Skocz do zawartości

Niska jakośc sygnału na n


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam problem polegający na niskiej jakości sygnału w nboxie . Mam czaszę 100 cm z dwoma konwerterami : 1. Twin SMART TITANIUM EDITION (Hotbird) 2. Samsung Universal LNB 0.6 dB . I w menu ustawienia anteny na wskaźnikach sygnału jest : Hotbird siła 75 % , jakość 30 %; Astra 65 % jakość 45 % . Co jest źle ustawione ? Wszelkie regulacje anteną nie przynboszą skutku , może kąt talerza jest zły ? Proszę o pomoc , z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest na 100 % dobry . Dzis instalowałem "n" u znajomego i też były problemy z sygnalem , ale regulaca kąta nachylenia anteny rozwiazała u niego problem i jakośc wynosiła 60 % przy antenie 80 cm , jak bede mial czas to popróbuje zmiane kata nachylenia u siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat u mnie HB jest centralnie a Astra zezuje, antena 115

ale na HB n-ka pokazuje sile 80 - jakosc 40-45, na Astrze sila 60-70, jakos powyzej 90.

Zreszta zalezy na jakim kanale na HB n-ka mierzy. Na TVN jakosc czesto powyzej 90, ale na tych kilku kanalach w HD jakosc ponizej 40. Ci z infolinii upierali sie, ze jak jakosc bedzie ponizej 60 to tunek nie pojdzie, a nawet nie sciagnie oprogramowania. Uparlem sie i aktywowali mimo ze poczatkowo jakosc mialem w granicach 30. Mimo to chodzilo.

 

Wiec mysle, ze oprogramowanie tunka jeszcze w "fazie rozwojowej". I pokazuje jakies glupoty. Nie ma zadnej pikselozy na HD, nic sie nie zwiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Przeprowadziłem mały test dzisiaj i jestem niemile zaskoczony.

 

Testowałem jak radzi sobie nBox Recorder z upscalowaniem PAL -> 1080i i powiem że tragedia widać bardzo wyraźnie interlinię (co w znaczącym stopniu pogarsza komfort oglądania, krawędzie są bardzo poszarpane) jeśli dekoder jest w trybie 1080i. Po przełączeniu na 576i obraz jest dużo lepszy nie widać interlini obraz jest miększy a krawędzie lepiej obrobione.

 

Do testu użyłem Sony KDL-46X2000 (TV 1080p). Widać telewizor dużo lepiej sobie radzi z upscalowaniem niż nBox i dla oglądania programów PAL zalecam przełączenie dekodera w tryb 576i.

 

Nie testowałem tego na TV innej marki możliwe że to technologia DRC jest taka skuteczna, ale na pewno ten upscaler w nBoxie jest do kitu.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem remont elewacji na budynku i zdjąłem antene . Jak była w domu to ją pomalowałem (stara jest i była brzydka) białą farbą samochodową w aerozolu . I jak po remoncie założyłem z powrotem antene to siła sygnału wynosi 60-70 % , a jakość 26-36% (w ustawieniach anteny z HB). Wszelkie kombinacje z ustawianiem anteny robiłem i bez rezultatu . Mam pytanie czy malowanie anteny taką farbą może wpłynąć na jakość odbioru ? To co mam teraz mnie troche irytuje , bo czasami na wszystkich kanałach z pakietu "n" (oprócz TVN z transpondera w MPEG2) czasami mają zacięcie . Pozdrawiam i dziękuje z gory za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, malowanie może negatywnie wpłynąć na zysk anteny. Ale to musiałbyś "nawalić" tej farby dosyć dużo, jeśli tylko pokryłeś cienką warstwą to nie powinno się, aż tak pogorszyć.

Czy robiłeś korektę w ustawieniu elewacji anteny (regulacja góra - dół) i może jeszcze skręcenie konwertera by poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jakoscia obrazu, wyglada na to ze sa problemy z odkodowywyniem tzn. nieraz widac cyfrowe punkty jesli obraz szybko sie zmienia. Czy u kogos jest podobnie? A pozatem programy TVP jakosc obrazu bardzo zla. Ustawienia anteny sa bardzo dobre na granicy 99% i 86%. Nowe oprogramowanie przynioslo mi bardzo zroznicowany glos na niektorych stacjach bardzo glosno a niektore sa ciche. Mam projektor telewizyjny Sony 3-letni ale nie HD.Czekam na wasze uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

A powiedzcie co może być przyczyną tego :

 

U mnie jest na niektórych programach (np MGM) siła 90% jakość 5%

a na innych (np. Comedy Central) siła 85% jakość 95%

 

w tym samym czasie i takim samym ustawieniu anteny.

 

Anteną kręciłem tylko w poziomie i to jest najlepsze co uzyskałem.

 

Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...