Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson Ariva Combo HD i karta Cameleon nc+


Frezeer
 Udostępnij

Pytanie

Witam.
Posiadam dekoder Ariva Combo wersja bez zadnych numerkow.
Soft najnowszy dostepny 030.
Wzialem abonament w nc+ razem ich dekoderem i karta cameleon bo chcialbym korzystac ze swojego sprzetu. Karta na dekoderze nki dziala odrazu po wlaczeniu ale na Arivie nie wyszukuje kanalow z pakietu. Jedyne co znalazl to tvn turbo ale nie dziala.
Karta jest wykrywana przy wkladaniu a w ustawieniach widze uprawnienia.
O co tu chodzi?
Ta karta bedzie dzialac w slocie czy potrzebuje modulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To na przyszłość się precyzyjnie wyrażaj. Ponów uprawnienia i czekaj na TVP1 HD. Potem popraw jeszcze ustawienie anteny.

Nasuwa się jeszcze jedna uwaga. Czy ten tuner umożliwia przekazanie uprawnień na kartę "cameleon"?

Kiedyś zadałem takie pytanie na tym forum ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Spróbuj złapać aktualne uprawnienia dla karty w dekoderze platformy NC+ i dopiero wtedy przełóż ją do Fergusona. Jeśli zadziała to może to być ten problem, który powtórzy się znów za miesiąc lub dwa (przy przesyłaniu kolejnych uprawnień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Czekam na uprawnienia na Fergusonie. Ile to moze potrwac? Mam odpalone TVP1 HD.

Wysylanie sie zakonczylo i brak zmian.

Wyszukuje kanaly i okazuje sie ze posiadam kilkanascie kanalow z pakietu extra a z comfortu kilku brakuje. Czy w takim wypadku mam dostroic antene?

 

Sprawdź z jakich transponderów są nadawane brakujące kanały (np. na str. KingOfSat) i czy masz prawidłową jakość sygnału na tych transponderach a jeśli nie czy mają wpisane właściwe parametry w twoim tunerze lub czy w ogóle występują. Soft do tego tunera jest dość przestarzały i może nie obejmować ostatnich zmian na satelitach. Wtedy wymagana jest edycja i ręczna poprawa parametrów czy wręcz dodanie brakującego transpondera i dopiero jego przeszukanie jeśli pokazuje wystarczającą jakość sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to za dekoder z TNK? Wersja HD z enigmą czy tylko SD?
Jeśli HD z enigmą to po twoich wpisach wnioskuję, że antena jest już w miarę poprawnie ustawiona tylko oba tunery twoje własne nie mają poprawnych parametrów niektórych transponderów. Na Fergusonie sprawdź poprawność parametrów tych konkretnych transponderów z niechodzącymi kanałami i ewentualnie wyszukaj ponownie te kanały.
Nie wiem jak to się robi na tunerze z enigmą bo nie miałem z takim do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ten drugi to dekoder TNK HD wersja bez enigmy to nie ma prawa działać na nim karta kameleon bo on jest sparowany z konkretną kartą Conax (niebieską).
Czy przed wyszukiwaniem kanałów na Fergusonie sprawdziłeś poprawność parametrów poszczególnych transponderów. Jeśli masz problemy z tym zajrzyj do instrukcji w wersji papierowej lub elektronicznej (jest do ściągnięcia przez internet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczekalem 24h na uprawnienia na dekoderze nki. Przelozylem karte do Fergusona i wyszukalem recznie kazdy transporder. Na 106 kanalow mam 30. Pozostale kanaly nie sa widoczne dla Fergusona. Pomysly?

Podaj przykład jednego czy dwóch transponderów, na których nie udało się znaleźć kanałów tzn. ich parametry np. 11393,V,27500 jak ustawiona ich transmisja DVB-S czy DVB-S2 oraz siła i jakość sygnału na tych właśnie transponderach.

I pytanie może trochę głupie ale aby wykluczyć jakiś przypadkowy twój błąd: czy po wyszukiwaniu jesteś w głównej liście kanałów a nie jakiejś ograniczonej np. ulubione kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zajmijmy się np. tym pierwszym: częstotliwość: 11393, polaryzacja: V , SR: 27500. FEC: 3/4 lub Auto, Transmisja: DVB-S2, 8PSK.

Jeśli tak masz zapisany ten transponder i jakość sygnału 85 (czy to na pewno jakość sygnału tzn. ten niższy zielony pasek? , a jaka siła sygnału, górny żółty pasek?) to wciskasz czerwony przycisk na pilocie i przeszukujesz ten transponder. 

Jeśli wpisane parametry były inne to należy je zmienić i zapisać - chyba tuner pyta czy zapisać jak wciśniesz Exit i należy potwierdzić YES czy OK (nie pamiętam dokładnie bo nie mam już tego tunera) i dopiero po zapisaniu wybrać go ponownie i przeszukać: czerwonym przyciskiem.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczekalem 24h na uprawnienia na dekoderze nki. Przelozylem karte do Fergusona i wyszukalem recznie kazdy transporder. Na 106 kanalow mam 30. Pozostale kanaly nie sa widoczne dla Fergusona. Pomysly?

 

Jeśli posiadasz kartę Cameleon (dawna Cyfra+) to na żadnym dekoderze od ADB typu nBox nie otrzymasz do niej uprawnień. Do tych dekoderów są inne karty (niebieska z logo "n") sparowane z konkretnym odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak mam wpisane i zielony pasek ma 85%, sila 93%.

No to nie rozumiem czemu nie wyszukuje kanałów z tego transpondera po naciśnięciu czerwonego przycisku. W trakcie wyszukiwania wyświetlają się w dwóch kolumnach znalezione kanały, w tej z lewej strony kanały TV, a z prawej kanały radiowe.

Czy w trakcie wyszukiwania coś takiego takiego zauważasz? Po wyszukaniu tez chyba trzeba zatwierdzić, czy ma zapisać te kanały.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: ile masz wszystkich kanałów (polskich i obcych, w tym także radiowych) na liście? Może pamięć jest zajęta i dlatego nie wyszukuje nowych? Wszystkie śmieciowe proponuję wcześniej przed wyszukiwaniem usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po przeszukaniu transpordera mam 0 znalezionych lub cos znajdzie ale nie jest ich tyle co w rozpisce. Np na 11449 widzi tylko tvp1. Tvnu zadnego nie znajduje.

Tv naziemna mam odpieta a kanlow znajduje ok 550.

Jak przepne dekoder to wstawie zdjecie subskrypcji karty. Karte mam szara i widoczna jest w dekoderze nki jako cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po przeszukaniu transpordera mam 0 znalezionych lub cos znajdzie ale nie jest ich tyle co w rozpisce. Np na 11449 widzi tylko tvp1. Tvnu zadnego nie znajduje.

Tv naziemna mam odpieta a kanlow znajduje ok 550.

Jak przepne dekoder to wstawie zdjecie subskrypcji karty. Karte mam szara i widoczna jest w dekoderze nki jako cameleon.

W takim razie sprawdź, czy pozostałych kanałów z wyszukanego właśnie transpondera nie ma już wśród tych 550 istniejących na liście głównej (lista H-B lub lista wszystkie satelity). Sprawdź przyciskiem TV-Radio ile jest kanałów radiowych i jeśli bardzo dużo to je pousuwaj (polskich jest praktycznie kilkanaście).

Druga sprawa czy w ustawieniach Typ LNB jest: uniwersalny, górna wartość: 10600, dolna wartość: 9750.

Czy tuner jest podłączony bezpośrednio do anteny a nie przez przelotkę do innego tunera? 

Poza tym na tp. 11449 nie ma żadnych tvn-ów tylko TVP1 HD i parę innych kanałów jak np. Canal+Discovery, nSport HD. Jakie kanały są na poszczególnych transponderach możesz sprawdzić np. na str. KingOfSat wybierając po lewej stronie z opcji wyszukiwania: polski Hotbird 13E.

Możesz oczywiście przy przeszukiwaniu wybrać opcję przeszukaj satelitę (wtedy znajdzie wszystkie kanały z transponderów z właściwie wpisanymi parametrami i z odpowiednią jakością widzianych przez antenę) ale będzie tych kanałów około 2 tys. czyli pełno śmieci i wtedy długa zabawa z usuwaniem niepotrzebnych z listy.

Znacznie prościej jest przeszukać kolejno te kilka czy kilkanaście transponderów, gdzie są interesujące cię kanały a potem odpowiednio je uporządkowac na liście.

Edytowane przez a.cisek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...