Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, po tej odpowiedzi nc+ osobiście wymiękam. Za to będzie śmiesznie jak 1 lipca 2013 wyłączą Trace, ludzie powysyłają wypowiedzenia z tego tytułu, a tu figa z makiem, bo nikt go już nie będzie miał w gwarantowanych, bo przecież był stosowny komunikat :lol:

 

Edit: w sumie to bardzo dobre pytanie do tego konsultanta - czy pomimo treści tego komunikatu o zmianie sposobu nadawania, kanał Trace dalej będzie gwarantowany i czy wysłane w lipcu wypowiedzenie (jeśli faktycznie zostanie wyłączony) będzie skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar myślisz czasami? Weź regulamin, tam jasno stoi, że gdy jakiś kanał wycofają wtedy masz okreslony czas na składanie wypowiedzenia, a nie w momencie kiedy ogłoszą, że kiedyś go wycofają. Musi coś zaistniec, aby można było to stosować. I radzę ludzie nie słuchajcie tego pana, bo albo jest podstawiony, albo nie wie kompletnie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, odnoszę wrażenie po Twoich postach, że myślenie to dobro ekskluzywne zarezerwowane dla Ciebie. Poza tym przestałbyś okrężnie odpowiadać na posty, tylko do rzeczy. Drugi raz pytam gdzie masz ten artykuł dotyczący wycofania kanału, którego szukam, a nie potrafię znaleźć.

 

Poza tym to co Ty mówisz to akurat pasuje do TCM i CN, bo tam faktycznie zapowiedzieli, że zaprzestają ich nadawania od 1.07, ale kanały dalej są w ofercie i nadają. W przypadku Trace i religia.tv kanały teoretycznie wyleciały z oferty 1.04, a mimo to widz może je oglądać - chociaż operator już mu tego nie gwarantuje w umowie. Serio nie dostrzegasz różnicy?

 

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

Więc jeśli nie będą objęte ofertą gwarantowaną, to na jakiej podstawie chcesz później wysyłać wypowiedzenie? Przecież jasno pisze, że od 1.04 stają się takim samym kanałem jakim są np. Eurosporty po migracji do nc+. Zresztą powinieneś wiedzieć na czym polega promocyjne nadawanie, bo w CP jest ono oznaczone gwiazdką przy kanałach. Można przy kanale nadawanym promocyjnie wypowiedzieć umowę? Nie. Czy kanały Trace i religia.tv od 1.04.2013 stały się kanałami nadawanymi promocyjnie? Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Grabar :

Dla tego musimy wszycy powysyłac e-mailem i zapytania odnosnie tych zmian w Regulaminie i od kiedy nas dotyczą konkretnie.

To wszystko pomieszał im UOKiK, mielismy od 1 lipca już wszyscy byc w nc+.

Teraz mysla jak wyść z tej drugiej fali wypowedzeń od 1 lipca po wyłączeniu CNN CN i TCM. Trzeba pilotowąć sprawę aby tych kanaów niewiadomo jak, teraz nie przeniesli na niegwarantowane i nikogo o tym nie informowali.

 

@ bober1:

A skąd jesteś pewny, który regulamin ciebie na dzień dzisiejszy dotyczy?

Zgoda musi coś zaistnieć przy wyłaczaniu kanałów, ale wytłumacz mi jak ma fizycznie zaistnieć zmiana programu z gwarantowanego na niegwarantowany ??

 

@ darekbaj

13 St jest wyłaczony, a nie w promocji dalej nadawany jako nie gwarantowany, poczytaj strone wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakto jaki regulamin mnie na dzień dzisiejszy obowiązuje? Ludzie myślicie czasami? Obowiązuje mnie tylko i wyłącznie regulamin z dnia podpisania umowy. O każdym fakcie zmiany regulaminu musze być informowany listem, którym ten nowy regulamin bedzie mi wysyłany. Jeśli w trakcie istnienia umowy takiego listu nie ma, to oznacza, e regulamin jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar napisze to jeszcze raz, bo już trudno mi się z Tobą piszę, bo Ty jedno ja drugie. Teoretyczna sytuacja: Podpisałem umowę 1.12.2012 roku, w swojej umowie mam zagwarantowane kanały właśnie te, więc w momencie jak je wyłączą to i tak mam możliwość wypowiedzenia umowy. To się tyczy sytuacja tych kanałów. Jesli chodzi o TCM i CN, które mają podobno zniknąć 1 lipca sprawa jest taka jak napisałem. Jeśli znikną i wszyscy co mieli je gwarantowane bez przeszkód wtedy wypowiedzą umowę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakto jaki regulamin mnie na dzień dzisiejszy obowiązuje? Ludzie myślicie czasami? Obowiązuje mnie tylko i wyłącznie regulamin z dnia podpisania umowy. O każdym fakcie zmiany regulaminu musze być informowany listem, którym ten nowy regulamin bedzie mi wysyłany. Jeśli w trakcie istnienia umowy takiego listu nie ma, to oznacza, e regulamin jest ten sam.

No właśnie - pomyśl, może wysłali Ci nowy regulamin (jak zawsze listem zwykłym) i nie odebrałeś go, nie bądż taki do przodu.

Llepiej wnieść coś konkretnego do dyskusji, doradzaj innym przy tak "błyskotliwej wiedzy", a nie neguj wszystkiego.

 

@ darekbaj :

Mozna złozyc rezygnacje w zwiazku z wyłączeniem tylko 13 st. do 30 IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bober1 to po co byłby im ten komunikat? Już przed jego wydaniem nie można było podpisywać nowych umów z Cyfrą+, więc jest on skierowany do wszystkich obecnych abonentów. Chciałbym żeby było tak jak mówisz, ale patrząc na działania firmy, śmierdzi mi to przekrętem - tym bardziej, że tę zmianę (zmianę sposobu nadawania Trace i religii.tv) podciągnęli pod możliwość wypowiedzenia z art. 7 § 1, gdzie wydawałoby się, że jest to art. 15 § 8 (czyli to doręczenie zmian na piśmie z miesięcznym wyprzedzeniem i 14 dniami na reakcję). Albo jest to wynik bałaganu albo sprytu.

 

W każdym razie kto miał rację dowiemy się najprędzej w lipcu, jeśli ktoś będzie wtedy próbował wypowiedzieć umowę w związku z wyłączeniem Trace. Wrzucam tę stronę do zakładek i pewnie kiedyś do tematu wrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale co się liczy data wysłania czy rejestracji ?

Masz 1 m-c kalendarzowy na złożenie rezygnacji w zwiazku z wyłaczeniem 13 st... - liczy sie data stempla pocztowego najpoźniej 30 IV.

wyłaczą Ci w zalezności kiedy otrzymaja twoje pismo listem poleconym: albo 30 kwietnia jak dojdzie do C+ jeszcze w kwietniu, albo 30 maja, jak dojdzie do C+ w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym migrować do ALL ale aktualne oferty są kiepskie. Zaproponowali mi bez wypowiedzenia 160zł za ten pakiet bez " pakietu NOCNEGO" na 12 m-cy z MR i Pace 500. Może w maju zmiękną. A aktualną umowę mam do 30.09.2014 i może to by ostania okazja żeby coś utargować przy migracji.Aktualnie jest taki [beep] z tą migracją że strach co podpisywać. Ostatnio taki bałagan był przy połączeniu z Wizja TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyślę 30.04 to mogę podać w piśmie datę wygaśnięcia umowy 31.05 ?

>dane abonenta<

>nr abonenta<

Ja niżej podpisany xxxxxxxx, OŚWIADCZAM ŻE ROZWIĄZUJĘ UMOWĘ - z powodu braku akceptacji dokonanych zmian programowych przez brak dostępności do 13th Street Universal.

Wnoszę o jej rozwiązanie w terminie zgodnym z art. 7 § 1 Regulaminu Umowy o Abonament.

>podpis<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

W związku z wprowadzeniem przez Canal+ Cyfrowy S.A. zmian z dniem 1 kwietnia br. polegających na wyłączeniu programów i zaprzestaniu udostępniania kanału 13th Street Universal oświadczam, iż nie wyrażam zgody na wprowadzone zmiany i rozwiązuję umowę zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament. Powyższe oświadczenie skutkuje na koniec Okresu rozliczeniowego, w którym zostało złożone tj. w tym przypadku z dniem 30.05.2013 r.

 

Domagam się również o przysłanie na mój adres korespondencyjny potwierdzenia przyjęcia rozwiązania umowy listem rejestrowanym lub też przesyłką kurierską.

Zobowiązuję się do zwrotu karty kodowej oraz dekodera u autoryzowanego

przedstawiciela telewizji nc+. Proszę o wskazanie miejsca gdzie mam dokonać zwrotu.

 

 

Z poważaniem:

 

Może tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi-s,a ty wysyłasz to wypowiedzenie tego 30 kwietnia,tak,żeby dotarło do nich w maju,bo coś wspominałeś,że tak będziesz robił ja chyba tez postąpię w ten sposób?

Zastanawiam się ciagle nad tym, ale bardziej skłaniam sie na wypowiedzenie dopiero w lipcu, poniewaz do wakacji jeszcze chciałem pooglądac C+sport w przypadku fiaska negocjacji.

Druga mozliwośc to migracja za realna cenę, ale przy obecnym C+superpremium HBO, ciężko cokolwiek ugrać bez wypowiedzenia, a za kilka m-cy powinny juz ustabilizować się problemy z migracją.

Wyznaje zasadę że pośpiech nie jest dobrym doradcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...