Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Internetu satelitarnego :shock: A to CP oferuje internet przez satelitę :shock: No nie wiedziałem, że takie coś tu przeczytam :mrgreen::lol2: Przecież CP nie oferuje internetu przez satelitę, tylko przez nadajniki telefonii komórkowej (coś jak np. iPlus :wink:) korzystając z infrastruktury Aero. A limity muszą być, bo tak to kilku użytkowników zajęłoby całe pasmo, a reszta nie miałaby dostępu :| Jak chcesz limit 100 GB, to idź chociażby do tego iPlusa, tam w nocy taki limit właśnie oferują, mamy wkońcu wolny kraj i nikt nie każe ci korzystać z oferty CP skoro ci nie pasuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, zbyt pobieżnie przegladałem oferte Internetu Solorza. Chyba sie zasugerowałem tym że do odbioru potrzebny jest talerz itd - podświadomie uznałem że to internet przez satelitę :D ...ale coś mi nie pasiło. Wkońcu mnie uświadomiłeś. Ach to lenistwo :D

Co do iPlusa- tak, ta oferta ma już sens,

ale oferta Solorza z tym jak mówisz internetem GSM to tym bardziej śmiech na sali. Mógłby się Solorz wysilić bardziej.

Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przeczytałeś, że do odbioru internetu CP potrzebny jest talerz, itd. :roll: Chyba czytałeś o odbiorze TV Sat, a nie o ofercie internetowej :arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/oferta.cp; http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/internet-warto-wiedziec_internet-technologia-internetu.cp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@padziero - ja patrze poprzez pryzmat swoich mozliwosci. Mam neostrade, ale tak czesto musze zgłaszać problemy z połączeniem że jak by sie coś sensownego pojawiło kopnął bym tą ofertę tpsa w d... . Można nerwy stracić, nie dość że prędkości reklamowane do faktycznych możliwości technicznych się tak różnią że..., to przy każdym zgłoszeniu problemów z neostradą wychodzi że co innego było przyczyną. W ciągu ostatnich 2 miesięcy 4 razy zgłaszałem problem z neostradą. No ale w niej nie ma limitów transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak pisałem. Internet mobilny GSM chca ludzie co nie maja allbo stacjonarki lub sa z niej nie zadowoleni.

Tacy jak ty oczekują prędkości, niskiej ceny i braku limitów. Ale to nie oto chodzi to nie neostrada...

Co do prędkości to realna prędkośc srednia wynosi w granicy 16-18 Mbps. W Orange i pochodnych zamiast 7Mbps jest ok. 4Mbps. W play jest ok. 600kbps zamiast 1Mbps. W Orange CDMA tez coś koło 800kbps zamiast 1Mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padziero ale Ty [beep]oły piszesz jakoś mieszkam w katowicach

 

I mam max 3 mega a nie 21 to jest fakt a nie takie [beep]oły jak piszesz 21 teoria

a te limity są do d...

na szczęście to tylko testowy od CP

 

P.S. Dzwonili już do was aby oddac internet testowy od CP

U mnie leży sobie w kartoniku i czekam na tel kiedy oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory znam osoby które mają neta od CP ze względu na brak mozliwości technicznych TP na więcej niz 512 i powiem ci że średnio im chodzi po 15Mbps a upload ok. 2Mbps

A co do limitów jak nie ściagasz filmów przez neta i gier to spokojnie do przeglądania stron wystarcza.

Sam miałem Multimo z limitem 7GB i mi wyatraczało a wielogodzinne surfowanie po sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już od czerwca w ofercie pojawi się router Huawei D100.

Ww. sprzęt umożliwia m. in.:

– jednoczesną obsługę do 32 użytkowników sieci WLAN

– transmisję danych w sieci WLAN do 52 Mbps

– podłączenie anteny AK C1/800/900 (dookólnej) w dowolnym miejscu i wygodę bezprzewodowego odbierania sygnału

Wszelkie dodatkowe informacje i specyfikacja techniczna ww. sprzętu dostępne będą w najbliższym czasie na ogólnodostępnej stronie internetowej Cyfrowego Polsatu.

 

123bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sory ale dzisiejsza konkurencja czyli wszyscy operatorzy GSM maja limity większe, mniejsze ale maja i wszędzie tak jest. Polsat poszedł o krok dalej i zamiast jak inni dawać 7Mbps to dali 21Mbps

Szkoda tylko że większość ludzi chce od internetu GSM możliwości łącz stacjonarnych a tak sie niestety nie da.

 

Ale chyba wszyscy operatorzy GSM oprócz Polsatu to mają coś takiego jak znaczne zmniejszenie prędkości łącza po wykorzystaniu limitu transferu danych i możliwość wykupienia dodatkowego limitu lub pozostania przy niższym transferze do końca bieżącego okresu rozliczeniowego. W takim przypadku internet działa nawet bez wykupienia dodatkowo płatnego pakietu. Polsat natomiast narzuca z góry dodatkowy limit danych za który trzeba płacić lub blokuje łącze całkowicie, odłączając nam usługę do zakończenia bieżącego okresu rozliczeniowego i każe nam jeszcze płacić za to ewentualne zablokowanie transferu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam od kilku lat z iPlus'a. W ramach corocznego odnawiania umowy otrzymuję 3 GB za 30 zł w opcji: umowa na 12 miesięcy bez wymiany modemu. Po wykorzystaniu limitu podobno spada transfer (prawdę powiedziawszy nigdy do tej pory nie zdarzyło mi się przekroczyć transferu), lecz opłata nie ulega zmianie (za dodatkową opłatą można jednak przywrócić pełną prędkość transferu). Zastanawiam się nad przejściem z Cyfry+ i iPlusa na pakiet Familijny w CP + internet na okres 29 miesięcy. Nie wiem tylko jak z zasięgiem - z mapy nie wynika bowiem jednoznacznie, że obejmuje swoim zakresem moje miejsce zamieszkania (miejscowość w okolicach lotnistka w Balicach w pobliżu Krakowa, na linii Zabierzów - Krzeszowice, ale najbliższy nadajnik AERO znajduje się 11 km od miejsca zamieszkania przy ul. Ojcowskiej w Krakowie i będzie najprawdopodobniej ustawiony w przeciwnym kierunku (w stronę Krakowa). Zalety CP to niewątpliwie obniżenie kosztów za usługi TV + internet, minusy - długi okres związania umową, no i do końca nie wiadomo jak te MB zostaną faktycznie rozliczone w ramach pakietu. Jeśli chodzi o limit transferu w ramach pakietu to w moim przypadku byłby wystarczający - z internetu korzystam w domu sporadycznie, głównie w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jaki pakiet neta Ci chodzi?

Bo w cenie FAMA (37,90zł) masz 200MB tylko, łaskawie w promocji dają 600MB ale tylko przez rok, a umwa jest 29m-c.

Rozumiem że ncny limit Cię nie interesuje wiec moim zdaniem w iplusie masz lepiej, bo tu za 29zł dodatkowe 1GB

a dpiero za 49zł 3GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i informację odnośnie zasięgu.

 

@padziero

czy taką antenkę można trzymać z powodzeniem na parapecie okna od wewnątrz ?

 

@dziabolek7

Dokładnie chodzi mi o ten pakiet 600MB, który przechodzi w 200MB po 12 miesiącach. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że na przeglądanie prasy w weekendy i sprawdzanie poczty ten limit powinien wystarczyć. Z uwagi na codzienne wstawanie o 5.15 limit nocny oczywiście odpada...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za błyskawiczną reakcję oraz za pomocne porady. Wprawdzie jeszcze mam trochę czasu do listopada na zastanowienie się nad tą ofertą, ale raczej będę się skłaniał ku temu rozwiązaniu. Prawdę powiedziawszy to najbardziej mi zależy na TV z kanałem Nat GEO Wild, a skoro prawie o połowę taniej mogę mieć TV + internet, z którego korzystam sporadycznie, to jak dla mnie ta oferta będzie atrakcyjna w porównaniu do tego co mam aktualnie z Cyfry+ i iPlusa...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...