Skocz do zawartości
  • 0

Ariva 220 combo problem z DVB-S2


Petrus78
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

 

w posiadanym tunerze Ferguson Ariva 220 Combo mam problem ze znalezieniem kanałów korzystających ze standardu DVB-S2.

Np. transponder 110 - częstotliwość 10719 V (TVP info) - pomimo dobrze ustawionej anteny jest 10/40 - czyli tyle co bez anteny.

To samo jest z innymi (niekodowanymi) polskimi kanałami.  Z polskich działa tylko TVP Polonia.

Sygnał na transpondery DVB-S jest w granicach 90/76 ~ 95/85.  

Antena 80 ustawiona jedynie na Hotbird.

Na innym tunerze (w telewizorze LG) po zmianie na DVB-S2 sygnał na tej antenie jest i TVP info czy TVS działają.

 

Arivia 220 combo, mimo że producent podaje że jest obsługuje standard DVB-S2 nie ma przełączenia DVB-S / DVB-S2

lub nie umiem go znaleźć.

 

Tuner ma wgrany najnowszy soft V2.18B8, przywracałem ustawienia fabryczne, kasowałem TP i szukałem wszystko od nowa i nic.........

TP w standarcie DVB-S2 mają poziom sygnału zerowy.

 

Czy ten model ma gdzieś ukryty przełącznik DVB-S / DVB-S2 lub czy automatycznie przełącza się na DVB-S2?

Lub przyczyna leży gdzie indziej.....

 

Proszę o pomoc

 

pozdrawiam;

Piotr 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy masz aktualną listę transponderów? Czy transpondery dvb-S2 mają aktualne parametry (częstotliwość, SR)? Czy w ustawieniach instalacji masz wybrany "konwerter uniwersalny 9750-10600"? Antena na pewno dobrze ustawiona? Kanały dvb-s2 mają wyższe wymagania w zakresie jakości sygnału niż dvb-S.

Ten dekoder nie ma przełącznika dvb-S/S2. robi to automatycznie na podstawie wprowadzonych parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli cała instalacja jest ok to możliwe, że z głowicą może być coś nie tak. Od dawna masz ten tuner? , wcześniej odbierało dobrze...

Transponder 10719 V 27500 nadaje jak na razie jeszcze w  standardzie DVB-S QPSK i FEC 5/6.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tuner mam ok 3 lata, wcześniej było ok.

W zeszłym roku, w lecie po burzy przestał działać Diseq i sprzęt nie był używany.

Wczoraj puściłem kabel bezpośrednio, zrobiłem aktualizację i niestety działają tylko TP z DVB-S.

Wcześniej nie wiem z jakich TP korzystał tuner i czy DVB-S2?

 

Można kupić samą głowicę do Arivy 220?

Dzięki za podwiedzi, łudziłem się, że robię coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Petrus78 pisał, inny tuner działa z tą instalacją, więc raczej instalację można wykluczyć.

 

A ja mam inne podejrzenie - głowica Arivy być może przestała odbierać polaryzację V. Większość "polskich" transponderów nadaje właśnie w V. To by wyjaśniało dlaczego Ariva nie łapie też DVB-S 10719V, a łapie TV Polonia z 11179H. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak po burzy spaliło przełącznik DiseqC to i na pewno w konwerterze wejście wypaliło. Używasz jeszcze tego konwertera?, Jest to Twin. Możliwe, że przyczyna tkwi w samym konwerterze a nie w głowicy - bo to tylko takie moje przypuszczenie .

Też tak myślałem, ale inny tuner działa na tej antenie (konwerterze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Petrus78 pisał, inny tuner działa z tą instalacją, więc raczej instalację można wykluczyć.

 

A ja mam inne podejrzenie - głowica Arivy być może przestała odbierać polaryzację V. Większość "polskich" transponderów nadaje właśnie w V. To by wyjaśniało dlaczego Ariva nie łapie też DVB-S 10719V, a łapie TV Polonia z 11179H. 

da się coś z tym zrobić (polaryzacją)?

Tuner z LG widzi te częstotliwości po przełączeniu  z DVB-S na DVB-S2

Tak ale jeśli posiada jeszcze ten sam konwerter a jest to Twin - to jedno wejście jest dobre i  z ,którego korzysta na innym odbiorniku (TV) a Arive może mieć na tym spalonym podpięty.

konwerter x4 ale wszystko idzie na jednym kablu,

raz wpinam do Arivy i sprawdzam, a potem do LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja na twoim miejscu w miejsce Quatro zamontował (dla sprawdzenia) konwerter single, sprawdził jak odbiera na Arivie. Jeśli to nie da efektu wtedy szukał bym usterki w odbiorniku.

Bo usterkę, którą opisujesz odpowiada zachowaniu konwertera uszkodzonego przez wyładowanie atmosferyczne, co przekonałem się osobiście.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdziłem listę TP.

Sygnał jest TYLKO na pionowych (V).

Czyli głowica czyta tylko H - tak jak pisał Maniek357.

 

Da się z tym coś zrobić? Czy pozostają tylko TP z pozycji H?


Czy do Ariva 220 podejdzie głowica z Ariva 210?

http://allegro.pl/ariva-210-combo-hd-do-naprawy-100-i6588782545.html


Ja na twoim miejscu w miejsce Quatro zamontował (dla sprawdzenia) konwerter single, sprawdził jak odbiera na Arivie. Jeśli to nie da efektu wtedy szukał bym usterki w odbiorniku.

Bo usterkę, którą opisujesz odpowiada zachowaniu konwertera uszkodzonego przez wyładowanie atmosferyczne, co przekonałem się osobiście.

OK, spróbuję. dzięki! 


No to masz walniętą głowicę w dekoderze (pewnie po burzy). 

czyli wszystko jasne, dzięki za diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...