczbe abonentow a n wprowadza nowe technologie (np.Picture Box)

 

No, fuzja by mogla byc. Tylko tyle sobie pomarze. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle (bez obrazy), widzę tu "masło maślane"- czyli dyskusje o czymś, czego w istocie nie ma i póki co nie będzie...

Może masz rację. Ostatnie wypowiedzi praktycznie nic nie wnoszą do tematu a dyskusja zrobiła się bardzo "jałowa".

Póki co, obecność TVN na CP nie jest zagrożona i nie ma co spekulować czy martwić się za wczasu, sprawy mogą się jeszcze potoczyć w zupełnie innym kierunku niż myślimy. Tutaj sie pomyliłem zakładając ten temat, być może za szybko i zbyt pochopnie zareagowałem na nowe fakty o tym problemie, myślałem że wyniknie ciekawa dyskusja.

Wątek zamykam do czasu gdy pojawią się jakieś konkrety w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...