Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Witam.

Mam dekoder Echostar DSB 717 od CP i mam problem.

Dlaczego z satelity Astra 1 gdy wpisuję ręcznie parametry np. RTL Television (FTA - 12.187 H 27500) i innych znanych niemieckich kanałów FTA, dekoder nie wyszukuję mi żadnych kanałów ? Poziom sygnału jest ok. 80 % natomiast jakość sygnału jest 0 %. Miałem kiedyś zwykły dekoder FTA ze wszystkimi niemieckimi i nie tylko kanałami z Astry. Ustawienie antenowe jest dobrze. Czy ktoś mógłby mi coś w tym poradzić zwłaszcza, że kanały FTA Telewizji Polskiej z Astry 1KR odbieram bez problemów. Dlaczego teraz mam taki problem ?

Proszę o jakąś radę.

Pozdrawiam.

Ja miałem kiedyś na starym Samsungu DSR 7000 coś takiego, że miałem wybór "skanowania sieci" i albo zaznaczało się tak albo nie. O co mi chodzi? A o to ,że czasami gdy ręcznie wyszukiwałem kanały i gdy jakichś kanałów z jakiegoś transpondera mi nie wyszukiwał to przestawiałem z tak na nie albo na odwrót i pomagało. Może masz podobną opcje u siebie? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już od kilku dni mam problem, nie działa mi kilka transponderów na HB : 11 804 V, 11 604 H, 11 746 H, 12 130 V, 12 149 V, 11 623 V, 11 642 H, 11 681 H, 11 766 V, 11 727 V, 11 919 V, 12 111 V, 11 585, dziś gdy wyłączyłem częstotliwość 22 kHz, kanały zaczęły działać, pojawił się sygnał, dalej nie działają Mi kanały które mają częstotliwość wyższą niż 12 149 V, m.in na całym transponderze 12 360 nie ma sygnału. Nie wiem co może być przyczyną. Proszę o pomoc, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Problem, który opiszę był już w tym wątku. Ktoś go rozwiązał ale nie napisał jak :(

 

Cyfra+, dekoder Strong - poziom sygnału maxymalny, jakość sygnału - brak.

Cały zestaw nowy, prosto od Cyfry. Na Astrze jakość sygnału jest ok, więc dekoder i pozostałe ustrojstwa sprawne...

 

Tylko na HotBirdzie jakość zerowa. Może coś w ustawieniach?

 

Może mi ktoś pomóc? będę wdzięczny

pozdr Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Strong 6880

 

Bawię się tymi ustawieniami ale na razie nic nie wskórałem.

 

Mam pojedynczy konwerter, antena stała... taki podstawowy zestaw. Możesz mi napisać jak dokładnie to ma być ustawione?

 

LNB1

Typ LNB

Zasilanie LNB Wyłączony...13/18V...13V...18V

Antena Stała lub Obrotowa - to wiadomo

Pasmo LNB 0/22 kHz, DiSEqC, Off lub 13/18V

Polaryzacja LNB tu pewnie trzeba wyłączyć sterowanie przełącznikiem

DiSEqC Toneburst przy jednej antenie to chyba się wyłącza?

Wejście DiSEqC 1.0 przy jednej antenie to chyba się wyłącza?

DiSEqC 1.1 przy jednej antenie to chyba się wyłącza?

Powtórzenie DiSEqC ?

 

Niby wszystko mniej więcej jasne a jakości dalej brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie w ustawieniach Stronga 6880 jest tak:

Konfiguracja LNB

LNB - LNB1

typ LNB - uniwersalny A

zasilanie LNB -13V/18V

antena - stała

pasmo LNB -DiSEqC

polaryzacja LNB - DiSEqC

Toneburst - A

wejście DiSEqC 1.0 - 1

wejście DiSEqC 1.1 - 1

powtórzenie DiSEqC - wył.

 

niskie pasmo LNB:

niska wartość - 10700

wysoka wartość - 11700

niskie LO - 9750

 

wysokie pasmo:

niska wartość - 11700

wysoka wartość - 12750

wysokie LO - 10600

 

Porównaj ze swoimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich.

 

Mam mały problem z kanałami CP. Może ktoś coś doradzi. Od paru dni na TVP1, TVP2, AXN-ach, Extreme, ESPN, Discovery i paru innych (chodzi o kanały z transpondera 12 188-nie wiem czy dobrą wartość podaje)występuje dosyć długie szukanie sygnału po przełączeniu na któryś z tych kanałów. Czasami trwa to nawet z 5 minut zanim znajdzie kanał, a czasami kanały wskakują od razu. Instalacja jest nowa (niecały miesiąc). Nic jeszcze nie majstrowałem przy antenie. Jedynie co zrobiłem to wyłączyłem na moment z sieci dekoder i przywróciłem ustawienia fabryczne ale to nic nie dało. Inne kanały śmigają bez problemu. Tylko z tymi wymienionymi jest coś nie tak.

 

Antena 85 cm, pojedynczy konwerter Inverto (nie pytajcie jaki konkretnie model bo nie wiem;-)), dekoder Samsung 305G

 

Z góry za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witam

Mam problem z odbiorem kanałów FTA w czasie letnim bo przed balkonem rośnie drzewo.Czy stosując wzmacniacz sygnału poprawi on odbiór? Może zmiana anteny na większą bo moja jest mała ma chyba 65cm taka z wizji tv.

Większa antena nie wyeliminuje tego problemu, lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie anteny w takim miejscu, aby drzewa nie zasłaniały nieboskłonu.
To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich.

My również cie witamy

Od paru dni na TVP1, TVP2, AXN-ach, Extreme, ESPN, Discovery i paru innych (chodzi o kanały z transpondera 12 188-nie wiem czy dobrą wartość podaje)występuje dosyć długie szukanie sygnału po przełączeniu na któryś z tych kanałów. Czasami trwa to nawet z 5 minut zanim znajdzie kanał, a czasami kanały wskakują od razu. dekoder Samsung 305G
Mam ten sam dekoder i ten sam problem, przy czym nie dzieje się to od dawna, a raczej od kilku dni. Też zastanawiałem się czym to jest to spowodowane, (drobna korekta ustawienia anteny nie poprawiła sytuacji) u mnie nie jest to tak długie oczekiwanie (około kilkunastu sekund), często też pojawia się napis, "ten kanał nie jest w twoim abonamencie" ale czym to jest spowodowane nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Od dobrych 2 tyg. mam problemy z odbiorem niektórych kanałów, na tych kanałach których nie działa wyświetla się komunikat "brak sygnału" pasek górny jest niebieski, a paska dolnego nie ma.

 

Mianowicie, działa mi tylko TVN, TVN siedem, Puls, Tele5, Mango i kilka innych również jakieś zagraniczne, arabskie.

 

Nie działa m.in. Polsat, TV4, TVP1, TVP2, Polsat Play, Polsat Sport, Viva, 4funtv i inne.

 

Dekoder Echostar 717.

 

Dzisiaj wymieniłem stary konwerter, na nowy ale też nie pomogło.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam problem z siłą sygnału po zakupie nowego konwertera.

Stary konwerter sharp siła 95 jakość 90, wszystko bardzo ładnie satelita Hb

Kupiłem konwerter OCTO NA 8 TUNERÓW, po założeniu jest sygnał 20 % nie można nastawić, odbiera tylko tvn.

Sprawdzane na 3 dekoderach i podłączyłem tylko 1 kabel.

chyba konwerter zepsuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!mam problem z sygnałem satelitarnym,tzn.na 1 antenie odbieram 2 dekodery(do N-ki i do Cyfry +)mam konwerter twin,dzisiaj rano włączyłem N-ke i pisało brak sygnału,sprawdziłem również na Cyfrze +,też nie było sygnału,kręciłem anteną ale nie mogę złapać sygnału.

Wczoraj wieczorem jeszcze było wszystko ok.

Serdecznie proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich forumowiczów!Mam wielki kłopot.Mieszkam w norwegi,Ostatnio dostałem pismo ze mam ściągnać antene z balkonu,gdyz niemoże znajdować się na poręczy balkonu(może znajdowć sie w głebi )przeniosłem ja i jedyne co moge osiągnąc to złapanie siły sygnału zgrubnie -60 %,a precyzyjnego 2%(mam antene 60)czy zwiększenie średnicy na 90 albo wiecej może cos pomóc?Drugi problrm to jak ustawie te 60% i dam znajdz satelite dekoder szuka (oczywiscie nic nieznajduje)i po zakonczeniu mam od nowa 0% sygnału.( DEKODER PHILIPS DSX CYFRA+)i jest napis przerwane.Licze na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena ta wystarczy, choć większa nie zaszkodzi. W końcu wcześniej chyba poprawnie odbierałeś. Twój problem polega na tym, że po prostu w ogóle nie masz ustawionej anteny. Spróbuj ustawić tak, aby ten pasek od precyzyjnego miał w miarę jak największą wartość. Jeśli sam nie możesz, to zainwestuj w jakiś miernik lub wezwij montera. Rozumiem, że antenę zamocowałeś tak, aby nic jej nie zasłaniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam mały problem z Monoblockiem Inverto i tunerem N. Rodzice zmienili Cyfrę + na N mieli talerz jeszcze z czasów Wizji TV postanowiłem im zmienić na coś większego. Założyłem Coraba 800 i konwenter Inverto Monoblocka. Ustawiłem talerz sygnał na HotBird max co udało mi się uzyskać to 90% jakość ok 80% natomiast Astra to sygnał 80% jakość 0 i nie mogę ustawić ani lepiej HotBirda a nie udało mi się ani razu sprawić aby zadziałała Astra. Miałem wcześniej ten zestaw u siebie i na Technisacie od TNK działały idealnie obie satelity. Żadne kręcenie konwentera nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

prosiłbym o poradę bo jestem mało zorientowany w temacie satelity, choć usilnie staram się znaleźć jakieś wskazówki w necie.

 

Zanikł mi zupełnie sygnał TVP Poloni, Historii,Kultury czyli naszych FTA, które jak podawał tuner satelitarny były odbierane z Astry 1F,1G 19.2 E. Co ciekawe zanikły tylko te programy z ustawieniami poniżej 12000 czyli 10773 np. Inne jak były tak są. Ostatnio zanikały mi regularnie koło godz. 19.30 do popołudnia następnego dnia ! Niezależnie od pogody, ciekawe. No a teraz nie ma ich wogóle.

Czy ma to związek z przejsciem satelity 1F na inną orbitę, jak czytałem. Ale czy wogóle odbiera on tego satelite, bo ten owszem jest na liście ale wprowadzić można sobie każdą nazwę i nadal wyszukuje te same kanały. Chciałbym ustawić Astrę 1KR ale czy jak to zrobić w tunerze, skoro nie podaje go w liście satelitów (może to są ustawienia fabryczne?) Czy wymaga to zmiany ustawienia anteny?

Proszę o jakieś informacje, które pozwolą mi usunąć problem

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...