Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Do: sodelicious

 

W umowie podpisanej 31 grudnia 2008 jest zawarty kanał Podróże TV. Podpisujący umowę nie jest informowany czy jest to kanał FTA ! Zgodnie z logiką, po wyłączeniu kanału który został ujęty w umowie, mam prawo rozwiązać umowę. Tak ja to widzę. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, proszę o wyprowadzenie mnie z błędnego myślenia. Z góry dziękuję :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Załącznik nr 1 do Aneksu Akcji Promocyjnej "Święta"

 

1. Programy wchodzące w skład "Zestawu komfortowego +"

 

Rozrywka: Zone Club, Zone Reality, Podróże TV, 4funTV, ITV, Mango 24, TVN TURBO, TVN STYLE, DOMO, Kuchnia TV, Fashion TV, TV 5 Monde, KBS World.

 

Wg mojego prostego myślenia: załączniki to także część umowy. :!: Tym bardziej, że w tej części umowy również składa się podpis.

Poza tym w umowie nie widzę wzmianki świadczącej iż Podróże TV to kanał FTA ( mimo, iż wiem, że to kanał FTA) Abonent nie musi wiedzieć które kanały są FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i jeszcze jedno, az przykro na was wszystkich patrzec, byle by zlotoweczke taniej, hmm, przykre... byc takim sępem.. żall...

 

Człowieku widać, że masz marne pojecie. Od nowego roku za Pakiet Podstawowy, Canal+, HBO i opcje HD mam płacić 99 zł + 20 zł za dekoder. Podpisując nową umowę mam przez 10 miesięcy full pakiet za 84 zł + 10 zł za dekoder. Różnica jest i to niemała.

 

Jak zerwiesz umowe nie podpiszesz nowej umowy!

 

Jak to nie podpiszę? Zrywam obecną ze względu na zmianę regulaminu i później podpisuję nową. A gdybym nie mógł wziąć na siebie, to przecież mogę na kogoś z rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem dzis z infolinia Cyfry+. Rezygnacja z powodu zmiany regulaminu jest mozliwa takze gdy ciagle trwa umowa np. w moim przypadku do stycznia 2010. NIE TRZEBA POWOLYWAC SIE na konkretny punkt regulaminu. Wystarczy napisac ze w zwiazku z jego zmiana. Pismo nalezy wyslac listem poleconym 14 dni OD DOSTARCZENIA regulaminu. Nie ma mozliwosci powolania sie na regulamin ze strony www. Nie ponosi sie zadnych kosztow zwiazanych z rezygnacja w tym przypadku. Gdy otrzymaja pismo natychmiast wylaczaja sygnal i ma sie 30 dni na zwrot sprzetu w moim przypadku sama karta. Zwrot nastepuje do dystrybutora. Ja sie trzymam to co gosc mi przekazal z infolinii. Tak zrobie jak otrzymam regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emarti, a nie pytales czy mozna podpisac druga umowe, czy trzeba czekac az wylacza sygnal?

 

 

Wydaje mi sie ze umow mozesz miec wiele. Mozesz miec 10 pokoi w kazdym telewizor z tunerem i karta Cyfry. Nie ma reguly ile masz abonamentow.

Im wiecej abonamentow tym lepiej dla nich i sie ciesza. Nikt nie wie przeciez ile masz telewizorow i tunerow w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym listem. Moze wysylaja poleconym a moze zwyklym. Tez zadaje sobie pytanie skad oni biora te 14 dni skoro list moze zaginac albo opoznic sie i przyjsc po miesiacu. Nie wiem...

 

Czekam i zobacze co z tego wyjdzie. Z tego co wiem to 6 stycznia zostal wyslany do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysłałem wypowiedzenie w poniedziałek powołując się na nowy regulamin który został opublkowany na stronie cyfry.Zresztą HUGO pisał że można się na to powołać.

Podobnie stanowi art 15 & 8

"Niezależnie od

doręczenia Regulaminu Abonentowi, Regulamin oraz wszelkie zmiany do Regulaminu dostępne będą

w siedzibie Operatora CYFRY+ oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów"

 

Więc nie wszyscy na infolinii sa dobrze poinformowani.Jeśli zatem nie przyjmą mojego wypowiedzenia ze wzgledu na powołanie się na publikacje z www to wyśle kolejny listy.Stracę 4,10 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze co konsultant to inna odpowiedz ale ja sie trzymam tego co mi dzis powiedzial. Dodam ze powiedzial takze ze nie mozna sie powolac na regulamin ze strony www poniewaz kazdy abonent dostaje swoj regulamin. Ja mam na to wbite i powoluje sie na to co mi dzis powiedzieli. Jezeli nie uwzglednia tego bo np. regulami dostane 20 stycznia to bede sie klocil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos musi w tym byc w zaleznosci jaki masz abonament, opcje dodatkowe itd. Sluchaj, nie wiem i nie wnikam jak to jest. Wiem i mam doswiadczenie jak to konsultanci z roznych firm pomagaja i informuja. Ja wiem swoje, jezeli bede mial jakies problemy z rozwiazaniem umowy to powolam sie na rozmowe z konsultantem i bede sie klocil. Moga nawet odnalezc rozmowe bo wszystkie sa nagrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można osobiście zrezygnować z Cyfry? Wtedy obyłoby się bez opłat za list, poza tym miałbym pewność, że nie robię tego za późno.

Pytanie do osób co dostały nowy regulamin: list polecony czy zwykły?

Ponawiam pytanie: Czy płaci się za te dni w styczniu, w których miałem dostęp do Cyfry mimo że rozwiązuję umowę z dniem 31 grudnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracę 4,10 i tyle.

Nic nie stracisz a nawet możesz zarobić reklamując na poczcie niedostarczoną przesyłkę poleconą. Oczywiście najpierw musisz okazać dowód nadania. I wypełnić formularz reklamacyjny. W/g "licznika" Poczty Polskiej należy się zwrot należności w wysokości 4,10 X 10 = 41,00 PLN.

Polecam do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIADOMOŚĆ DLA leo-83 jakoś nie mogę wysłać wiadomości prywatnej to pisze tutaj. Oczywiście możesz jutro podpisać nowa umowę. Ja też tak zrobiłem tyle że w grudniu. Napisałem już rezygnację ze starej umowy i jutro wysyłam. Jaki pakiet chcesz wybrać opcję dodatkową i dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

-jeśli wyśle ktoś pismo, w którym poda jasno czarno na białym, że rezygnuje z umowy w związku z nieakceptowaniem nowego regulaminu który pojawił się z początkiem stycznia 2009 na oficjanej stronie Cyfry+ to będzie to uznane. Nie ma innej opcji, przerabiałem takie sytuacje nie raz.

 

Po drugie:

-okres 2 tygodni na wysłanie pisma od momentu otrzymania regulaminu pocztą jest umowny. W takim przypadku są brane pod uwagę pisma datowane stemplem pocztowym na styczeń 2009, tzn. można rezygnacje wysyłać do końca stycznia 2009.

 

Po trzecie:

-za ilość dni, w których była świadczona usługa w styczniu nie będzie pobrana żadna opłata. Umowa będzie rozwiązana z dniem rozpatrzenia pisma albo wstecznie z dniem 31 grudnia 2008 bez żadnej opłaty naliczonej w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, i porządna firma. :lol:

W Polsacie to nawet się boją że jak zniknie paczka TVN to będą problemy z rezygnacją. A tu zmiany w regulaminie dla większości abonentów nawet korzystne i można rezygnować. O ile to lżej zostawać abonentem takiej platformy niż takiej co trzyma cię w stalowym uścisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...