Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

 

Od soboty 23.01.2010 około godziny 19 mam problemy z odbiorem programów z Hot Birda. Chodzi mi o transponder 10.892 z kanałami TVP1, TVP2, canal plus, canal plus film, canal plus sport, kuchnia tv oraz z transpondera 12.284 TVP sport, travel channel, superstacja. Czy u kogoś też jest taki problem, czy też wina leży w moim konwerterze. Tuner odrzucam, bo tych kanałów brakuje na dwóch niezależnych od siebie tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej chwili wszystko jest ok, chociaż sprawdzałem rano około 7.30 i była wtedy ciemna plama. Może w wyniku mrozów woda dostała sie do konwertera i zamarzła, a teraz jak zaświeciło słońce to odpuściło. Zobaczę co będzie dzisiaj. Jeśli to się powtórzy to będę kręcił anteną lub wymienię konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam maly problem, po ustawieniu anteny sygnal wciaz pojawia sie i znika, czy moze byc to wina konwertera??po ustawieniu sygnalu antena nawet nie drgnie a sygnal raz jest dluzsza chwile, raz krotsza, to znow znika raz na sekunde, nastepnym razem na kilka sekund i tak w kolko, mimo, iz caly czas pozostaje w bezruchu i wszystko zostalo poprawnie ustawione!!prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy tak się dzieje na wszystkich kanałach czy tylko na wybranych a na innych sygnał jest prawidłowy lub nie ma go wcale? Jeśli tylko na wybranych to antena raczej nie jest poprawnie ustawiona i przydałoby się wyregulować, ewentualnie ustawić poprawny kąt skręcenia konwertera (pokręcić konwerterem w obejmie). Jeśli opisane przez Ciebie zjawisko występuje na wszystkich kanałach to przed wzięciem się za kręcenie anteną odłącz na kilkanaście sekund tuner z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

nie wiem czy dobrze trafiłem (jeśli źle proszę o wybaczenie) posiadam platformę Orange - sygnał z konwentra typu SINGLE (poziom sygnału 90%, jakość sygnału 75% - sprawdzone na fergusonie) dokupiłem TNK i chciałem je puścić z 1 talerza dokupiłem konwerter typu TWIN (współczynniku szumów 0,3dB) i tu zaczęły się schody. Teoretycznie po wymianie samego konwentra powinno być wszystko OK. A tu brak sygnału zarówno na Orange jak i TNK. po godzinie walki podłączyłem sam TNK ustawiłem ponownie antenę i jest jak wcześniej poziom sygnału 90%, jakość sygnału 75%, po wyłączeniu i włączeniu tunera poziom 90% jakość 0% poszedłem do anteny i troszkę przekręciłem konwenter i jakość wzrosła do 65-70%. Wszystkie kanały z TnK działają :jupi: a teraz druga strona medalu. Podłączam dekoder pod konwenter (ale drugie wyjście) i tu lipa :cry: zero złapanego sygnału. Po włączeniu szukania kanałów wprawdzie znajduje ale połowa tego co miałem (a posiadam pakiet M) czy ktoś może mi podpowiedzieć co może byc przyczyną - aha. próbowałem zamienić miejscami gniazda przy konwenterze dalej to samo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moim zdaniem Twin uszkodzony...

Jeśli na jednej wtyczce F masz sygnał i jakość, to na drugiej tez musi być...

Podłącz sam TNK raz pod jedną wtyczkę, raz pod drugą i sprawdź...

Zmieniałem wtyczki i na obu jest tak samo TNK ma jakość i sygnał.

Swoja drogą dekoder TECHNISAT w TNK ma możliwość zmiany ustawień, z kolei dekoder samsung SHD 85 ORANGE nie ma nic z ustawień. Może Tecgnisat ma lepsza głowicę i nie potzreba mu lepszego odbioru samsung ma niestety gorszą i muszę pewnie pod niego sie dostosować

Ale co mają ustawienia portów DiSEqC, do konwertera Twin :roll: Przecież nie ustawiał chyba "zeza" do odbioru Astry 19,2* E, a tylko podmienił konwerter single, na Twin :|
nie sutawiałem bo nie miałem takiej potrzeby

 

zaciekawiła mnie jeszcze jedna rzecz. Jak był talerz ustawiony na HB sygnał na samsungu SHD był 75% jakości poziom na 90%. jak założyłem twin i podłączyłem już oba dekodery samsung i technisata poziom i jakość 0. trzeba było korekty talerza aby złapał. Co najmniej dziwne!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co za bzdura...

jaka siła tłumienia??

jak już coś, to współczynnik szumów własnych...

 

Oznaczenie 0,3dB to uczciwe oznaczenie na konwerterze... o ile, marka ta, ma faktycznie 0,3dB

 

Konwertery z 0,1dB????? dobre... Kolego... Takie konwertery jeszcze nie istnieją, a nawet gdyby już były, to w Polsce jeszcze ich nie ma...

 

Takie marki jak Invacom TWH-031 ma 0,3dB

Inverto Black Ultra Twin IDLB-TWNL40 ma 0,2dB

czy nawet Maximum Pro-Line P-2 V2 mają 0,2 do ,3dB

 

Jeśli trafiłeś na coś co ma na naklejce 0,1 to wierz mi, kupiłeś gorszy szajs jak miałeś...

 

Podaj wszystkie napisy z tego konwertera , oraz wszystkie napisy z tego starego, to Ci powiem, co lepsze...

Montowałem nie raz TPliveboxa, z antenami jeszcze po cyfrze, a tam były stare Sharpy ( 0,5dB wzmocnienie 47dB) i .... działa....

Ustawiając antenę, musisz brać pod uwagę też takie czynniki jak:

-zbliżenie i oddalenie konwertera od czaszy (jeśli jest za daleko od czoła, może PATRZEĆ po za czaszę i zbierać stamtąd śmieci)

(jeśli za blisko, to patrzy na zbyt mały obszar czaszy i tracisz w sygnale lub jest tzw. efekt przesterowania - za dużo dBm na wejściu)

-oraz SKES (czyli obrót konwertera w uchwycie)

 

ale do tego, potrzebny jest miernik z BER i choć by C/N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

moze i masz rację - nie neguje tego. Suma sumarum to co podałem to wyczytałem z opakowania jednego i drugiego konwentera i fakt jest taki ze działa. poniżej masz linki

KONWERTER CYFROWY TWIN BLOW 0,3dB - konwenter który nie działał na 100%,

Konwerter CYFROWY TWIN HDTV 0,1dB full HD DIAMOND - po którym wszystko się poprawiło.

czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten pierwszy to szajs w 100% a ten drugi, też szajs tyle że w 50%...

Zastanawia Mnie dlaczego, ludzie inwestują w nieznaną markę???

koszt zakupu (w całości to 60zł - konwerter, wysyłka, koszt za wpłatę na konto za przelew)... Ten konwerter który kupiłeś na wolumenie w Warszawie kosztuje 29zł (przy 10sztukach)... 0,1dB nie ma! Nie w tej firmie, nie w tym segmencie cenowym! Zakłądam się że jest 0,5 minimum, a może nawet 0,7

Czasami trzeba podejść z rozwagą do zakupu... bo, za 60zł masz już Golden Interstara... i wierz mi, tam na serio jest 0,3dB i nie pływa (stabilizator częstotliwości)... Działa, bo działa... (w końcu nowy) Ciekawe jak będzie działał gdy na dworzu będzie -20C lub latem nagrzeje się do +50,60C w słońcu...

Pozostaje tylko wierzyć, że będzie ok, i oby tak było.... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wiesz co, oba konwentery kupowałem w sklepie u mnie na miejscu, gdzie pierwszy szajs kosztował 55, drugi szajs 85 zeta. porażka na maksa - niestety zostałem zmuszony kupić, dalej nie będę tłumaczył dlaczego.

a powiedz mi co sądzisz o tym konwnterze: KONWERTER Twin 0,2 dB GOLDEN INTERSTAR GI-202

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...