Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pozyczyłem od sasiada jego tuner jakies innej firmy i na tych samych ustawieniach transpondera mu łapie wszystkie kanały (Super RTL (i na 78% ma poziom sygnału dla tego) i reszte) wiec to ewidentnie to wina mojego tunera.

 

Sprawdziłem tą jakość sygnału i dla tych transponderów co nie działają to moc sygnału jest 99% jedynie jakość jest 0% co z tego wynika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaraz sprawdze, a powiedz mi to jakie ustawienie powinno być? bo mam to ustawione według jednej listy kanałów co znalazłem na necie i tam mam:

typ konwertera : uniwersalny

Port Diseqc: port 1

ustawienie anteny: Diseqc 1.2

 

Na paru innych typach konwertera i portów tez mi łapie tak samo jak teraz tylko ta czesc transponderów.

 

Ide pokręcić anteną może coś to da :) chociaż fakt że na innym konwerterze łapie mi tego Super RTLa chyba znaczy że mam coś źle w opcjach mojego konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ruszałem satelitka i tylko mi moc sygnału spadała, rosła ale jakość dla tego transpondera się nie zmieniła nadal 0%. Czego nie potrafię zrozumieć to dlaczego na tunerze mojego sąsiada łapie mi wszystkie te kanały z tych transponderów które mi na Fergusonie maja jakość 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam,

 

Ja mam podobny problem, mam satelite z zezem i lapie Astre i Hotbirda oraz tuner Fergusona. Ogólnie moc sygnału dla obu satelit mam 99% i większość kanałów mi łapie, ale niestety niektóre transpondery pokazują że sygnał jest 0% i akurat jeden z nich to transponder dla Super RTLu (12188, 27500, H) sprawdziłem według aktualnej listy na King Sat jak i na stronie samego Super Rtla, wiec transponder jest dobry tylko dlaczego mam sygnał 0%? pare innych transponderów również nie łapie (większość jest na 99% i parę na 70-85%). Co może być tego przyczyną? złe ustawienie satelity?(chociaż mi pokazuje że ich sygnał jest na 99%?)

 

Ja mam podobnie ale moja sytuacja jest odwrotna (także używam Fergusona), łapię Astrę i wszystkie tp działąją ok, natomiast nie łapię HB, jakość 0% czasami wskoczy na 50 % i znika. Miesiąc temu zmieniłem konwerter na nowy monobclock Inverto Black Pro Twin i jak wcześniej pisałem, że przed balkonem mam koronę drzew i jak wieje wiatr to zrywa mi sygnał tylko z HB, ale teraz nawet przy braku wiatru nie mam sygnału. Może zaopatrzę się w wyższy maszt i może uda się złapać sygnał, hmm a jak nie to chyba pozostanie mi tylko DVBT oraz Astra lub zamówić kablówkę - męczę się z tym już miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatni padły mi w większości kanały HD na Cyfrze+ tzn. nie odbierają te o najlepszej jakości jak BBC HD (dekoder pluje, że brak sygnału) natomiast na innych kanałach HD rwie sygnał (takie różne kwadraciki na ekranie i zaniki dźwięku). Dekoder PACE 500 kiedyś pokazywał że mam siłę sygnału 4,5 na 5 a teraz pokazuje kole 3,9. Myślałem że się antena od wiatru przestawiła ale nie ustawianie nic nie dało (ten 3,9 to maks jaki mi się udało ustawić). I teraz pytanie czy zmiana konwertera na jakiś "firmowy" pomogłaby (obecnie mam ten z zestawu od cyfry+), ewentualnie jakie konwertery polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawiałem na nosa, nie mam i raczej nie mam możliwości zdobycia miernika (no chyba że kupię ale czy ma to sens dla ustawiania jednej anteny). Z innych tematów na tym forum doczytałem się że polecany konwerter do takiej jak moja instalacja to Inverto Red Extend i chyba się skuszę na niego. Czytam też, że najlepiej jak kupię pozłacane końcówki dla kabla antenowego (te co mam obecnie rzeczywiście z zewnątrz są pośniedziałe ale czy ma to wpływ na odbiór to nie jestem pewien). A samą czaszę mam tą większą od cyfry+ i z związku z tym nie jeszcze czy ten konwerter będzie dobrze grał z tą czaszą? Czy jest sens się pakować w taki konwerter Konwerter INVERTO twin BLACK PREMIUM

IDLB-TWNL40-PREMU-OPP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć wam.

kurcze od rana mam problem z tv satelitarną z tpsa , chociaż juz wczoraj wieczorem były tego oznaki, a więc tnie się , znika obraz albo wyskakuje komunikat ,że za słaby sygnał spowodowany warunkami atmosferycznymi lub w ustawieniu anteny. Nie mam kasy na fachowca więc staram się dowiedzieć czegos więcej na ten temat tutaj , ktoś mi powiedział ,że słyszał w radio ,że moga byc problemy z odbiorem z powodu wczorajszo-nocnej burzy na słońcu, okej rzeczywiście takowa była, ale czy inni też mają takie problemy jak ja z odbiorem czy może przyczyna jest u mnie na dachu/ :lol: Pododawali trochę nowych programów, ucieszyłam sie ,że pooglądam startreka na Sici channel i strażnika texsasu na uniwersal channel a tu klops :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no chyba nie obędzie się bez porządnego miernika i fachowca. No chyba że sama spróbujesz metodą prób i błędów robić korekty ustawianiem anteny - prawo lewo lub góra dół.

Ale generalnie zachęcam wezwać montera - najlepiej tego kto montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Małgośka najpierw zacznij od ustawienia konwertera, może się obluzował i dlatego sygnał znika, spróbuj lekko zmienić kąt ustawienia konwertera to może pomoże. Antena jeżeli była dobrze przykręcona i zamocowana to nie powinna zmienić swojego położenia z powodu burzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam pytanie do osób korzystających z obrotnic. czy łapiecie poz. 36E EUTELSAT/SESAT jeśli tak to czy dużo programów i tak samo jeśli chodzi o poz. 26E BADR. na pierwszym mam 8 na drugim 12 z czego mam wrażenie że są nie z tej poz, np STREAM-y, zmieniałem teraz antenę na 90-tkę (z 80-tki) i wcześniej na 26E miałem jakby więcej kanałów, Natomiast jeśli chodzi i 42E i 30W to po zmianie mi wskoczyło sporo kanałów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W przypadku pozycji 36°E i 26°E odbiór w znacznym stopniu zależy od miejsca zamieszkania. Ogólnie jest tak:

36°E — im dalej na wschód tym lepiej,

26°E — im dalej na południe, tym lepiej.

 

Poza tym na obu pozycjach stacjonuje obok siebie po kilka satelit, które nie zawsze da się odebrać z jednego ustawienia anteny — u mnie tak jest na 36°E (antena 1,2 m), gdzie dodatkowo dochodzi problem z polaryzacją (L i R zamiast bardziej typowych V i H). Aktualnie nie znam dokładnej liczby programów, które mogę odbierać z tych pozycji, bo dawno nie robiłem całościowego przeszukiwania. Tak mniej więcej jest to kilkadziesiąt kanałów na 36°E i kilkaset kanałów na 26°E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no właśnie jakoś tak mi się wydawało, będę musiał znów zawędrować na dach i trochę poprawić linię prostą miedzy obrotnica a talerzem; a czy ma ktoś jakiś prosty sposób aby złapać linię prostą w omawianej rzeczy, czy tylko na oko trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

najpierw zresetowałem obrotnicę do poz. 0, potem starałem się złapać linię prostą"czasza - obrotnica" i dopiero potem szukałem astry 1. Ale nie do końca złapałem linię prostą bo prawie nie mogę złapać kanałów z satelitów od SYRIUS-a do HISPASAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...